Ohandza karijeru nastavlja u Kini

Odlazi u kineskog drugoligaša
 Franck Ohandza, 26-godišnji Kamerunac, nakon 68 službenih nastupa u Hajdukovom dresu odlazi u kineski Shenzhen FC. Vijest je to koju je Hajduk potvrdio na svojim web stranicama.
Ohandza je za prvu momčad Hajduka debitirao 2. srpnja 2015. godine u europskom nastupu protiv Sillamäe Kalev. U bijelom dresu upisao je ukupno 3504 minute i pritom postigao 26 pogodaka i dodao 14 asistencija. U prosjeku je zabijao svakih 135 minuta. U dosadašnjem dijelu sezone sada već bivši igrač Bijelih odigrao je 23 utakmice u kojima je imao učinak od 11 golova i četiri asistencije.

Prema posljednjim informacijama Hajduk će za Ohandzu dobiti oko 1,3 milijuna eura, dok će igrač u Kini zarađivati 100 tisuća eura mjesečno.
hr Tue Feb 27 2018 16:22:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Objavljeno je tko su novi članovi Nadzornog odbora Hajduka

Danas je održan drugi krug izbora za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split, a članovi udruge Naš Hajduk su od 11 kandidata izabrali sedam novih nadzornika

- Hvala svim članovima koji su glasali u oba kruga izbora za NO Hajduka. Posebno se zahvaljujem svim volonterima koji su proteklih mjeseci svoje vrijeme, znanje i trud uložili u organizaciju izbora kako bi sve proteklo u najboljem redu. Također, hvala i vama, kao i  svima drugim novinarima koji ste se posvetili praćenju izbora i svih aktivnosti vezanih za predstavljanje kandidata na kvalitetan i korektan način. Hvala i klubu koji nam je izašao u susret s organizacijom i svim potrebnim resursima. Svim kandidatima koji su sudjelovali zahvaljujemo na suradnji, a odabranoj sedmorici želimo puno uspjeha u budućem radu – rekao je član Upravnog Odbora udruge Naš Hajduk Miro Živković.

Više o samom tijeku izbornog procesa kao i imena sedam izabranih nadzornika objavio je predsjednik Našega Hajduka Toni Baletić.

-    Izborima je pristupilo ukupno 4765 članova, s 8281 glasova. Kao i prvi krug, i drugi krug je eliminacijski te se u slučaju potrebe saziv Nadzornog odbora neće popunjavati s kandidatima koji nisu odabrani kroz dva kruga izbora.

11. Ivica Močić 3.321

Novi saziv Nadzornog odbora bit će potvrđen u četvrtak, 20.12.2018., na Skupštini HNK Hajduk koja će se održati na Poljudu.

hr Sat Dec 15 2018 21:23:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Oreščanin uoči Dinama: Imam puno povjerenje u momčad

Nogometaši Hajduka u posljednjoj utakmici jesenskog dijela sezone u nedjelju od 15 sati igraju protiv Dinama u Maksimiru
- Mi ćemo pokušati, naravno da se pita nešto i protivnika. Mi radimo cijeli tjedan na nekim stvarima koje nas očekuju na utakmici, i vjerujem da će to biti dobra utakmica, započeo je trener Bijelih, Siniša Oreščanin, te nastavio o izostancima:

- Ne bih se osvrtao na izostanke. Koga nema bez njega se mora i može, mi smo kroz tjedan isprobavali razne profile igrača, i pokušati ćemo napraviti da se to ne vidi.

Komentirao je zatim trener i slike igrača koje su zadnjih dana izašle u medijima. Podsjetimo, u skandalu su se našli  Andre Fomitschow, Stipe Vučur Steliano Filip

- Klub se očitovao i iznio službeni stav, razgovarao sam s igračima nešto malo na tu temu, ali ovaj tjedan je fokus isključivo na Dinamu i nakon toga ćemo opet razgovarati na tu temu. Čisti fokus na Dinamo.

Bjelica je najavio da će istrčati s kombiniranom postavom

- Dinamo računa na pobjedu, imaju jako širok kadar i neće imati problema ako izmijene momčad.

