Pobjeda Kauboja!: Hrvatska je u četvrtfinalu

Hrvatsku u četvrtfinalu očekuje Španjolska koja je u subotu u dramatičnom susretu pobijedila Brazil 28-27, a u preostalim susretima sastaju se Francuska - Švedska, Slovenija - Katar, te Norveška Mađarska

Hrvatski rukometaši izborili su mjesto među osam najboljih na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, nakon što su u nedjelju u Montpellieru sa 21-19 (13-7) svladali aktualnog prvaka Afrike, reprezentaciju Egipta te će se u utorak (20.45 sati) boriti protiv Španjolske za plasman u polufinale.

Prvo poluvrijeme dvoboja osmine finala protiv Egipta bilo je vjerojatno i najboljih 30 minuta hrvatske reprezentacije na ovom Svjetskom prvenstvu. Vodstvo reprezentacije pogodilo je promjenom vratara i ubacivanjem Ivana Pešića u vatru umjesto Filipa Ivića koji je preselio na tribinu. Pešić je na ukazano povjerenje odgovorio sa sedam obrana u prvom poluvremenu i jednim zaustavljenim sedmercom, čime je uvelike pomogao našim rukometašima u stvaranju uvjerljive prednosti.

Egipćani su rezultatsku neizvjesnost držali do osme minute, kad je još uvijek bilo samo 4-3 za Hrvatsku. No, u sljedećih 10 minuta izabranici Željka Babića napravili su 5-1 i prvi put došli do pet pogodaka viška (9-4). U 24. minuti Hrvatska je stigla i do +7 (12-5), a na poluvrijeme su naši rukometaši odnijeli prednost od šest pogodaka. Iznimno raspoložen u prvom poluvremenu bio je Zlatko Horvat koji je od 13 pogodaka postigao njih pet.

Umjesto furioznog nastavka i potpunog slamanja otpora Egipćana, naši su reprezentativci dopustili suparnicima povratak u utakmicu lošim otvaranjem drugog poluvremena. Loše organiziranim napadima Babićevi izabranici ostali su čak 11 minuta bez pogotka i razbranili su egipatskog vratara Shahina koji je u tom razdoblju zaustavio sedam od devet šuteva.

Serijom 5-0 Egipat je sa -7 u 31. minuti došao do -2 (12-14) u 38. minuti. Isti su zaostatak imali i devet minuta poslije (14-16). No, u sljedećih deset minuta Luka Cindrić je postigao tri od pet hrvatskih pogodaka za vodstvo 21-16 u 57. minuti. Ponovno se razbranio i Ivan Pešić te je pitanje pobjednika bilo odlučeno. Egipćani su do kraja samo smanjili zaostatak do konačnih 21-19.

Zlatko Horvat je sa šest pogodaka iz sedam udaraca bio najučinkovitiji igrač Hrvatske, a epitet igrača utakmice ponio je Luka Cindrić koji je četiri od pet pogodaka postigao u drugom poluvremenu, kad su Egipćani zaprijetili preokretom. Po tri pogotka postigli su Željko Musa i Luka Stepančić. Ivan Pešić je završio utakmicu sa 11 obrana (11/28) od čega su bila i dva obranjena sedmerca (2/3).

Egipćane je sa pet golova predvodio El Ahmar, a po četiri pogotka postigli su Abouebaid i Ramadan. Vratar Hady Shahin imao je osam obrana (8/16), a Hendawy pet (5/18).

Hrvatsku je ulaskom u četvrtfinalu ostvarila primarni cilj i ponovila rezultat ostvaren prije dvije godine u Kataru. U utorak (20.45 sati) u Montpellieru izabranici Željka Babića će protiv Španjolaca igrati za polufinale. U posljednje dvije utakmice, odigrane na europskim prvenstvima, Španjolci su slavili, dok je na SP-u 2013. Hrvatska bila bolja. U posljednjem dvoboju, prije godinu dana u polufinalu EP-a u Poljskoj, Španjolci su bili bolji sa 33-29.

hr Sun Jan 22 2017 22:16:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Tužan dan za hrvatsko jedrenje

Razilazi se naš najbolji dvojac Šime Fantela i Igor Marenić
Osvajači zlatne olimpijske medalje u Riju u klasi 470 te višestruki svjetski i europski prvaci, odlučili su se razići. Šime Fantela karijeru će nastaviti u olimpijskoj klasi 49-er zajedno s bratom Mihovilom, dok Igor Marenić još uvijek nije odlučio u kojoj klasi će nastaviti karijeru, a ne poriče ni mogućnost mješovitog para

"Došao je i taj veliki dan u našim karijerama. Mijenjamo klasu. Ja odlazim u 49-er s bratom Mihovilom, dok Igor još traži soluciju za dalje i ima neke druge planove. Eto, novi je izazov ispred mene, gledam prema Olimpijskim igrama u Tokiju 2020. godine, odnosno gledamo svi skupa kao cijeli tim. Osvojili smo zlatnu medalju u Riju i neću biti skroman pa ću reći kako je cilj još jedna medalja u Tokiju. Znamo dobro što je za to potrebno jer na veliku sreću prošli smo mnogo toga kroz ovaj posljednji olimpijski ciklus. Ja stavljam taj teret još jednom ispred sebe jer stvarno volim jedrenje i uživam u njemu. Jedrenje je moj poziv i veselim se ovom novom izazovu u kojem ću probati osvojiti još jednu olimpijsku medalju. To je rijetkost u olimpijskom jedrenju i malo je njih uspjelo osvojiti dvije medalje u tako zahtjevnim klasama kao što su 470 i 49-er. No, ne bojim se ničeg, treba raditi i nadati se najboljem", rekao je Šime Fantela

