Engleska: Leicester angažirao Ndidija

Aktualni engleski nogometni prvak Leicester City ojačao je svoje redove nigerijskim reprezentativnim veznjakom Wilfredom Ndidijem (20), dosadašnjim članom belgijskog Genka, s kojim je potpisao ugovor na pet i pol godina

Ndidi bi trebao popuniti prazninu na poziciji zadnjeg veznog koju je ostavio francuski reprezentativac N'Golo Kante koji je ljetos prešao u Chelsea.

S Kanteom u sastavu Leicester je lani osvojio naslov prvaka, a na polovici ove sezone "lisice" drže 14. mjesto na ljestvici. S druge strane, Chelsea je lani završio na 10. poziciji, dok ove sezone s Kanteom u sastavu vodi na ljestvici, trenutačno ima pet bodova više i utakmicu manje od drugog Liverpoola.

Financijski detalji transfera nisu objavljeni, ali engleski mediji nagađaju kako je Leicester za Ndidija platio 15 milijuna funti

hr Tue Jan 03 2017 20:44:31 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Kviz Nogometne ikone: Nakon blagdanske pauze starta liga

Najpopularniji pub kviz u Hrvata nastavlja s natjecanjem
Poslije mjesec dana pauze kvizaške ekipe ponovno startaju s najdražom zanimacijom svakoga četvrtka. Najpopularniji pub kviz u Hrvata od večeras ponovno nastavlja s kviz ligom.

Naravno, očekuje se ispunjena splitska Bomboniera do posljednjeg mjesta. U nastavku lige očekuju se zanimljivi okršaji. Trenutno čelo ljestvice u Splitu suvereno drže ekipe Piast Gliwice i Koalicija, koje su još uvijek bez poraza. Slijede ih Santiago de Compostela i popularni Sassuolo. Najveći iskorak u ligi napravila je ekipa Do ljeta u Jadru nakon dovođenja kvizaškog Messija, kako kažu.

- Nastavljamo tamo di smo i stali. Dakle svakoga četvrtka u 20,30 sati u 6 gradova diljem Lijepe naše odigravat će Liga kviza Nogometne Ikone. Ovim putem želim se zahvaliti Staropramenu koji je naš generalni sponzor, te ostalima među kojima spadaju Konoba Intrada, Disco Kauri, FF Njoko, CB Arena, Ekograf i Azimut Travel. - rekao nam je Duje Meštrović, jedan od organizatora kviza.

Čaglji VS. Ne sam, Safete!

hr Thu Jan 19 2017 16:00:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Celta šokirala Real na Bernabeu

Nogometaši Celte priredili su veliko iznenađenje pobijedivši Real Madrid 2-1 na Santiago Bernabeu u prvom susretu četvrtfinala španjolskog Kupa Kralja
'Kraljevski klub' ovim porazom nije ispao jer slijedi uzvrat u Vigu 25. siječnja, međutim ovaj rezultat otvorio je gostima iz Galcije vrata prolaza u polufinale.

Bio je to drugi uzastopni poraz Reala koji je u nedjelju poražen i u ligaškom ogledu kod Seville identičnim rezultatom i treća utakmica u nizu bez pobjede. Zanimljivo, aktualni europski prvak je do gostovanja kod Seville bio 40 utakmica uzastopce bez poraza, a sada je spojio dva poraza. Posljednji put Real je izgubio dvije utakmice u nizu u studenom 2015. kada je izgubio kod Seville (2-3) i doma od Barcelone (0-4).

Sve zanimljivo na Santiago Bernabeu dogodilo se od 64. do 70. minute. U šest minuta vidjeli smo sva tri gola. Gosti su poveli golom Iaga Aspasa u 64. minuti, izjednačio je Marcelo u 69. minuti, a minutu kasnije Jonny Castro je zabio drugi pogodak za Celtu.

Real je u posljednjih 20 minuta imao nekoliko lijepih prilika, ali je Sergio Alvarez sačuvao mrežu.

Posljednji domaći poraz Real je upisao u veljači prošle godine kada je u prvenstvu izgubio od Atletico Madrida 0-1.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real, baš kao i Cristiano Ronaldo, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 71. minuti.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Alaves koji je porazio drugoligaša Alcorcon 2-0. Oba gola zabio je Ibai Gomez i to u 89. i 90+3. minuti.

U četvrtak su preostale dvije utakmice, a sastaju se Atletico Madrid i Eibar, te Real Sociedad i Barcelona.

hr Thu Jan 19 2017 00:06:33 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pala Genoa, Lazio u četvrtfinalu talijanskog kupa

Nogometaši Lazija izborili su plasman u četvrtfinala talijanskog Kupa nakon što su u susretu osmine finala na Olimpicu pobijedili Genou 4-2

Lazio je imao 2-0 i neiskorišteni kazneni udarac, Genoa, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić je izjednačila, no domaćin je u posljednjih 20 minuta zabio još dva gola za prolaz u četvrtfinale gdje ga očekuje Inter.

Lazio je poveo u 20. minuti golom Filipa Đorđevića, a devet minuta kasnije Felipe Anderson je mogao povisiti na 2-0, no promašio je kazneni udarac. Ipak, u 31. minuti 'nebesko-plavi' dolaze do dva gola prednosti, a strijelac je bio Wesley Hoedt. Jurićeva momčad se probudila u posljednjih 15 minuta prvog dijela i uspjela je izjednačiti golovima Mauricia Pinille (40) i Gorana Pandeva (45).

Međutim, domaćin je u nastavku bio bolji i s dva gola je riješio pitanje pobjednika. Strijelci su bili Sergej Milinković-Savić (70) i Ciro Immobile (75).

Bio je to peti uzastopni poraz Genoe, dok je Lazio upisao treću pobjedu u nizu. Hrvatski vratar Ivan Vargić je pobjedu rimskog sastava pratio s klupe za pričuve.

U prvom današnjem susretu nogometaši Cesene, koji se nalaze na 18. mjestu talijanske Serie B, slavili su sa 2-1 na gostovanju kod prvoligaša Sassuola.

Sassuolo je poveo u 4. minuti pogotkom Pellegrinija i držao prednost do 81. minute, kad je Ciano izjednačio iz jedanaesterca. Samo tri minute poslije Laribi je pogodio za konačnih 2-1 i prolaz u četvrtfinale.

Cesena je jedini drugoligaš koji se ugurao među četvrtfinaliste ovosezonskog izdanja talijanskog Kupa.

U posljednjem susretu osmine finala u četvrtak se sastaju Roma i Sampdoria.

hr Wed Jan 18 2017 23:21:30 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Kup iznenađenje: Drugoligaš Cesena izbacila Sassuolo

Nogometaši Cesene, koji se nalaze na 18. mjestu talijanske Serie B, slavili su sa 2-1 na gostovanju kod prvoligaša Sassuola u osmini finala talijanskog Kupa i plasirali se među osam najboljih momčadi.

hr Wed Jan 18 2017 20:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.