Baoli pobijedio Kauri u prvom polufinalu turnira 4 kafića

Baoli i Kauri odigrali su prvo polufinale turnira 4 kafića. Baoli je pobijedio rezultatom 3:2
Prvu polufinalnu utakmicu humanitarnog turnira 4 kafića posvećenog jednom od osnivača pok. Dinu Petrnović, igrali su Baoli i Kauri.
Već na samom početku Kauri je mogao doći u vodstvo nakon Ibričićevog solo prodora koji je završio pored gola.
Međutim prvi do vodstva stigao je Baoli nakon kombinacije Hajdukove bivše nade Andrije Balića i Hajdukove napadačke nade Ivana Delića u 8. minuti. Delić je na asistenciju Balića poslao loptu kroz noge Radoševiću za 1:0.

Nije se dugo čekalo da Baoli povisi vodstvo. To su postigli već u 10. minuti golom Kvesića

Kauri smanjuje na 2:1 preko Zlatana Huskinovića već na samom početku drugog poluvremena, a do izjednačenja golom Nikole Vlašića u 28. minuti susreta.
Baoli ipak dolazi u ponovno vodstvo od 3:2 dvije minute prije kraja golom Rebića.

Baoli: Pranjić, Erceg, Vuković, Maloča, Reljić, Kvesić, Pašalić, Andrija Balić, Periš, Glavota, Rebić, Delić
Trener: Stanko Mršić i Ivan Parčina
Voditelji: Mršić i Majić

Kauri: Ibričić, Radošević, Saša Babić, Kožulj, i Runje, Hodzić, Grbić, Vlašić, Moro, Bačelić-Grgić, Perić, Obilinović, Huskinović
Trener: Ivo Bego i Zoran Vulić
Voditelj: Parlov i Merčep

hr Mon Dec 26 2016 17:24:04 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Stobreč: U organizaciji Golf kluba Split 1700 odigran Masters Zimske lige

U organizaciji Golf kluba Split 1700 na vježbalištu u Stobreču odigran je Masters Zimske lige na kojem su nastupila 23 najbolje plasirana golfera i golferice. Nakon 6. kola Zimske lige Master Zimske lige odlučivao je o konačnom poretku Zimske lige 2017 Golf kluba Split 1700. Bilo je odličnih udaraca i
iznenađujućih rezultata. Događale su se i smješne situacije kad su gosti kafića bježali jer je majstor poslao lopticu umjesto na green u klupski kafić.

Kristina Šiljić i Miro Rajić odigrali su Masters iznenađujući dobro. Sve ukupno Masters Zimske lige ponudio je dobro druženje, solidan golf, a uz prekrasno sunčano vrijeme odličnu priliku za uživanje uz rijeku Žrnovnicu.

Pojedini članovi ne razumiju pravila da kad se igra službeni turnir ne može se igrati izvan turnira, kako kome padne na pamet ali doći će oni jednog dana i do toga. Zdeslav Vladović još se jednom dokazao kao organizator i ukupno gledano je vrlo bitna karika Golf kluba Split 1700. Još bi bilo vrijedno zapisati i pobjednike i to je kraj ove priče o Mastersu - Zimske lige 2017:

Pobjednici Zimske lige 2017:

Grupa A - Josip Lovrić
Grupa B - Nikša Vladislavić
Grupa C - Boro Rajić

hr Sat Mar 25 2017 20:54:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Šarić odigrao je najbolju utakmicu u svojoj prvoj NBA sezoni

Za 32 ubačaja Šarić je šutirao 10-14 za dva, 2-5 za tri i 6-8 s linije slobodnih bacanja, a uz 10 skokova i dvije asistencije imao je i jednu osvojenu loptu

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić odigrao je najbolju utakmicu u svojoj prvoj NBA sezoni postigavši 32 koša uz 10 skokova i dvije asistencije u 117-107 gostujućoj pobjedi Philadelphia 76-ersa protiv Chicago Bullsa.

Domaći Bullsi očajnički se bore za osmo mjesto u Istočnoj konferenciji, posljednje koje vodi u doigravanje, ali Šarić i suigrači nisu se previše osvrtali na potrebe domaćeg sastava, već su sjajnom izvedbom u drugoj i trećoj četvrtini ostvarili prednost i od 26 koševa razlike. Domaći su se u posljednjih 12 minuta uspjeli primaknuti i na 10-ak razlike, ali bilo kakvu mogućnost preokreta otklonio je upravo Šarić pogodivši tricu za 114-100 dvije minute prije kraja.

