Prijave za zimske lige Mačak: Liga Veterana i Liga Mačak

U tijeku su prijave za Zimske cageball lige koje se igraju u Sportskom Centru Mačak na Mertojaku.

Igra se prema cageball pravilima, u klimatiziranom zatvorenom prostoru na idealnoj temperaturi. Liga veterana (35+ god.) igra se od 14. siječnja (subotom), a Liga Mačak od 15. siječnja (nedjeljom). Kotizacija po ekipi iznosi 1200 kuna, a možete prijaviti do osam igrača.

Prijave traju do 12. siječnja, na kontakt broj 091 / 477 1133.

hr Sun Jan 08 2017 13:28:33 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Poraz Cedevite u Novom Mestu

Košarkaši Cedevite doživjeli su drugi poraz u dva dana, nakon što su u subotu izgubili utakmicu hrvatskog prvenstva na gostovanju u Splitu, u nedjelju ih je u Novom Mestu porazila i slovenska Krka sa 90-86 (19-27, 31-17, 26-16, 14-26) u dvoboju 19. kola ABA lige.

Slovenska momčad je ovom pobjedom prekinula niz od deset uzastopnih poraza u regionalnom natjecanju, prvenstveno zahvaljujući izrazito lošoj igri Mršićeve momčadi u drugoj i trećoj četvrtini, u kojima je hrvatski prvak izgubio prednost stvorenu u prvih deset minuta (27-19).

Ipak, od -16 (60-76) na početku posljednje četvrtine, Cedevita se u 37. minuti uspjela vratiti do izjednačenja (81-81), ali je hrvatski prvak u završnici propustio priliku za pobjedu.

Marko Luković je sa 24 koša i sedam skokova bio najbolji igrač Krke. Cedevitine strijelce je sa 22 koša predvodio Ryan Boatright, Luka Babić je ubacio 13, a Miro Bilan 12 koševa.

Kako je prethodno Zadar poražen na gostovanju kod Mega Leksa sa 75-92, a u subotu je Cibona pred svojim navijačima izgubila od Union Olimpije (68-79), hrvatski su predstavnici 19. kolo završili s tri poraza.

Cedevita je ostala na trećem mjestu, jer je u nedjelju i Budućnost poražena na gostovanju kod Mornara. Cibona je peta, a Zadar je pao na 13. pretposljednje mjesto ljestvice ABA lige.

hr Sun Jan 22 2017 23:16:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pobjeda Kauboja!: Hrvatska je u četvrtfinalu

Hrvatsku u četvrtfinalu očekuje Španjolska koja je u subotu u dramatičnom susretu pobijedila Brazil 28-27, a u preostalim susretima sastaju se Francuska - Švedska, Slovenija - Katar, te Norveška Mađarska

Hrvatski rukometaši izborili su mjesto među osam najboljih na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, nakon što su u nedjelju u Montpellieru sa 21-19 (13-7) svladali aktualnog prvaka Afrike, reprezentaciju Egipta te će se u utorak (20.45 sati) boriti protiv Španjolske za plasman u polufinale.

Prvo poluvrijeme dvoboja osmine finala protiv Egipta bilo je vjerojatno i najboljih 30 minuta hrvatske reprezentacije na ovom Svjetskom prvenstvu. Vodstvo reprezentacije pogodilo je promjenom vratara i ubacivanjem Ivana Pešića u vatru umjesto Filipa Ivića koji je preselio na tribinu. Pešić je na ukazano povjerenje odgovorio sa sedam obrana u prvom poluvremenu i jednim zaustavljenim sedmercom, čime je uvelike pomogao našim rukometašima u stvaranju uvjerljive prednosti.

Egipćani su rezultatsku neizvjesnost držali do osme minute, kad je još uvijek bilo samo 4-3 za Hrvatsku. No, u sljedećih 10 minuta izabranici Željka Babića napravili su 5-1 i prvi put došli do pet pogodaka viška (9-4). U 24. minuti Hrvatska je stigla i do +7 (12-5), a na poluvrijeme su naši rukometaši odnijeli prednost od šest pogodaka. Iznimno raspoložen u prvom poluvremenu bio je Zlatko Horvat koji je od 13 pogodaka postigao njih pet.

Umjesto furioznog nastavka i potpunog slamanja otpora Egipćana, naši su reprezentativci dopustili suparnicima povratak u utakmicu lošim otvaranjem drugog poluvremena. Loše organiziranim napadima Babićevi izabranici ostali su čak 11 minuta bez pogotka i razbranili su egipatskog vratara Shahina koji je u tom razdoblju zaustavio sedam od devet šuteva.

Serijom 5-0 Egipat je sa -7 u 31. minuti došao do -2 (12-14) u 38. minuti. Isti su zaostatak imali i devet minuta poslije (14-16). No, u sljedećih deset minuta Luka Cindrić je postigao tri od pet hrvatskih pogodaka za vodstvo 21-16 u 57. minuti. Ponovno se razbranio i Ivan Pešić te je pitanje pobjednika bilo odlučeno. Egipćani su do kraja samo smanjili zaostatak do konačnih 21-19.

Zlatko Horvat je sa šest pogodaka iz sedam udaraca bio najučinkovitiji igrač Hrvatske, a epitet igrača utakmice ponio je Luka Cindrić koji je četiri od pet pogodaka postigao u drugom poluvremenu, kad su Egipćani zaprijetili preokretom. Po tri pogotka postigli su Željko Musa i Luka Stepančić. Ivan Pešić je završio utakmicu sa 11 obrana (11/28) od čega su bila i dva obranjena sedmerca (2/3).

