EP Judo: Ivana Šutalo na vrhu Europe

U finalu se Šutalo borila protiv Turkinje Sebile Akbulut, srebrne s europskog juniorskog prvenstva u Malagi ove godine. I u finalu je dominirala i ipponom već na početku borbe stigla do pobjede

Dubrovčanka Ivana Šutalo osvojila je zlatnu medalju u kategoriji preko 78 kg na Europskom judo prvenstvu za mlađe seniore u Izraelu.

Nakon srebrne medalje na prošlogodišnjem prvenstvu, Šutalo je u Tel Avivu pokorila konkurenciju i došla na vrh Europe. Za hrvatsku reprezentaciju to je druga medalja u Izraelu nakon što je Tihana Tpolovoce osvojila broncu.

Šutalo je u prvom kolu, kao nositeljica bila slobodna. Nakon toga je s dva jako lijepa ippona pobijedila Poljakinju Annu Zalecznu i Ukrajinku Jelzavetu Kalaninu. U finalu se Šutalo borila protiv Turkinje Sebile Akbulut, srebrne s europskog juniorskog prvenstva u Malagi ove godine. I u finalu je dominirala i ipponom već na početku borbe stigla do pobjede.

- Zadovoljna sam nastupom u Tel Avivu. Nastavila sam kontinuitet osvajanja medalja i uvjerljivo došla u finale gdje sam također pokazala kvalitetu - rekla je nakon završetka natjecanja Šutalo.

Zadovoljstvo nije skrivao niti trener Željko Đapić

- Jako sam zadovoljan pristupom i načinom na koji je Ivana došla do finala. Bila je odlučna, pozitivna i odradila borbe točno onako kako smo planirali - komentirao je Đapić.

Drugi hrvatski natjecatelji nisu uspjeli pokazati sve što znaju. Aktualnu svjetsku juniorsku prvakinju, Brigitu Matić (do 78 kg), u tome je onemogućila bol zbog ozljede zadobivene na Grand Prixu u Zagrebu te je izgubila od Poljakinje Kulage na yuko. U istoj kategoriji Karla Prodan je u posljednjih 15 sekundi borbe protiv domaće predstavnice Hershko wazarijem za pobjedu utišala odlično ispunjenu dvoranu u Tel Avivu. Nakon toga ju je u četvrtfinalu zaustavila Ruskinja Šmeleva, a u repasažu Nizozemka Groenwold.

Dobar nastup upisao je Dominik Družeta (do 81 kg), koji je protiv Švicarca Girardoze dominirao svih pet minuta, napadao, dva puta vodio, ali i dva puta gubio prednost zbog odluke sudaca te na kraju upisao poraz kada je u posljednjim sekundama riskirao i pao na ippon. Marko Kumrić (do 90 kg) izgubio je od aktualnog europskog prvaka do 23 godine Čeha Klammerta, a Tina Radić od Britanke Myers.

hr Sat Nov 12 2016 19:16:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Košarkaška B reprezentacija u finalu turnira u Kini

Danas igraju protiv Egipta, ali s dvije pobjede osigurali su nedjeljno finale.
U susretu 1. kola na Kupu Borislava Stankovića u Shenzhenu je svladala domaćina Kinu sa 81-78. U prvoj pobjedi Hrvatsku su do pobjede predvodili Ivan Buva sa 30 koševa i Tomislav Zubčić sa 23 poena i osam skokova.

U drugom kolu sastali su se s jakim Njemcima gdje su u samoj završnici imali 10-0 i tako s rezultata 71-74 pobjegli do 81-74 i došli do pobjede. Ivan Buva opet je bio među dva najefikasnija igrača s naše strane s
23 poena i osam skokova, a drugi je bio Dominik Mavra sa 23 koša i sedam asistencija.

Danas u 10 sati naše mlade košarkaše čeka Egipat.

hr Fri Jul 21 2017 09:14:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Barakude sigurno grabe prema četvrtfinalu

Hrvatski vaterpolisti danas mogu opušteno igrati treću utakmicu u skupini, jer su sa dosadašnje dvije pobjede osigurali daljnji prolaz.
Barakude su u srijedu odigrale svoju drugu utakmicu  protiv Rusije na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Budimpešti. Rusi su im pružali dobar otpor, ali ipak, momci Ivice Tucka uspjeli su ga slomiti i pobjedom 10-8 zasjesti na prvo mjesto skupine. Hrvatska je prvi put sa 7-6 povela u utakmici tek u trećoj četvrtini kada smo vidjeli pravu igru "barakuda". Nakon toga vodstvo nisu gubili do kraja utakmice.
Najefikasniji u našim redovima bili su Maro Joković sa 4 i Sandro Sukno sa 3 pogotka.
Danas je na rasporedu treća utakmica u skupini D, protiv slabašnog Japana u 13.30.

hr Fri Jul 21 2017 09:03:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Usain Bolt objavio kraj karijere

Najbrži čovjek svih vremena potvrdio kako se oprašta od atletike
U Londonu se početkom kolovoza održava Svjetsko prvenstvo u atletici, što će biti posljednje natjecanje na kojem ćemo imati prililku gledati slavnog Jamajčanina.
Za kraj karijere očekuje pobjedu, a nastupat će na 100 metara sprint (5.kolovoza) i štafeti 4x100 (12.kolovoza).
"Ispunio sam sve svoje sportske ciljeve i vrijeme je za oproštaj. Sportu sam donio sjajne rezultate i zabavu," rekao je 30-godišnji Bolt
U svojoj karijeri Usain Bolt ima 8 zlatnih olimpijskih i 11 svjetskih medalja. Na posljednje tri Olimpijade u Pekingu, Londonu i Riju slavio je na utrkama 100 i 200 metara sprint, te štafeti 4x100 metara. Nažalost medalja od štafere iz Pekinga mu je oduzeta jer je njegov kolega, član pobjedničke štafete, Nesta Carter bio dopingiran. na 100 i 200 metara drži aktualne svjetske rekorde.

hr Fri Jul 21 2017 08:55:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dodig u četvrtifnalu ATP turnira u Umagu

Ivan Dodig uspio se plasirati u četvrtfinale pobjedom nad talijanskim predstavnikom Cecchinatom 3-6,7-6(6), 6-2.
Hrvatski tenisač Ivan Dodig izborio je četvrtfinale ATP turnira Croatia Open u Umagu svladavši Talijana Cecchinata 3-6,7-6(6), 6-2 nakon dva sata i 18 minuta igre. Dodig je za pobjedu uspio spasiti meč loptu u 'tie-breaku' i prvi put nakon 2012. godine izboriti dvije pobjede.
Prvu dionicu meča uzeo je Talijan zahvaljujući 'breaku' u osmom gemu drugog seta. Dodig je u drugom setu poveo sa 3-1, ali je u idućem gemu izgubio prednost 'breaka'. Cecchinato se vratio u igru te je kod vodstva 6-5 imao meč loptu koju nije uspio iskoristiti. Dodig je dobrim servisom i poenima izborio igru u trećem setu. Nakon gubitka meč lopte, talijanski predstavnik se više nije mogao oporaviti i vratiti u igru što se odlično iskoristio naš tenisač koji je bez izgubljenog poena zaključio servis za pobjedu.
Ivan Dodig u petak će igrati protiv Belgijca Davida Goffina koji je bio bolje od Mađara Bakasza 6-4,6-7,6-2.

hr Thu Jul 20 2017 11:13:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.