FIFA ranking uoči SP-a: Hrvatska pala za dva mjesta

Ispred nas su četiri reprezentacije koje se uopće nisu plasirane u Rusiju
FIFA je objavila ljestvicu reprezentacija za svibanj, a na njoj je Hrvatska pala za dva mjesta, te će na SP u Rusiju kao 20. reprezentacija svijeta. Zanimljivo je da su ispred nas četiri reprezentacije koje se uopće nisu plasirale u Rusiju. Čile koji je na visokom devetom mjestu, Nizozemska je 17., Wales je 18., a Italija je na 19. mjestu.

Od hrvatskih suparnika u skupini, Argentina je peta, Island 22., a Nigerija je na slabom 48 mjestu.
hr Thu Jun 07 2018 12:40:50 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Engleska lovi maksimalan broj bodova s Panamom, Kolumbija igra s Japanom, Poljska s Kolumbijom

Danas se igraju posljednji susreti drugog kola natjecanja u skupini G i H. Prvi će na teren Engleska i Panama, u drugom susretu derbi susret igrat će Japan i Senegal koji su pobjedama završili prvi krug u skupinama dok će od 20 sati na Kazanu zaigrati Poljska i Kolumbija...

ENGLESKA – PANAMA (SKUPINA G)

Engleska je pobjedom otvorila ovo Svjetsko prvenstvo – dva gola Kanea protiv vrlo dobrog Tunisa ipak su bila dovoljna za puni plijen u Volgogradu.

Tragičar te utakmice skoro je postao Walker koji je u 31. minuti neshvatljivo i na veliko čuđenje udario Ben Yousseta pa su iz te minute Tunižani izvukli izjednačenje, ali ipak je u prvoj minuti sudačke nadoknade prevagnu već spomenuti Kane.

Panama je bez bodova pred ovaj susret, a debi ove momčadi nakon povijesnog uspjeha- samog dolaska do skupina Svjetskog prvenstva nakon prve utakmice čini se i kao najveća moguća snaga ove autsajderske ekipe.

Engleska je bez Rooneya, Lampada, Gerrarda i Terrya koji su se još oprostili nakon Brazila, ali nova generacija spremna je za nove uspjehe, a kao glavni kotačić ekipe postavlja se napadač Kane. Čini se, po prvom susretu, kako će on biti prevaga na Mundijalu.

Susret Engleske i Paname od 14 sati igra se na stadionu u Sočiju.

JAPAN – SENEGAL (SKUPINA H)

Derbi susret skupine H igra se između Japana i Senegala koji iz prvog susreta vuču pobjede rezultatom 2-1.

Japan je u prvoj utakmici skupine bio bolji od Kolumbije, a Senegal je pobijedio Poljsku koja s Kolumbijom tri sata kasnije igraju svoj međusobni susret u skupini H.

Japan po šesti put nastupa na Svjetskim prvenstvima, a samo tri puta odmaknuli su dalje od grupne faze. Ekipa koja je jedna od najstarijih na ovom Mundijalu, s čak trojicom iznad 100 nastupa za reprezentaciju i čak sedmoricom s preko 80 nastupa u dresu, ima velike planove za Rusiju.

S druge strane, Senegal je tek jednom sudjelovao na ovakvom natjecanju, ali taj jedan bio je zaista vrijedan. Senegal je u Japanu i Koreji, koji su bili domaćini 2002. godine, pobijedio Francusku, remizirao s Urugvajem i Danskom da bi pobjedom protiv Švedske ušao među osam najboljih ekipa svijeta.

Utakmica Japana i Senegala igra se od 17 sati na stadionu Jekaterinburg

POLJSKA – KOLUMBIJA (SKUPINA H)

Posljednji par drugog kruga natjecanja u skupinama su Poljska i Kolumbija koji su bez bodova iz prvog susreta.

Poljska se nakon tri propuštena Svjetska prvenstva vratila na scenu, a dva puta su sa Mundijala izlazili kao treća momčad svijeta. Na pogon Roberta Lewandowskog Poljska je momčad s stručnjakom Adamom Nawalkom na klupi.

Kolumbija je po šesti put na svjetskim natjecanjima s najvećim rezultatom onim prošlim u Brazilu kada su poraženi u četvrtfinalu.

Pokušat će do bodova protiv Poljske koji ih ostavljaju u igri za drugi krug, a evidentno je da će, koja momčad pobijedi, imati veće šanse za nastavak natjecanja.

Posljednje ispite Poljska će igrati s Japanom dok će Senegal igrati s Rusijom.

