Debi iz snova: Ivan Dolček bio je Oreščaninov adut s klupe, pogodak je posvetio ocu i djedu

Svoj debitantski nastup iskoristio je na najbolji mogući način - dobio je priliku i iskoristio je. Sve to u čast svome ocu i djedu
Splitski zalog budućnosti pokazao se kao "pun pogodak" sadašnjosti. U jednoj rečenici može se opisati angažman mladog Ivana Dolčeka, čovjeka koji je sinoć potvrdio pobjedu protiv malteške Gzire United na početku još jednog europskog natjecanja.

Dolček je, prije angažmana u Hajduku igrao za Slaven Belupo, a u dresu Farmaceuta upisao je tek 14 nastupa u dvije sezone. Osim toga, igrao je i za U-18 te U-19 reprezentaciju Hrvatske. Iako se primarno radi o krilnom napadaču zanimljivo je, kako je od početka, Siniša Oreščanin Dolčeka, u svojoj slagalici, postavio na mjesto lijevog bočnog. Bio je to odličan potez u debiju protiv malteške družine nakon što je Dolček zamijenio Bradarića u 61. minuti.

Na asistenciju Hamze Dolček je ušao prazan prostor te pogodio suprotni kut vratiju. Loptu na putu do premijernog pogotka u premijernom nastupu nije uspio zaustaviti domaći vratar.

Sretan sam jer sam zabio svoj prvi gol upravo u službenom debiju, drago mi je što sam pomogao ekipi da pobjedi, ostvarili smo svoj cilj i sada idemo dalje.
Nije bilo ugodno, bilo je prevruće, sve to je nešto na što mi nismo navikli, ali u konačnici prošlo je u redu i s vrlo dobrim rezultatom se vraćamo doma - rekao je nakon utakmice mladi Dolček.

Pogodak je imao posebnu težinu za njega, posvetio ga je svom ocu i djedu:
- Posvećujem ovaj gol svom ocu i djedu, obojica su preminuli prije tri godine i svaki gol koji postignem posvećujem njima - zaključio je Ivan i uz suze napustio medijska pitanja nakon odličnog otvaranja Hajduka.
hr Wed Jul 10 2019 10:27:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Burić nakon slavlja: "Golubovi su sletjeli na našu polovicu jer Inter nije dolazio na nju!"

Šestu pobjedu ove sezone, a petu na Poljudu, ostvario je Hajduk nad Interom iz Zaprešića rezultatom 3:1 u devetom kolu Prve HNL
Klub s Poljuda trenutačno drži prvo mjesto na ljestvici s tri boda i utakmicom više od Dinama.

Vodio je Hajduk protiv Intera 2:0 golovima Caktaša i Jurića, potom je smanjio Serderov, a konačnu pobjedu potvrdio je Jairo

- Gledali smo tešku utakmicu. Protivnik se postavio tako da je bilo teško probijati. Mi smo imali bezbroj šansi. Vidjeli smo jednu momčad koja je imala veliku želju za pobjedom i mi smo je ostvarili, zato momcima sve čestitke, idemo dalje -  započeo je trener Burić.

Burić: Golubovi su sletjeli na našu polovicu jer Inter nije dolazio na nju

Inter je zadnji u HNL-u, ali to nije zavaralo Hajduk.

- Ovo su najteže utakmice jer su velika očekivanja. Vidjeli smo da su u prvom poluvremenu sletjeli golubovi na našu polovicu jer praktički gosti nisu ni dolazili na nju. Bilo je baš lijepo za gledati kako smo dominirali. Sutra će momci dobiti slobodan dan da se odmore za pakleni tjedan. Kako stvari stoje, više viđaju mene nego svoje žene. Najvažnije da se momci regeneriraju i dođu sebi. Meni se dosta toga svidjelo danas. Zaspali smo u jednom momentu nakon vodstva od 2:0 i primili taj jedan gol. Međutim, momci su odradili kako treba - jasan je strateg Hajduka.

Njegova ekipa je povela 2:0 početkom drugog dijela, a onda je odmah primila gol od Serderova.

- Koncentracija u tom momentu možda nije bila toliko na nivou. Ne treba daleko u povijest otići da se sjetimo primjera. Na Europskom prvenstvu u Austriji možemo se sjetiti utakmice s Turskom. Takve stvari treba korigirati. Njihov golman je obranio nekoliko šansi -

"Naši planovi su tjedni, nećemo ići predaleko"

Hajduk je prvi, ali Burić spušta loptu na zemlju.

- Sad dolaze dvije utakmice koje su jako bitne. Znate da je svaka iduće bitna ili, kako je jedan naš veteran rekao, svaka mala gura naprid. Mi imamo tu našu devizu i nismo gledali puno daleko naprijed. Ako budemo ovako gurali, onda ćemo imati momčad koja je u stanju odigrati kvalitetno i dobro. Naši planovi su tjedni, nećemo ići predaleko. Danas ste vidjeli momčad koja je tehnički odigrala dobro i težila dodavanjima i kombinacijama -

Hamza je dobio žuti karton, a potom ga je Burić ostavio u svlačionici i uveo Jurića, koji je u 47. minuti odmah zabio za 2:0.

