Kvalifikacije za SP: Uvjerljiva Belgija, remi Grčke i BiH

U kvalifikacijama za nogometno Svjetsko prvenstvo 2018. u nedjelju je u skupini H Belgija svladala Estoniju sa 8-1, te je zadržala stopostotan učinak

Sve je bilo riješeno već nakon 25 minuta jer je Belgija vodila sa 3-0. Trostruki strijelac za Belgiju bio je Dries Mertens, dva je zabio Romelu Lukaku, a po jedan su dodali Meunier, Eden Hazard i Carrasco.

U istoj skupini Bosna i Hercegovina je bila blizu pobjede u gostima kod Grčke. Gosti su poveli u 32. minuti. Pjanić je izveo slobodni udarac, a lopta se od stative odbila u vratara Karnezisa i završila u mreži. U nervoznoj utakmici s dva crvena kartona Grčka je izjednačila u petoj minuti sudačke nadokande golom Tzavellasa (90+5).

U skupini A Nizozemska je u gostima dobila Luksemburg sa 3-1, te se je bodovno izjednačila sa Švedskom, obje momčadi imaju po 7 bodova. Na vrhu je Francuska sa 10 bodova, koja je u petak svladala Švedsku sa 2-1.

Nizozemska je povela golom Robbena u 36. minuti, ali Luksemburg je do kraja poluvremena iznenađujuće došao do poravnanja, a strijelac je bio Maxime Chanot u 44. minuti iz penala. Pobjedu Nizozemcima donio je Memphis Depay pogocima u 58. i 84. minuti.

U istoj skupini Bugarska je pobijedila Bjelorusiju sa 1-0 pogotkom Ivelina Popova (10).

Švicarska je u skupini B zadržala stopostotan učinak pobijedivši Farske otoke s 2-0 golovima Derdiyoka (27) i Lichtsteinera (83). Mađarska je na svom terenu protiv slabašne Andore slavila sa 4-0, a europski prvak Portugal pobijedio je Latviju sa 4-1 uz dva pogotka Cristiana Ronalda.

hr Sun Nov 13 2016 23:35:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Još jedna uvjerljiva pobjeda Monaca

Nogometaši Monaca ostvarili su još jednu uvjerljivu pobjedu nakon što su u susretu 21. kola francuskog prvenstva pobijedili Lorient 4-0.

Momčad iz Kneževine je pitanje pobjednika riješila u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a u nastavku susreta domaćin je samo potvrdio pobjedu s još jednim pogotkom.

Strijelci za Monaco bili su Boschilia (24, 28) i Valere Germain (37, 59).

Hrvatski reprezentativac Danijel Subašić branio je za Monaco koji je ovom pobjedom preuzeo vodstvo na ljestvici sa 48 bodova, dva više od Nice na drugoj poziciji, dok aktualni prvak PSG na trećem mjestu ima 45 bodova.

hr Sun Jan 22 2017 16:46:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Modriću tri do četiri tjedna stanke zbog ozljede

Modrić je u subotu napustio travnjak Santiago Bernabeua u 78. minuti a zamijenio ga je kolega iz reprezentacije Mateo Kovačić

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić (31) mogao bi izbivati s terena između tri i četiri tjedna zbog ozljede unutarnjeg bedrenog mišića desne noge zadobivene na utakmici Real Madrida i Malage, procjenjuju španjolski mediji u nedjelju, dan prije nego će hrvatski nogometaš u Madridu obaviti liječničke pretrage.

Modrić je u subotu napustio travnjak Santiago Bernabeua u 78. minuti a zamijenio ga je kolega iz reprezentacije Mateo Kovačić. Trener Real Madrida Zinedine Zidane rekao je na konferenciji za medije kako Modrić ima fizičkih problema, nakon čega je klupski glasnogovornik Carlos Carbajosa potvrdio da je riječ o aduktoru desne noge, pa će u ponedjeljak hrvatski reprezentativac proći liječničke pretrage.

Sportski dnevnici Marca i As pišu u nedjelju kako bi Modrić mogao izbivati s terena između tri i četiri tjedna. Kapetan hrvatske reprezentacije bio je ozlijedio aduktor, unutarnji bedreni mišić, desne noge u lipnju na utakmici Europskog prvenstva protiv Češke. Nakon toga je pauzirao iduću utakmicu protiv Španjolske pa zaigrao u sljedećoj s Portugalom.

Potvrde li liječnici Real Madrida vrijeme oporavka od oko mjesec dana, hrvatski vezni igrač će propustiti prvenstvene utakmice protiv Real Sociedada, Celte Vigo i Osasune te uzvratnu utakmicu četvrtfinala španjolskog Kupa Kralja protiv Celte, u kojoj Real na gostovanju lovi zaostatak od 1-2 iz prve utakmice odigrane u Madridu. Prema procjenama španjolskih medija, Modrić bi se vratio pred prvu utakmicu osmine finala Lige prvaka, koju 15. veljače Real igra u Madridu protiv Napolija.

Real Madrid je vodeća momčad španjolskog prvenstva s četiri boda više od drugoplasirane Seville.

hr Sun Jan 22 2017 16:28:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pobjeda Juventusa, asistencija Mandžukića

U derbiju 21. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je pobijedio Lazio 2-0, a za prvi pogodak "Stare dame" asistirao je hrvatski napadač Mario Mandžukić.

Juve je sve obavio u prvih 17 minuta postigavši dva gola nakon čega je rutinski održavao vodstvo.

Domaćin je poveo u 5. minuti golom Paula Dybale nakon Mandžukićeva dodavanja, a konačan rezultat je postavio Gonzalo Higuain u 17. minuti.

Do kraja utakmice talijanski prvak je mogao zabiti još pokoji pogodak, ali velike šanse su propustili Leonardo Bonucci, Dybala i naš Marko Pjaca u samoj završnici.

Mandžukić je igrao cijeli susret, dok je Pjaca ušao u igru u 87. minuti.

Juventus vodi na ljestvici sa 48 bodova, četiri više od Rome na drugoj poziciji, a 44 boda ima i Napoli na trećem mjestu.

hr Sun Jan 22 2017 16:15:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

U derbiju Manchester City i Tottenham Hotspur podijelili bodove

U derbiju 22. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City i Tottenham Hotspur su igrali 2-2 (0-0)

Domaći su poveli sa 2-0 početkom drugog poluvremena preko Sanea (49) i De Bruynea (54), a oba gola pala su nakon velikih pogrešaka vratara gostiju Llorisa koji je tako upropastio sjajnu izvedbu iz prvog dijela kada je s nekoliko sjajnih obrana držao svoju momčad u egalu. Ipak, Tottenham je do kraja susreta uspio spasiti bod preko Allija (58) i Sona (78).

Tottenham je zadržao drugo mjesto na ljestvici sa 46 bodova, dok je Manchester City ostao peti sa 43. Između njih su Liverpool sa 45 bodova i Arsenal sa 44 boda i utakmicom manje. "Topnici" će u nedjelju ugostiti Burnley.

Vodeći Chelsea, koji će svoj susret 22. kola igrati također u nedjelju kada će na Stamford Bridgeu ugostiti Hull City, ima 52 boda.

hr Sat Jan 21 2017 22:14:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.