“Sve izgubili dabogda“: Torcida osudila sve one koji su svjedočili u korist osječke četvorke

Samo dan prije početka Svjetskog prvenstva u Rusiji i tri prije prve službene utakmice Vatrenih zanimljiv transparent osvanuo je na cesti između Šibenika i Drniša u mjestu Konjevrate. „Sve izgubili dabogda“ pripadnici Torcide poručili su hrvatskim reprezentativcima potaknuti, čini se, prošlotjednim zbivanjima u Osijeku i zatvorskim kaznama „gazdama“ Dinama...

U mjestu Konjevrate osvanuo je novi transparent pred Mundijal u Rusiji. Novi transparent s natpisom je „Sve izgubili dabogda“ i sloganom Torcide „Kontra mraku, kontra sili“ te s prekriženim znakom HNS-a.

Na njemu su nacrtane i policijske lisice te prekrižena imena svih onih iz vrha saveza i nogometnih reprezentativaca koji su svjedočili u korist osječke četvorke koja je, podsjećamo, u prošlu srijedu i nepravomoćno osuđena.

Tako su na navijačkom „zidu srama“ osvanula imena Luke Modrića, Dejana Lovrena, Damira Vrbanovića, Davora Šukera, Zdravka i Zorana Mamića te Ante Kulušića.

Podsjetimo, poruka potpuno istog sadržaja poslana je i prije dvije godine pred Europsko prvenstvo, a sa sloganom „Sve izgubili dabogda“ bila je još jedna u nizu protiv HNS-a koji je izbrisao nedjelima čari hrvatskom nogometu.

hr Wed Jun 13 2018 15:15:58 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk izdao priopćenje: Dječje suze nakon pretrpljene nepravde obveza su nam, poticaj i odgovornost da se još jače borimo!

Službeni Hajduk je reagirao na događaje na finalu Hrvatskog kupa za pionire u Slavonskom Brodu kojeg su obilježile odluke suca i dječje suze
Zagrebački sudac Ante Čuljak isključio je dvojicu igrača Hajduka u finalu Hrvatskog kupa za pionire. Jednog još u prvom dijelu (Prpić), drugog odmah na početku drugog (Škorlić). Nažalost, te su odluke obilježile finale i usmjerile utakmice i učinile od dvoboja sve samo ne praznik nogometa kako se željelo predstaviti. Dječje suze na kraju su govorile više od svih idućih riječi. Vodili su Bijeli 1:0 i 2:1, Osijek je s dva igrača više uspio preokrenuti u završnici.

Povodom toga, HNK Hajduk je izdao priopćenje koje prenosimo u cijelosti:

Još jednom, po tko zna koji put, cjelokupna hrvatska javnost imala je priliku u izravnom televizijskom prijenosu svjedočiti zbog čega HNK Hajduk inzistira na sustavnim i korjenitim promjenama u sudačkoj organizaciji.

Na žalost, ovaj put dužni smo reagirati zbog utakmice finala Hrvatskog kupa za pionire u kojoj je Hajduk rezultatom 3:2 poražen od Osijeka. U navedenom susretu sudac Ante Čuljak iz Zagreba podijelio je ukupno 11 žutih kartona pri tom neopravdano isključivši dva Hajdukova igrača.

Pitamo odgovorne u sudačkoj organizaciji kakva je to poruka djeci, našim najmlađima, onima koji predstavljaju budućnost hrvatskog nogometa i društva. Je li to taj pravedniji nogometni sustav i poštenije društvo za kojeg se borimo? Ili upravo suprotno? Želite li im na ovaj način poručiti da od malih nogu moraju navikavati na ono što je postala gotovo uobičajena slika na hrvatskim nogometnim terenima? A to je slika ne samo o nepravdi u seniorskom nogometu, već smo u posljednje vrijeme često svjedoci potpuno besmislenih situacija i odluka u susretima svih mlađih uzrasnih kategorija.

Dječje suze nakon pretrpljene nepravde obveza su nam, poticaj i odgovornost da se još jače borimo i nastavimo putem kojim smo krenuli.
hr Tue May 21 2019 17:39:24 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bijeli u nedjelju na Maksimiru igraju posljednju utakmicu ove sezone

Najveći derbi hrvatskog nogometa igra se u nedjelju od 19 sati
Posljednju utakmicu u ovoj sezoni nogometaši Hajduka igraju u nedjelju od 19 sati protiv Dinama na Maksimiru. U tri dosadašnja susreta u aktualnoj sezoni Dinamo je dva puta slavio s minimalnih 1:0, a prva utakmica odigrana na Poljudu završila je bez golova. Bijeli se uoči posljednje utakmice nalaze na trećem mjestu prvenstvene ljestvice sa 62 boda, tri više od četvrtoplasiranog Osijeka.

Obje momčadi slavile su u posljednjim susretima uoči najvećeg derbija hrvatskog nogometa. Hajduk je na praznom Poljudu svladao Istru 1961 golovima Mije Caktaša, Jaira, Adama Gyurcsa i Darka Nejašmića. Dinamo je u gostima svladao Inter iz Zaprešića rezultatom 3:2.
hr Tue May 21 2019 17:27:38 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk preokretom protiv Istre osigurao Europu!