Poljska i Kolumbija zatvorit će subotnji nogometni dan susretom od 20 sati na stadionu Kazan.

hr Sun Jun 24 2018 10:53:51 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Policija utvrđuje identitet hrvatskog navijača napadnutog u Rusiji

Hrvatska policija pozvala je sve koji imaju saznanja o hrvatskom navijaču kojega su u četvrtak na stadionu nakon utakmice nogometnih reprezentacija Hrvatske i Argentine napala četvorica Argentinaca da im se jave radi utvrđivanja njegova identiteta.
Ruska je policija u suradnji s argentinskom provela kriminalističko istraživanje događaja te je utvrđen identitet četiriju argentinskih napadača. Međutim, u svrhu procesuiranja počinitelja napada potrebno je utvrditi identitet oštećenog hrvatskog navijača, a koji za sada nije poznat. Pozivamo oštećenog hrvatskog navijača, i ostale koji imaju saznanja o njegovom identitetu da se jave na 01 6122 411 ili 01 6122 305 ili elektroničkom poštom na sport@mup.hr, objavila je policija na svojoj internetskoj stranici.

Deportirat će Argentince koji su napali hrvatske navijače

Argentinsko ministarstvo sigurnosti identificiralo je četvoricu Argentinaca koji su na stadionu u Rusiji napali dvojicu navijača Hrvatske te će zatražiti njihovo uhićenje i deportaciju, priopćila je argentinska ministrica sigurnosti Patricia Bullrich na Twitteru. Ondje je objavila i fotografije četvorice nasilnika.

Snimka na kojoj muškarci u argentinskim dresovima 'cipelare' muškarca u hrvatskom dresu dok nepomično leži na podu obišla je svijet. Incident se dogodio u prolazu stadiona blizu ulaska na tribinu.

- Ta su četvorica nasilnika identificirana na videosnimci kako divljački udaraju hrvatskog državljanina. Zatražili smo od ruskih vlasti da ih uhite i deportiraju. Potpisali smo sporazum kako bismo čuvali Argentince te kako bismo bili čvrsti prema onima koji krše zakon - napisala je Patricia Bullrich na Twitteru.

Hrvatska je u Nižnjem Novgorodu s 3-0 pobijedila Argentinu čime je osigurala prolaz u osminu finala Svjetskog prvenstva, dok su argentinski nogometaši došli na korak do ispadanja. Argentinski direktor službe zadužene za sigurnost na nogometnim utakmicama Guillermo Madero nalazi se u Rusiji kako bi surađivao s lokalnom policijom.

- Odrađen je dobar posao kako bi se identificirali napadači na Hrvata. Hvala vam na predanosti i poslu - poručio je Guillermo ruskim kolegama preko Twittera, piše HRT.

hr Sun Jun 24 2018 08:17:30 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Pobjede Belgije i Meksika, Njemačka s igračem manje debelo u sudačkoj nadoknadi do pobjede protiv Švedske

Belgija je s pet pogodaka u mreži Tunisa s maskimalnih 6 bodova u skupini G nakon pobjede nad Njemačkom u prvom susretu

Meksiko je pobijedio Južnu Koreju dok je Njemačka s igračem manje potpuno preokrenula u posljednjim sekundama sudačke nadoknade i uhvatila tako zadnji vlak za nastavak natjecanja...

BELGIJA 5-2 TUNIS (SKUPINA G)

Jako sadržajna utakmica i čak sedam golova vidjeli smo na stadionu u Moskvi gdje je Belgija koristila otvorenu igru Tunisa i rizik na koji su igru sveli Tunižani i uspješno kaznili s velikih pet pogodaka iza vratara.

Već je u 6. minuti povela Belgija- Hazarda je srušio Ben Youseff na kojem je napravljen prvi penal u susretu s Engleskom, a američki sudac pokazao na bijelu točku s koje je precizanb bio sam Hazard.

Nije Hazard do gola došao u 16. minuti, ali je zato samo minutu kasnije proigrao Lukakua, a ovaj snažno i precizno pogodio iza leđa Bena Mustaphe.

Tek minutu kasnije smanjio je Tunis - Khazri je izveo slobodan udarac nakon kojeg loptu u mrežu posprema Bronn.

U međuvremenu su van igre morali i strijelac pogotka Bronn i vratar Ben Youseff, prvi zbog ozljede noge dok drugi istegnuća ramena pa je već u prvom dijelu tuniški strateg morao prisilno izvaditi dvojicu.

U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Meunier krade lopte Malaloulu, šalje je prema Lukaku koji prebacuje istrčalog vratara za vodstvo od 3-1.

Samo šest minuta u drugom dijelu još su malo podebljali prednost  Belgijanci – otvorena igra ponovno je koštala Tunis, a nakon izgubljene lopte Alderweielde upošljava Hazarda koji lako prolazi vratara i zabija iza njegovih leđa.

Pokušavao je Tunis u narednom razdoblju iz izglednijih prilika Batshuayija koji nakon njih četiri u petoj stiže do pogotka.

Konačan rezultat postavio je u drugoj minuti sudačke nadoknade glavom Khazby za ukupnih 5-2 Belgije protiv Tunisa.

