Bundesliga rekordno rastrošna u zimskom prijelaznom roku

Prijašnji rekord zimskog prijelaznog roka za njemačko prvenstvo je oko 65 milijuna eura koje je u sezoni 2014./2015. potrošilo 18 elitnih klubova

BERLIN, 31. siječnja 2017. (Hina/AFP) - Gotovo 100 milijuna eura potrošila je Bundesliga u zimskom prijelaznom ROKU što je novi rekord ostvaren čak prije isteka roka danas u ponoć.

Prijašnji rekord zimskog prijelaznog roka za njemačko prvenstvo je oko 65 milijuna eura koje je u sezoni  2014./2015. potrošilo 18 elitnih klubova.

Leverkusen je Genku platio za 19-godišnjeg Jamajčanina Leona Baileya 12 milijuna eura, Dortmund AIK-u za Šveđanina 17-godišnjeg Alexandera Isaka 10 milijuna, a Leipzig Salzburgu za 18-godišnjeg Francuza Dayota Upamecanoa također 10 milijuna.

Wolgfsburg je za dvadesetogodišnjeg Nizozemca Riechedlyja Bazoera dao 12 milijuna Ajaxu, a Hamburgb Portu Algre devet milijuna za 21-godišnjeg Brazilca Walacea.

Najrastrošnjiji klub bio je Wolfsburg koji je potrošio 33 milijuna za spas sezone. Trenutačno je 14. u prvenstvu sa četiri boda prednosti ispred zone ispadanja a za pojačanja je iskoristio novac od prodaje Juliana Draxlera PSG-u za kojeg je dobio oko 40 milijuna eura prema procjenama medija.

Aktualni prvak Bayern nije doveo u ovom prijelaznom roku ni jednog igrača, samo je najavio dolazak dva reprezentativca iz Hoffenheima Niklasa Sülea (20 milijuna) i Sebastiana Rudyja.

hr Tue Jan 31 2017 15:35:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

PSG "protutnjao" Marseilleom

U najvećem derbiju francuskog nogometa PSG je na stadionu Velodrome "razbio" Marseille 5-1

Golove za petu uzastopnu pobjedu Parižana u Marseilleu, te 13. uzastopni susret bez poraza zabili su Marquinos (6), Edison Cavani (16), Lucas Moura (50), Julian Draxler (61) i Blaise Matuidi (72), dok je pogodak za domaćine postigao Rod Fanni (70).

Bio je ovo šesti derbi Marseillea ove sezone i zanimljivo, nije dobio niti jedan. Monaco je dva puta porazio OM (4-1, 4-0), Lyon je ostvario pobjedu i remi (3-1, 0-0), baš kao i PSG (5-1, 0-0).

Lyon je rutinski odradio posao protiv Metza pobijedivši 5-0. Bila je to četvrta uzastopna pobjeda 'lavova' koji su pritom zabili čak 20 golova, a primili četiri.

Strijelci za Lyon bili su Memphis Depay (43, 53), Ivan Balliu (74-ag), Alexandre Lacazette (78) i Mathieu Valbuena (90+2).

U prvom nedjeljnom dvoboju Caen je na gostovanju pobijedio St Etienne 1-0 ostvarivši važne bodove za prvoligaški spas. Pogodak odluke zabio je Sylvio Ronny Rodelin u 33. minuti.

Na ljestvici vodi Monaco sa 62 boda, dok PSG i Nica imaju po tri boda manje.

hr Sun Feb 26 2017 22:58:59 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Inter - Roma 1-3, asistencija Perišića

U derbiju 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na San Siru pobijedila Inter 3-1, a za pogodak domaćina asistirao je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić

Junak utakmice bio je Radja Nainggolan koji je zabio dva fantastična pogotka za Romu (12, 55), a treći pogodak za goste zabio je Diego Perotti (85-11m), dok je strijelac za Inter bio Mauro Icardi (81).

Gosti su poveli 2-0 s dva predivna gola belgijskog veznjaka. Nainggolan je prvi pogodak zabio u 12. minuti sjajnim udarcem iskosa s ruba kaznenog prostora, a u 55. minuti je raspalio sa 25 metara pogodivši pod gredu za vodstvo 2-0.

U 81. minuti domaćin je smanjio preko Maura Icardija kojem je asistirao Ivan Perišić. No, četiri minute kasnije Roma je ponovo stigla do dva gola prednosti. Medel je skrivio kazneni udarac oborivši Džeku, a udarac s bijele točke sigurno je realizirao Diego Perotti.

Perišić je odigrao cijeli susret za Inter, dok je Marcelo Brozović zamijenjen u 55. minuti.

Posljednju pobjedu Roma je na San Siru protiv Intera ostvarila u listopadu 2013. kada je slavila 3-0.

U posljednjem susretu 26. kola u ponedjeljak se sastaju Fiorentina i Torino.

Na ljestvici vodi Juventus sa 66 bodova, Roma je druga sa sedam bodova manje, a treći je Napoli sa 54 boda.

Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Palermo (15), Crotone (13) i Pescara (12).

hr Sun Feb 26 2017 22:58:44 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Ukrajina: Šahtar - Vorskla 2-0

Šahtar sada ima 53 boda
Bivši kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za Šahtar iz Donecka koji je u susretu 19, kola ukrajinskog prvenstva kao domaćin u Harkivu svladao Vorsklu sa 2-1 (0-1)
Vodeći Šahtar sada ima 53 boda, 13 više od drugog Dinama iz Kijeva, dok je Vorskla sedma sa 23 boda.

hr Sun Feb 26 2017 19:34:45 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Prva HNL: Inter - Rijeka 1-2

Prvi pogodak postigao je Mišić u 7.minuti

U posljednjem susretu 22. kola Prve HNL Rijeka je u Zaprešiću pobijedila Inter 2-1.

Utakmicu je pred 1,500 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio Ante Vučemilović iz Osijeka.

STRIJELCI: 0-1 Mišić (7), 1-1 Filipović (9), 1-2 Filipović (48-ag)

hr Sun Feb 26 2017 19:34:32 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.