Kinezi nude Tevezu 37,5 milijuna eura po sezoni

Kineski nogometni klubovi ne posustaju u suludom trošenju novaca na transfere igrača

Prema vijestima koje stižu iz Kine jedan od klubova sprema gotovo nevjerojatnu ponudu za argentinskog napadača Carlosa Teveza. Kinezi nude 32-godišnjem Tevez čak 37,5 milijuna eura po sezoni.

Ukoliko prihvati ponudu iz najmnogoljudnije zemlje na svijetu Tevez bi tjedno zarađivao 720.000 eura ili 102.000 eura dnevno. Dodajmo kako je jedan od najboljih nogometaša svijeta Cristiano Ronaldo nedavno potpisao novi ugovor s Real Madridom po kojem će zarađivati 400.000 eura tjedno.

Argentinski napadač do 2018. ima ugovor s Boca Juniorsima, no odšteta ne bi trebala biti nikakav problem.

Tevez je započeo karijeru u Boci, potom je preselio u Corinthians, a igrao je i za West Ham, Manchester United, Manchester City i Juventus. Na 'la Bomboneru' se vratio prošle godine.

Kineski klubovi u siječnju ove godine potrošili su 150 milijuna eura na odštete igrača. Rekordni transfer ostvario je Kolumbijac Jackson Martinez koji je iz Atletico Madrida preselio u Guangzhou Evergrande za 42 milijuna eura.

Rekordnu plaću u kineskom nogometu ima argentinski napadač Ezequiel Lavezzi koji u Hebei China Fortuneu zarađuje 15 milijuna eura po sezoni.

hr Sun Nov 20 2016 21:46:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Juventus - Atalanta 3-1, gol Mandžukića

U jedinome subotnjem dvoboju 15. kola Talijanske lige Juventus je u Torinu slavio protiv Atalante s 3-1 i povećao svoju prednost na ljestvici, a gol za Juve polučio je i hrvatski napadač Marijo Mandžukić

Juventus je protiv opasne momčadi iz Bergama već nakon 19 minuta vodio s 2-0 golovima Alexa Sandra (15) i Danielea Ruganija (19). U 64. minuti je svoju odličnu igru golom okrunio Mandžukić

koji je glavom pospremio u mrežu nabacivanje Pjanića iz kuta. Remo Freuler je u 82. minuti dao počasni gol za Atalantu.

Mandžukić je napustio igru u 76. minuti ispraćen velikim pljeskom.

Juventus vodi s 36 bodova ispred Rome i Milana, koji imaju po 29 bodova i utakmicu manje. Lazio, Napoli i Atalanta imaju po 28 bodova.

20 Palermo          14 1  3 10 10 27 6

hr Sat Dec 03 2016 23:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Barcelona - Real Madrid 1-1; asistencija Modrića

U velikom derbiju Španjolske lige Barcelona i Real Madrid su na Nou Campu odigrali 1-1, a Real je na čelu sačuvao šest bodova prednosti ispred Katalonaca

U jednom od najgorih derbija u zadnje vrijeme Real se spasio poraza u zadnjoj minuti golom Sergia Ramosa na dodavanje našeg Luke Modrića, dok je Barcelona vodila golom Luisa Suareza u 53. minuti.

Prvo poluvrijeme bilo je za zaborav, obje momčadi su djelovale uspavano, pogotovu Barcelona koja nije uputila ni šut prema golu. Real je u završnici poluvremena pokušavao preko Benzeme i Ronalda, ali bez uspjeha.

U 53. minuti Barca je povela iz prekida kada je Neymar iskosa s lijeve strane izveo slobodan udarac, a Suarez u skoku nadvisio Varanea i lako glavom matirao vratara Reala. U 67. minuti Neymar je s šest metara pucao preko vrata, dok je Real bezuspješno i jalovo pokušavao do izjednačenja. No, u 90. minuti Real je izjednačio na isti način na koji je Barcelona povela. Modrić je izveoslobodni udarac s lijeve strane, a Sergio Ramos je glavom zakucao loptu u mrežu. Barcelona je u očitoj krizi jer je ovo već četvrti uzastopni remi momčadi Luisa Enriquea, dok je Real već 33 utakmice zaredom bez poraza u svim natjecanjima.

