Barcelona stigla do rekorda: 39 utakmica bez poraza!

Nogometaši Barcelone grabe ka naslovu prvaka Španjolske nakon što su u derbiju 32. kola na Nou Campu slavili protiv Valencie s 2-1, a osim toga su oborili i rekord Primere jer su i u 39. utakmici u nizu ostali neporaženi.

Barcelona je time poboljšala učinak Real Sociedada iz 1980. godine, kada su Baski nanizali 38 dvoboja bez poraza u Primeri.

U prvoj utakmici nakon šokantnog ispadanja od Rome u Ligi prvaka, Barcelona je pronašla način kako svladati opasnu Valenciju, a prema prikazanome, pobjeda je trebala biti daleko veća od konačnih 2-1. Katalonci su poveli preku Luisa Suareza u 15. minuti, a u 51. je Samuel Umtiti povećao na 2-0. Messi i društvo potom su se pošteno ispromašivali da bi Danny Parejo u 87. minuti iz penala smanjio. Barcelona je igrala bez Ivana Rakitića koji je u srijedu operirao slomljeni kažiprst.

Barcelona se novom pobjedom odvojila na 14 bodova prednosti ispred Atletica, koji ima utakmicu manje. Valencia je ostala treća s 63 boda, ali samo bod manje od Reala koji također ima utamicu manje.

Ranije su Sevilla i Villareal u uzbudjivoj utakmici odigrali 2-2. Sevilla je prije tri dana ispala iz Lige prvaka, bez pobjede je već šest uzastopnih utakmica, a danas su izbjegli poraz senzacionalnim preokretom s igračem manje u posljednjim minutama. Na svom Sanchez Pizjuanu gubili od Villarreala s 0-2, isključen im je Ben Yedder, promašili su penal, a onda u četiri minute - od 78. do 82. - stigli do izjednačenja i boda. Villareal je šesti,a Sevila s bodom manje sedma.

FC Sevilla 2 Nolito (78), N'Zonzi (82)

Villarreal 2 Raba (36), Bacca (68)

------------

FC Barcelona 2 Suárez (15), Umtiti (51)

Valencia 1 Parejo (87pen)

hr Sat Apr 14 2018 19:08:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Danas igra Hrvatska: Vatreni protiv Mađarske u Budimpešti

Utakmica na Groupama Areni igra se od 18 sati
Hrvatska nogometna reprezentacija danas od 18 sati u Budimpešti protiv Mađarske igra utakmicu 2. kola E skupine kvalifikacija za Euro 2020. godine. Izabranici Zlatka Dalića u četvrtak su teže od očekivanog svladali Azerbajdžan, ali danas će igrati u bitno jačem sastavu. U prvih 11 vraćaju se LovrenBrozović i Rebić

- Očekujemo tešku i zahtjevnu, agresivnog i motiviranog suparnika koji će htjeti popraviti dojam iz svoje prve utakmice. No, mi se želimo kvalitetno postaviti i ostvariti dobar rezultat. Nema kalkuliranja, spremni smo i nećemo mijenjati način igre. Znamo odgovoriti na sve što nas čeka. U sastavu će biti promjena s obzirom da se vraćaju Lovren, Brozović i Rebić. Kramarić je spreman i igrat će - u ovakvim situacijama svi stisnu zube. Jedvaj se oporavio i također je u kadru, rekao je u najavi susreta izbornik Dalić.

Tako bi od prve minute na Grupama Areni trebali istrčati Kalinić, Brekalo, Vida, Lovren, Barišić, Modrić, Brozović, Rakitić, Kramarić, Rebić i Perišić.

Današnji ogled bit će jedanaesti međusobni susret ove dvije reprezentacije, a čak šest ih je završilo neriješeno. Tri puta smo pobijedili, ali brine neugodna tradicija da u pet susreta u Budimpešti nemamo pobjedu.
hr Sun Mar 24 2019 08:59:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Mladi Vatreni pobijedili Mađarsku i ostali u igri za prolaz

Šok skupine zbio se u Sinju gdje je Norveška minimalno slavila protiv Njemačke...

Hrvatski U19 reprezentativci su u dvoboju 2. kola kvalifikacija na stadionu Hrvatskih Vitezova u Dugopolju slavili nad vršnjacima iz Mađarske. Mnoštvo gledatelja svjedočila je odličnom susretu koji je u potpunosti pripao hrvatskoj mladoj reprezentaciji koja je i dalje ostala u kalkulacijama za prolaz na samu završnicu u Armeniji nakon što je Norveška napravila iznenađenje skupine.

Već su u 18. minuti slavili domaći igrači kada je kapetan Palaversa uputio loptu prema petercu u kojem Šutalo glavom odlično para mađarsku mrežu, da bi svega dvije minute nakon poluvremena prekrasnim pogotkom s 20-tak metara Marin zaključio sva pitanja pobjednika u Dugopolju.

