Nogometna Akademija Domagoj Balarin - Bili: Kroz kvalitetan rad, trud i ulaganje, dolazi do velikih i priznatih uspjeha

Osvojeni turniri, renomirani turniri čak do cetvrtfinala, polufinala i finala pokazatelj su kako se i u ovakvim malim školama postiže veliki rezultat
Nogometna Akademija Domagoj Balarin-Bili osnovana 2010/15 od samih početaka konkurira među boljim školama nogometa u Splitu. Kroz kvalitetan rad, trud i ulaganje, dolazi do velikih i priznatih uspjeha. Osvojeni turniri, renomirani turniri čak do cetvrtfinala, polufinala i finala pokazatelj su kako se i u ovakvim malim školama postiže veliki rezultat.

Nadalje, jedan od najjačih turnira u Sarajevu doveo ih je do finala gdje su protiv velikog kluba Olimpije - Ljubljana izgubli, ali odigrali fair play. Pozvani od istoimenog kluba kao gosti, ispali su u osmini finala gdje su među ostalim klubovima prva tri mjesta zauzeli: Crvena Zvezda, Olimpija i Dinamo, dakle prvoligapki klubovi.

Slijedi turnir na Braču gdje su djeca 07 osvojili turnir, a djeca 05 osvojili četvrto mjesto. Drugu godinu zaredom sudjelovali su na Dalmatinko cupu s generacijama 07,09 gdje su osvojili treće mjesto, dok je 09 došlo do četvrtfinala. Obzirom da je 09 po prvi put na ovako konkurentno jakom turniru veliki uspjeh su napravili i pokazali da uz daljni kvalitetan rad mogu napredovat.

Očekuju ih turniri u Crikvenici, B i H, Drnišu i Crnoj Gori-Budva, gdje će steći još više sportskih i naravno onih prijateljskih iskustava. Osnivač i predsjednik kluba Domagoj Balarin je okosnica svih uspjeha. Bez njega, kao odgovornog i profesionalnog ,kako prema radu, tako i prema djeci, ovog ničeg ne bi bilo. U klubu, kao djelatnici rade treneri pod kineziološkim fakultetom,s položenom UEFA licencom.

To su: Alen Funčić,t rener golmana, U7 Marko Bešlić, U9 Toni Volarević te Ivan Damjanović, student kineziološkog fakulteta koji se usavršava za nogomet.

Nijedan klub ne može opstati i napredovati bez volontera, a to su roditelji koji prate svoju djecu u razvoju i podupiru trenere i klub u njihovom radu.
hr Fri May 05 2017 15:11:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Pobjede Belgije i Meksika, Njemačka s igračem manje debelo u sudačkoj nadoknadi do pobjede protiv Švedske

Belgija je s pet pogodaka u mreži Tunisa s maskimalnih 6 bodova u skupini G nakon pobjede nad Njemačkom u prvom susretu

Meksiko je pobijedio Južnu Koreju dok je Njemačka s igračem manje potpuno preokrenula u posljednjim sekundama sudačke nadoknade i uhvatila tako zadnji vlak za nastavak natjecanja...

BELGIJA 5-2 TUNIS (SKUPINA G)

Jako sadržajna utakmica i čak sedam golova vidjeli smo na stadionu u Moskvi gdje je Belgija koristila otvorenu igru Tunisa i rizik na koji su igru sveli Tunižani i uspješno kaznili s velikih pet pogodaka iza vratara.

Već je u 6. minuti povela Belgija- Hazarda je srušio Ben Youseff na kojem je napravljen prvi penal u susretu s Engleskom, a američki sudac pokazao na bijelu točku s koje je precizanb bio sam Hazard.

Nije Hazard do gola došao u 16. minuti, ali je zato samo minutu kasnije proigrao Lukakua, a ovaj snažno i precizno pogodio iza leđa Bena Mustaphe.

Tek minutu kasnije smanjio je Tunis - Khazri je izveo slobodan udarac nakon kojeg loptu u mrežu posprema Bronn.

U međuvremenu su van igre morali i strijelac pogotka Bronn i vratar Ben Youseff, prvi zbog ozljede noge dok drugi istegnuća ramena pa je već u prvom dijelu tuniški strateg morao prisilno izvaditi dvojicu.

U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Meunier krade lopte Malaloulu, šalje je prema Lukaku koji prebacuje istrčalog vratara za vodstvo od 3-1.

Samo šest minuta u drugom dijelu još su malo podebljali prednost  Belgijanci – otvorena igra ponovno je koštala Tunis, a nakon izgubljene lopte Alderweielde upošljava Hazarda koji lako prolazi vratara i zabija iza njegovih leđa.

