Rijeka samo do boda u Koprivnici, Andrijašević dobio crveni nakon što je susret završio

Burna utakmica u Koprivnici

Nakon što je u petak Dinamo odigrao samo 1-1 na Maksimiru protiv Istre 1961, očekivalo se da će Riječani pobjedom u Koprivnici iskoristiti kiks prvaka jer su u utakmicu ušli sa sedam pobjeda zaredom. No, momčad Matjaža Keka je u Koprivnici odigrala vrlo slabu utakmicu, a pobjedi su bili daleko bliži igrači Slaven Belupa.

Vodi Rijeka s 42 boda, Dinamo ima 36. Osijek je treći s 33, Hajduk četvrti s 31 bodom, dok je Slaven sedmi s 15 bodova.

Pred 1100 gledatelja na Gradskom stadionu sudi Burilo iz Osijeka.

Dodajmo kako su Riječani bili jako nezadovoljni suđenjem Burila koji je najprije isključio predstavnika kluba Ivana Mance, zatim i pomećnog trenera Luku Brkljaču, da bi po završetku susreta izravni crveni karton dobio Franko Andrijašević jer je prema suigračima vikao "pusti smrada jednog na miru", aludirajući na suca Burila.

hr Sun Nov 20 2016 20:00:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Modrić strijelac u pobjedi Reala

Nakon što je u posljednja tri kola osvojio samo jedan bod, Real Madrid je u nedjelju u 20. kolu španjolskog prvenstva na svom stadionu svladao Deportivo iz La Corune sa 7-1, a u strijelce se upisao i Luka Modrić.

U sezoni punoj kikseva loše je počelo za igrače Reala, jer su ih gosti izigrali u 23. minuti i Adrian Lopez je iz blizine pospremio loptu u mrežu. No, ubrzo je uslijedio preokret. U 32. minuti stoper Reala Nacho Fernandez zabija za 1-1, a deset minuta kasnije Gareth Bale prekrasnim udarcem dovodi "kraljeve" u vodstvo.

Za 3-1 ponovno je strijelac Gareth Bale, koji je pogodio glavom u 58. minuti nakon kornera kojeg je izveo Toni Kroos.

Vodstvo Reala u 68. minuti povećao je Luka Modrić, koji je sa vrha kaznenog prostora lijepim udarcem pogodio za 4-1, i to mu je prvi gol ove sezone u španjolskom prvenstvu.

U 76. minuti Modrića je zamijenio Mateo Kovačić, a Real je nakon toga zabio još tri gola. Dva puta je pogodio Cristiano Ronaldo (78, 84), a svoj drugi pogodak na utakmici postigao je stoper Nacho Fernandez (88).

Dan ranije Atletico Madrid je protiv Girone odigrao samo 1-1, dok je trećeplasirana Valencia izgubila od Las Palmasa 1-2.

Večeras vodeća Barcelona gostuje kod Betisa.

hr Sun Jan 21 2018 18:35:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska napredovala na novoj ljestvici FIFA-e

FIFA je objavila novu ljestvicu najboljih reprezentacija svijeta
Na novoj ljestvici nije bilo previše promjena, Hrvatska nogometna reprezentacija napredovala je za dva mjesta te se sada nalazi na 15. poziciji s 1048 bodova.

Među prvih deset reprezentacija nije bilo promjena, a Argentina, suparnik Hrvatske na SP-u u Rusiji nalazi se na četvrtoj poziciji.

Drugi suparnik Hrvatske iz skupine, Island je napredovao dva mjesta i nalazi se na 20. poziciji, dok je zadnja reprezentacija iz naše skupine, Nigerija, i dalje na 51. mjestu.

hr Thu Jan 18 2018 16:33:15 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Poljud nije kandidat za europski Superkup

Ipak ništa od kandidature koju je najavljivao Davor Šuker
Predsjednik HNS-a, Davor Šuker, u prosincu je najavio kandidaturu Poljuda za europski Superkup 2020. godine te je pozvao predstavnike Hajduka i grada Splita na sastanak 18. prosinca radi razgovora i eventualnog dogovora o kandidaturi. Međutim, službeni Hajduk mu je odgovorio da o tome mogu razgovarati nakon izbora u HNS-u koji su se održali 22. prosinca. Do sastanka nikad nije došlo, a očito je da HNS na svoju ruku nije poslao kandidaturu Poljuda jer je rok za prijavu bio 12.siječnja 2018. godine.

UEFA je objavila popis devet potencijalnih kandidata za domaćinstvo europskom Superkupu koji će se održat 2020. godine, a među tih devet kandidata nije grad Split, odnosno Poljud.