Napad u Sportingu: Navijači remenom udarili hrvatskog nogometaša, najavljen igrački egzodus

Bivši Rijekin igrač Josip Mišić u utorak predvečer zadobio je lakše ozljede glave nakon fizičkog napada Sportingovih navijača u trening-kompleksu portugalskog kluba.
Prema izvještajima portugalskih medija, jedan od pedesetak maskiranih huligana remenom omotanim oko ruke udario je Josipa Mišića po glavi.

Premda se službeno nije očitovao, poznato je da se osjeća dobro. Stefan Ristovski, također Rijekin nekadašnji igrač, nije pretrpio ozljedu, piše index.hr.

"Najcrnji dan u povijesti Sportinga"

"Najcrnji dan u povijesti Sportinga", naslovnica je izdanja portugalskog sportskog dnevnika "A Bola" nakon događaja koji je zgrozio javnost. Uzrok mahnitog napada revoltirane Sportingove navijačke skupine krije se u nezadovoljavajućem svršetku prvenstvene sezone, ali i glasinama kako su nogometna i rukometna sekcije čuvenog lisabonskog kluba namještale utakmice. Temeljena na sumnjivim radnjama, policijska istraga pokrenuta je prije nekoliko dana.

S obzirom na prošlotjedni poraz protiv Maritima (1:2) u posljednjem prvenstvenom kolu - koji je rezultirao trećom pozicijom s tri boda manje od drugoplasirane Benfice - Sporting je propustio osvojiti drugo mjesto. Štoviše, nije izborio kvalifikacije Lige prvaka, već doigravanje Europa lige.

Više ozlijeđenih i traumatiziranih

Posljedica dvadesetominutnog divljačkog sukoba više je ozlijeđenih igrača te članova stručnog i pomoćnog stožera. Među ozlijeđenima su William Carvalho i Rui Patricio, Bas Dost i Rodrigo Battaglia, pa čak i šef struke Jorge Jesus te njegov pomoćnik Raul Jose. Policija je prijave podnijela protiv 23 uhićene osobe.

- Svi smo odreda doživjeli teror, dramu, istinsku prijetnju. Osjećam se potpuno prazno", za nizozemske medije izjavio je Bas Dost kojem je nanesena ozljeda glave zašivana sa sedam šavova.

Sportingov čelnik začetnik napada?

Portugalski mediji kao inicijatora prepada navode Sportingova predsjednika Brunu de Carvalha (!) koji je navodno potaknuo radikalnu navijačku skupinu da verbalno motivira igrače uoči nedjeljnog ogleda s Avesom u sklopu finala Kupa.

- Bez obzira na posljednje događaje, ispoštovat ćemo profesionalne obveze. Zbog poštovanja prema natjecanju te našem statusu profesionalnih igrača i Avesu nastupit ćemo u finalu Kupa", priopćeno je u priopćenju Sportingovih igrača kojima je podršku pružio i Sindikat portugalskih nogometaša.

Tjelesni napad oštro je osudio Portugalski nogometni savez, kao i Sportingov izvršni odbor.

- Sporting Lisabon s gnušanjem osuđuje događaj. Nikako ne može prihvatiti vandalizam i agresiju prema igračima, trenerima i osoblju. Klub će napraviti sve u svojoj moći kako bi osudio i kazneno gonio odgovorne", poručeno je klupskim priopćenjem.

hr Fri May 18 2018 09:10:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Počinje nova sezona Lige prvaka: Liverpool brani titulu, Dinamo sanja prolaz skupine

Nova sezona Lige prvaka počinje večerašnjim utakmicama u 18:55 sati u Milanu i Lyonu
Za titulu prvaka bore se 32 kluba podijeljena u osam grupa sa po četiri ekipe, a branitelj trofeja je Liverpool u kojem je i dalje naš reprezentativni stoper Dejan Lovren, ali ne baš bajnog statusa.
Uz Liverpool, kladionice kao glavne favorite za titulu vide Manchester City, Real Madrid, Barcelonu, PSG, Juventus i Bayern. Hrvatski predstavnik, Dinamo, sanja prolaz skupine a kao svoj cilj postavili su treće mjesto u skupini koje im donosi nastavak natjecanja u Europskoj ligi.