Jeste više ovaj tjedan vježbali defenzivni ili ofenzivni prekid?
- Više defenzivni, zato što smo vidjeli neke stvari u njihovoj igri koje oni u prekidu rade. Također vidjeli smo što njima ne paše.
Koliko je spreman Hamza?

- Imam jako pozitivno i lijepo mišljenje o njemu, razgovaramo puno, on je onako, taman tu negdje, na granici spremnosti, još ćemo probati kroz ova dva dana doći do najboljeg rješenja za momčad.

Je li vas strah da mladi igrači ne reagiraju dobro?

- Ne, nije me strah, imam puno povjerenje u momčad, ali i u naše mlade igrače, to je jedan dobar test za dalje. Još je 18 kola nakon toga, jako je puno bodova u igri. Ovo nam je dobar test da vidimo gdje smo i što smo kad su u pitanju igrači. Ova utakmica će biti dobro ogledalo kako dalje, kako se ušuljati u borbu za Europu na proljeće.

Vidite li Tudora kao rješenje za desni bok?

- U kadru je, vidimo ga. Igrao je protiv Istre, mislim da on ima dosta utakmica na tom nivou. Imamo povjerenje u kadar od svih 20 igrača.

Osjećate li vi osobno pritisak jer po prvi put vodite momčad na derbiju?
-  Ne osjećam uopće pritisak. Općenito ta pitanja su mi na pola. Tu smo već dvije godine, imamo Drugu ligu za sobom, imamo utakmica i s drugom momčadi Dinama. Druga liga je isto seniorski nogomet.

Puno bodova je u igru, ali i veliki je zaostatak. Idete li u Zagreb po tri boda ili bi bili zadovoljni remijem?

- Na to bih pitanje mogao bolje odgovoriti nakon utakmice, nakon što vidim kako će se stvari odvijati na terenu.

Tko će biti kapetan?

- Razgovaramo na tu temu, fokus je na cijeloj momčadi, a ne na pojedincu. Vidjet ćete u nedjelju.

Je li vrijeme da Hajduk napadne Dinamo?

- Očekujem Hajduka koji želi biti konkurentan i fokusiran Dinamu u sve četiri faze nogometne igre; biti dobri u posjedu a nakon toga se dobro i braniti jer Dinamo je kroz tranziciju i polutranziciju najopasniji.
hr Fri Dec 14 2018 18:51:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Još jedan težak udarac za Hajduk: Ismajli otpada za ogled s Dinamom?

Ardian Ismajli, stoper Hajduka po svemu sudeći bit će još jedno ime na popisu izostanka s nedjeljnog derbija na Maksimiru. Žalio se Ismajli na bolove u trbuhu, hitno je primljen u splitsku bolnicu gdje su zatražili dodatne pretrage uslijed sumnje o upali slijepog crijeva...
Još jedan je to težak udarac za Oreščanina i splitsku družinu jer je u ponedjeljak, u kasnim večernjim satima, Ismajli primljen u splitsku bolnicu sa sumnjom u upalu slijepog crijeva što bi ga moglo odvojiti od travnjaka na duže vrijeme ispostave li se mogući uzroci boli od strane liječnika točni. Ukoliko zaista budu splitskog stopera čeka operacija te oporavak od najmanje mjesec dana zbog čega bi, po svemu sudeći, trebao propustiti posljednje obveze Hajduka u ovoj godini, ali i pripreme zakazane u Turskoj u prvom mjesecu.

Već je dobro poznato kako će u nedjeljnom derbiju prvoligaškog nogometnog društva Oreščanin igrati bez Josipa Juranovića te Mirka Ivanovskog zbog akumuliranih žutih kartona pa bi, ostane li Oreščanin i bez Ismajlija, obrana doživjela potpunu rekonstrukciju.

