Tudor i službeno preuzeo Galatasaray

Hrvatski nogometni stručnjak Igor Tudor (38) i službeno je postao trener turskog velikana Galatasarayja.

Vodstvo kluba u srijedu je službeno objavilo kako je Tudor novi trener, a već je odradio i prvi trening s novom ekipom.

Tudor će na klupi najtrofejnijeg turskog kluba sa 20 naslova prvaka naslijediti Nizozemca Jana Olde Riekerinka koji je dobio otkaz zbog loših rezultata.

Bilić je potpisao ugovor na godinu i pol po kojem će zaraditi 1,5 milijuna eura, a dogovoreni su i bonusi za naslov prvaka, te eventualni plasman u Ligu prvaka ili Europsku ligu.

Karabukspor, kojeg je Tudor vodio od početka ove sezone, dobit će 150.000 eura odštete.

"Dosadašnji rezultati su razočaravajući. Međutim, ništa nije izgubljeno. Vjerujem kako ćemo se na koncu sezone radovati," kazao je predsjednik kluba Dursun Ozbek.

Službena promocija novog trenera bit će u četvrtak, a prvi ispit na novoj klupi Tudor će imati u subotu kada Galatasaray gostuje kod Rizespopra.

Podsjetimo, Tudor je u Tursku stigao na početku ove sezone kada je sjeo na klupu Karabukspora kojeg je vodio do trenutno 10. mjesta na ljestvici. Izazvao je senzaciju pobijedivši lidera prvenstva Bešiktaš (2-1), te Galatasaray (2-1).

Trenersku karijeru je započeo na klupi Hajduka. Splitski klub je vodio od 2013. do 2015. godine, a potom je od lipnja 2015. do ožujka prošle godine vodio grčki PAOK.

Tudor je postao već šesti trener Galatasarayja od 2014. godine, a među velikanima koji su vodili ovaj klub su i Roberto Mancini, Fatih Terim, Frank Rijkaard, Mircea Lucescu....

Galatasaray je rekorder sa 20 naslova turskog prvaka, a trenutačno je na trećem mjestu sa 39 bodova, pet bodova manje od vodećeg Bešiktaša. Na drugom mjestu je Istanbul Basaksehir sa 42 bodova.

hr Wed Feb 15 2017 19:31:25 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Ukrajina: Šahtar - Vorskla 2-0

Šahtar sada ima 53 boda
Bivši kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za Šahtar iz Donecka koji je u susretu 19, kola ukrajinskog prvenstva kao domaćin u Harkivu svladao Vorsklu sa 2-1 (0-1)
Vodeći Šahtar sada ima 53 boda, 13 više od drugog Dinama iz Kijeva, dok je Vorskla sedma sa 23 boda.

hr Sun Feb 26 2017 19:34:45 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Prva HNL: Inter - Rijeka 1-2

Prvi pogodak postigao je Mišić u 7.minuti

U posljednjem susretu 22. kola Prve HNL Rijeka je u Zaprešiću pobijedila Inter 2-1.

Utakmicu je pred 1,500 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio Ante Vučemilović iz Osijeka.

STRIJELCI: 0-1 Mišić (7), 1-1 Filipović (9), 1-2 Filipović (48-ag)

hr Sun Feb 26 2017 19:34:32 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Real Sociedada pobijedili Las Palmas: Haliloviću 12 minuta, Livaja nije nastupio

Real Sociedad je zadržao peto mjesto sa 44 boda, ali sada ima samo bod manje od Atletico Madrida na četvrtom mjestu, posljednjem koje osigurava kvalifikacije Lige prvaka

Nogometaši Real Sociedada pobijedili su u susretu 24. kola španjolskog prvenstva na gostovanju Las Palmas 1-0, upisavši važnu pobjedu u borbi za plasman u Ligu prvaka.

Pogodak odluke zabio je Xavier Prieto u 74. minuti nakon katastrofalne pogreške domaćeg vratara Javija Varasa. 'Jedinica' Las Palmasa je ispucala loptu ravno u noge Prietu kojem nije bilo teško zabiti s ruba kaznenog prostora u prazan gol.