Pokušavao je Tunis u narednom razdoblju iz izglednijih prilika Batshuayija koji nakon njih četiri u petoj stiže do pogotka.

Konačan rezultat postavio je u drugoj minuti sudačke nadoknade glavom Khazby za ukupnih 5-2 Belgije protiv Tunisa.

POREDAK (SKUPINA G)

1. BELGIJA                         2  2  0  0  8:2        6

2. ENGLESKA                    1  1  0  0  2:1        3

3. PANAMA                       1  0  0  1  0:3        0

4. TUNIS                            2  0  0  2  3:7        0

JUŽNA KOREJA 1-2 MEKSIKO (SKUPINA F)

Dosta dobra utakmica samo tri sata kasnije igrana je na stadionu Rostov na Donu u kojoj je Južna Koreja poražena od Meksika koji je ovom pobjedom zasjeo s maksimalnim brojem bodova na čelo skupine F.

Čak triput je Južna Koreja preko napadača Sona u 22. minuti mogla do pogotka – u prva dva slučaja lopta je napadaču Tottenhama nakon šuta ostala u bloku dok je treći put promašio okvir.

Ipak, samo tri minute kasnije s bijele točke precizan je Vela – nakon što lopta nesmotreno pogađa južnokorejskog braniča Janga srbijanski sudac Milorad Mažić dosudio je penal.

Iako s više posjeda i terenske inicijative Korejci nisu uputili niti jedan šut u okvir gola dok su s druge strane kod Meksikanaca to učinili, ali neprecizno za nešto više - Lozano i Layun.

U 66. minuti Meksiko je došao do drugog gola - brzi protunapad poveo je Lozano, dodao do Hernandeza, a ovaj vara južnokorejskog braniča i pored vratara postiže gol.

Ipak, počasni pogodak djelo je najboljeg Sona koji je u trećoj minuti sudačke nadoknade odapeo s 20 metara i prevario vratara Ochoea.

NJEMAČKA 2-1 ŠVEDSKA (SKUPINA F)

Fantastična utakmica na stadionu u Sočiju gdje je otpisana Njemačka u posljednjim sekundama došla do pobjede koja ih je ostavila u igri i nadanjima za nastavak natjecanja.

Protunapad Šveđana bio je ubojita stvar koja je mučila Njemačke, ali nažalost i koštao ih je nesmotren prekršaj duboko u sudačkoj nadoknadi iz kojeg je Njemačka potpuno preokrenula.

Oštećena je Švedska iz prvog takvog u kojoj je napadač Šveđana krenuo prema Neueru, a potom je Boateng ga zakačio po nozi u kaznenom prostoru, ali prekršaj za bijelu točku ostao je samo u mislima jer poljski sudac Marciniak nije isto mislio, a niti VAR-sudačka ekipa nije reagirala.

Poveli su Šveđani već u 32. minuti susreta pogotkom Toivonena – izgubljena lopta Kroosa stigla je do Claessona koji ubacuje u kazneni prostor, a pogađa Toivonen prebacivanjem istrčalog i neodlučnog Neuera.

Ipak, nakon pritiska dolazi Njemačka do poravnanja u 48. minuti - Werner je uputio prizeman centaršut s lijeve strane, a na njega je na pet metara od gola Reusreagirao brže od Augustinssona i poslao loptu u mrežu.

I nakon toga Njemačka je pokušavala, ali nisu uspjeli Müller u 51., pa Hector u 56. i Reus u 61. minuti susreta.

Švedska je od 82. minute bila s igračem više - Boateng je zbog prekršaja na Bergu dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton, a duboko u sudačkoj nadoknadi Njemačka je fantastičnom završnicom preokrenula i došla u poziciju da može gledati na daljnji tijek natjecanja uhvativši zadnji vlak u ovom susretu - Šveđani su napravili prekršaj na samom rubu kaznenog prostora, Kroos i Reus kombinirali, a Kross briljatnim udarcem pogodio daljnji kut nemoćnog Olsena za pogodak koji je značio tri boda.

POREDAK (SKUPINA F):

1. MEKSIKO                      2  2  0  0  3:1        6

2. NJEMAČKA                   2  1  0  1  2:2        3

3. ŠVEDSKA                       2  1  0  1  2:2        3

4. JUŽNA KOREJA             2  0  0  2  1:3        0

hr Sat Jun 23 2018 22:32:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Srbi opet šokiraju: Nekad prokleti Haag, danas VAR

Izbornik Srbije Mladen Krstajić oglasio se putem svog Instagram profila
U 66. minuti utakmice Srbija - Švicarska dogodila se dvojbena situacija kada je Aleksandar Mitrović oboren u kaznenom prostoru Švicarske. Za glavnog suca utakmice to nije bilo za najstrožu kaznu, ali čini se da izbornik Srbije Mladen Krstajić ne misli tako.