Egipćane je sa pet golova predvodio El Ahmar, a po četiri pogotka postigli su Abouebaid i Ramadan. Vratar Hady Shahin imao je osam obrana (8/16), a Hendawy pet (5/18).

Hrvatsku je ulaskom u četvrtfinalu ostvarila primarni cilj i ponovila rezultat ostvaren prije dvije godine u Kataru. U utorak (20.45 sati) u Montpellieru izabranici Željka Babića će protiv Španjolaca igrati za polufinale. U posljednje dvije utakmice, odigrane na europskim prvenstvima, Španjolci su slavili, dok je na SP-u 2013. Hrvatska bila bolja. U posljednjem dvoboju, prije godinu dana u polufinalu EP-a u Poljskoj, Španjolci su bili bolji sa 33-29.

hr Sun Jan 22 2017 22:16:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Cro Cop objavio nalaz koljena: U ovakvom stanju velika većina ne bi se ni na Playstationu borila

U nalazu piše kako je Mirko pretrpio progresiju hrskavičnih oštećenja
Mirko Filipović podijelio je sa svojim Facebook prijateljima dio radiološkog nalaza magnetske rezonancije desnog koljena kojim je potvrdio svoje riječi nakon osvajanja Rizinova Grand Prixa da je sve potrgano. U nalazu piše kako je Mirko pretrpio progresiju hrskavičnih oštećenja te ga sada čeka operacija.

- Evo nalaz magneta. S koljenom u ovakvom stanju velika većina ne bi se ni na Playstationu borila, a kamoli odradila krvave završne pripreme od 8 tjedana i otišla u Japan na turnir! Ali da je lako - ne bi mene zapalo. Sad pod nož kod doktora Hudeca! - napisao je Cro Cop na svojoj Facebook stranici.

hr Sun Jan 22 2017 18:34:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

NBA: Poraz Clevelanda u San Antoniju

U najnapetijoj utakmici koja je u subotu igrana u NBA San Antonio Spursi su nakon produžetka sa 118-115 pobijedili Cleveland Cavalierse

Kawhi Leonard je za pobjedu Spursa zabio 41 koš, LaMarcus Aldridge je dodao 16 uz 12 skokova.

Leonard je zabio šest koševa u produžetku uključujući i zakucavanje kojim je zapečaćen rezultat 4.9 sekundi.

Kod Cavsa najbolji su bili LeBron James i Kyrie Irving sa po 29 pogodaka svaki. Cleveland je imao priliku izjednačiti u zadnjoj sekundi produžetka, ali je Kevin Love promašio tricu.

San Antonio je imao vodstvo od šest razlike nešto manje od tri minute prije kraja regularnog dijela, ali onda u zadnjih 2:47 minute nije zabio koša.

James je utakmicu odveo u produžetak pogotkom 34.8 sekunde prije kraja. Nakon toga je prisilio Leonarda na promašaj, ali je propustio priliku za pobjedu kada je sam promašio tricu u zadnjoj sekundi regularnog dijela kod rezultata 107-107.

Brooklyn Nets Bojana Bogdanovića su izgubili od Charllotte Hornetsa 105-112, a on je u 28 minuta zabio 16 koševa i upisao tri skoka i tri asistencije.

Charlotte su predvodili Ramon Sessions i Michael Kidd-Gilchrist sa po 17 pogodaka svaki. To je treća uzastopna pobjeda Charlotte i deveta u zadnjih 10 utakmica.

Gubeći 98-97 nešto manje od tri i pol minute prije kraja, Charlotte radi seriju od 10-0 i stvara prednost od devet koševa. Netsi su uspjeli smanjiti zaostatk na pet koševa, ali dalje od toga nisu otišli.

Najbolji strijelac Brooklyna bio je Brook Lopez koji je utakmicu završio sa 24 pogotka uz pet skokova, četiri asistencije i dva bloka.

Philadelphia 76ers su gostovali kod Atlanta Hawksa koji su ih svladali sa 110-93.

Sixers su uspjeli zabiti svega 39 koševa nakon poluvremena, a i obrana im je bila loša tako da su Hawksi imali šut iz igre 49.5 posto.

Hawkse je predvodio Paul Millsap sa 22 pogotka i 10 skokova, a Philadelphiu Ersan Ilyasova sa 21 pogotkom. Učinak Darija Šarića je bio skroman, on je u 15 minuta zabio tri koša te upisao četiri skoka, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte.

Phoenix Suns Dragana Bendera su bili bolji sa 107-105 od New York Knicksa, a Carmelo Anthony je promašio šut u zadnjoj sekundi koji je mogao gostima donijeti pobjedu.

Courtney Lee je zakucao pet i pol minuta prije kraja i New York vodi s pet razlike. No nakon toga Devin Booker zabija sedam koševa u zadnje dvije minute za Phoenix koji šest sekundi prije kraja vodi sa 107-105. Knicksi imaju loptu, Anthony puca tricu i promašuje.

Booker je utakmicu završio sa 26 pogodaka za Phoenix, Eric Bledsoe je ubacio 23. Bender je odigrao deset minuta i ugrabio smao jedan skok.

Anthony je bio najučinkovitiji u redovima Knicksa sa 31 pogotkom.

hr Sun Jan 22 2017 10:24:37 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.