Ususret Svjetskom prvenstvu (Grupa C): Otvorena borba za drugo mjesto

U grupi C igrat će Francuska, Peru, Australija i Danska
FRANCUSKA (FIFA ranking 7)

Francuzi su mogli biti zadovoljni nakon ždrijeba skupina. Momčad Didiera Deschampsa po kladionicama je treći favorit prvenstva. Apsolutno zasluženo kad se gleda kvaliteta igrača na papiru i širina kadra, ali po prikazanom u kvalifikacijama ipak sa dozom opreza gledamo na tu činjenicu. Jedino bi ozljeda vratara Llorisa značila veći hendikep za Les Bleus, na svim ostalim pozicijama pokriveni su vrlo kvalitetno. Prvo mjesto u skupini bi trebalo značiti izbjegavanje Argentine u osmini finala (barem po njihovim računicama), ipak glavna briga izbornika su zasigurno sukobi između igrača koji su gotovo zaštitni znak reprezentacije još od Mundiala 2002. godine. Uz Llorisa na golu, u prvih 11 su Pavard (Sttugart), Varane (Real Madrid), Umtiti (Barcelona), Hernandez (Atletico Madrid), Matuidi (Juventus), Kante (Chelsea), Pogba (Manchester United), Mbappe (PSG), Dembele (Barcelona) i Griezmann (Atletico Madrid).

PERU (FIFA ranking 11)

Nakon prvih 6 kola kvalifikacija Peru je osvojio samo 4 boda i ništa nije slutilo na sretan kraj. U ludoj završnici ipak su bodom protiv Kolumbije osigurali dodatne kvalifikacije koje su uspješno odradili izbacivši Novi Zeland pobjedom pred domaćim navijačima. Slavlje je moglo početi i to nakon dugih 36 godina izbivanja sa najveće nogometne pozornice. Iako FIFA ranking govori da pripadaju top reprezentacijama, u stvarnosti to nije tako te im predstoji izjednačena borba za drugo mjesto u ovoj skupini. Vratar i glavne obrambene karike nastupaju u južnoameričkim ligama i zasigurno su najlošiji dio ekipe. Na golu je Gallese (Veracruz), u obrani su Advincula (Lobos), Rodriguez (Junior), Ramos (Tiburones), Trauco (Flamengo), dva zadnja vezna čine Tapia (Feyenoord), Yotun (Orlando), naprijed su Hurtado (Vitoria G.), Farfan (Lokomotiv M.), Ruidiaz (Monarcas) i u vršku napada najveća zvijezda Guerrero (Flamengo).

DANSKA (FIFA ranking 12)

Danska je nakon 2010. godine opet na Svjetskome prvenstvu. Ostvarili su to izbacivanjem Republike Irske u play-offu, najbolji igrač reprezentacije Eriksen odlučio je ljeto provesti u Rusiji pa je u uzvratu zabio tri pogotka. Na ždrijebu su bili u trećoj jakosnoj skupini, pa mogu biti itekako zadovoljni. U danskim medijima ne manjka ambicija, pa sve osim plasmana u daljnju fazu natjecanja već sad proglašavaju neuspjehom. Bio bi to prvi prolaz skupine na nekom prvenstvu nakon dobro poznatog i sramotnog remija sa Švedskom 2004. godine. Schmeichel iz Leicestera je na golu, u zadnjoj liniji su na stoperskim pozicijama Kjaer iz Seville i Zanka iz Huddersfileda, a na bočnim pozicijama su Larsen (Udinese) i Durmisi (Betis). U veznoj liniji su Delaney (Werder) i Lerager (Bordeaux), ispred njih ordinirat će Sisto (Celta), Eriksen (Tottenham) i Poulsen (Leipzig), dok je u napadu Jorgensen (Feyenoord).

AUSTRALIJA (FIFA ranking 40)

Najslabija reprezentacija je Australija, ali Socceroosi nisu bez šanse za prolaz skupine, mada su kvalitetom ispod Danske i Perua. Jedina su ekipa na nadolazećem prvenstvu koja je prošla dva play-off sraza. Najprije su u azijskom play-offu izbacili Siriju, da bi preko Hondurasa izborili svoje peto svjetsko prvenstvo. Također su trenutni prvaci Azije, a igrači su rasprostranjeni po cijelom svijetu. Ryan iz Brightona je na golu, Risdon (Western Sydney) je na desnom beku, stoperi su Sainsbury (Grasshopper) i Miligan (Al-Ahli), lijevi bočni je Behich (Bursaspor). Na zadnjem veznom su Jedinak (Aston Villa) i Luongo (QPR), naprijed su Mooy (Huddersfiled), veteran Cahill (Millwall) i Rogic (Celtic), a u napadu je Juric (Luzern).
hr Mon Jun 04 2018 17:16:56 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Engleska lovi maksimalan broj bodova s Panamom, Senegal igra s Japanom, Poljska s Kolumbijom

Danas se igraju posljednji susreti drugog kola natjecanja u skupini G i H. Prvi će na teren Engleska i Panama, u drugom susretu derbi susret igrat će Japan i Senegal koji su pobjedama završili prvi krug u skupinama dok će od 20 sati na Kazanu zaigrati Poljska i Kolumbija...

