Pala Genoa, Lazio u četvrtfinalu talijanskog kupa

Nogometaši Lazija izborili su plasman u četvrtfinala talijanskog Kupa nakon što su u susretu osmine finala na Olimpicu pobijedili Genou 4-2

Lazio je imao 2-0 i neiskorišteni kazneni udarac, Genoa, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić je izjednačila, no domaćin je u posljednjih 20 minuta zabio još dva gola za prolaz u četvrtfinale gdje ga očekuje Inter.

Lazio je poveo u 20. minuti golom Filipa Đorđevića, a devet minuta kasnije Felipe Anderson je mogao povisiti na 2-0, no promašio je kazneni udarac. Ipak, u 31. minuti 'nebesko-plavi' dolaze do dva gola prednosti, a strijelac je bio Wesley Hoedt. Jurićeva momčad se probudila u posljednjih 15 minuta prvog dijela i uspjela je izjednačiti golovima Mauricia Pinille (40) i Gorana Pandeva (45).

Međutim, domaćin je u nastavku bio bolji i s dva gola je riješio pitanje pobjednika. Strijelci su bili Sergej Milinković-Savić (70) i Ciro Immobile (75).

Bio je to peti uzastopni poraz Genoe, dok je Lazio upisao treću pobjedu u nizu. Hrvatski vratar Ivan Vargić je pobjedu rimskog sastava pratio s klupe za pričuve.

U prvom današnjem susretu nogometaši Cesene, koji se nalaze na 18. mjestu talijanske Serie B, slavili su sa 2-1 na gostovanju kod prvoligaša Sassuola.

Sassuolo je poveo u 4. minuti pogotkom Pellegrinija i držao prednost do 81. minute, kad je Ciano izjednačio iz jedanaesterca. Samo tri minute poslije Laribi je pogodio za konačnih 2-1 i prolaz u četvrtfinale.

Cesena je jedini drugoligaš koji se ugurao među četvrtfinaliste ovosezonskog izdanja talijanskog Kupa.

U posljednjem susretu osmine finala u četvrtak se sastaju Roma i Sampdoria.

hr Wed Jan 18 2017 23:21:30 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Pobjede Nigerije za drugo mjesto, Brazil i Švicarska na korak do osmine finala

Nigerija je u skupini s Hrvatskom bila u petak bolja od Islanda i tako se popela na drugo mjesto skupine. Brazil je u posljednjim minutama susreta došao do dva pogotka i tri boda iz utakmice s Kostarikom dok je Švicarska potpunim preokretom došla do prve pobjede protiv Srbije...

NIGERIJA 2-0 ISLAND (SKUPINA D)

Nigerija je u skupini u kojoj igra i Hrvatska, a sada se popela na drugo mjesto nakon velike pobjede protiv izravnog konkurenta Islanda.

Slabo prvo poluvrijeme bez prigoda s jedne i druge strane, ali puno bolji drugi dio koji je donio gledljivi nogomet, a bolja Nigerija bila je bolja na pogon Ahmeda Muse.

Tek četiri minute trebalo je da napadač moskovskog CSKA donese vodstvo svojoj momčadi - sjajno je primirio loptu koju je s desnog krila u kazneni prostor ubacio Moses, a potom se oslobodio u prostoru oslobodio Arnasona i lakoćom prevario Halldorssona.

U 75. minuti Musa je postavio konačan rezultat ove utakmice, a samo minutu prije drugog pogotka isti igrač pogodio gredu.

U 83. minuti Island je mogao do smanjenja vodstva Nigerije, ali je Gylfi Sigurdsson promašio 11-erac kojega je sudac Conger dosudio nakon pregleda VAR-snimke nakon prekršaja Ebuehija u kaznenom prostoru nad Finnbogasona.

POREDAK (SKUPINA D):

1. Hrvatska         2  0  0  5:0            6

2. Nigerija           1  0  1  2:2            3

3. Island              0  1  1  1:3            1

4. Argentina       0  1  1  1:4            1

BRAZIL 2-0 KOSTARIKA (SKUPINA E)

Brazil je došao do prve pobjede u skupini E protiv Kostarike. Teže od očekivanog su Brazilci došli do pobjede, ali tek s dva pogotka u sudačkoj nadoknadi.

Dosta slabašan prvi dio završio je bez golova – Kostarika je u 13. minuti preko Borges pokušala, ali je šut s nekih osam metara završio pored vratnice, a u 27. minuti Neymar je bio zamalo prekratak, a samo minutu kasnije Marcelo je poslao loptu pokraj vratnice.

Brazilci su u 49. minuti imali dvije velike prilike, ali bez uspjeha po gol - prvo je Jesus udarcem glavom zatresao gredu, a potom je šut Coutinha blokiran u zadnji trenutak.

