Incident u Kninu: Sudac prekinuo utakmicu nakon udaranja pomoćnog suca

Sramotno ponašanje obilježilo je 12. kolo Prve županijske lige šibensko-kninske županije...
Novi incident na nogometnim travnjacima županijske lige dogodio se u Kninu za vrijeme igranja utakmice 1. ŽNL šibensko-kninske između Dinare i Janjeva. Rivalstvo ova dva kluba, izraženo i u ranijim ogledima, potpuno je eskaliralo u posljednjim minutama utakmice kod rezultata 2:1 za goste iz Kistanja.
Naime, nekoliko minuta prije kraja regularnog dijela gostujući igrač Mario Mazarekić, navodno nezadovoljan odlukom pomoćnog suca D.G., prvotno je napucao loptu, a onda i fizički nasrnuo na suca koji je pao "kao pokošen".
Odmah se umiješala i nekolicina igrača, a epilog svega bio je prekid utakmice od strane glavnog suca Ivana Viktora Gorete te tri isključujuća kartona za goste zbog vrijeđanja.

Delegat susreta bio je Mladen Hrga koji je u svom bogatom i osebujnom zapažanju naveo:
- U dotad mirnoj i borbenoj utakmici u 94. minuti zbog dosuđenog auta za NK Dinaru od strane drugog pomoćnog sudca igrač broj 10 NK Janjeva nezadovoljan odlukom uzima loptu u ruke i tada nastaje gužva u kojoj je drugi pomoćni sudac udaren u predjelu lica od strane igrača broj 10 NK Janjeva. Glavni sudac utakmice prekinuo je utakmicu u 94. minuti zbog nemogućnosti nastavka iste. Redarska služba je zaštitila službene osobe do ulaska u svlačionicu. - piše u izvješću.

Incident u Kninu potvrdila je i glasnogovornica policijske uprave šibensko-kninske, Marica Kosor:
- Negdje oko 17:50, pred kraj utakmice Janjeva i NK Dinare, gostujući igrač Janjeva (34) fizički je napao suca (27). Sudac nije zadobio ozljede, a protiv napadača je podnesen optužni prijedlog Sudu u Šibeniku po članku 6. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira. -

Ipak, nije ovo bila tek "sramotna premijera" nogometaša Janjeva. 2008. godine, na utakmici dva ista protivnika, do makljaže "svjetskih razmjera" došlo je u četvrtfinalu Županijskog kupa. "Deblji kraj" ponovno je izvukao sudački dvojac nakon što su u 91. minuti nakon nepostojećeg prekršaja igrači iz Kistanja nasrnuli na glavnog suca Damira Čorića te njegova pomoćnika Tonka Turicu. U tom su trenutku suci jedva izvukli "živu glavu" jer su ih igrači cipelarili na podu i šakama udarali u predjelu glave, čak niti policija nije mogla ništa sve do dolaska interventne policije koja je smirila uzavrele strasti kojima mjesto na nogometnim travnjacima nije.

Još je neslužbeno kako je utakmica završila s 3:0 u korist domaće Dinare, iako je Janjevo u trenutku napada vodilo.
hr Mon Apr 22 2019 15:42:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Crna kronika

Sinj: Dvoje ozlijeđeno, promet pušten za sva vozila

Danas oko 19,00 sati dogodila se prometna nesreća u Karakšici
Nove informacije

Nakon izvršenog očevida prometne nesreće, cesta D-1 puštena je za sav promet.

Osobno vozilo sletilo je s ceste, dvije osobe su teže ozlijeđene, a na mjestu događaja izašlo je Županijsko državno odvjetništvo koje rukovodi očevidom, promet je trenutno preusmjeren.

hr Sun May 19 2019 19:57:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Pucnjava u Mosećkoj: 39-godišnjak prijavljen za pokušaj ubojstva

Nakon napada predao se policiji te je odveden na daljnju obradu.
Uz kaznenu prijavu za pokušaj ubojstva, 39-godišnjak predan je pritvorskom nadzorniku.

Protiv istog slijedi i optužni prijedlog za prekršaj Nedozvoljeno posjedovanje oružja.
hr Sun May 19 2019 14:53:07 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Lidija Bačić prijavljena za remećenje javnog reda i mira

Protiv pjevačice Lidije Bačić bit će podnesena prekršajna prijava

Incident u centru Zagreba u kojem je prema navodima žene koja je sve objavila na Facebooku sudjelovala pjevačica Lidija Bačić predmet je istrage policije.

- U subotu navečer su policajci iz Policijske postaje Daruvar obavili razgovor s 33-godišnjakinjom i uručena joj je Obavijest o počinjenom prekršaju", potvrđeno je za dnevnik.hr iz PU zagrebačke.

Prekršajnu prijavu podnose, kako navode, redovnim putem Prekršajnom sudu u Zagrebu.

Lidijin menadžer: "Na koncertu nije bilo policije"

- Lille je imala sjajan koncert u Daruvaru što možete vidjeti na njenom Instagramu i nije bilo nikakve policije nego sretna publika, organizatori i Lidija.

Mi nećemo sudjelovati u medijskim procesima jer je za to mjesto na policiji ili sudu, s tužbama i protutužbama, za to postoje odvjetnici.

Hrpa neistina i dezinformacija može biti prenesena i to je odluka medija, ali mi nećemo sudjelovati u hajci i nemamo komentara", odgovorio je za dnevnik.hr u nedjelju Faruk Buljubašić Fayo.

hr Sun May 19 2019 12:50:29 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Sukob susjeda u Mosećkoj: Počinitelj se predao policiji, a već odavno terorizira susjede

Kriminalističko istraživanje je u tijeku
Danas u Splitu oko 14.40 sati u Mosećkoj ulici došlo je do pucnjave iz vatenog oružja. Ozlijeđen je 38-godišnjak koji je prevezen u bolnicu te mu je pružena liječnička pomoć.

Kako saznaje 24sata.hr
do pucnjave je došlo zbog buke koja je dopirala iz stana na prvom katu stambene zgrade iz stana u kojem živi počinitelj.  Nakon što je mu je susjed nekoliko puta pozvonio te kroz zatvorena vrata rekao da smanji buku jer je probudio cijelo susjedstvo, počinitelj je otvorio vrata i ispalio jedan hitac iz pištolja u abdomen susjeda preko puta. Ranjeni muškarac pao je unatrag, doslovno u svoj stan, pred očima supruge te troje maloljetne djece, dok se počinitelj mirno vratio u svoj stan.

Prema navodima susjeda, problemi s počiniteljem bili su uobičajeni, a dolazilo je i do razbijana osobnih automobila i vrata ostalih susjeda.

Punac ranjenog muškarca, za 24sata.hr rekao je kako je počinitelj prije nekoliko dana izašao gol na hodnik s nožem u ruci, no to nije bio prvi put. Zvali su i policiju, no nitko nije dolazio na adresu.

Počinitelj se na kraju predao policiji, a u njegovom stanu započeo je očevid.

hr Sat May 18 2019 19:22:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.