ENGLESKA – PANAMA (SKUPINA G)

Engleska je pobjedom otvorila ovo Svjetsko prvenstvo – dva gola Kanea protiv vrlo dobrog Tunisa ipak su bila dovoljna za puni plijen u Volgogradu.

Tragičar te utakmice skoro je postao Walker koji je u 31. minuti neshvatljivo i na veliko čuđenje udario Ben Yousseta pa su iz te minute Tunižani izvukli izjednačenje, ali ipak je u prvoj minuti sudačke nadoknade prevagnu već spomenuti Kane.

Panama je bez bodova pred ovaj susret, a debi ove momčadi nakon povijesnog uspjeha- samog dolaska do skupina Svjetskog prvenstva nakon prve utakmice čini se i kao najveća moguća snaga ove autsajderske ekipe.

Engleska je bez Rooneya, Lampada, Gerrarda i Terrya koji su se još oprostili nakon Brazila, ali nova generacija spremna je za nove uspjehe, a kao glavni kotačić ekipe postavlja se napadač Kane. Čini se, po prvom susretu, kako će on biti prevaga na Mundijalu.

Susret Engleske i Paname od 14 sati igra se na stadionu u Sočiju.

JAPAN – SENEGAL (SKUPINA H)

Derbi susret skupine H igra se između Japana i Senegala koji iz prvog susreta vuču pobjede rezultatom 2-1.

Japan je u prvoj utakmici skupine bio bolji od Kolumbije, a Senegal je pobijedio Poljsku koja s Kolumbijom tri sata kasnije igraju svoj međusobni susret u skupini H.

Japan po šesti put nastupa na Svjetskim prvenstvima, a samo tri puta odmaknuli su dalje od grupne faze. Ekipa koja je jedna od najstarijih na ovom Mundijalu, s čak trojicom iznad 100 nastupa za reprezentaciju i čak sedmoricom s preko 80 nastupa u dresu, ima velike planove za Rusiju.

S druge strane, Senegal je tek jednom sudjelovao na ovakvom natjecanju, ali taj jedan bio je zaista vrijedan. Senegal je u Japanu i Koreji, koji su bili domaćini 2002. godine, pobijedio Francusku, remizirao s Urugvajem i Danskom da bi pobjedom protiv Švedske ušao među osam najboljih ekipa svijeta.

Utakmica Japana i Senegala igra se od 17 sati na stadionu Jekaterinburg

POLJSKA – KOLUMBIJA (SKUPINA H)

Posljednji par drugog kruga natjecanja u skupinama su Poljska i Kolumbija koji su bez bodova iz prvog susreta.

Poljska se nakon tri propuštena Svjetska prvenstva vratila na scenu, a dva puta su sa Mundijala izlazili kao treća momčad svijeta. Na pogon Roberta Lewandowskog Poljska je momčad s stručnjakom Adamom Nawalkom na klupi.

Kolumbija je po šesti put na svjetskim natjecanjima s najvećim rezultatom onim prošlim u Brazilu kada su poraženi u četvrtfinalu.

Pokušat će do bodova protiv Poljske koji ih ostavljaju u igri za drugi krug, a evidentno je da će, koja momčad pobijedi, imati veće šanse za nastavak natjecanja.

Posljednje ispite Poljska će igrati s Japanom dok će Senegal igrati s Rusijom.

Poljska i Kolumbija zatvorit će subotnji nogometni dan susretom od 20 sati na stadionu Kazan.

hr Sun Jun 24 2018 10:53:51 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Policija utvrđuje identitet hrvatskog navijača napadnutog u Rusiji

Hrvatska policija pozvala je sve koji imaju saznanja o hrvatskom navijaču kojega su u četvrtak na stadionu nakon utakmice nogometnih reprezentacija Hrvatske i Argentine napala četvorica Argentinaca da im se jave radi utvrđivanja njegova identiteta.
Ruska je policija u suradnji s argentinskom provela kriminalističko istraživanje događaja te je utvrđen identitet četiriju argentinskih napadača. Međutim, u svrhu procesuiranja počinitelja napada potrebno je utvrditi identitet oštećenog hrvatskog navijača, a koji za sada nije poznat. Pozivamo oštećenog hrvatskog navijača, i ostale koji imaju saznanja o njegovom identitetu da se jave na 01 6122 411 ili 01 6122 305 ili elektroničkom poštom na sport@mup.hr, objavila je policija na svojoj internetskoj stranici.

