Hajduk na Poljudu odigrao bez pogodaka s rumunjskim FCSB-om

Bijelima ostaje realna nada da u Rumunjskoj mogu do pozitivnog rezultata
Hajduk je u 3. pretkolu kvalifikacija za Europsku ligu na Poljudu pred 25 764 gledatelja unatoč boljoj igri odigrao bez pogodaka (0:0) s rumunjskim klubom FCSB. Imali su Bijeli u prvom dijelu više od igre i nekoliko prilika, ali nisu uspjeli naći put do mreže defenzivno orijentiranih gostiju. Drugi dio došlo je do pada u igri Hajduka, ali imali su nekoliko sjajnih prilika na kraju utakmice kad su izvukli posljednje atome snage nošeni navijanjem Torcide. Uzvrat je za sedam dana u Bukureštu.

Početak utakmice bio je obilježen prekidima igre, obje momčadi ušle su dosta čvrsto u dvoboj. U 8. minuti prva prilika za Bijele, ubacio je Lopez iz auta u srce kaznenog prostora, Rumunji su loše reagirali, lopta se najprije odbila do Juranovića koji vraća na 12 metara za Caktaša koji je pokušao pucati iz okreta, ali nije najbolje zahvatio loptu. Nedugo zatim, opet opasna situacija pred golom gostiju. Juranović je odlično prošao po desnoj strani, vratio Gyurcsu koji ubacuje u kazneni prostor, lopta je došla do usamljenog Fomitschowa koji puca s 13 metara svojom slabijom nogom, desnom, ali preloše je zahvatio loptu. Juranović je u 13. minuti pucao s ruba kaznenog prostora nakon odbijanca, lopta je prošla pored vratara Balgradeana, ali tik uz vanjski dio vratnice. Pokušao je Jurić u 30. minuti s 19 metara, prošlo je i to pokraj desne vratnice. Bolji je Hajduk bio prvi dio susreta, u 36. minuti Gyurcso je idealno ubacio s boka, Ivanovski je glavom s 12 metara gađao suprotni kut, malo je nedostajalo da to završi u mreži.

Drugi dio nije Hajduk imao prilika kao u prvom dijelu, počeli su Bijeli fizički padati te je FCSB to počeo koristiti i dolaziti u završnicu s nekoliko igrača. U 71. minuti vidjeli smo dobru priliku Hajduka, ubacio je Juranović iz auta, Jurić je glavom proslijedio do Caktaša koji nije bio u najboljoj poziciji, ali uspio je uputiti udarac glavom kojeg brani vratar gostiju. Osvojio je Lopez u 83. minuti dosta prostora po lijevoj strani, zatim je ubacio na 15 metara, pokušao je Said atraktivno u zraku poslati udarac, uspio je, ali prošlo je to pored vrata. U 90. minuti vidjeli smo najveću prigodu Hajduka. Ubacio je Fomitscshow iz kornera, Said je pucao glavom s deset metara, ali Balgradean čudesno uz pomoć grede vadi loptu. Minutu nakon toga pucao je Šego s 25 metara, netko je skrenuo loptu, bilo je opasno, ali vratar gostiju je opet na mjestu. Malo nakon toga, slobodan udarac za Bijele izveo je Fomitschow, Jurić je pucao glavom, otišlo je to pored vrata. Na kraju su gosti imali vrlo dobru priliku nakon lijepe kombinacije po desnoj strani. Lopta je na koncu došla do Morutana koji je pucao s 14 metara iskosa, ali Posavec je obranio.

Hajduk: Posavec, Juranović, Mikulić, Vučur, Lopez, Fomitschow, Jurić, Caktaš, Hamza (od 76' Futacs), Gyurcso (od 56' Šego), Ivanovski (od 64' Said).

FCSB: Balgradean, Balasa, Pintilii, Filip, Gnohere, Tanase (od 87' Morutan), Momčilović (od 45' Morais), Planić, Benzar, Teixeira, Man (od 47' Jakoliš).
hr Thu Aug 09 2018 22:55:37 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Real prijavljuje Inter FIFA-i, Modrić objavom umirio navijače

Ne samo da Real Madrid neće pustiti Luku Modrića u Inter, već će prijaviti talijanski klub FIFA-i za nelegalno pristupanje igraču koji je pod ugovorom
Prema pisanjima talijanskih medija, Inter je direktno pristupio Modriću, a ne Realu, što je dopušteno samo u slučaju kada igrač ima manje od pola godine aktualnog ugovora s klubom. Modrić, podsjetimo, ima ugovor s Realom do 2020. godine.

Inače, danas je zadnji dan prijelaznog roka u Italiji, a gotovo je pa sigurno da Modrić ostaje u Kraljevskom klubu. To je i sam igrač natuknuo posljednjom objavom na društvenoj mreži.

Težak poraz, ali jedan neuspjeh ne definira ovu momčad! Vrijeme je da se podignemo i nastavimo raditi kao što smo uvijek radili, napisao je Modrić na Instagramu., piše HRT
hr Fri Aug 17 2018 10:14:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Uspon svjetskih doprvaka: Vatreni četvrti na novoj Fifinoj ljestvici!

Novi se sustav računanja temelji prvenstveno na dodavanju i oduzimanju bodova prijašnjem broju bodova umjesto na izračunu prosjeka bodova kroz zadano vremensko razdoblje

Svjetska nogometna federacija objavila je u četvrtak novi poredak najboljih reprezentacija svijeta, koji se po završetku Svjetskog prvenstva održanog ovog ljeta u Rusiji te odobrenja Vijeća Fife računa po novom modelu.

Novi se sustav računanja temelji prvenstveno na dodavanju i oduzimanju bodova prijašnjem broju bodova umjesto na izračunu prosjeka bodova kroz zadano vremensko razdoblje.

Bodovi koji se dodaju ili oduzimaju određuju se prema relativnoj snazi oba suparnika, uključujući i očekivanje da bi bolje plasirane reprezentacije trebale ostvarivati bolje rezultate protiv slabije plasiranih reprezentacija, a naglasak je stavljen i na veću važnost završnice velikih natjecanja, odnosno manju važnost prijateljskih utakmica.

Detaljno objašnjenje novog izračuna FIFA nudi na svojim službenim stranicama.

Izabranici Zlatka Dalića po novoj su formuli, a nakon osvajanja srebrne medalje u Rusiji, na četvrtom mjestu. Na samom su vrhu svjetski prvaci Francuzi, a sa samo tri boda manje slijede osvajači bronce, Belgijci. Treće mjesto zauzima Brazil, a iz Hrvatske su Urugvaj, Engleska, Portugal, Švicarska, Španjolska i Danska.

Vatreni su na svjetskoj smotri svladali Nigeriju, Argentinu i Island u grupnoj fazi, potom su na jedanaesterce prošli Dansku i domaćina Rusiju, a u polufinalu su u produžecima bili bolji od Engleske. Finalni je okršaj pripao Francuskoj.

Rujansko izdanje poretka bit će objavljeno po završetku prvih utakmica u novom natjecanju, Ligi nacija.