Splitov Zimski kamp za mlade nogometaše zaključen dodjelom medalja i diploma

Uz smijeh, veselje i dobru zabavu zaključen je prvi Zimski kamp RNK Split
Dodjelom medalja i nogometnih diploma u petak navečer zaključen je prvi "Zimski kamp" u organizaciji RNK Split koji je tijekom tri tjedna u Parku mladeži okupio pedestak polaznika.

Ideju za organizaciju nogometnog kampa za mlade nogometaše pokrenuli su Splitovi treneri početkom prosinca, a pokazalo se da je odaziv više nego dobar. Pod motom "Neka dica restu zdravo" na pomoćnim terenima Parka mladeži mladi nogometaši su tri tjedna učili osnove nogometne igre, zdravog života i važnosti bavljena sportom.

Prvi dojmovi od strane djece su više nego pozitivni i možemo već najaviti da je ovo početak otovorene škole RNK Split koja bi ubrzo trebala okupljati još veći broj mladih nogometaša.

Klub je za kraj organizirao druženje i dodjelu simboličnih nagrada za mlade nogometaše koji će, nadamo se, nastaviti s praksom sportskog života, što je bio i jedan od glavnih ciljeva ovog projekta. Svi koji su sudjelovali dobili su posebnu medalju, nogometnu diplomu, kalendar i časopis RNK Split, a nakon toga svi skupa nastavili su se družiti na večeri u sportsko - rekreacijskom centru Charlie Bar na Žnjanu.

Medalje i diplome mladim nogometašima dodijelio je Nenad Martinović, čovjek koji je dao veliki obol u organizacijskom smislu, osoba koja je do sada u suradnji s RNK Split organizirala cijeli niz humanitarnih turnira. Splitovi treneri su mu se i ovaj put zahvalili na nesebičnoj pomoći koju je pružio ovom projektu zajedno s klupskom voditeljicom marketinga Jelenom Ivelić

Za kraj možemo reći da je ovaj projekt bio pun pogodak, većina djece izrazila je želju za nastavkom treniranja nogometa, pa tko zna, možda baš ovaj kamp jednog dana budu spominjali kao začetak jedne uspješne karijere.

hr Fri Jan 13 2017 20:48:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Fantastični kadeti RNK Splita za prolaz u polufinale Kupa

Omladinska škola "Radnika" još jedanput pokazuje svoj ogromni potencijal
Kadeti RNK Splita pod trenerskom palicom Dragana Mitića odigrali su još jednu u nizu fantastičnih utakmica pa su tako na gostovanju u Osijeku izborili prolazak u polufinale Kupa Hrvatske.

Prvi gol na utakmici postigao je kapetan Radnika Gojko Gadže na samom početku utakmice.
U 28. minuti na 2:0 povisuje  Roko Baturina,da bi domaćini smanjili na 2:1 u 31. minuti iz kaznenog udarca.
Ipak su igrači Splita do kraja poluvremena okrunili bolju igru sa trećim pogotkom u 39. minuti.
Strijelac je opet bio Roko Baturina.

Drugo poluvrijeme splićani su imali još nekoliko izglednih prilika ali se napadači nisu snašli tako da je konačan ishod utakmice bio 1:3 .

U polufinalu naše kadete očekuju dvije utakmice sa GNK Dinamom, prva u Parku Mladeži 29.03., a uzvrat je u Maksimiru.

hr Wed Mar 22 2017 22:14:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Akrapović: Zaslužen bod za obje momčadi, veseli me što ne primamo golove

Evo što je trener Splita Bruno Akrapović rekao nakon remija s Interom u Parku mladeži.
-Moramo biti zadovoljni kad vidimo neke šanse koje je protivnik imao. Imali smo i mi par njih, pogotovo u toj zadnjoj turbulentnoj minuti, oni imaju zicer, nakon toga imali bi i mi da Peša bolje primi loptu.
Ali razveselilo me to što smo nekoliko puta spustili loptu, razigrali preko više stanica, imali smo i dvije stopostotne šanse.
Ali ne veseli me da protivnik u prvoj minuti ima stopostonu šansu, tu smo zaspali.
 Puno trke i borbe na teškom terenu, zaslužen bod za obje momčadi - rekao je Splitov trener nakon utakmice.