Svaki klub je za sudjelovanje u grupnoj fazi dobio 15,25 milijuna eura. Svaka pobjeda u grupnoj fazi nagrađuje se sa 2,7 milijuna eura, a remi sa 900 tisuća eura. Prolazak grupne faze donosi dodatnih 9,5 milijuna, plasman u četvrtfinale 10,5 milijuna, u polufinale 12 milijuna, a u finale 15 milijuna eura. Osvajač Lige prvaka dobit će još dodatnih 19 milijuna eura.

Hrvati u Ligi prvaka izvan Dinama:
Liverpool: Dejan Lovren
Chelsea: Mateo Kovačić
Barcelona: Ivan Rakitić
Atletico Madrid: Šime Vrsaljko (ozlijeđen)

Bayer Leverkusen - Lokomotiv
hr Tue Sep 17 2019 15:32:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Besplatna zabavna škola nogometa na Pojišanu

Projekt je prvenstveno namijenjen djeci koja nisu do sada sudjelovala u organiziranim sportskim aktivnostima, nemaju mogućnosti sudjelovati u sportskim programima, ili trenirati u klubovima
NK Pomak i Osnovna škola Pojišan Split u srijedu, 18. 09. 2019 u 9:00 na nogometnom igralištu Pojišan pokreću projekt OPEN FUN FOOTBALL SCHOOL – otvorenu i zabavnu školu nogometa.

Projekt se provodi pod pokroviteljstvom organizacije CCPA iz Danske, predstavništva u Hrvatskoj u suradnji s partnerskom organizacijom Društvo sportaša veterana i rekreativaca, koji financiraju veći dio projekta, kroz sportsku opremu i organizaciju. Lokalne samouprave, sportske zajednice i nogometni klubovi, kao sudionici u projektu, osiguravaju prostor i sredstva za lokalni dio provedbe projekta na svom području.

Open Fun Football Schools je humanitaran i neprofitni projekt organiziran koji organizira Cross Cultures Project Association, Kopenhagen (CCPA) u suradnji s područnim uredima i partnerima. Osnovna ideja projekta je pedagoški „Fun koncept“ – učenje kroz igru i druženje, koje utječe na fizički, socijalni, emotivni i kognitivni razvoj djeteta. Važno je sudjelovanje, zadovoljstvo igre, poboljšanje razine vještine, a ne i rezultat.

Projekt je prvenstveno namijenjen djeci koja nisu do sada sudjelovala u organiziranim sportskim aktivnostima, nemaju mogućnosti sudjelovati u sportskim programima, ili trenirati u klubovima. Projektom im se želi omogućiti osjećaj radosti, uzbuđenja, natjecanja, pripadnosti timu kroz sport. Open Fun Football Schools postaje strateški instrument u okviru socijalnog razvoja i sportske suradnje među sportskim (nogometnim) klubovima, školama i njihovim trenerima, voditeljima, nastavnicima i djecom. Kroz projekt se promovira socijalna kohezija i suradnja među različitim društvenim grupacijama. Jedan od ciljeva projekta je stvaranje uvjeta za ženski nogomet.

hr Tue Sep 17 2019 14:16:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Forma je prolazna, klasa je vječna: Žoržu trebale samo dvije minute za gol!

Legendarni napadač vratio se nogometu i čini se da je u njegovim nogama ostalo "magije"
Bio je najbolji strijelac slovenske lige, odlične partije pružao je u Imotskom i Splitu, ali nikad do kraja nije pokaza svu raskoš svog talenta. U 40. godini Žorž se vratio nogometu, igra u petom rangu za Mosor. U prvom kolu ušao je u igru u 47. minuti, a samo dvije minute bile su mu potrebne za pogodak.