- Nažalost, samo Srbi su izgleda osuđeni na selektivnu pravdu, nekad prokleti Haag, a danas u fudbalu VAR...", napisao je Krstajić na Instragramu.

Krstajić je uoči utakmice naglašavao kako da ga zanima isključivo sport, odnosno da ništa mimo nogometa neće komentirati.

Reprezentacija Srbije sada se nalazi u veoma teškoj poziciji da prođe u drugi krug jer im je potrebna pobjeda nad Brazilom u posljednjem kolu ili remi u slučaju da Kostarika pobijedi Švicarsku s dva gola razlike ili više.

Hrvatska protiv Islanda: Dalić na teren šalje potpuno novu momčad

Izbornik je najavio da protiv Islanda neće igrati kartonirani igrači
Vatreni su započeli pripreme za susret protiv Islanda koji je na rasporedu u utorak od 20 sati u Rostovu na Donu. Izbornik Zlatko Dalić je najavio da u toj utakmici neće igrati kartonirani igrači, ali sudeći po današnjem treningu na teren bi mogla kompletno nova momčad.

Na vratima bi tako priliku dobio Lovre Kalinić, u zadnjoj liniji igrali bi Jedvaj, Ćorluka i Pivarić a još nije sigurno tko bi bio drugi stoper, Lovren, Vida ili mladi Ćaleta-Car. Zadnji vezni bili bi Badelj te Bradarić ili Brozović koji ipak ima samo jedan žuti karton te nije suspendiran (karton iz utakmice s Argentinom FIFA je upisala Ćorluki). Ispred njih bio bi Kovačić, na krilima Perišić i Pjaca a u napadu Kramarić

Zasad su to samo nagađanja, ako bi Dalić poštedio samo kartonirane igrače kako je najavio postava bi bila: Subašić - Jedvaj, Lovren, Vida, Pivarić - Modrić, Badelj - Pjaca, Kovačić, Perišić - Kramarić. Podsjetimo, žute kartone imaju Rakitić, Rebić, Mandžukić, Brozović, Ćorluka i Vrsaljko.

Hrvati tražena roba: Vrsaljka želi Chelsea, a Vidu Everton

Šime Vrsaljko trenutno uživa u sjajnoj formi s reprezentacijom na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, a njegove dobre igre u dresu Atletico Madrida i hrvatske nogometne reprezentacije nisu prošle nezapaženo.

Prema tvrdnjama engleskog Daily Stara Chelsea je ozbiljno zagrizao za našeg desnog beka i spremni su napraviti korak ka dovođenju našeg reprezentativca u njihove redove.

Šime Vrsaljko je svoju karijeru započeo u Dinamu, a potom odlazi u talijansku Genou 2013. godine za 4,6 milijuna eura. U Genoi se zadržao samo godinu dana, a onda je otišao u Sassuolo za 3,5 milijuna eura.

U Sassuolou se zadržao do 2016. godine, a onda je napravio najveći transfer u svojoj karijeri te je prešao u Atletico Madrid za 16 milijuna eura.

Ukoliko Vrsaljko uistinu ostvari transfer u Chelsea to će biti samo još jedna potvrda i nagrada za njegove sjajne igre u dresu reprezentacije i kluba.

Everton poslao ponudu za Vidu?

Osim Vrsaljka, Vida se također pronašao na radaru brojnih klubova, a kao najkonkretniji se pokazao Everton koji je, prema navodima turskog Fanatika, već poslao ponudu za našeg reprezentativca vrijednu nešto više od 13 milijuna eura.

Vida je trenutno u redovima Bešiktaša u koji je stigao u siječnju 2018. godine iz Dinama Kijeva bez odštete. Za turski klub je Vida od tada odigrao 18 utakmica u kojima je zabio jedan gol.

Vodstvo Bešiktaša odlučilo je uzeti vremena da razmotri je li ponuda Evertona dovoljno dobra i hoće li uistinu prodati Vidu koji je također u sjajnoj formi.

Ukoliko se taj transfer ostvari to će za Vidu također biti velika nagrada za sav trud i napor koji pruža tijekom svake utakmice od prve do zadnje minute.

hr Sat Jun 23 2018 21:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.