Za 32 ubačaja Šarić je šutirao 10-14 za dva, 2-5 za tri i 6-8 s linije slobodnih bacanja, a uz 10 skokova i dvije asistencije imao je i jednu osvojenu loptu. Odličnog suradnika 22-godišnji Šibenčanin imao je u igraču s klupe Shawnu Longu koji je dodao 18 poena, dok Bullsima nije pomogao odličan učinak Jimmyja Butlera od 36 pogodaka, 11 asistencija i 7 skokova.

S omjerom pobjeda i poraza 27-45 Sixersi su 12. momčad Istoka, osmi Miami Heat bježi im punih osam utakmica, dok su Bullsi sa 34-39 deveti na Istoku.

Bojan Bogdanović je u rutinskoj 129-108 pobjedi Washington Wizardsa protiv Brooklyn Netsa svojoj bivšoj momčadi postigao 17 koševa (šut za dva 6-9, trica 0-3, slobodna bacanja 5-5) uz sedam skokova, dvije asistencije i po jednu osvojenu loptu i blokadu. Najbolji kod pobjednika bio je John Wall sa 22 ubačaja i 9 asistencija, dok je najslabiju momčad lige predvodio Rondae Hollis-Jefferson sa 19 poena.

S omjerom 44-28 Wizardsi su i dalje vodeći sastav skupine Southeast i treća momčad Istoka, dok su Netsi sa 15-57 uvjerljivo posljednji.

Orlando Magic ostvario je rijetko uvjerljivu 115-87 pobjedu i to protiv još jedne momčadi koja se bori za doigravanje, Detroit Pistonsa. Domaći je sastav imao i 33 koša prednosti, a istaknuo se Elfrid Payton s "triple-double" učinkom od 14 koševa, 11 skokova i 10 asistencija. Mario Hezonja na parketu je proveo 27 minuta i za to vrijeme ubacio 6 poena (šut za dva 2-4, trica 0-2, slobodna bacanja 2-3) uz 4 skoka i 6 asistencija, a minutažu je dobio i Damjan Rudež koji je za pet minuta postigao 5 koševa (šut za dva 1-2, trica 1-1) uz po jedan skok i asistenciju.

Sa 27-46 Magic je pretposljednji, 14 na Istoku, dok su Pistonsi sa 34-39 10. također u Istočnoj konferenciji.

Los Angeles Lakersi su velikim preokretom u svom Staples Centeru svladali Minnesota Timberwolvese sa 130-119 nakon produžetka i tako uveličali otkrivanje statue svog legendarnog centra Shaquillea O'Neala ispred dvorane. Gosti iz Minnesote su u trećoj četvrtini imali i 15 poena viška, te napad za pobjedu na isteku četvrte četvrtine, ali Gorgui Dieng nije bio precizan, da bi u produžetku mladi Lakersi vrlo brzo ostvarili nedostižnu prednost. Jordan Clarkson sa 35 ubačaja i Julius Randle sa 23 pogotka i 12 skokova predvodili su Lakerse, dok su Andrew Wiggins sa 36 koševa i Karl-Anthony Towns sa 25 ubačaja i 13 skokova bili najbolji kod Wolvesa. Hrvatski centar Ivica Zubac započeo je utakmicu u početnoj petorci Lakersa, te je za 21 minutu ubacio 7 koševa (šut za dva 3-7, slobodna bacanja 1-1) uz po 3 skoka i asistencije i 1 osvojenu loptu.

Ni Lakersi sa 21-51 ni Wolvesi sa 28-43 nisu u igri za doigravanje.

Prvaci Cleveland Cavaliersi po šesti su put zaredom nadigrali Charlotte Hornetse, ovaj put sa 112-105 na njihovom parketu i tako sačuvali vodeću poziciju na Istoku. LeBron James je sa 32 koša, 11 asistencija i 9 skokova bio nadomak novom "triple-doubleu" kod Cavsa, dok je Kemba Walker sa 28 pogodaka bio prvi strijelac Hornetsa.

Cleveland je sada na učinku 47-24, a Charlotte na 32-40.

Golden State Warriorsi ostvarili su šestu pobjedu zaredom kojom suse učvrstili na vrhu Zapada i čitave lige svladavši na svom terenu Sacramento Kingse sa 114-100. Stephen Curry je sa 27 koševa i 12 asistencija predvodio Warriorse, dok je Buddy Hield sa 22 ubačaja, 8 skokova i 7 asistencija bio prvo ime Kingsa.

Golden State trenutačno ima učinak od 58-14, a Sacramento 27-45.