Fanovi na društvenim mrežama su oduševljeni te pišu: "Dajte mi 11 Obilinovića i osvojit ću 2. ŽNL", a fanovi su složni u jednom: "Klasa je vječna! "
hr Mon Sep 16 2019 14:32:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Županijske lige: Tek tri pobjede domaćina i pet izjednačenih rezultata

Golijada u Žrnovnici i povijestan nastup za novoosnovani Mosor zanimljivosti su koje su obilježilo ovo kolo

1. ŽNL

Jadran (KS) - OSK 1:1 (1:0)

Najrealniji rezultat u Kaštel Sućurcu bio je onaj konačni, izjednačujući. Bio je to susret između domaćeg Jadrana i otočkog OSK-a u kojem su, svaka od momčadi, imala po svoje dominantnije poluvrijeme. Već u osmoj minuti semafor je pokazivao domaću prednost. Katić je izveo slobodan udarac, vratar Cvrlje pokušaj je obranio, ali na odbijancu je precizan Bodrožić za 1:0. Pokušavali su kasnije Stude i Šiškov, ali je rezultat na poluvremenu bio onaj iz rane faze utakmice.
Nadmoć drugog dijela gosti iz Otoka 'naplatili su' u 71. minuti kada je, nakon ubačaja Domazeta, Ivica Bašić glavom pospremio loptu u mrežu za remi u drugom kolu županijskog natjecanja.

Mračaj - Omiš 0:0 (0:0)

Zanimljiva utakmica, iako bez pogodaka, igrala se na Pojilu gdje je Mračaj ugostio odličnu momčad Omiša. Igralo se 'na valove', obje su momčadi imale naizmjenično svoje dominantno razdoblje, a u jednom takvom Zvone Šantar, u domaćim redovima, pogodio je vratnicu i bio najbliže pogotku na susretu.
Najbolji pokušaj kod gostiju bio je krajem drugog dijela kada je jedan od dalekometnih udaraca 'odsjeo' na gredi vratara Bašića.

Jadran (T) - Orkan 0:0 (0:0)

Mreže su 'mirovale' i u Tučepima gdje je domaći Jadran ugostio Orkana. Domaćini imaju za čim žaliti, tijekom cijelog susreta bili su bolji protivnik, ali nisu našli put do mreže vratara gostiju Cara.
Mnogo tenzija obilježilo je susret, a jedino su, sredinom drugog dijela, gosti imali izglednu priliku za pogodak, a u toj namjeri paradom se ispriječio domaći vratar Mandušić.

Imotski - GOŠK (KG) 2:1 (1:1)

Dobro su gosti ušli u utakmicu, kontrolirali stvari na terenu i zasluženo vodili od 23. minute kada je Đuras bio precizan pored vratara Ćerluke. Ipak, nije prednost dugo trajala, samo deset minuta kasnije lijepu je akciju složio domaći Imotski, a Šimić je izbio sam pred vratara i pogodio za izjednačenje.
Mario Šimić Imoćanima je donio i pobjedu, puni plijen u drugom kolu natjecanja nakon što je bio siguran realizator kaznenog udarca za preokret.

Poljičanin 1921 - Primorac 0:2 (0:2)

Stobrečki Primorac upisao je pobjedu na gostovanju kod Poljičanina. Stvari su zapravo riješene u ranoj fazi utakmice. Tek je sedam minuta trebalo Nikoli Jurjeviću-Škopiniću da svoju momčad dovede u vodstvo, a samo 15-tak minuta kasnije pobjedu i puni plijen gostima je potvrdio Karlo Vodanović.
Poljičanin će u trećem kolu na noge GOŠK-u u Kaštel Gomilicu dok će Primorac igrati kao domaćin Mladosti iz Prološca.

