Derbi u Sinju pripao Junaku, Split lako sa Slogom!

Derbi Cetinske krajine između Junaka i Hrvaca opravdao je očekivanja te su gledatelji mogli uživati u pet pogodaka. Prvi dio protekao je bez pogodaka iako su obe momčadi imale svoje prilike. Zato su gledatelji u nastavku mogli uživati u kiši pogodaka i uzbuđenja. Čak četiri pogotka postignuta su u razmaku od devet minuta, od 58. do 67. minute.

Čeko
 je glavom doveo goste u vodstvo, ali ubrzo je uzvratio Andrić lijepim pogotkom sa dvadesetak metara. Jandrek je doveo Plave u vodstvo, ali ubrzo je izjednačio Štimac. Kekez je u 69. minuti morao iz igre zbog drugog žutog kartona a to koristi Junak i preko Baraća dolaze do vodstva u 80. minuti utakmice. Do kraja susreta, pocrvenio je i Banić iz Hrvaca. Sinjski klub ovu pobjedu posvetio je tragično preminulom mladom rukometašu Kamička koji je jutros izgubio život u prometnoj nesreći na cesti Sinj-Otok.

Split se na pogon Keleza lako obračunao sa Slogom, dok je Zagora po teškom terenu na Borovištu pobijedila Zadar sa 3:0.

Na ljestvici vodi Junak sa 26 bodova, drugi je Split sa 23. Posljednja je Neretva sa samo 6 bodova.

Rezultati:

Zagora - Zadar 3:0 (Sablić 2x, Ćaleta)

Vodice - Jadran LP 1:1 (Vlaić // Marko Musulin)

Neretva - BŠK Zmaj 2:3 (Kuran, Bubalo // Zovko 2x, M. Marić)

Split - Sloga 3:1 (Mrković, Kelez 2x // Katić)

GOŠK Dubrovnik - Primorac 3:0 (Ayotunde ag, Cicijelj 2x)

Junak - Hrvace 3:2 (Andrić, Jandrek, Barać // Čeko, Štimac)
hr Sat Nov 02 2019 19:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

HNS najavio izgradnju 105 nogometnih terena po Hrvatskoj!

Pod ravnanjem predsjednika HNS-a Davora Šukera u Zagrebu je održana 19. sjednica Izvršnog odbora HNS-a
Izvršni odbor HNS-a donio je odluku o izgradnji pet nogometnih terena po županiji, čime će Hrvatski nogometni savez podržati izgradnju ukupno 105 novih terena te nastaviti svoja znatna financijska ulaganja u hrvatsku nogometnu infrastrukturu i nogometnu bazu.

Na sjednici Izvršnog odbora također su usvojeni Izvještaj o radu te Završni račun i financijski izvještaj za 2019. godinu. Navedeni dokumenti upućeni su na usvajanje Skupštini Hrvatskog nogometnog saveza, koja će se sastati 18. ožujka 2020. godine.

Na sjednici je usvojen novi Pravilnik o statusu igrača i registracijama, koji će znatno unaprijediti, modernizirati i ubrzati proces registracija i prava nastupa igrača, kao i novi Pravilnik o licencama za trenere te Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o nogometnim natjecanjima. Također su imenovani članovi Komisije za licenciranje i Žalbenog tijela za licenciranje u novom mandatu.
hr Tue Feb 25 2020 20:33:33 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

U kućnoj karanteni i igrač Dinama: Supruga mu boravila u Milanu

O svemu se oglasio i Dinamo na službenim stranicama.

24sata neslužbeno doznaje kako je riječ o Leyli i Izetu Hajroviću. Također, neslužbeno doznaju kako se u kućnoj karanteni nalazi i Mario Gavranović. Dinamovci su imali slobodan ponedjeljak, a napadač se družio s Leylom i Izetom.

Nastavno na upite od strane medija, u nastavku donosimo priopćenje kluba.