Mladi 20-godišnji branič Phoenix Sunsa Devin Booker postao je tek šesti igrač u povijesti NBA lige koji je uspio postići čak 70 koševa na jednoj utakmici, ali niti to nije bilo dovoljno za pobjedu njegove momčadi u Bostonu, domaći Celticsi na kraju su slavili sa 130-120. Booker je čak 51 koš postigao u drugom poluvremenu i tako se pridružio legendama Wiltu Chamberlainu, Kobeu Bryantu, Davidu Thompsonu, Elginu Bayloru i Davidu Robinsonu kao šesti igrač sa 70 ili više ubačaja u jednoj utakmici.

hr Sat Mar 25 2017 10:21:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

ATP Miami: Novi poraz Čilića

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u 3. kolo velikog ATP turnira u Miamiju, bolji od njega je u 2. kolu bio Francuz Jeremy Chardy sa 6-4, 2-6, 6-3 nakon dva sata i pet minuta igre.

Bio je ovo četvrti međusobni dvoboj Čilića i Chardyja, a omjer je sada 2-2.

Porazom od Chardyja Čilić je zaključio iznimno neuspješan boravak u SAD-u gdje je na dva vrlo jaka turnira, u Indian Wellsu i Miamiju izgubio u prvom nastupu, prije dva tjedna u Indian Wellsu svladao ga je Amerikanac Taylor Fritz.

Nakon što su oba igrača izgubila servis na samom početku susreta, Čilić je još jednom pokleknuo na svom početnom udarcu u petoj igri prvog seta zbog velikog broja uzastopnih neprisiljenih pogrešaka, a taj zaostatak nije uspio nadoknaditi iako je imao četiri "break-lopte", 0-40 u osmoj igri i prednost u 10.

U drugom setu Čilić je zaigrao mnogo bolje, smanjio je broj pogrešaka, dva je puta oduzimao servis Chardyju i dobio tu dionicu sa 6-2.

Nažalost, u prvoj igri trećeg seta kiša je potjerala igrače u svlačionicu iz koje su se vratili nakon više od sat vremena, a taj je prekid zaustavio Čilićev nalet. Kod rezultata 1-1 naš je igrač s nekoliko pogrešaka ponovno stigao u nezavidan položaj, Chardy je imao 0-40. Čilić je uspio spasiti te tri vezane "break-lopte", a zatim i još jednu prednost, ali potom nije realizirao vlasitu priliku za osvajanje gema da bi Chardy iskoristio petu priliku za "break". Čilić je odmah u sljedećoj igri vratio izgubljeno, da bi kod svog vodstva 3-2 imao 15-30 na servis Francuza. Nažalost, tada je ponovno zaredao s pogreškama i do kraja dvoboja osvojio samo tri poena.

Ključni "break" Chardy je napravio kod rezultata 3-3 kada je u dva poena nakon 30-30 on bio agresivniji što mu se isplatilo. Kada je servirao za ostanak u susretu Čilić je još jednom darivao Chardyja, u posljednja dva poena u susretu napravio je dvostruku servis pogrešku i izbacio jedan forhend daleko u aut za kraj vrlo slabe američke epizode.

hr Fri Mar 24 2017 22:00:43 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

ATP Miami: Ćorić prošao

Ćorić je ostvario tešku pobjedu protiv Granollersa, 41. igrača svijeta koji je 21 poziciju bolji od Zagrepčanina na ATP listi

Hrvatski tenisač Borna Ćorić prošao je u 2. kolo velikog ATP turnira u Miamiju pobijedivši Španjolca Marcela Granollersa s 7-6 (6), 4-6, 6-3.

Ćorić je ostvario tešku pobjedu protiv Granollersa, 41. igrača svijeta koji je 21 poziciju bolji od Zagrepčanina na ATP listi. Borna je dobio izjednačeni prvi set u tie-breaku, a u drugome setu je Španjolac u sedmom gemu napravio "break" koji mu je donio izjednačenje. U trećem setu je Granollers poveo s 2-0, a tada je Ćorić proveo desetak minuta na medicinskom tretmanu, što mu se isplatilo jer je potom nanizao pet gemova zaredom te dobio ovaj tijesni meč.

Borni je to treća pobjeda u isto toliko međusobnih dvoboja, a Španjolca je pobijedio u Umagu preklani i Chennaiju lani.

Ćorića u 2. kolu očekuje šesti nositelj Austrijanac Dominic Thiem. Bit će to njihov prvi međusobni sraz.

hr Fri Mar 24 2017 11:39:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.