- Nije dobro ušao u utakmicu danas. Falio je nekoliko pasova, dobio je žuti karton i mogao je dobiti drugi. Na klupi imamo puno opcija i to je naša budućnost i perspektiva. Oni se svojim radom podižu - pojasnio je Burić, pa prokomentirao izmjenu Jradi - Teklić.

- Jradi je bio umoran i stvarno se satrao danas. Rekao sam im da idemo preko granica danas i da nije sramota javiti kad ne mogu više -

"Teren? Tako je, kako je"

Potom je Burić prokomentirao atmosferu na Poljudu, ali i teren.

- Cijeli stadion je danas htio da pobijedimo i damo gol. To je normalno. Mi smo Hajduk i od nas se uvijek očekuje to s tribina. Uvijek moramo napredovati. Teren? Bilo je jako teško, pogotovo momčadi koja teži igri. Šteta, ali tako je, kako je. Mi smo radili na tome -

Sada splitsku momčad čeka utakmica šesnaestine finala hrvatskog kupa kod Mladost Petrinje 25. rujna.

- Oni su igrali danas i skaut je išao analizirati utakmicu. Što se tiče momčadi, moramo vidjeti kakvo je stanje i koji igrači mogu ići na put - zaključio je Damir Burić, prenosi Index.

hr Mon Sep 23 2019 06:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk pobjedom protiv Intera pobjegao Dinamu tri boda!

Ostvarena je peta pobjeda na Poljudu ove sezone
Hajduk je u 9. kolu HT Prve lige na Poljudu pred 13 175 gledatelja sa 3:1 svladao Inter iz Zaprešića. Od početka susreta Hajduk je bio dominantniji, gosti su se orijentirali samo na obranu. Poveli su Bijeli u 41. minuti iz jedanaesterca kojeg je realizirao Caktaš. Odmah na početku drugog dijela, tek što je ušao, Jurić je povisio na 2:0. Neizvjesnost u susret vratio je Serderov u 49. minuti. Pobjedu Bijelih potvrdio je Jairo u 86. minuti. Nakon devet kola Hajduk ima 19 bodova, tri više od drugoplasiranog Dinama koji ima utakmicu manje.

Trofejni Dino Sinovčić i srebrni članovi U-19 futsal reprezentacije bili su na početku utakmice posebni gosti Hajduka. Od početka su se gosti branili s devetoricom, Hajduk je dominirao. Tukao je Jairo u 16. minuti iskosa nakon lijepog proigravanja Bradarića, ali pogodio je vanjski dio mreže. Dvije minute nakon toga, imali su Bijeli veliku priliku. Ubacio je Juranović iz kuta, Nejašmić je tukao glavom s 10 metara, ali Vego je čudesno glavom spasio s gol linije. Jradi se u 35. minuti sjajno oslobodio nakon Juranovićevog dodavanja, krenuo je prema vratima i tukao s 13 metara, ali obranio je to vratar Frelih odbivši loptu u korner. U 39. minuti Caktaš je pogodio vratnicu, a u nastavku akcije srušen je Jairo i sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator udarca s bijele točke bio je Mijo Caktaš za vodstvo Hajduka.

Odmah je Hajduk početkom drugog dijela poveo s 2:0 pogotkom Stanka Jurića koji je tek ušao! Jairo je primio loptu u prostor, vratio je u sredinu za Caktaša koji predaje Juriću, a veznjak Bijelih iz okreta s 10 metara neobranjivo pogađa u lijevi kut mreže. Serderov je u 49. minuti smanjio na 2:1. Izgubili su Bijeli loptu u sredini, napadač Intera dobio je loptu u prostor, sjurio se po lijevoj strani i pogodio u bliži kut. Jairo je u 62. minuti pucao glavom nakon Jradijevog ubačaja, obranio je vratar Frelih. Pokušao je Jairo i malo nakon toga, ali preko vrata. Udarac Nejašmića iz 65. minute lako je ukrotio Frelih. U 86. minuti povećao je Hajduk svoje vodstvo. Pogriješio je vratar gostiju u izbijanju lopte, izbio je samo do Jaira čiji čuvar uspija izbiti do Caktaša koji je mogao pucati s 13 metara, ali nesebično je vratio Brazilcu koji postiže pogodak iz bolje pozicije. U sudačkoj nadoknadi drugi žuti dobio je Mazalović

HAJDUK - INTER ZAPREŠIĆ 3:1 (1:0)
Strijelci: 1:0 Caktaš (41'-11m), 2:0 Jurić (47'), 2:1 Serderov (49'), 3:1 Jairo (86').
Split - Gradski stadion u Poljudu.
Gledatelja: 13175.
Sudac: Dario Bel (Osijek).

