Roland Garros: Pobjede Čilića i Ćorića

Hrvatski tenisači Marin Čilić i Borna Ćorić plasirali su se u 2. kolo Roland Garrosa, Čilić koji je postavljen za sedmog nositelja u 1. je kolu s uvjerljivih 6-3, 6-3, 6-3 nadigrao Latvijca Ernestsa Gulbisa, dok je Ćorić sa 7-6 (5), 6-3, 6-2 bio bolji od Francuza Mathiasa Bourguea.

Čilić je do treće pobjede u četvrtom dvoboju protiv talentiranog Latvijca koji je posljednjih godina izgubio renking zbog brojnih ozljeda stigao za 101 minutu. Tijekom čitavog dvoboja naš najbolji igrač nije suparniku dopustio niti jednu "break-loptu" uz odličnu igru nakon ubačenog prvog servisa. Čilić je osvojio 36 od 39 poena igranih na njegov prvi početni udarac. S druge strane, Čilić je oduzimao servis Gulbisu upravo u najboljim trenucima, u prvom i trećem setu jedini "break" ostvarivao je u šestim igrama, dok je u drugom dva puta oduzeo servis Gulbisu. Prvi put u petom gemu za vodstvo 3-2, a onda i u devetom čime je okončao tu dionicu igre u svoju korist.

Čilić će u 2. kolu igrati protiv pobjendika susreta između Rusa Konstantina Kravčuka i Argentinca Federica Delbonisa.

Ćorić je protiv 23-godišnjeg Bourguea, trenutačno 156. igrača svijeta, do pobjede stigao nakon dva sata i 27 minuta igre. Prvi je set bio neizvjestan, niti jedan igrač nije pokleknuo na svom početnom udarcu iako je Ćorić osigurao tri, a Bourgue jednu "break-loptu", pa je o pobjedniku odlučivao "tie-break". U odlučujućoj igri Ćorić je bio u stalnoj prednosti i na kraju ju dobio sa 7-5. U šestoj igri drugog seta Ćorić je napokon "slomio" servis Bourguea i poveo 4-2 te na kraju dobio tu dionicu sa 6-3. Treći je set praktički bio formalnost, Ćorić je još dva puta oduzeo servis Bourgueu i uvjerljivo okončao dvoboj.

Ćorić će u 2. kolu igrati protiv Amerikanca Stevea Johnsona.

Ranije u ponedjeljak Ana Konjuh plasirala se u 2. kolo turnira tenisačica nakon što je svladala 107. igračicu svijeta Crnogorku Danku Kovinić sa 7-5, 7-6 (4) poslije sat i 54 minute igre, dok je Donna Vekić u 1. kolu izgubila od 34. igračice svijeta Kineskinje Shuai Zhang sa 5-7, 4-6 poslije sat i 56 minuta igre.

Mlada Dubrovkinja, koja ima negativan omjer protiv Danke Kovinić, na početku meča nije uspijevala pronaći pravu igru, pa je crnogorska tenisačica prva stigla do prednosti oduzetog servisa i vodstva 5-2.

No, Ana Konjuh je nakon toga preuzela dominaciju i sa dva "breaka" dobila je početni set sa 7-5.

U drugom setu, kod 1-1, Konjuh osvaja servis protivnice, a potom kod vodstva 5-4 servira za meč, ali Kovinić se spašava i izjednačuje na 5-5. Nakon toga set odlazi u tie-break koji je dobila hrvatska tenisačica.

Za Konjuh i Kovinić ovo je bio peti međusobni dvoboj, a Crnogorka je uspješnija s tri pobjede.

Konjuh će drugom kolu igrati protiv bolje iz susreta Francuskinje Alize Lim (259. na WTA listi) i Poljakinje Magde Linette (94. na WTA listi).

hr Mon May 29 2017 17:52:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Double-double Šarića, skroman učinak Bogdanovića

Hrvatski reprezentativac imao je lošu večer, u 35 minuta na terenu zabio je samo sedam koševa uz šut 2/8, a dodao je tri skoka te dvije asistencije
Dario Šarić je sinoć upisao double-double u porazu svojih Philadelphia 76ersa od New Orleans Pelicansa. New Orleans je kod kuće sa 131:124 svladao Sixerse.