Inače, Ismajli je u ovu sezonu krenuo kao rezerva, igrao je čak i za drugu momčad Hajduka, ali je u posljednjim kolima bio neizostavan član početne postave što je potvrdio i zapečatirao dobrim predstavama na terenu. Uz angažman u Hajduku Ismajli je i reprezentativac Albanije...
hr Tue Dec 11 2018 08:32:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk preokretom pobijedio Istru za drugu prvenstvenu pobjedu u nizu

Bijeli hvataju priključak s pozicijama koje vode u Europu
Hajduk je u 17. kolu HT Prve lige na praznom Poljudu sa 3:1 bio bolji od pretposljednje Istre. U utakmici u kojoj je Bijelima nad glavom bio imperativ pobjede prvi su poveli gosti u 50. minuti preko Fuentesa. Imala je Istra ubrzo veliku priliku dokrajčiti Bijele, ali spašavao je Posavec. Kreće onda hajdučki uragan, s tri pogotka i nekoliko vrlo dobrih prilika. Najprije je pogodio Vučur nakon kornera, zatim Caktaš sa 11 metara, a konačni rezultat postavio je Ivanovski. Ovom pobjedom Bijeli su ostali na šestom mjestu, ali sa 23 boda uhvatili su kakav takav priključak s gornjim dijelom tablice. Nakon razočarenja u Osijeku sad se ipak optimističnije gleda prema nastavku prvenstva.

Fomitschow je u 6. minuti oštro ubacio na 14 metara, lopta je došla do Gyurcsa, a zatim do Caktaša, ali obojica su bila u teškoj poziciji i nisu uspjeli uputiti udarac prema vratima gostiju. Gosti su stali u čvrstom bloku i čekali su svoju priliku iz kontre. Bijeli su ih visokim pritiskom pokušavali prisiliti na pogrešku. Jradi se tako u 20. minuti uspio probiti kroz obranu gostiju, bio je u idalnoj situaciji za pucati ili dodati suigraču, međutim nije se odlučio za nijedno riješenje, još jednom je lažnjakom izbacio braniča Istre i na kraju nije uspio uputiti udarac. Odlično je Jradi u 25. minuti proigrao Gyurcsa, dodao je preko obrane gostiju, Mađar se sjurio po desnoj strani prema vratima, pokušao je pogoditi usamljenog Jaira na drugoj vratnici, ali netko iz obrane Istre je presjekao loptu. Bila je to još jedna velika prilika za Bijele. Najveća prilika viđena je u 41. minuti. Juranović je oštro s desne strane poslao prizemni ubačaj na 13 metara, Caktaš je dobio loptu u idealnoj siutaciji, ali njegov udarac u posljednji trenutak je uspio blokirati obrambeni igrač Istre.

Početkom drugog dijela, točnije u 50. minuti, hladan tuš za Bijele, po tko zna koji put ove sezone. Traore je snažno pucao iskosa, Posavec je odbio lotpu, ali Fuentes je naletio na nju i glavom pogodio iz blizine. Mogla je Istra ubrzo i nokautirati Bijele, pucao je Rodriguez glavom nakon ubačaja s desne strane, Posavec je sjajnom intervencijom spasio novi pogodak gostiju. Hajduk je do izjednačenja došao u 67. minuti. U gužvi nakon ubačaja iz kuta najprije je Ivanovski pucao glavom i pogodio gredu, lopta se odbila na sedam metara odakle je Vučur zakucao loptu u mrežu. Veliku prilika imao je Hajduk u 73. minuti. Jradi je dobio loptu na 14 metara, bio je neometan, ali njegov udarac otišao je preko vrata. Isti igrač bio je u glavnoj ulogi minutu kasnije. Pokušao je pucati "škaricama", gurnut je od strane igrača Istre, a sudac Mlakar je odmah pokazao na bijelu točku. Siguran s bijele točke za preokret Hajduka je Caktaš. Vratar je otišao u jednu stranu, lopta u drugu. Postigli su Bijeli u 84. minuti treći pogodak. Fantastično je loptu poslao Caktaš kroz srce obrane gostiju, Jairo je primio loptu na 12 metara i nesebično asistirao za usamljenog Ivanovskog koji nije imao težak zadatak pogoditi praznu mrežu.

Hajduk: Posavec, Juranović, Ismajli, Vučur, Fomitschow (od 71' Tudor), Nejašmić, Palaversa (od 63' Hamza) , Caktaš, Jradi, Jairo, Gyurcso (od 58' Ivanovski).

Istra 1961: Čondrić, Oneto, Rubić, Fuentes (od 66' Perić-Komšić) , Rodriguez (od 71' Caicedo), Rufati, Ivančić, Grujević, Segado, Obeng (od 81' Iglesias), Traore.
hr Sat Dec 08 2018 19:42:32 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.