Pogodak i asistencija Mandžukića u pobjedi Juventusa

Mandžukić je igrao cijelu utakmicu, a u 62. minuti je u igru ušao i Marko Pjaca

Nogometaši Juventusa plasirali su se u četvrtfinale Talijanskog kupa pobijedivši na svom stadionu u Torinu Atalantu s 3-2, a istakao se hrvatski reprezentativac Marijo Mandžukić s jednim golom i asistencijom.

Mandžukić je prvo u 23. minuti asisirao Dybali za 1-0, a potom je sam zabio u 35. minuti. Atalanta je smanjila preko Konka u 71. minuti, da bi Pjanić iz penala u 75. povećao na 3-1. U 81. minuti je Latj postavio konačnih 3-2. Mandžukić je igrao cijelu utakmicu, a u 62. minuti je u igru ušao i Marko Pjaca

Ranije su se nogometaši Fiorentine plasirali u četvrtfinale Talijanskog kupa svladavši u Firenci Chievo s 1-0 pogotkom u sudačkoj nadoknadi. "Viole" su do pobjede došli iz dvojbeno dosuđenog kaznenog udarca kojeg je u 93. minuti realizirao Bernadeschi. Obje momčadi su utakmicu završili s desetoricom igrača - u 45. minuti je crveni karton dobio igrač gostiju Ivan Radovanović, a u 71. minuti je "pocrvenio" igrač Fiorentine Mauro Zarate. Kod domaćina je cijelu utakmicu odigrao Nikola Kalinić, Milan Badelj je zamijenjen u 72. minuti, dok je Hrvoje Milić ostao na klupi.

Fiorentina se pridružila Napoliju koji je u utorak u Napulju s 3-1 izbacio drugoligaša Speziju. U četvrtak se sastaju AC Milan i Torino, a ostale utakmice osmine finala igraju se sljedeći tjedan.

hr Wed Jan 11 2017 23:12:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

U derbiju Manchester City i Tottenham Hotspur podijelili bodove

U derbiju 22. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City i Tottenham Hotspur su igrali 2-2 (0-0)

Domaći su poveli sa 2-0 početkom drugog poluvremena preko Sanea (49) i De Bruynea (54), a oba gola pala su nakon velikih pogrešaka vratara gostiju Llorisa koji je tako upropastio sjajnu izvedbu iz prvog dijela kada je s nekoliko sjajnih obrana držao svoju momčad u egalu. Ipak, Tottenham je do kraja susreta uspio spasiti bod preko Allija (58) i Sona (78).

Tottenham je zadržao drugo mjesto na ljestvici sa 46 bodova, dok je Manchester City ostao peti sa 43. Između njih su Liverpool sa 45 bodova i Arsenal sa 44 boda i utakmicom manje. "Topnici" će u nedjelju ugostiti Burnley.

Vodeći Chelsea, koji će svoj susret 22. kola igrati također u nedjelju kada će na Stamford Bridgeu ugostiti Hull City, ima 52 boda.

hr Sat Jan 21 2017 22:14:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Modrić ozlijedio desnu nogu

Modrić je napustio teren u 78. minuti
 Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić (31) ozlijedio je unutarnji bedreni mišić desne noge s kojim je imao problema ovog ljeta na Europskom prvenstvu a liječnici Real Madrida pregledat će ga u ponedjeljak kada će biti poznato potrebno vrijeme oporavka.

Modrić je u subotu izašao u 78. minuti prvenstvene utakmice protiv Malage na Santiago Bernabeu a zamijenio ga je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić. Trener Zinedine Zidane je na konferenciji za novinare rekao kako Modrić ima problema no da ne može reći više prije nego ga pregledaju liječnici.

"Ima problema s aduktorom desne noge. U ponedjeljak će obaviti pretrage", rekao je Hini klupski glasnogovornik Carlos Carbajosa.

Modrić je prije sedam mjeseci ozlijedio aduktor, mišić unutarnje strane bedra, desne noge na Europskom prvenstvu u Francuskoj. Tada je u 62. minuti morao napustiti utakmicu protiv Češke te nije igrao iduću protiv Španjolske. Bio se vratio u slijedećem susretu, osmini finala protiv Portugala gdje se Hrvatska oprostila od natjecanja.

Desni aduktor bio je pak istegnuo u listopadu 2015. tijekom kvalifikacijske utakmice protiv Bugarske. Te iste godine, u travnju, bio je ozlijedio desno koljeno upravo protiv Malage na Santiago Bernabeu te pauzirao tri mjeseca.

Problem s aduktorom, ali lijeve noge, Modrić je imao u studenom 2014. kada se ozlijedio na utakmici Italije i Hrvatske te je morao duže izbvati s terena.

Vezni igrač je došao u Real Madrid u kolovozu 2012. iz londonskog Tottenhama i prve dvije sezone nije imao problema s ozljedama.

hr Sat Jan 21 2017 21:44:02 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Odmaknuli na vrhu ljestvice: Real Madrid slavio protiv Malage

Nogometaši Real Madrida pobijedili su u 19. kolu Primere na svom Bernabeu Malagu s 2-1 i odvojili se od pratitelja na vrhu ljestvice

Real je do pobjede došao vrlo teško, Malaga je u prvom poluvremenu pogodila vratnicu kod rezultata 0-0, a ponovno je spasitelj "Kraljevskog kluba" bio Sergio Ramos s dva gola u 35. i 43. minuti. U drugom dijelu je za Andalužane smanjio Juanpi u 63. minuti, dok se pošteno ispromašivao najbolji igrač svijeta Cristiano Ronaldo.

Luku Modrića je u 78. minuti zamijenio Mateo Kovačić.

U ranije odigranom susretu 19. kola Espanyol je kod kuće slavio protiv Granade s 3-1. Pogotke su za domaćine dali Jose Antonio Reyes (11), Pablo Piatti (32) i Marc Navarro Ceciliano (48), dok je strijelac za Granadu bio  Andreas Pereira (22).

Real vodi s 43 boda ispred Seville (39) i Barcelone (38), dok je Malaga ostala 13. s 21 bodom.

hr Sat Jan 21 2017 19:21:57 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pogodak Kramarića u pobjedi Hoffenheima

Kramarić je ušao u igru u 46. minuti, a u 64. je postigao drugi gol na utakmici, a svoj četvrti u sezoni
Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić postigao je gol za gostujuću pobjedu svog Hoffenheima kod Augsburga (0-2) u 17. kolu Bundeslige, prvom nakon zimske stanke.

Kramarić je ušao u igru u 46. minuti, a u 64. je postigao drugi gol na utakmici, a svoj četvrti u sezoni. Hoffenheim nastavlja s čudesnim igrama u ovom prvenstvu, jedina su neporažena momčad i na trećem su mjestu s 11 bodova manje od lidera Bayerna.

Borussia Dortmund je u gostima slavila kod Werdera s 2-1 i izbila na četvrto mjesto. Schuerrle je već u 5. minuti doveo Borussiju u vodstvo, u 30. je isključen igrač Werdera Drobny, no momčad iz Bremena je uspjela izjednačiti preko Bartelsa (59). Pobjedu je "žuto-crnima" donio Piszczek u 72. minuti.

Schalke je tek golom Burgstallera u sudačkoj nadoknadi pobijedio Ingolstadt s 1-0, a Wolfsburg je kod kuće pobijedio HSV s 1-0 golom Maria Gomeza (83).