POREDAK (SKUPINA G)

1. BELGIJA                         2  2  0  0  8:2        6

2. ENGLESKA                    1  1  0  0  2:1        3

3. PANAMA                       1  0  0  1  0:3        0

4. TUNIS                            2  0  0  2  3:7        0

JUŽNA KOREJA 1-2 MEKSIKO (SKUPINA F)

Dosta dobra utakmica samo tri sata kasnije igrana je na stadionu Rostov na Donu u kojoj je Južna Koreja poražena od Meksika koji je ovom pobjedom zasjeo s maksimalnim brojem bodova na čelo skupine F.

Čak triput je Južna Koreja preko napadača Sona u 22. minuti mogla do pogotka – u prva dva slučaja lopta je napadaču Tottenhama nakon šuta ostala u bloku dok je treći put promašio okvir.

Ipak, samo tri minute kasnije s bijele točke precizan je Vela – nakon što lopta nesmotreno pogađa južnokorejskog braniča Janga srbijanski sudac Milorad Mažić dosudio je penal.

Iako s više posjeda i terenske inicijative Korejci nisu uputili niti jedan šut u okvir gola dok su s druge strane kod Meksikanaca to učinili, ali neprecizno za nešto više - Lozano i Layun.

U 66. minuti Meksiko je došao do drugog gola - brzi protunapad poveo je Lozano, dodao do Hernandeza, a ovaj vara južnokorejskog braniča i pored vratara postiže gol.

Ipak, počasni pogodak djelo je najboljeg Sona koji je u trećoj minuti sudačke nadoknade odapeo s 20 metara i prevario vratara Ochoea.

NJEMAČKA 2-1 ŠVEDSKA (SKUPINA F)

Fantastična utakmica na stadionu u Sočiju gdje je otpisana Njemačka u posljednjim sekundama došla do pobjede koja ih je ostavila u igri i nadanjima za nastavak natjecanja.

Protunapad Šveđana bio je ubojita stvar koja je mučila Njemačke, ali nažalost i koštao ih je nesmotren prekršaj duboko u sudačkoj nadoknadi iz kojeg je Njemačka potpuno preokrenula.

Oštećena je Švedska iz prvog takvog u kojoj je napadač Šveđana krenuo prema Neueru, a potom je Boateng ga zakačio po nozi u kaznenom prostoru, ali prekršaj za bijelu točku ostao je samo u mislima jer poljski sudac Marciniak nije isto mislio, a niti VAR-sudačka ekipa nije reagirala.

Poveli su Šveđani već u 32. minuti susreta pogotkom Toivonena – izgubljena lopta Kroosa stigla je do Claessona koji ubacuje u kazneni prostor, a pogađa Toivonen prebacivanjem istrčalog i neodlučnog Neuera.

Ipak, nakon pritiska dolazi Njemačka do poravnanja u 48. minuti - Werner je uputio prizeman centaršut s lijeve strane, a na njega je na pet metara od gola Reusreagirao brže od Augustinssona i poslao loptu u mrežu.

I nakon toga Njemačka je pokušavala, ali nisu uspjeli Müller u 51., pa Hector u 56. i Reus u 61. minuti susreta.

Švedska je od 82. minute bila s igračem više - Boateng je zbog prekršaja na Bergu dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton, a duboko u sudačkoj nadoknadi Njemačka je fantastičnom završnicom preokrenula i došla u poziciju da može gledati na daljnji tijek natjecanja uhvativši zadnji vlak u ovom susretu - Šveđani su napravili prekršaj na samom rubu kaznenog prostora, Kroos i Reus kombinirali, a Kross briljatnim udarcem pogodio daljnji kut nemoćnog Olsena za pogodak koji je značio tri boda.

POREDAK (SKUPINA F):

1. MEKSIKO                      2  2  0  0  3:1        6

2. NJEMAČKA                   2  1  0  1  2:2        3

3. ŠVEDSKA                       2  1  0  1  2:2        3

4. JUŽNA KOREJA             2  0  0  2  1:3        0

hr Sat Jun 23 2018 22:32:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Srbi opet šokiraju: Nekad prokleti Haag, danas VAR

Izbornik Srbije Mladen Krstajić oglasio se putem svog Instagram profila
U 66. minuti utakmice Srbija - Švicarska dogodila se dvojbena situacija kada je Aleksandar Mitrović oboren u kaznenom prostoru Švicarske. Za glavnog suca utakmice to nije bilo za najstrožu kaznu, ali čini se da izbornik Srbije Mladen Krstajić ne misli tako.

- Nažalost, samo Srbi su izgleda osuđeni na selektivnu pravdu, nekad prokleti Haag, a danas u fudbalu VAR...", napisao je Krstajić na Instragramu.

Krstajić je uoči utakmice naglašavao kako da ga zanima isključivo sport, odnosno da ništa mimo nogometa neće komentirati.

Reprezentacija Srbije sada se nalazi u veoma teškoj poziciji da prođe u drugi krug jer im je potrebna pobjeda nad Brazilom u posljednjem kolu ili remi u slučaju da Kostarika pobijedi Švicarsku s dva gola razlike ili više.