Šarić je bio dosta neprecizan, u 27 minuta na parketu šutirao je 5/16 za 13 koševa, ali je ipak upisao svoj peti double-double. Uz 13 poena upisao je 11 skokova te četiri asistencije.

Indiana Pacersi Bojana Bogdanovića su kod kuće nakon produžetka slavili protiv Denver Nuggetsa sa 126:116.

Hrvatski reprezentativac imao je lošu večer, u 35 minuta na terenu zabio je samo sedam koševa uz šut 2/8,  a dodao je tri skoka te dvije asistencije.

NBA rezultati:

New Orleans Pelicans - Philadelphia 76ers 131:124
Indiana Pacers - Denver Nuggets 126:116 (produžetak)
Detroit Pistons - Boston Celtics 81:91
Sacramento Kings - Toronto Raptors 87:102
Minnesota Timberwolves - Dallas Mavericks 97:92
New York Knicks - Atlanta Hawks 111:107

hr Mon Dec 11 2017 12:14:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Uspješan povratak Šarića nakon ozljede oka

Šarić je nosio zaštitne naočale
Hrvatski reprezentativac Dario Šarić vratio se na teren nakon što je na treningu ozljedio oba oka i propustio jednu utakmicu. Uz zaštitne naočale za 34 minute na parketu ubacio je 17 koševa uz devet skokova i šest asistencija u porazu Philadelphije 98:105 na gostovanju kod Clevelanda.

Ante
Žižić započeo je utakmicu za Cavse i za četiri minute uspio upisati jedan skok i jednom asistirati.

Orlando je poražen na gostovanju u Atlanti sa 110:117, a u početnoj petorci Magica našao se Mario Hezonja koji je za 31 minutu ubacio sedam koševa te dodao šest skokova i dvije asistencije. Ivica Zubac nije igrao u gostujućoj pobjedi LA Lakersa 110:99 protiv Charlottea, a Dragan Benderje u porazu Phoenixa od San Antonija 101:104 igrao pet minuta te imao dva skoka.

Portland - Houston 117:124
 Memphis - Oklahoma City  101:102 (produžetak)
Chicago - New York   104:102 Brooklyn - Miami  89:101
LA Clippers - Washington 113:112

hr Sun Dec 10 2017 12:21:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Split na Gripama svladao Zagreb

Žuti su upisali novu uvjerljivu pobjedu
Split je u utakmici 9. kola HT Premijer lige pobjedio Zagreb sa uvjerljivih 111:86 (31:23, 17:20, 29:22, 34:21). Gosti su se dobro držali do početka drugog dijela kad su imali vodstvo od 53:52, ali nakon minute odmora na teren su izašli drugačiji igrači Splita, onakvi kakve smo očekivali od početka, te su ubrzo pokazali zašto ih se uoči dvoboja smatralo velikim favoritima. Petnaestak minuta pravog pristupa bilo je dovoljno za uvjerljivu pobjedu Žutih, a najveća prednost Splita bila je plus 32 (103-71) tri minute prije kraja.

Među šestoricom dvoznamenkastih u redovima domaćih najviše je zabio Henrik Širko koji je ubacio 19 koševa uz sedam skokova i četiri asistencije, Mateo Kedžo je dodao 16 poena uz sedam skokova a Michaelyn Duane Scott 15 poena i šest asistencija.

hr Sat Dec 09 2017 23:02:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Jadran poražen u Francuskoj

Marseille je bio bolji i u drugoj utakmici
U uzvratnoj utakmici četvrtfinala Len Eurokupa Marseille je bio bolji od Jadrana sa 7:5 (3:2, 1:1, 1:2, 2:0). U prvom susretu, Francuzi su slavili u Splitu sa 11:10. Igrači Jadrana junački su se borili u Marseillu, čak su poveli 5:4 u trećoj četvrtini, ali Francuzi sa tri uzastopna pogotka rješavaju susret i odlaze u polufinale. Strijelci za Jadran bili su Marinić-Kragić, Krapić, Bušelić, Marelja i Milardović.

hr Sat Dec 09 2017 22:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.