Split nije igrao otvorenog garda, baš kao ni Inter na suprotnoj strani?

- To je za dobrobit ekipe, upoznao sam ih vrlo brzo, imali smo nekoliko igrača koji su imali fizičke probleme, ali htjeli su igrati zbog čega sam ih ja malo kočio da se ne bi prebrzo potrošili. Nismo primili gol, to je ono pozitivno, događa se u kontinuitetu ako izuzmemo utakmice s Dinamom.
Efikasnost se može riješiti samo momčadski, danas smo imali problem terena, pa malo i umora, tako da je najvažnije što u ovu stanku ulazimo bez poraza - zaključio je Akrapović.

Samir Toplak nije imao puno toga za dodati.

- Točno onakva utakmica kakvu smo očekivali, zadovoljan sam planom igre, organizacijom, pogotovo prema natrag.
Danas utakmicu nisu dobili ofenzivci, nisu osjetili krv, imali smo tri dobra zicera zbog čega možemo žaliti. Ali, nakon svega mogu biti zadovoljan, Split je ostao iza nas, a u daljnjem natjecanju im želim svu sreću - kazao je trener Intera.

hr Sat Mar 18 2017 17:38:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Kraj utakmice Split - Inter 0:0

U sklopu 25. kola MaxTV 1. lige u Split stiže susjed s ljestvice; Inter iz Zaprešića
Sastavi momčadi:

RNK Split: Kukić, Jurendić, Dupovac, Mikulić, Vasilj, Vuković, Boljat, Tomičić, Pavlovski, Pešić, Jovanović
Klupa: Duka, Radovac, Kapetanović, Ugrina, Merajić, Grubišić, Baturina

Inter: Čović, Begić, Čale, Flipović, Bosec, Šarić, Mazalović, Polizzi, Puljić, Baležević, Kolar
Klupa: Mrmić, Postonjski, Mamut, Mujagić, Zulim, Brlečić, Šiljić

0 - Od 15 sati pratit ćemo dvoboj Splita i Intera u Parku mladeži. Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca. U slučaju pobjede Crveni se danas mogu približiti na četiri boda od osmoplasiranog Intera

Teren je odlično pripremljen te će momčadi pred nekih 300-tinjak gledatelja moći prezentirati svoje taktike i igru za ovaj zanimljivi dvoboj.

0 - Glavni sudac Pejin označio je početak dvoboja! Igraj Splite !
1 - Odmah velika prigoda za Inter. Mogao se dogoditi jedan od najbržih golova u povijesti lige no Blažević nije bio precizan u situaciji 1 na 1 s vratarom radnika Kukićem.
5 - Tomičić se izborio za centaršut s desne strane no lopta upućena u kazneni prostor zaprešićana nije došla do Pešića
7 - Ponovno Tomičić prolazi po desnoj strani te nakon odbijenog centaršuta lopta dolazi na 25 metara  koju Boljat odličnim šutom šalje malo preko vrata Čovića
15 - Pokušaj Pavlovskog s nekih 19 metara sa strane no bez većeg uspjeha
17 - Najbolja prigoda za Split! Nakon odličnog proigravanja dubinskom loptom Pešić s 6 metara ima prigodu svladati Čovića no isti pravovremenim izlaskom s vrata blokira šut splitova napadača.
23 - Najbolji strijelac Intera, Puljić pokušava šutom s 25 metara no nema potrebe za intervencijom Kukića
25 - Pavlovski iz prekida ubacuje loptu u kazneni prostor ali čuvar mreže Intera odbija loptu i uklanja opasnost po svoja vrata
38 - Nakon dugo vremena izgledna prigoda za Inter. Slobodni udarac malo sa strane s 20 metara. Pucao je Puljić te loptu poslao da odskoči malo ispred Kukića koji ju pomalo nesigurno odbija ali "otpadak" igrači Intera ne uspijevaju pospremiti u gol Splita.
45 - Igra se 1 dodatna minuta prvog poluvremena
45 + - Završeno je dinamično prvo poluvrijeme u kojem su samo nedostajali golovi. Uskoro nastavljamo s prijenosom uživo
46 - Sami početak drugog poluvremena obilježava lijepa prigoda za Split koji preko Pešićeva udarca glavom sa 8 metara zagrijava rukavice interova vratara.
49 - Krasan prodor Jurendića po desnoj strani. Nedostajala je kvalitetna završnica
50 - Dominacija Splita. Sada Tomičić prijeti lijevom nogom no bez promjene promjene.
51 - Budi se Inter. Blažević kopira šut od Tomičića odprije pola minute.
54 - Jurendić odlično odbija neugodnu loptu nakon udarca iz kuta za Inter.
56 - Dupovac ruši Blaževića na samom rubu kaznenog prostora. Žuti karton. Odlična prigoda za šutera Puljića!
Puljić gađa živi zid pa dobiva ponovni pokušaj iz odbijene lopte no Kukić je siguran u hvatanju prizemne lopte.
59 - Žuti karton - Jurendić
64 - Pokušaj iznuđivanja kaznenog udarca za Inter. Žuti karton - Blažević
69 - Promjena igrača Splita; Ugrina umjesto Jovanovića
71 - Promjena igrača Splita; Kapetanović umjesto Pavlovskog
79 - Promjena igrača Intera; Mamut umjesto Kolara
Odavno nismo vidjeli niti jednu ozbiljniju prigodu niti s jedne strane.
90+ - Završena je utakmica u Parku mladeži. Nije bilo pogodaka. Po bod ide izabranicima Bruna Akrapovića  i gostima iz Zaprešića !