Po saznanju kako je supruga jednog od igrača prve momčadi GNK Dinamo tijekom vikenda boravila u Milanu u Italiji, liječnička služba preventivno je djelovala i uputila igrača i njegovu suprugu u bolnicu Fran Mihaljević. S obzirom na to da osobe ne pokazuju simptome zaraze koronavirusom, trenutno nisu provedena nikakva testiranja već su osobe upućene u kućnu karantenu čije trajanje ovisi o nadzoru i procjeni epidemiologa.

Svim igračima upućena je preporuka izbjegavanja i odgode putovanja u pokrajine zahvaćene virusom.
Pravovremeno ćemo obavijestiti javnost o daljnjim događanjima.“,
stoji u priopćenju.

hr Tue Feb 25 2020 17:46:01 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska U-16 reprezentacija sutra igra u Hrvacama!

Mali Vatreni boravit će u Sinju
Hrvatska reprezentacija do 16 godina okupila se danas u Zagrebu te otputovala u Sinj, a narednih će dana biti domaćin međunarodnog prijateljskog turnira.

Pod vodstvom izbornika Tomislava Rukavine, hrvatski reprezentativci za uzrast do 16 godina zaigrat će kao domaćini na međunarodnom turniru protiv vršnjaka iz Saudijske Arabije, Rusije i Austrije.

Susret sa Saudijskom Arabijom na rasporedu je sutra, 26. veljače s početkom u 12:00 sati u Hrvacama. Potom slijedi ogled s Rusijom u subotu, 29. veljače s početkom u 12:00 sati u Omišu, a posljednji je na redu sraz s Austrijom - u utorak, 3. ožujka s početkom u 10:30 sati u Sinju.

Hrvatsku će predstavljati Muhamed Tanjić (Rijeka), Niko Đolonga (Hajduk), Ivan Smiljanić (Sandhausen), Andro Babić (Rijeka), Lukas Buić (Rijeka), Maro Katinić (Dinamo), Gabrijel Rukavina (Dinamo), Marko Capan (Lokomotiva), Marko Batur (Lokomotiva), Šimun Mikolčić (Osijek), Fran Čuljak (Dinamo), Tin Sajko (Osijek), Kristijan Čabrajić (Lokomotiva), Antonio Klarić-Kukuz (Hajduk), Leon Mutapčić (RZ Pellets WAC), Franko Vidović (Lokomotiva), Vito Matijević (Lokomotiva), Luka Lukanić (Dinamo), Din Begović (Rijeka), Niko Garić (Fortuna Düsseldorf), Benjamin Gibanjek (Varaždin), Lovro Gubijan (Dinamo) i Luigi Mišević (Hajduk).
hr Tue Feb 25 2020 11:50:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

U Metkoviću prije utakmice uklonjen transparent koji je vrijeđao goste: Prekriženi znak HNS je ostao!

Neretvanski derbi kasnio s početkom
Sam početak utakmice Neretva - Neretvanac kasnio je 2 minute zbog uklanjanja transparenta s istočne tribine gdje su domaći navijači istakli transparent napisan ćirilicom "Opuzen Srbija", što je vidljivo na slikama s utakmice. Uvredljivi transparent za gostujuće navijače brzo je uklonjen.

Ostaje u zraku jesu li suci ili delegat trebali zatražiti i uklanjanje malog transparenta s prekriženim znakon HNS-a, kad se zna da je Josip Zec kao glavni sudac prije 2 godine to napravio u Baškoj Vodi. Naime, Zec tada nije želio započeti utakmicu između Uranije i Zmaja iz Blata dok se ne ukloni sličan sporni transparent kojeg su donijeli gostujući navijači. Da bude zanimljivije, Zec je jučer bio četvrti sudac.

Zakon o sprječavanju nereda na športskim borilištima kaže kako na utakmice nije dozvoljeno unositi transparente koji sadrže diskriminirajuće, rasističke, uvredljive, političke i/Ili vjerske poruke te transparente koji sadrže poruke koje nisu povezane s nogometnom.
hr Sun Feb 23 2020 09:58:05 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.