Deportirat će Argentince koji su napali hrvatske navijače

Argentinsko ministarstvo sigurnosti identificiralo je četvoricu Argentinaca koji su na stadionu u Rusiji napali dvojicu navijača Hrvatske te će zatražiti njihovo uhićenje i deportaciju, priopćila je argentinska ministrica sigurnosti Patricia Bullrich na Twitteru. Ondje je objavila i fotografije četvorice nasilnika.

Snimka na kojoj muškarci u argentinskim dresovima 'cipelare' muškarca u hrvatskom dresu dok nepomično leži na podu obišla je svijet. Incident se dogodio u prolazu stadiona blizu ulaska na tribinu.

- Ta su četvorica nasilnika identificirana na videosnimci kako divljački udaraju hrvatskog državljanina. Zatražili smo od ruskih vlasti da ih uhite i deportiraju. Potpisali smo sporazum kako bismo čuvali Argentince te kako bismo bili čvrsti prema onima koji krše zakon - napisala je Patricia Bullrich na Twitteru.

Hrvatska je u Nižnjem Novgorodu s 3-0 pobijedila Argentinu čime je osigurala prolaz u osminu finala Svjetskog prvenstva, dok su argentinski nogometaši došli na korak do ispadanja. Argentinski direktor službe zadužene za sigurnost na nogometnim utakmicama Guillermo Madero nalazi se u Rusiji kako bi surađivao s lokalnom policijom.

- Odrađen je dobar posao kako bi se identificirali napadači na Hrvata. Hvala vam na predanosti i poslu - poručio je Guillermo ruskim kolegama preko Twittera, piše HRT.

hr Sun Jun 24 2018 08:17:30 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Pobjede Belgije i Meksika, Njemačka s igračem manje debelo u sudačkoj nadoknadi do pobjede protiv Švedske

Belgija je s pet pogodaka u mreži Tunisa s maskimalnih 6 bodova u skupini G nakon pobjede nad Njemačkom u prvom susretu

Meksiko je pobijedio Južnu Koreju dok je Njemačka s igračem manje potpuno preokrenula u posljednjim sekundama sudačke nadoknade i uhvatila tako zadnji vlak za nastavak natjecanja...

BELGIJA 5-2 TUNIS (SKUPINA G)

Jako sadržajna utakmica i čak sedam golova vidjeli smo na stadionu u Moskvi gdje je Belgija koristila otvorenu igru Tunisa i rizik na koji su igru sveli Tunižani i uspješno kaznili s velikih pet pogodaka iza vratara.

Već je u 6. minuti povela Belgija- Hazarda je srušio Ben Youseff na kojem je napravljen prvi penal u susretu s Engleskom, a američki sudac pokazao na bijelu točku s koje je precizanb bio sam Hazard.

Nije Hazard do gola došao u 16. minuti, ali je zato samo minutu kasnije proigrao Lukakua, a ovaj snažno i precizno pogodio iza leđa Bena Mustaphe.

Tek minutu kasnije smanjio je Tunis - Khazri je izveo slobodan udarac nakon kojeg loptu u mrežu posprema Bronn.

U međuvremenu su van igre morali i strijelac pogotka Bronn i vratar Ben Youseff, prvi zbog ozljede noge dok drugi istegnuća ramena pa je već u prvom dijelu tuniški strateg morao prisilno izvaditi dvojicu.

U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Meunier krade lopte Malaloulu, šalje je prema Lukaku koji prebacuje istrčalog vratara za vodstvo od 3-1.

Samo šest minuta u drugom dijelu još su malo podebljali prednost  Belgijanci – otvorena igra ponovno je koštala Tunis, a nakon izgubljene lopte Alderweielde upošljava Hazarda koji lako prolazi vratara i zabija iza njegovih leđa.

Pokušavao je Tunis u narednom razdoblju iz izglednijih prilika Batshuayija koji nakon njih četiri u petoj stiže do pogotka.

Konačan rezultat postavio je u drugoj minuti sudačke nadoknade glavom Khazby za ukupnih 5-2 Belgije protiv Tunisa.

POREDAK (SKUPINA G)

1. BELGIJA                         2  2  0  0  8:2        6

2. ENGLESKA                    1  1  0  0  2:1        3

3. PANAMA                       1  0  0  1  0:3        0

4. TUNIS                            2  0  0  2  3:7        0

JUŽNA KOREJA 1-2 MEKSIKO (SKUPINA F)

Dosta dobra utakmica samo tri sata kasnije igrana je na stadionu Rostov na Donu u kojoj je Južna Koreja poražena od Meksika koji je ovom pobjedom zasjeo s maksimalnim brojem bodova na čelo skupine F.