U 78. minuti kontakt Gonzaleza i Neymara sudac Kuijpers okarakterizirao je kao penal za Brazil, ali su iz VAR-centra sugerirali kako je sve to bilo simuliranje pa je poništio svoju prvotnu odluku.

Ipak, u 91. minuti Brazil je došao do vodstva - Jesus je smirio jednu nabačenu loptu za natrčalog Coutinha koji pogađa jako u mrežu Kostarike. Velika sudačka nadoknada zaključena je u sedmoj minuti nadoknade pogotkom Neymara koji je poslije ubačaja Coste lakoćom pogodio iza vratara Kostarike.

SRBIJA 1-2 ŠVICARSKA (SKUPINA E)

Potpunim su preokretom Švicarci došli do pobjede protiv Srbije – prvi dio prošao je s vodstvom Srbije u ranoj fazi utakmice, ali dva gola u drugom dijelu bila su presudna za pobjedu Švicarske.

Napravila je Švicarska veliki korak prema plasmanu u osminu finala i zauzela drugo mjesto u skupini E nakon što je Brazil svladao Kostariku u utakmici nekoliko sati ranije i stao na prvo mjesto.

Srbi su ovim porazom zakomplicirali svoj statut u skupini jer moraju pobijediti Brazil u posljednjoj utakmici skupine

Srbija je već povela preko Mitrovića u 5. minuti i to je jedina prilika u jako siromašnom prvom dijelu Srbija i Švicarske.

U 52. minuti precizan je bio Xhake za izjednačenje, a u 90. minuti Shaqirij, nakon kontre, izlazi sam pred vratara i bez problema pogađa za veliko slavlje na tribinama i terenu.

POREDAK (SKUPINA E):

1. Brazil               1  1  0  3:1            4

2. Švicarska         1  1  0  3:2            4

3. Srbija               1  0  1  2:2            3

4. Kostarika         0  0  2  0:3            0

hr Fri Jun 22 2018 22:25:04 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Darijo Srna potpisao za Cagliari

Bivši kapetan Vatrenih potpisao je jednogodišnji ugovor uz mogućnost produljenja na još jednu dodatnu sezonu
Nakon 15 godina i 536 nastupa i 49 golova, Darijo Srna odlazi iz Šahtara. Darijo se danas službeno oprostio od kluba u kojem je postao ikona i u kojem je umirovljen njegov dres s brojem 33.

- Dario je legendarni kapetan, simbol modernog Šahtara i najcjenjeniji igrač u povijesti kluba. Najviše je puta izveo momčad na teren u narančasto-crnoj majici. Njegova ljubav prema nogometu, njegov karakter, strast, uzbuđenje i želja za pobjedom je uvijek dobrodošla i uvijek će ga pamtiti navijači Šahtara.

Dario, ti si veliki kapetan! Hvala ti na fantastičnih 15 godina, za ovu lijepu priču o uspjehu, za svoju ljubav, poštovanje i predanost Šahtaru. Bravo, kapetane! Hvala ti, Dario - riječi su kojima se službeno Šahtar oprostio od Srne.

36-godišnji bivši kapetan Vatrenih karijeru će nastaviti u Serie A u Cagliariju, a to je klub sa Čizme i službeno potvrdio na svojim stranicama. Srna  je potpisao ugovor na godinu dana uz mogućnost produljenja na još jednu dodatnu sezonu, a ovo će mu biti tek treći klub u profesionalnoj karijeri nakon Hajduka i Šahtara.
hr Fri Jun 22 2018 21:34:03 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Cijeli Island sanja drugi krug, Brazil mora pobijediti Kostariku, Srbija lovi osminu finala

Brazilu nakon kiksa u prvom kolu danas protiv Kostarike igra samo pobjeda, Nigerija pobjedom ili remijem može Hrvatskoj osigurati prvo mjesto, utakmica Srbije i Švicarske s političkom pozadinom
BRAZIL - KOSTARIKA (SKUPINA E)

Brazil je kiksao u prvom kolu natjecanja po skupinama, a danas imaju priliku za popravak bodovnog salda. Od 14 sati u Sankt Peterburgu igraju protiv Kostarike koja je u prvom kolu poražena od Srbije. Brazilce je ovaj tjedan zabrinuo Neymar koji je imao problema s ozljedom, ali čini se da se nije radilo o nečem ozbiljnijem jer je najavljen za današnji susret. Za Brazil bi sve osim pobjede bio neuspjeh, ali ne treba očekivati "predaju" Kostarike, jer eventualni poraz šalje ih kući. Odigrala je Kostarika solidno u porazu protiv Srbije u prvom kolu, ali daleko je to od predstava s prošlog Mundijala kada su iznenadili plasmanom u četvrtfinale.