HAJDUK: Posavec - Juranović, Ismajli, Simić, Čolina - Nejašmić, Bradarić, Hamza (od 46' Jurić) - Caktaš (od 89' Eduok) - Jradi (od 74' Teklić), Jairo
INTER ZAPREŠIĆ: Frelih - Bosec, Soldo, Tatomirović, Grgić, Vego (od 61' Galić) - Mlinar, Ljubić (od 80' Tsonev), Mazalović - Mamut, Serderov (od 90' Mitrović).
hr Sun Sep 22 2019 19:11:06 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas od 16.30 sati na Poljudu igra protiv Intera iz Zaprešića!

Na utakmici će se obilježiti 40 godina od prve utakmice na poljudskoj ljepotici
Nogometaši Hajduka danas od 16.30 sati igraju protiv Intera iz Zaprešić na Poljudu u sklopu 9. kola HT Prve lige. Bijeli se uoči posljednjeg kola prvog kruga natjecanja nalaze na čelu tablice i danas imaju priliku pobjeći na tri boda razlike od prvog pratitelja. Ujedno, razlog više za doći na utakmicu je službeno obilježavanje 40 godina od prve utakmice na poljudskoj ljepotici, mjestu na kojem smo proživjeli neke od najljepših i najemotivnijih trenutaka u Hajdukovoj povijesti.

- Ovaj tjedan je bio jako dobar po pitanju rada i koncentracije. Momci su odradili jako i kvalitetno i dobro, vratilo nam se dosta igrača za ovu utakmicu, tako da osim Stipe Vučura imamo sve na raspolaganju. Moramo biti pažljivi protiv Intera, znamo što nas čeka, mi smo favoriti, ali i oni imaju kvalitetne igrače u svojim redovima. Tablica nas neće prevariti, moramo biti fokusirani na nas i odigrati kvalitetnu utakmicu - između ostalog je kazao Hajdukov trener Damir Burić na konferenciji za medije uoči današnjeg dvoboja.

Strateg Bijelih u odnosu na Jadranski derbi danas može računati na Miju Caktaša Bassela Jradija koji su odradili suspenziju zbog tri žuta kartona, te Samuela Eduoka koji je propustio dvoboj s Rijekom zbog visoke temperature, a treninzima se vratio u četvrtak.

Hajduk uoči današnjeg susreta ima 16 bodova i nalazi se na prvom mjestu, Inter Zaprešić je na posljednjem mjestu tablice sa šest bodova iz osam odigranih utakmica.

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka, pomoćnici su mu Goran Pataki iz Đakova i Marjan Tomas iz Osijeka, a četvrti sudac je Andrej Burilo, također iz Osijeka.
hr Sun Sep 22 2019 11:31:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Burić održao press konferenciju uoči dvoboja protiv Intera iz Zaprešića

Utakmica 9. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka u nedjelju će od 16:30 sati na Poljudu biti domaćini zaprešićkom Interu, a tom je prigodom danas novinarima na raspolaganju bio trener Bijelih Damir Burić.

- Ova sedmica je bila jako dobra što se tiče rada i koncentracije. Bilo je naporno. Momci su odradili jako i kvalitetno. Polako se vraćaju igrači, jučer nam se na treningu priključio Samuel Eduok, ali moramo paziti i dozirati ga, ne smijemo ga preforsirati. Osim Stipe Vučura svi igrači su tu, tako da smo na dobrom putu, rekao je na početku Burić, te nastavio o Interu:

- Kada radite analizu protivnika oni su u uzlaznoj putanji. Dinamo ih je dobio na jedvite jade, protiv Rijeke su remizirali. Protiv Belupa su pobijedili. Moramo nevjerojatno paziti, znamo što nas čeka. Mi smo favoriti, ali oni imaju kvalitetne igrače u svojim redovima. Znaju jako brzo izaći. Promijenili su sustav, defenzivno su jako kompaktni, igraju 5-3-2 ili 5-4-1. Možemo i protiv nas očekivati da će biti orijentirani defenzivno i neugodni u prekidima. Čeka nas neugodna momčad i težak posao.

Gužva je u veznom redu?
- Naš je cilj bio napuniti vezni red kvalitetom, to je ajmo reći, srce momčadi, odatle kreću sve akcije. Bit će ozljeda i opterećenja. Imamo više opcija, naravno kada su svi zdravi. Sada je jedna komforna situacija za nas, ova utakmica u Rijeci je pokazala baš da smo u veznom redu bili jako dominantni. U drugom dijelu smo uzeli loptu i dominirali. Falilo nam je dubine i realizacije. Bradarić je odigrao jako dobru utakmicu, njegovim dolaskom mi imamo stabilitet u sredini. Možda nam je nedostajala prava desetka koja je u stanju to kvalitetno odigrati i koristiti prostore koji se nude. Povratkom Mije imamo više opcija.