"Što se mojih planova tiče, ja bih stvarno volio nastaviti karijeru u olimpijskom jedrenju za koje smatram da je vrhunac jedrenja. No, imam zasad mali problem u pronalasku partnera ili partnerice za nastavak jedrenja. Najrealnija opcija za mene je nastavak jedrenja u klasi 470, ali ne isključujem niti opciju jedrenja u mješovitoj posadi. To su u biti jedine dvije opcije koje imam. Vjerujem da uz pravog partnera i obećanu potporu Hrvatskog jedriličarskog saveza i Hrvatskog olimpijskog odbora te potencijalnih sponzora, mogu na jednak način predstavljati Zadar, naš klub i hrvatsko jedrenje u budućnosti", poručio je Igor Marenić.

hr Tue Jul 25 2017 20:27:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Povijesni dan za hrvatsku atletiku

Marino Bloudek osvojio prvi hrvatski europski juniorski naslov na srednjim prugama
Marino je svojim nastupom posljednjeg dana Europskog juniorskog prvenstva u Grossetu Hrvatskoj donio 23. odličje s EP-a. Hrvatska je od 2008. godine i nastupa Sandre Perković, čekala zlato i sada ga ima. I to prvo na 800 metara sa 1:48.70. Iza sebe je ostavio favorite Britanca Markhima Lonsdalea koji se morao zadovoljiti sa srebrom.

Ova priča je još zanimljivija jer je ovaj 18-godišnjak prije odlaska u atletiku, na nagovor trenera Zlatka Tota, trenirao nogomet. Netom prije ponuda da iz Virovitice pređe u Dinamo ili čak Arsenal, slomio je nogu. To je bila njegova prekretnica koja se već na početku atletske karijere pokazala dobrom odlukom.

Marina sljedeće godine čeka Svjetsko juniorsko prvenstvo u finskom Tampereu.

hr Mon Jul 24 2017 19:12:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Konjuh 21. na novom WTA renkingu

Na novoj WTA ljestvici, Konjuh je došla do rankiga karijere, u Top 30 i Lučić-Baroni
Ana Konjuh napravila je novi pomak na pojedinačnoj WTA ljestvici te je kao 21. tenisačica svijeta postigla svoj najbolji renking u karijeri. Među 30 najboljih, našla se i naša Mirjana Lučić-Baroni koja je s 26. pala na 29. mjesto.
Donna Vekić i Petra Martić napredovale su za dva mjesta te se tako sada nalaze na 50. i 87. poziciji.

Wimbledonska pobjednica Garbine Muguruza Blanco je skočila na broj 4, dok su prve tri pozicije ostale nepromijenjene u zadnja dva tjedna. Tako prvu poziciju i dalje drži Čehinja Karolina Pliškova, iza nje je Rumunjka Simona Halep , a treča Njemica Angelique Kerber.

hr Mon Jul 24 2017 18:55:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Tucak optimističan uoči susreta s Talijanima

Hrvatsku sutra očekuje dvoboj s Italijom u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva
Barakude su do sada na Svjetskom prvenstvu zabilježili tri pobjede, protiv reprezentacija Amerike, Rusije i Japana. Samim time izborili su prvo mjesto u skupini “D” čime su se direktno plasirali u četvrtfinale, izbjegavši time odigravanje utakmica osmine finala.

Suparnik četvrtine finala odlučivao se između domaćina Mađarske i reprezentacije Italije. Kako je njihov međusobni ogled završio izjednačenim rezultatom, u tom se slučaju nije gledala ukupna gol razlika, već tko je s više gol razlike dobio trećeg u skupini. Mađarska je tako kao i Hrvatska izborila direktan ulazak u četvrtfinale, a Italija je kao druga iz skupine u osmini finala igrala protiv Kazahstana i pobijedila s 12-7.

"Očekuje nas vrlo dobra reprezentacija, odlično pokrivena na svim pozicijama. Ove godine s njima imamo dvije izgubljene utakmice, i s turnira, i iz prijateljskog susreta, pa nam je to dovoljno upozorenje da maksimalno motivirano i jako uđemo u utakmicu. Ipak, vjerujem da ukoliko bude sve kako treba, Hrvatska je kvalitetnija reprezentacija i mi smo ti koji smo bliže pobjedi. No u svakom slučaju nas očekuje jedna izuzetno teška utakmica", rekao je izbornik Ivica Tucak.

Izbjegavši osminu finala reprezentacija je imala nekoliko dana vise za pripremiti se za utorak, kada u 22 sata uskaču u bazen s Talijanima.

"Atmosfera u momčadi je odlična, nestrpljivo očekujemo četvrtfinale i utakmicu s Italijom. U prošlih nekoliko utakmica skupine primijetili smo prve grupice naših navijača, čiji nam dolazak puno znači i koji nam je bio dodatan vjetar u leđa", rekao je reprezentativac Ante Vukičević.

"Osjeća se lagana nervoza sada pred utakmicu s Italijom, ali to je ona pozitivna nervoza, jedva čekamo da započne utakmica. Osjećamo se spremni i nadamo se pobjedi", istaknuo je reprezentativac Luka Lončar.

hr Mon Jul 24 2017 18:41:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.