Ono svakako za istaknuti je pravo čudo u skupini jer je u Sinju Norveška svladala Njemačku s minimalnih 1:0 i preuzela čelnu poziciju skupine s četiri boda. Hrvatska i Njemačka imaju po tri pa bi odluka o momčadi koja će u Armeniju trebala pasti u posljednjem kolu kada u istom terminu u Sinju igra Hrvatska i Norveška dok se u Dugopolju sastaju Njemačka i Mađarska.

Za napomenuti je i kako samo prvoplasirana momčad skupine ide na završno natjecanje u svibnju ove godine u Armeniji gdje će osam "the best" mladih reprezentacija u boj za prvo mjesto.

hr Sat Mar 23 2019 19:35:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Izbornik Dalić najavio promjene u sastavu

Vatreni sutra gostuju u Mađarskoj
Zlatko Dalić i Ivan Rakitić izašli su pred novinare uoči utakmice Mađarske i Hrvatske

Izbornik je najavio promjene u sastavu za sutrašnju utakmicu:

- Očekujemo tešku i zahtjevnu utakmicu protiv agresivnog i motiviranog protivnika koji će htjeti popraviti dojam iz prve utakmice. Došli smo pobijediti, nastaviti u našem stilu. Imat ćemo promjena u sastavu, Brozović, Lovren i Rebić će biti u sastavu. Nećemo mijenjati način igre, igrat ćemo onako kako mi to znamo.

Mađari su izgubili prvi susret protiv Slovačke, novi poraz mogao bi biti poguban za njih.

- Poraz protiv Slovačke im nije dobro legao. Utakmica protiv nas im je biti ili ne biti. Ne smije nas opustiti taj njihov poraz, ako budu bez bodova u dvije utakmice, to je vjerojatno oproštaj od Eura. Mi kao drugi na svijetu smo favoriti, no grupa je puna zamki. Reprezentacije Wales, Slovačka i Mađarska bile su na Euru 2016., zato nema kalkulacija, ne smijemo nikoga podcijeniti

Mađarski novinari pitali su Dalića ima li pritiska?

- Kod nas je uvijek pritisak, jedan poraz baca u depresiju, nacija je uvijek nezadovoljna, kratka nam je memorija. Iako nas je četiri milijuna, mi moramo biti najbolji na svijetu u svemu, tako vam je to kod nas.

Mađarska?

- Glavna snaga su im igrači iz Bundeslige. Imaju svoj stil igre koji se vrti oko napadača Szalaia, koji je robustan i dobro se gradi u napadu. Trebat ćemo odigrati puno bolje nego protiv Azerbajdžana ako želimo do bodova.

Ivan Rakitić nada se slavlju Vatrenih:

Želimo odigrati što bolje možemo. Sutra ćemo dati sve od sebe, bit će jako teško, bit će lijepo igrati i očekuje nas dobra atmosfera. Imamo cilj, a to je Euro!
hr Sat Mar 23 2019 18:40:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Treća liga: Vodeći bez pobjeda, Imotski iznenadio u Biogradu

Odigrano je šest utakmica 20. kola 3.HNL jug u kojima su četiri prvoplasirane ekipe ostale bez pobjeda
Rijetko se događa da četiri najbolje ekipe u jednom kolu ostanu bez pobjede, ali Uskok, Junak, Primorac Biograd i Uranija danas su uspjeli skupiti samo jedan bod, onaj Junaka u Parku mladeži. Vodeći Uskok osjetio je "vrući" teren u Ivanbegovini gdje ni jače ekipe nisu nosile bodove te je upisao poraz od 4:2. Kamen raspoložen na krilima Branimira Kujundžića se s ova tri boda prišuljao vodećoj četvorci.

Junak je gostovao na Parku mladeži kod Splita koji se bori za ostanak. Očekivano oprezna igra obje momčadi što pokazuje i krajnji rezultat 0:0.

Iznenađenje kola priredio je posljednji Imotski koji je s 2:1 pobijedio Primorac u Biogradu. U razmaku od četiri minute u prvom dijelu zapečatili su sudbinu domaće momčadi i neočekivano im uzeli tri boda. Do pobjede je u petom pokušaju ovog proljeća došao i Jadran koji je u Pločama minimalnim rezultatom 1:0 bio bolji od Primorca iz Stobreča. Četvrta iz kvarteta najboljih momčadi, Urania, gostovala je u Hrvacama i izgubila 2:1 od raspoloženog domaćina. Svalina s dva pogotka bio je koban za goste iz Baške Vode, rezultat je smanjio Jurendić, ali nedovoljno da bi gosti došli barem do boda.

Rezultati:

Primorac BnM - Imotski 1:2 (Marković 90'+2 // Vuksan 34', Cikojević 38')

Split - Junak 0:0

GOŠK - Neretvanac 3:1 (Cicijelj 8'-11 m, Pralas 58', Skaramuca 83' // Deak 6')

Jadran LP - Primorac 1:0 (Kordić 39')

Hrvace - Urania 2:1 (Svalina 38', 56'-11m // Jurendić 64')

Kamen - Uskok 4:2 (B. Kujundžić 8', 73'-11m, Mandarić 32', V. Jonjić 45' // Farić 39', Baković 57')
hr Sat Mar 23 2019 17:59:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.