Mladost (P) - Omladinac 4:1 (2:1)

Marijan Maršić već je u 6. minuti donio prednost domaćoj Mladosti i trasirao put ka terenskoj nadmoći. Ipak, jedna nespretnost Omladincu je donijela izjednačenje. U 36. minuti lijepo je pogodio Mario Šunjić i vratio nadu gostima koja je već, minutu prije kraja prvog dijela, splasnula nakon pogotka Matea Grabovca za vodstvo Mladosti.
Do kraja je sve u dva navrata u strijelce upisao Renato Kujundžić i puni plijen ostavio u Prološcu.

Postira-Sardi - Zmaj (M) 3:0 (2:0)

Zaslužena pobjeda domaćeg sastava viđena je na Braču. U dva navrata za Postira pogađao je Toni Matulić dok je u drugom dijelu, točnije u 78. minuti s bijele točke bio precizan Mate Eterović.
Ipak, imao je ovaj susret dodatnu vrijednost jer su u domaćim redovima igrala trojica braće Matulić - Nikola, Toni i Roko, a i četvrti brat igra za Postira. Ipak, zbog ozljede trener Nenad Bilić ne može računati na njegov potpun angažman.
Slična situacija i u gostujućoj ekipi u kojoj su igrala tri brata Rašića - Ivan, Damir i Danijel.

Parovi 3. kola 1. ŽNL (subota, 21. rujna od 16:30 sati):
GOŠK (KG) - Poljičanin 1921
Orkan - Imotski
Zmaj (M) - Jadran (T)
Omiš - Postira Sardi
OSK - Mračaj
Primorac - Mladost (P) (igra se u nedjelju, 22. rujna)
Omladinac - Jadran (KS)

Tablica:

2. ŽNL

Mosor Žrnovnica - Vinjani 0:2 (0:0)

Tek su u samoj završnici gosti iz Vinjana slomili otpor domaće momčadi i slavili s konačnih 2:0. U 79. minuti Mate Đerek je zabio za vodstvo, a samo šest minuta poslije 'točku na i' gostujuće pobjede postavio je Branimir Bego.
Seniorska momčad Mosora odigrala je prvu službenu seniorsku utakmicu nakon gotovo godinu dana od osnutka kluba. Glavnu momčad novog Mosora u pobjede je poveo Robert Parać.

Adriatic - Čaporice-Trilj 1:1 (0:1)

Vrlo zanimljiva utakmica po sparnom vremenu igrala se na umjetnom terenu u Dugopolju, a borba od prve do posljednje minute rezultirala je podjeli bodova na otvaranju drugog ranga županijskog natjecanja.
U 32. minuti nakon gužve loptu je glavom u mrežu pospremio Jure Bartulović, a izjednačen rezultat, ispostavilo se i kao konačan, postavio Hrvoje Buljan prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora u desne rašlje.

Tekstilac - Trogir 1:1 (1:1)

Zanimljivo je bilo i u ogledu u Sinju, a cijela nogometna priča zapravo je ispričana u prvim minutama susreta. Već je u 8. minuti domaća momčad brojila zaostatak, Antonio Domić fantastično je pogodio za vodstvo Trogirana i bacio 'rukavicu izazova' domaćima koji su remi postavili iz kaznenog udarca u 30. minuti kojeg je sigurno realizirao Stipe Banić-Škojo.

Mosor - Val 3:8 (1:4)

Rapsodija golova viđena je u Žrnovnici gdje je Mosor igrao protiv Vala i potpisao poraz u prvom susretu nove sezone. Već je do kraja prvog poluvremena gostujuća momčad imala sve 'konce u rukama', ali je padom energije na otvaranju drugog dijela dopustila domaćinima gotovo potpuni priključak. Ipak, nije se to dogodilo jer je sve račune pomrsio Domagoj Šarić s čak četiri pogotka na utakmici, a jedan je zabio i nogometni stručnjak kojemu je klasa jednostavno vječna. Samo Romano Obilinović Žorž može ući u 47. minuti, a niti minutu i nešto kasnije zabiti pogodak.

Raspored 2. kola 2. ŽNL (nedjelja, 22. rujna od 16:30 sati):