Istra – Hajduk 1:3: Bijeli slavili u Puli

U zadnjem susretu 16. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Hajduka slavili protiv Istre 1961 s 3-1 (3-0) i došli na drugo mjesto ljestvice.

Novi trener Hajduka Željko Kopić startao je pobjedom, a tri boda iz Pule izborena su odličnom igrom i s tri postignuta gola u prvom dijelu utakmice.

Već u 8. minuti Splićani su poveli pogotkom Borje Lopeza koji je pospremio u mrežu odbijenu loptu nakon udarca Tome Bašića. U 42. i 43. minuti Hajduk koristi velike pogreške i neodlučnost obrane domaćina – Ante Erceg zabija za 2-0, a minutu kasnije Ahmed Said za 3-0 i rješenje utakmice.

U 66. minuti je smanjio Makedonac Tome Kitanovski atraktivnim udarcem s 18 metara pod gredu, a u 90. minuti sudac je svirao kazneni udarac za Istru nakon kontakta Nižića i Ofosua. Crnoputi Nijemac je sam izveo udarac s bijele točke, ali je mu je Stipica obranio.

Vodi Dinamo s 40 bodova, Hajduk i Osijek imaju po 28, a Istra 1961 je pretposljednja s 13 bodova, dva više od “fenjeraša” Rudeša.

Pred 3000 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Pajač iz Zeline.

Strijelci: 0-1 Lopez (8), 0-2 Erceg (42), 0-3 Said (43), 1-3 Kitanovski (66)

Promašeni penal: Ofosu (Istra, 90+1)