Ivan Rakitić je igrao za Barcu do 60. minute, kada ga je zamijenio Iniesta, dok je kod Reala Modrić odigrao cijelu utakmicu, a Mateo Kovačić je izašao iz igre tri minute prije kraja.

Na ljestvici vodi Real s 34 boda, Barca je druga s 28, a Sevilla treća s 27 bodova.

20 Osasuna          13 1  4 8 12 26 7

hr Sat Dec 03 2016 20:03:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Damir Mišković izrevoltiran Vučemilovićevim suđenjem podnio ostavku na sve funkcije u HNS-u

Damir Mišković davno je rekao svojima: "Tko bude petljao sa sucima, dobit će otkaz".
Nakon sramote u Maksimiru, predsjednik "Rijeke" podnio je ostavku na mjesto dopredsjednika Hrvatskog nogometnog saveza.

– Zahvaljujem Vučemiloviću i svim njegovim kolegama koji su dijelili pravdu na utakmici u Maksimiru... – javio se iz Afrike Damir Mišković.

Aluzija je bila jasna. Dijelili su nepravdu koju "Rijekin" predsjednik više ne želi trpjeti. Do sada nikada nije digao glas protiv sudaca, šutio je i gasio vatru na Rujevici i kada su svi divljali. Ponašao se gospodski. Danas mu je prekipjelo. Vulkan Mišković je eruptirao, poput Vezuva, piše Novi list.

– Podnosim ostavku na mjesto dopredsjednika Hrvatskog nogometnog saveza, na sve funkcije u nogometnoj organizaciji. O svojoj sam odluci obavijestio i predsjednika HNS-a, Davora Šukera! – tužna je glasa rekao Mišković.

Evidentno duboko razočaran zbivanjima u hrvatskom nogometu, nakon što je sudac Vučemilović mačem po koljenima udario po Riječanima, žutim i crvenim kartonima, bez kriterija suđenja (zapravo, s jasnim namjerama...), spriječio "Rijeku" da dođe do pobjede i ostvari devet bodova prednosti nad "Dinamom", potvrdi da je najbolja momčad HNL-u.
Ako je Mišković izgubio živce, kada je riječ o sucima i regularnosti u HNL-u, onda je zaista vrijeme za uzbunu. Miškovićeva ostavka težak je udarac za HNS.
Predsjednik "Rijeke" je ostavkom na funkcije u HNS-u želio zaštititi svoj klub, trenere i igrače, prije svega navijače... Javno kazati što misli o događanjima u Maksimiru!, piše Novi list.

hr Sat Dec 03 2016 19:19:59 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Thompson, Kićo Slabinac i brojni drugi na Gripama pjevaju za pokretanje projekta sportskog centra "Poljičanin"

Koncert nosi ime "Noć za nogomet"

Nogometni klub Poljičanin iz Srinjina već duže vrijeme planira gradnu sportskog centra "Poljičanin" u svom mjestu. Projekt je još uvijek daleko od ostvarenja, međutim u Srinjinama su došli na zanimljivu ideju kojom bi pokrenuli cijelu stvar.

Naime, u dogovoru s Gradom Splitom u srijedu, 7. prosinca će organizirati koncert u velikoj dvorani na Gripama, nastupaju vrlo zanimljivi izvođači, a održat će se i izbor za Poljičkog kneza.

Više o svemu nam je kazao predsjednik Poljičanina, Nikola Mužinić Đinks

- Slobodno mogu reći da će ovo biti koncert kakvog Split još nije doživio. Za početak će KUD Gata izabrati Poljičkog kneza, nakon čega slijedi poljički ples u izvedbi KUD Dalmacija Dugi rat. Kasnije slijedi zabavni program na kojem će nastupiti Klapa Spalatos, mješovita klapa Filip Dević i klapa Sveti Florijan, Bravo Bend, Johnny Gitara, Alen Nižetić, Krunoslav Kićo Slabinac i kao šlag na kraju -  Marko Perković Thopmson - otkrio nam je Mužinić.
Ulaznice se već polako prodaju, a svi zainteresirani ih mogu još nabaviti od 17-20 sati na blagajni športskog centra Gripe.

Prihod od ulaznica ide za izradu izvedbenog projetka sportskog centra "Poljičanin".

hr Sat Dec 03 2016 18:02:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.