Kalinić: Dokazat ću da Gent nije pogriješio

Prema novinskim napisima Kalinićev transfer u nogometni klub Gent vrijedan je 3,1 milijun eura, a Kalinić je danas rekao kako će on opravdati novac koji je taj klub uložio

Hrvatski reprezentativac i donedavni vratar Hajduka Lovre Kalinić (26) kazao je u petak kako je prelazak u belgijski Gent korak naprijed u njegovoj karijeri te pokazatelj da se i iz Hrvatske nogometne lige (HNL) može realizirati dobar međunarodni transfer igrača.

- Gent me pratio godinu dana i moj prelazak u taj klub je korak naprijed u mojoj karijeri a ja ću svojim obranama pokazati kako je belgijski klub napravio dobar posao angažirajući meme - rekao je Kalinić novinarima u Splitu u petak.

Prema novinskim napisima Kalinićev transfer u nogometni klub Gent vrijedan je  3,1 milijun eura, a Kalinić je danas rekao kako će on opravdati novac koji je taj klub uložio. Naime, riječ je o najvećem transferu u povijesti nogometnog kluba Gent.

- Važno je da igrač dobro igra, daje sve od sebe te da je maksimalno posvećen svakom treningu i utakmici - kazao je Kalinić, koji je savjetovao mladim igračima u Hrvatskoj da ne žure prerano odlaziti u strane klubove i da budu strpljivi.

hr Fri Dec 30 2016 18:19:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Darijo Srna suspendiran na 17 mjeseci

Vijest je večeras potvrdio Nacionalni antidopinški centar Ukrajine
Nacionalni antidopinški centar Ukrajine (NADCU) objavio je na svojim službenim stranicama da je bivši kapetan Hrvatske Darijo Srna bio pozitivan na dehidroepiandrosteron, najzastupljeniji cirkulirajući steroid te je suspendiran na rok od 17 mjeseci, odnosno do kolovoza 2018. godine.

Sve je počelo u ožujku prošle godine, nakon utakmice Lige prvaka između Šahtara i Napolija. Darijo Srna bio je pozitivan na dopinškoj kontroli, a nakon što se to saznalo priznao je krivicu, ali je naglasio da je nedozvoljena supstanca slučajno dospjela u organizam.

Nacionalni antidoping centar Ukrajine u svom priopćenju naveo je da je Srna suspendiran od 22. ožujka 2017. pa se na teren može vratiti 22. kolovoza ove godine. Kazna je mogla biti i stroža, ali je nadležno tijelo uzelo u obzir da Srna nije svjesno uzeo nedozvoljenu supstancu. Treninzima će se  priključiti tek 22 lipnja.

hr Thu Feb 22 2018 23:00:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska u Osijeku protiv Senegala

Posljednja je to pripremna utakmica pred Svjetsko prvenstvo
Danas je održana sjednica Izvršnog odbora Hrvatskog nogometnog saveza na kojemu je, između ostaloga, potvrđeno odigravanje prijateljske utakmice sa Senegalom u Osijeku. Stadion Gradski vrt u Osijeku ugostit će 8. lipnja prijateljsku utakmicu Hrvatske i Senegala, a bit će to posljednji test Vatrenih uoči odlaska na Svjetsko prvenstvo u Rusiju.

Sa Senegalom se Hrvatska još nije sastajala, a afrički doprvak iz 2002. godine trenutačno drži 27. mjesto Fifinog poretka najboljih reprezentacija kao druga najbolja afrička reprezentacija. Te je 2002. godine Senegal stigao i do četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Japanu i Južnoj Koreji. U Rusiji će Senegalci snage odmjeravati s Poljskom, Kolumbijom i Japanom, dok Hrvatsku čekaju Nigerija, Argentina i Island.

Izbornik Zlatko Dalić kratko je prokomentirao:

- Senegal nam je izvrsna priprema za Nigeriju, radi se o jednoj od najboljih afričkih selekcija. Siguran sam da ćemo u Osijeku imati sjajnu atmosferu uoči odlaska u Rusiju. Vjerujem u snagu Hrvatske, želimo biti sposobni u Rusiji igrati s najjačim selekcijama, a utakmica sa Senegalom uklapa se odlično u naš plan priprema za Svjetsko prvenstvo.

hr Thu Feb 22 2018 19:24:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Zbog snijega već odgođene dvije utakmice 23. kola HT Prve lige

Pred prvoligašima je snježni vikend
23. kolo Hrvatski Telekom Prve lige trebali su u petak otvoriti Inter iz Zaprešića i Istra 1961, no odigravanje te utakmice prebačeno je s petka na ponedjeljak. Kako su za vikend najavljene nove padaline, upitno je odigravanje i u ponedjeljak a povjerenik za natjecanje Josip Brezni naglasio je da bi se u slučaju većih količina snijega susret prebacio za 7. ožujka.

Također, odgođena je utakmica između Lokomotive i Osijeka te se neće igrati u subotu 23. veljače na stadionu u Kranjčevićevoj ulici već u utorak 27. veljače u 15 sati. U Vinkovcima je u nedjelju po rasporedu susret Cibalije i Rudeša, ali stadion u Vinkovcima je ovaj tjedan bio pod snijegom pa je upitno odigravanje i te utakmice. Jučer zbog snijega Cibalia nije igrala prijateljsku utakmicu protiv Nosterije u Nuštru.

Straha od odgode nemaju u Splitu gdje igraju Hajduk i Slaven Belupo te u Rijeci gdje se sastaju Rijeka i Dinamo.

hr Thu Feb 22 2018 19:19:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Liga prvaka: Chelsea i Barcelona remizirali, večeras još dvije utakmice

Bayern je riješio pitanje prolaska već u prvom susretu.
Sinoć su u prvom susretu osmine finala u Londonu Chelsea i Barcelona odigrali 1-1, dok je u drugom susretu Bayern deklasirao Bešiktaš 5-0 uz crveni karton hrvatskog reprezentativca Domagoja Vide.

Barcelona je standardno imala veći posjed lopte, ali Chelsea je imao bolje prilike pa tako španjolska momčad u prvom dijelu nije uputila niti jedan udarac u okvir suparničkog gola, dok je Chelsea dva puta preko Williana pogađao okvir gola.

Ipak, u 62. minuti Willan je pogodio za vodstvo domaće momčadi a Barcelona je izjednačila u 75. minuti golom Lionela Messija. Bio je to prvi pogodak argentinskog čarobnjaka protiv londonske momčadi. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić proveo je na travnjaku svih 90 minuta.

U drugom susretu Bayern je razbio turski Bešiktaš i već nakon prve utakmice praktički osigurao prolaz u četvrtfinale. U 15. minuti Domagoj Vida zaradio je crveni karton kada je kao posljednji igrač srušio Lewandovskog. Za visoku pobjedu 5:0 pogađali su Muller u 43. i 67. minuti, Coman u 52. minuti te Lewandowski u 78. i 89. minuti.

Posljednje dvije utakmice osmine finala igraju se večeras, a sastaju se  Šahtar i Roma, te Sevilla i Manchester United.

hr Wed Feb 21 2018 10:22:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.