Hrvatska bolja od Meksika u prijateljskom dvoboju

Hrvatska nogometna reprezentacija pobjedila je reprezentaciju Meksika sa minimalnih 1:0 u prijateljskom dvoboju u Dallasu na stadionu AT&T pred 79.128 gledatelja.

Utakmicu u Dallasu Vatreni su odradili bez ModrićaSubašićaMandžukićaPerišićaBrozovića i N. Kalinića, a obostrano su borbeni susret dobili zahvaljujući pogotku Rakitića, nositelja kapetanske vrpce, iz kaznenog udarca u 62. minuti kojeg je izborio Jedvaj u samom kutu šesnaesterca.

Prije odlučujućeg trenutka, ponajbolju je prigodu za Hrvatsku imao Kramarić u 12. minuti, a ubrzo je pokušao i Rebić. Nedugo prije poluvremena Ochoi su opasno zaprijetili još i Ćorluka i Pivarić. Meksikanci su imali veći posjed lopte, no bez nekih velikih šansi.

U nastavku su L. Kalinića pokušali testirati VelaLozano i Jimenez, u nekoliko je navrata dobar posao odradio i hrvatski obrambeni blok, a blizu je drugom pogotku Vatrenih stigao Pašalić desetak minuta prije isteka vremena. Nakon lijepe akcije njegova je lopta ipak otišla iznad prečke.

Izbornik Dalić minutažu je dao i šestorici igrača s klupe za pričuve kako bi stekao što bolji uvid u svoje opcije uoči završnih priprema za Svjetsko prvenstvo.

Meksiko: Ochoa, Ayala, Araujo (od 16′ Reyes, od 46′ Salcedo, od 67′ Alvarez), Moreno, Pizarro (od 46′ Layun), Guardado (od 60′ Jimenez), Govea (od 46′ Molina), Jo. Hernandez, Vela, Ja. Hernandez, Lozano.

Hrvatska: L. Kalinić, Pivarić, Ćorluka (od 74′ Nižić), Vida, Vrsaljko (od 34′ Jedvaj), Badelj (od 45+2′ Bradarić), Rakitić (od 76′ Čop), Pjaca (od 60′ Rog), Kovačić, Rebić (od 72′ Pašalić), Kramarić.