Kvalifikacije za SP: Uvjerljiva Belgija, remi Grčke i BiH

U kvalifikacijama za nogometno Svjetsko prvenstvo 2018. u nedjelju je u skupini H Belgija svladala Estoniju sa 8-1, te je zadržala stopostotan učinak

Sve je bilo riješeno već nakon 25 minuta jer je Belgija vodila sa 3-0. Trostruki strijelac za Belgiju bio je Dries Mertens, dva je zabio Romelu Lukaku, a po jedan su dodali Meunier, Eden Hazard i Carrasco.

U istoj skupini Bosna i Hercegovina je bila blizu pobjede u gostima kod Grčke. Gosti su poveli u 32. minuti. Pjanić je izveo slobodni udarac, a lopta se od stative odbila u vratara Karnezisa i završila u mreži. U nervoznoj utakmici s dva crvena kartona Grčka je izjednačila u petoj minuti sudačke nadokande golom Tzavellasa (90+5).

U skupini A Nizozemska je u gostima dobila Luksemburg sa 3-1, te se je bodovno izjednačila sa Švedskom, obje momčadi imaju po 7 bodova. Na vrhu je Francuska sa 10 bodova, koja je u petak svladala Švedsku sa 2-1.

Nizozemska je povela golom Robbena u 36. minuti, ali Luksemburg je do kraja poluvremena iznenađujuće došao do poravnanja, a strijelac je bio Maxime Chanot u 44. minuti iz penala. Pobjedu Nizozemcima donio je Memphis Depay pogocima u 58. i 84. minuti.

U istoj skupini Bugarska je pobijedila Bjelorusiju sa 1-0 pogotkom Ivelina Popova (10).

Švicarska je u skupini B zadržala stopostotan učinak pobijedivši Farske otoke s 2-0 golovima Derdiyoka (27) i Lichtsteinera (83). Mađarska je na svom terenu protiv slabašne Andore slavila sa 4-0, a europski prvak Portugal pobijedio je Latviju sa 4-1 uz dva pogotka Cristiana Ronalda.

hr Sun Nov 13 2016 23:35:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Uvjerljiva pobjeda Rome

Jedini pogodak za Pescaru zabio je u 83. minuti Ahmad Benali

U posljednjem susretu 33. kola nogometnog prvenstva Italije drugoplasirana Roma u ponedjeljak je u gostima kod posljednje Pescare slavila sa 4-1, a strijelci su bili Kevin Strootman (44), Radja Nainggolan (45) i Mohamed Salah (48, 60).

Jedini pogodak za Pescaru zabio je u 83. minuti Ahmad Benali.

hr Mon Apr 24 2017 22:51:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Izvršni odbor Dinama dao podršku treneru Petevu

Nakon subotnjeg poraza 0-2 od Hajduka u derbiju 29. kola Prve HNL u hrvatskim medijima pojavila su se nagađanja da bi Petev mogao biti smijenjen

Izvršni odbor Dinama u ponedjeljak je na redovnoj sjednici dao bezrezervnu podršku glavnom treneru Ivajlu Petevu i njegovu stručnom stožeru, kao i igračima prve momčadi, objavljeno je na internetskom portalu Dinama.

Nakon subotnjeg poraza 0-2 od Hajduka u derbiju 29. kola Prve HNL u hrvatskim medijima pojavila su se nagađanja da bi Petev mogao biti smijenjen prije kraja sezone, te da bi na trenersku klupu mogao sjesti sportski direktor Dinama Romeo Jozak.

Sedam kola prije kraja prvenstva Dinamo za vodećom Rijekom zaostaje pet bodova, a već u utorak ga čeka gostovanje kod Slaven Belupa.

hr Mon Apr 24 2017 21:36:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bilić nema vremena za operaciju kuka, želi za svoj klub što više bodova

Od zone ispadanja dijeli ga sedam bodova, a West Bromwich Albion, koji je osmi, bježi mu šest bodova

Trener West Hama Slaven Bilić odgodit će operaciju kuka jer želi da klub u preostala četiri kola Premier lige skupi što više bodova, objavili su u ponedjeljak britanski mediji.

"Za operaciju i oporavak treba vam šest tjedana i sada nemam vremena za to. Ja nisam igrač, a stanje moga kuka nije ništa lošije negoli prošle godine", rekao je Bilić.

Već godinama 40 bodova je bila magična granica koja osigurava opstanak u Premier ligi, a West Ham, koji je na 14. mjestu, ima 38 bodova. Od zone ispadanja dijeli ga sedam bodova, a West Bromwich Albion, koji je osmi, bježi mu šest bodova. Do kraja sezone West Ham dočekuje Tottenham i Liverpool, a ide u goste Stokeu i Burnleyju.

"Koliko se ja sjećam 40 bodova je uvijek bila granica za opstanak. I zato nam trebaju bodovi, ali ne samo za opstanak, već da bi što više napredovali na tablici", dodao je Bilić.

hr Mon Apr 24 2017 20:09:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Nogometaš izvršio samoubojstvo: "Igrači su u šoku i plaču..."

Nije se pojavio na treningu, a kasnije su ga pronašli mrtvoga u stanu

Velika tragedija zadesila je turski klub Gaziantepspor. Češki branič František Rajtoral izvršio je samoubojstvo. Nesretni 31-godišnji mladić pronađen je mrtav u svome stanu, a njegova smrt šokirala je sve u klubu, ali i sve nogometne navijače diljem Europe, piše Index.

"Nažalost, mogu potvrditi da je tužna vijest o samoubojstvu točna. Svi su bili zabrinuti kad se nije pojavio na treningu i ne možemo vjerovati da se ovo dogodilo. Bio je dobra osoba i nije se činilo da ima bilo kakvih velikih problema. Doista ne mogu naslutiti zašto je napravio takvo što", rekao je predsjednik kluba Ibrahim Kizil.

A, kratko je tragediju prokomentirao i trener Bülent Uygun, koji je potvrdio kako suigrači ne mogu vjerovati što se dogodilo njihovom suigraču i prijatelju...

"Nismo to očekivali, svi su igrači u šoku i plaču... Rajtoral je bio fantastičan momak i pamtit ćemo ga kao takvog", zaključio je Uygun.

Branič je karijeru započeo u Marila Pribramu, nakon čega je igrao za Banik Ostravu, Viktoriju Plzen, dok je 2014. bio na posudbi u njemačkom Hannoveru, a od 2016. postao je član Gaziantepspora. Od 2012. dosad je upisao 14 nastupa za reprezentaciju Češke, bez postignutog gola.

hr Mon Apr 24 2017 07:29:49 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.