Alen Halilović je za domaći sastav igrao posljednjih 12 minuta, dok Marko Livaja nije nastupio zbog ozljede.

Real Sociedad je zadržao peto mjesto sa 44 boda, ali sada ima samo bod manje od Atletico Madrida na četvrtom mjestu, posljednjem koje osigurava kvalifikacije Lige prvaka.

Las Palmas drži 12. mjesto sa 28 bodova, 12 više od zone ispadanja.

Na vrhu ljestvice je Real Madrid sa 52 boda, dok je Barcelona druga s bodom manje, ali i utakmicom više. "Kraljevski klub" u nedjelju gostuje kod Villarrerala, dok Barcu očekuje derbi na Vicente Calderonu protiv Atletico Madrida.

hr Fri Feb 24 2017 23:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Ispali Fiorentina i Tottenham, pogodak Kalinića

Nogometaši Fiorentine i Tottenhama oprostili su se od Europe nakon što su neočekivano ispali u 16-ini finala Europske lige

Fiorentina je u prvom susretu u Monchengladbachu pobijedila Borussiju 1-0, no u Firenzi je izgubila 2-4 premda je nakon pola sata igre vodila 2-0. U nevjerojatnom dvoboju prvi pogodak zabio je hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić.

Tottenham je u prvom susretu izgubio na gostovanju kod Genta 0-1, a u uzvratu u Londonu je odigrao nedovoljnih 2-2. Ponovo jedan od najboljih igrača u belgijskom sastavu bio je Lovre Kalinić koji je obranio nekoliko teških udaraca.

Kalinić je doveo 'viole' u vodstvo u 16. minuti utakmice. Hrvatski napadač zabio je preciznim udarcem iskosa s lijeve strane nakon sjajnog proigravanja Bernardeschija. Bio je to njegov već 16. pogodak ove sezone u svim natjecanjima, pri čemu peti u Europi.

Na 2-0 je povisio Borja Valero nakon katastrofalne pogreške gostujućeg braniča Jannika Vestergaarda koji je promašio cijelu loptu i pao. Španjolac je poklon iskoristio zabivši za 2-0.

U završnici prvog poluvremena gosti su smanjili iz kaznenog udarca, a pogodak je postigao Lars Stindl. Isti je igrač u 48. minuti zabio za izjednačenje vrativši goste u život. Potpuni preokret dogodio se u 55. minuti kada je Stindl po treći put svladao Cipriana Tatarusanua i to sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora. Fantastičnu igru u nastavku Nijemci su okrunili i četvrtim pogotkom u 60. minuti, a među strijelce se upisao Andreas Christiansen.

Milan Badelj je igrao do 64. minute kada je zamijenjen, dok Hrvoje Milić nije nastupio.

Iznenađenje je priredio i Gent koji je u Londonu odigrao 2-2 protiv Tottenhama i tako obranio pogodak prednosti iz prve utakmice. Spursi su poveli u 10. minuti golom Christiana Eriksena, a 10 minuta kasnije pogodak je postigao i Harry Kane, ali u vlastitu mrežu. Problemi za Tottenham nastavili su se u 40. minuti kada je glupost dana načinio Dele Alli zaradivši izravni crveni karton. Alli je s dvije noge ušao u Brechta Dejaegerea i skoro mu slomio nogu.

Domaćin je u novo vodstvo stigao u 61. minuti kada je Victor Wanyama lijepim udarcem sa 16 metara svladao Kalinića. Tottenham je potom jurnuo po još jedan pogodak koji bi Engleze odveo dalje, no Belgijanci su u 80. minuti izjednačili golom Jeremyja Perbeta i priči je bio kraj.

Lovre Kalinić je ponovo bio odličan, a koncem prvog dijela dobio žuti karton zbog zadržavanja.

Lyon je i u uzvratu 'razbio' nizozemski AZ Alkmaar. Francuzi su u prvom susretu u Alkmaaru pobijedili 4-1, a na svom travnjaku 7-1. Golove su zabili Nabil Fekir (5, 27, 78), Maxwell Cornet (17), Sergi Darder (34), Aouar (87), Diakhaby (89), dok je pogodak za goste zabio Levi Garcia (26).

hr Thu Feb 23 2017 23:01:39 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.