NIGERIJA - ISLAND (SKUPINA D)

U drugom kolu grupe D od 17 sati u Volgograd Areni, sastaju se Nigerija i Island. Ovaj meč pomno će pratiti i Argentina kojoj najviše odgovara pobjeda Nigerije. Island je u 1. kolu remizirao s Argentinom (1:1), a Nigerija je poražena od Hrvatske (2:0) tako da ona danas mora ići na pobjedu. Islanđanima bi tri boda u ovoj utakmici značila da su na korak do osmine finala, a to bi ujedno značilo da je na pomolu senzacija kao što je ispadanje Argentine u grupnoj fazi. Za Island bi i bod bio velik jer u posljednjem kolu igra protiv Hrvatske koja bi u tom slučaju osigurala prvo mjesto, pa bi Zlatko Dalić odmarao neke igrače.

SRBIJA - ŠVICARSKA (SKUPINA E)

Od 20 sati na rasporedu je meč Srbije i Švicarske, reprezentacija koje mogu biti zadovoljne ostvarenim u prvom kolu. Srbija je pobjedila Kostariku, dok je Švicarska osvojila bod protiv Brazila. Ovaj susret osim borbe za važne bodove ima i političku pozadinu. Kao što znamo, u redovima Švicarske puno je igrača porijeklom s Kosova i Albanije pa se očekuju tenzije. Švicarska je u posljednje 23 utakmice poražena samo jednom, ali njihov izbornik Vladimir Petković kaže da statistika ne znači ništa:

-  Ne bismo bili zadovoljni bodom. Mi uvijek idemo na pobjedu i tri boda. Moramo da budemo koncentrirani na našu igru, da više trčimo od njih, kao što smo uradili protiv Brazila.

Eventualnom pobjedom Srbija bi imala šest bodova na kontu i ostvarili bi plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva.
hr Fri Jun 22 2018 11:13:24 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dalić nakon pobjede:"Moramo ostati ponizni! Vidjeli smo da možemo, samo da nas ne 'prebaci'!"

Fantastičnu pobjedu Hrvatske nad Argentinom i veliko zadovoljstvo nije poslije utakmice krio izbornik Zlatko Dalić. Čovjek koji je preporodio Hrvatsku u kvalifikacija kada je došao u najgorem mogućem trenutku nakon "Čačićeve ere" postigao je veliki rezultat s Vatrenima, a čini se kako može i više...

Vidno zadovoljan poslije utakmice bio je izbornik Zlatko Dalić:

„Bila je ovo sjajna utakmica, jedna od najvećih u povijesti Hrvatske!“

Nastavio je Dalić komentirajući utakmicu i pitanje novinara kako ova Hrvatska, s prikazanim igrama, može daleko:

„U svakom segmentu bili smo bolji od Argentine. Moji su igrači radili ono što smo se dogovorili. Kad ovako igramo, nema straha za rezultat. Bili smo zajedno, odgovorni, disciplinirani, kompaktni... Sve se poklopilo. Znao sam da ćemo zabiti u drugom dijelu, zato sam rekao momcima da budu strpljivi. Prošli smo u drugi krug, to je bio cilj. Uvijek treba vjerovati, neće to doći samo od sebe. Dečki su to prihvatili i znaju da mogu.“

Pun pogodak bio je Brozović na zadnjem veznom koji je uspješno ugasio Messija na terenu:

„Odlučio sam se za njega jer je najbrži i najagresivniji od ostalih koji su bili u kombinacijama. To je bila prevaga. Odigrao je sjajno, uostalom na toj je poziciji bio odličan u Interu.“

Komentirao je Dalić i imotskog majstora Rebića koji je otvorio vrata ove velike pobjede:

„Bio je malo nervozan i preagresivan, što je dobro da povuče ostale, ali je morao paziti zbog kartona. Na poluvremenu sam mu rekao da ću ga morati brzo zamijeniti baš zbog kartona, ali odradio je super posao. Visoki presing urodio je plodom i zabili smo gol. Nakon toga je mogao izaći iz igre.“

Jasan je bio izbornik na pitanje koliko može ova Hrvatska:

„Ne možemo ništa ako nas „prebaci“! Moramo ostati mirni, ponizni i odgovorni, vjerovati u sebe i živjeti za momčad, kao protiv Argentine. Vidjeli smo da možemo, sad smo dobili zamah i samo trebamo ostati čvrsto na zemlji. Znam da je sad u Hrvatskoj fešta i ljudi su to zaslužili. Naši su navijači nadjačali Argentince iako ih je bilo manje!“

I na kraju, već Dalić razmišlja o tom posljednjem susretu skupine s Islandom u kojem će vjerojatno posegnuti za nešto manje poznatim imenima, po minutaži:

„Čini mi se da smo uzeli prvo mjesto, tako da ćemo dati šansu drugim igračima, kako bismo bili spremni za osminu finala. To je prva ideja, ali još ćemo vidjeti“, zaključio je Dalić.

hr Fri Jun 22 2018 10:29:58 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.