Čak triput je Južna Koreja preko napadača Sona u 22. minuti mogla do pogotka – u prva dva slučaja lopta je napadaču Tottenhama nakon šuta ostala u bloku dok je treći put promašio okvir.

Ipak, samo tri minute kasnije s bijele točke precizan je Vela – nakon što lopta nesmotreno pogađa južnokorejskog braniča Janga srbijanski sudac Milorad Mažić dosudio je penal.

Iako s više posjeda i terenske inicijative Korejci nisu uputili niti jedan šut u okvir gola dok su s druge strane kod Meksikanaca to učinili, ali neprecizno za nešto više - Lozano i Layun.

U 66. minuti Meksiko je došao do drugog gola - brzi protunapad poveo je Lozano, dodao do Hernandeza, a ovaj vara južnokorejskog braniča i pored vratara postiže gol.

Ipak, počasni pogodak djelo je najboljeg Sona koji je u trećoj minuti sudačke nadoknade odapeo s 20 metara i prevario vratara Ochoea.

NJEMAČKA 2-1 ŠVEDSKA (SKUPINA F)

Fantastična utakmica na stadionu u Sočiju gdje je otpisana Njemačka u posljednjim sekundama došla do pobjede koja ih je ostavila u igri i nadanjima za nastavak natjecanja.

Protunapad Šveđana bio je ubojita stvar koja je mučila Njemačke, ali nažalost i koštao ih je nesmotren prekršaj duboko u sudačkoj nadoknadi iz kojeg je Njemačka potpuno preokrenula.

Oštećena je Švedska iz prvog takvog u kojoj je napadač Šveđana krenuo prema Neueru, a potom je Boateng ga zakačio po nozi u kaznenom prostoru, ali prekršaj za bijelu točku ostao je samo u mislima jer poljski sudac Marciniak nije isto mislio, a niti VAR-sudačka ekipa nije reagirala.

Poveli su Šveđani već u 32. minuti susreta pogotkom Toivonena – izgubljena lopta Kroosa stigla je do Claessona koji ubacuje u kazneni prostor, a pogađa Toivonen prebacivanjem istrčalog i neodlučnog Neuera.

Ipak, nakon pritiska dolazi Njemačka do poravnanja u 48. minuti - Werner je uputio prizeman centaršut s lijeve strane, a na njega je na pet metara od gola Reusreagirao brže od Augustinssona i poslao loptu u mrežu.

I nakon toga Njemačka je pokušavala, ali nisu uspjeli Müller u 51., pa Hector u 56. i Reus u 61. minuti susreta.

Švedska je od 82. minute bila s igračem više - Boateng je zbog prekršaja na Bergu dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton, a duboko u sudačkoj nadoknadi Njemačka je fantastičnom završnicom preokrenula i došla u poziciju da može gledati na daljnji tijek natjecanja uhvativši zadnji vlak u ovom susretu - Šveđani su napravili prekršaj na samom rubu kaznenog prostora, Kroos i Reus kombinirali, a Kross briljatnim udarcem pogodio daljnji kut nemoćnog Olsena za pogodak koji je značio tri boda.

POREDAK (SKUPINA F):

1. MEKSIKO                      2  2  0  0  3:1        6

2. NJEMAČKA                   2  1  0  1  2:2        3

3. ŠVEDSKA                       2  1  0  1  2:2        3

4. JUŽNA KOREJA             2  0  0  2  1:3        0

hr Sat Jun 23 2018 22:32:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Srbi opet šokiraju: Nekad prokleti Haag, danas VAR

Izbornik Srbije Mladen Krstajić oglasio se putem svog Instagram profila
U 66. minuti utakmice Srbija - Švicarska dogodila se dvojbena situacija kada je Aleksandar Mitrović oboren u kaznenom prostoru Švicarske. Za glavnog suca utakmice to nije bilo za najstrožu kaznu, ali čini se da izbornik Srbije Mladen Krstajić ne misli tako.

- Nažalost, samo Srbi su izgleda osuđeni na selektivnu pravdu, nekad prokleti Haag, a danas u fudbalu VAR...", napisao je Krstajić na Instragramu.

Krstajić je uoči utakmice naglašavao kako da ga zanima isključivo sport, odnosno da ništa mimo nogometa neće komentirati.

Reprezentacija Srbije sada se nalazi u veoma teškoj poziciji da prođe u drugi krug jer im je potrebna pobjeda nad Brazilom u posljednjem kolu ili remi u slučaju da Kostarika pobijedi Švicarsku s dva gola razlike ili više.