Bijeli na praznom Poljudu odličnim drugim dijelom slomili otpor Puljana
Hajduk je u pretposljednjem, 35. kolu HT Prve lige na praznom Poljudu svladao Istru rezultatom 4:1 i tako matematički osigurao igranje u Europi sljedeće sezone. Poveli su gosti već u 6. minuti, ali odličnim drugim dijelom Bijeli su uvjerljivo slavili. Kao da je dolazak Torcide pred stadion i navijanje motiviralo igrače Hajduka koji su odmah u prvih 11 minuta drugog dijela preokrenuli susret.

Preokret su režirali Caktaš i Gyurcso, a do kraja su još pogađali Jairo i Nejašmić

Već u 6. minuti povela je Istra 1961. Pogodio je Ivančić koji je dobio idealnu loptu u prostor, bio je brži od Nejašmića te je izašao sam pred Posavca i zabio u njegov desni kut. Grujević je u 9. minuti pucao iz slobodnjaka s 14 metara iskosa, bio je to vrlo dobar udarac, ali odlično je obranio Posavec. Pogodak je dao krila gostima koji su u tom periodu bili bolji protivnik. Ubrzo je Hajduk preuzeo terensku inicijativu, ali gosti su uspješno odbijali sve napade. Jradi je u 35. minuti spustio loptu za Gyurcsa koji je tukao sa sedam metara, međutim lopta je od bloka završila u korneru. U nastavku Gyurcso je ubacio iz kuta, Jurić je bio najviši u šesnaestercu, pucao je glavom, ali otišlo je preko vrata.

Odmah početkom nastavka, točnije u 48. minuti, Hajduk je izjednačio. Jairo je sjajno prošao po lijevoj strani, uputio je povratnu za Gyurcsa čiji udarac s deset metara sjajno brani Čondrić, ali lopta se odbija do Caktaša koji s osam metara iskosa silovito pogađa za izjednačenje. Pokušao je u 50. minuti Lopez glavom nakon ubačaja iz slobodnjaka, obranio je to Čondrić. Gyurcso je nakon toga tukao s vrha šesnaesterca, bio je to vrlo dobar udarac, ali prošlo je pored lijeve vratnice.

U 56. minuti Hajduk je poveo. Jradi se na sredini terena izborio za jednu loptu u teškoj poziciji, proigrao je Caktaša, ostala je razrijeđena obrana gostiju, došlo je do Gyurcsa koji puca sa 17 metara, a lopta se odbija od bloka i završava u mreži. Gyurcso je u 64. minuti dao loptu na krilo za Bradarića koji šalje oštar prizeman ubačaj, Jairo je bio na lopti, ali nije uspio uputiti udarac iz velike blizine.

U 77. minuti Hajduk je povećao vodstvo. Gyurcso se našao u sjajnoj prilici, mogao je pucati s deset metara iskosa, ali nesebično je pričekao Jaira koji je dotrčao na drugu stativu i zatim ga idealno poslužio, a Brazilac nije imao težak posao pogoditi nebranjeni dio mreže. Ivančić je u 81. minuti neoprezno startao na Bradarića, dobio je žuti karton. Bradarić nije mogao nastaviti igru pa je umjesgo njega ušao Beširović.

U sudačkoj nadoknadi Hajduk je došao do četvrtog pogotka. Ubacio je Jairo iz kornera, a Nejašmić to glavom šalje u mrežu.

Hajduk - Istra 1961 4:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Ivančić (6'), 1:1 Caktaš (48'), 2:1 Gyurcso (56'), 3:1 Jairo (77'), 4:1 Nejašmić (90'+3).

Split - Gradski stadion u Poljudu. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac).

Hajduk: Posavec - Jurić, Ismajli, Lopez, Bradarić (od 86' Beširović) - Jradi (od 76' Fomitschow), Nejašmić, Palaversa (od 71' Palaversa) - Caktaš - Jairo, Gyurcso.

Istra 1961: Čondrić - Grujević (od 60' Maicon), Burić, Rodriguez, Ramadani, Pavić - Ivančić, Lončar, Galilea (od 86' Paez), Obeng - Fuentes (od 54' Laukžemis).
hr Sun May 19 2019 18:36:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Naš Hajduk kritizirao novog dopredsjednika jer se grlio s Dalićem i gledao Varaždin

Dopredsjednik Hajduka Luka Jakobušić derbi Druge lige gledao je iz lože varaždinskog stadiona, a nakon utakmice se izgrlio s hrvatskim izbornikom Zlatko Dalićem
Na jučerašnjoj derbi utakmici Druge lige između Varaždina i Šibenika bio je i Lukša Jakobušić, novoizabrani  dopredsjednik Hajduka. On se nakon utakmice izgrlio s izbornikom Dalićem, a nije to najbolje sjelo dijelu navijača Hajduka.

Nakon toga su se kratkim priopćenjem na Facebooku oglasili iz udruge Naš Hajduk i kritizirali Jakobušića.

- Borba za Hajduk i hrvatski nogomet za nas nema alternativu kao ni čist obraz i naši ideali na kojima se ona temelji. Uz njih smo stajali i uz njih ćemo ostati, a sve drugo je nedopustivo. Naši ideali ne umiru preko noći, simbol su časti i takvi će i ostati, s vama ili bez vas.
hr Sun May 19 2019 14:46:11 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.