hr Sat Mar 18 2017 14:17:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Akrapović: Rekao sam igračima da se opuste i uživaju u ovoj utakmici, odigrali su jako dobro

Split i Dinamo odigrali su bez golova u uzvratnoj utakmici polufinala Hrvatskog kupa
Splitov trener Bruno Akrapović odlučio se za poprilično šarolik sastav u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa protiv Dinama koja je završila rezultatom 0:0. Odigrali su Crveni solidnu partiju, a nakon utakmice Akrapović je izrazio zadovoljstvo prikazanom igrom.

- Svjesno smo preuzeli ovaj rizik, rekao sam igračima prije početka da se opuste i uživaju u ovoj utakmici. Neki od njih su pokazali veliku želju za dokazivanjem, ja sam trener koji će uvijek pružiti svima šansu i mogu reći da je dosta igrača ispunilo ono što sam očekivao. Nismo dozvolili puno šansi Dinamo, s druge strane imali smo neke dobre situacije pred njihovim golom, tako da je sve prošlo u najboljem redu - kazao je Splitov trener nakon završetka susreta.

Upitan je Akrapović da li se netko nametnuo za prvu momčad.

- Pogrešno je sada izdvajati nekoga iz cjeline, ali bilo je onih koji su se iskazali.

Za Split je debitirao talentirani Roko Baturina, momak koji ima tek 16 godina.

- Radi se o igraču s izvanrednim fizičkim sposobnostima, vidjelo se odma da se ne boji duela i nadigravanja s kvalitetnim igračima. Ima dobru završnicu, jučer sam ga upoznao na treningu, vidi se da radi dobro i razumije nogomet. Ima urođen talent koji se odmah može prepoznati.

Pred Crvenima je sada mnogo važnija utakmica protiv Intera u Parku mladeži.

- Ako nastavimo ovim putem, ako pokažemo ovakvo zalaganje, možemo optimistično gledati na ovu utakmicu iako ona neće biti niti malo slična ovoj. Oni će nas pokušati držati na distanci, mi ćemo se nastojati približiti i sigurno će biti jako zanimljiva utakmica - zaključio je Akrapović.

Ivajlo Petev je također zaigrao s mnogo golobradih mladića u prvom sastavu, praktički bez pravog stopera.

- S obzirom na rezultat iz prve utakmice namjera je bila dati minutažu igračima koji su manje igrali. Imali smo veliku prednost iz prvog susreta, utakmica nije bila najzanimljivija, međutim mi smo htjeli i tražili pobjedu. Imali smo nekoliko prilika koje nismo iskoristili, ali najbitnije je bilo da se nitko ne ozljedi, međutim to nije išlo po planu, Šitum se povrijedio i nećemo ga imati za Istru - kazao je trener Dinama.

hr Tue Mar 14 2017 19:34:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.