Uspješan star kvalifikacija: Hrvatski U19 nogometaši lako protiv Cipra

Dvije prvoplasirane ekipe iz svake skupine odlaze u daljnji krug natjecanja

U prvom susretu kvalifikacijskog turnira za odlazak na EP hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina je u Kotoru nadigrala vršnjake iz Cipra s 4-0.

Pogotke su za izabranike Ferde Milina postigli Davor Lovren (37), Vinko Soldo (52), Karlo Igor Majić (60) i Lovro Majer (61). U drugom susretu skupine Farski otoci su pobijedili domaćina Crnu Goru s 2-1.

Za dva dana Hrvatska će snage odmjeriti s Farskim Otocima, također u Kotoru, a u posljednjem kolu kvalifikacijskog turnira Hrvatska igra s Crnom Gorom u ponedjeljak, 14. studenog, u Budvi.

hr Wed Nov 09 2016 17:16:20 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Izvučeni parovi osmine finala Lige prvaka

Modrić i Kovačić već u osmini finala protiv PSG-a
Danas je u Nyonu održan ždrijeb osmine finala Lige prvaka. Već u ranom dijelu nokaut faze Lige prvaka kuglice su spojile neke jake klubove. Tako nas u osmini finala čeka ogled Real Madrid i PSG-a, Chelseaja i Barcelone, Seville i Manchester Uniteda te Juventusa i Tottenhama. Prve utakmice su na rasporedu 13., 14., 20. i 21. veljače, dok će se uzvrati odigrati 6., 7., 13. i 14. ožujka 2018. godine.

Bayern - Bešiktaš

hr Mon Dec 11 2017 13:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

IFFHS: Messi najbolji kreator igre na svijetu, Modrić treći

Peterostruki osvajač Zlatne lopte Argentinac Lionel Messi je treću godinu zaredom proglašen najboljim kreatorom igre na svijetu u izboru Međunarodne federacije za nogometnu statistiku i povijest (IFFHS), dok je kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić na visokom trećem mjestu.

Nogometni stručnjaci iz 91 zemlje sa svih kontinenata su toliko bili impresionirani igrom Argentinca da su mu dali 247 bodova pa drugoplasirani Nijemac Tonij Kroos (90 bodova) za njim zaostaje 157 bodova. Messi je 2015. godine osvojio 168 bodova, a prošle godine 172.

Modrić treće mjesto dijeli s Brazilcem Neymarom, a obojica su dobila  81 bod, peti je Belgijac Kevin de Bruyne, dok je ovogodišnji dobitnik Zlatne lopte Portugalac Cristiano Ronaldo na jedanaestom mjestu sa 12 bodova.

Ovo glasovanje organizira se od 2006. godine, a Barcelona ima najviše pobjednika, čak devet (4x Xavi Hernandez, 2x Andres Iniesta, 3x Lionel Messi), preostale tri su bili Zinedine Zidane (Real Madrid, 2006.), Kaka (Milano, 2007.) i Toni Kroos (Real Madrid, 2014.).

hr Mon Dec 11 2017 11:58:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pašalić zabio za Spartak, asistencija Vrsaljka za Atletico Madrid

Mario Pašalić zabio je četvrti gol sezone
U derbiju 20. kola ruskog prvenstva, Spartak je s 3:0 bio bolji od CSKA a Mario Pašalić bio je strijelac trećeg pogotka u 98. minuti. Spartak je drugi s 37 bodova, imaju pet bodova manje od Lokomotiva koji ima i utakmicu manje. Četvrti je ovo pogodak Pašalića za Spartak.

Napoli je odigrao 0:0 s Fiorentinom u 16. kolu Serie A i tako ostao na drugom mjestu s bodom zaostatka za vodećim Interom. Marko Rog je igrao od 76. minute, a Milan Badelj je za goste odradio cijelu utakmicu. Udinese je s 2:0 pobijedio Benevento, a Andrija Balić je igrao od 55. minute dok je Stipe Perica ostao na klupi.

U engleskoj Premier ligi, Liverpool i Everton odigrali su 1:1. Liverpool je unatoč velikoj dominaciji do pogotka došao tek krajem prvog dijela preko Salaha a izjednačio je Rooney u 77. minuti iz kaznenog udarca. Prethodno je Lovren s leđa srušio Dominica Calvert-Lewina, mada je dojam da je sudac prestrogo pokazao na bijelu točku. Nikola Vlašić ostao je na Evertonovoj klupi za pričuve. Istim rezultatom završila je utakmica Southamptona i Arsenala. Već u 3. minuti Tadić je sjajno proigrao Austina koji pogađa za 1:0. Tri minute prije kraja, Giroud je glavom pospremio ubačaj Sancheza za bod Arsenala.

Koln je utakmici 15. kola Bundeslige kod kuće ispustio 3:0 te na kraju izgubio 4:3 od Freiburga. Klunter (8'), Guirassy (16'-11m) i autogol Stanka (29') donijeli su veliku prednost Kolnu ali gosti najprije preko Petersena u 39. minuti i Haberera u 65. smanjuju rezultat na 3:2 a potpuni preokret donosi Petersen golovima u 90. i 95. minuti utakmice. Hannover je s 2:0 bio bolji od Hoffenheima. Andrej Kramarić odigrao je cijeli susret za goste.

Atletico Madrid u gostima je s 1:0 svladao Betis. Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susret te je u 30. minuti asistirao Saulu za jedini pogodak na susretu.

Club Brugge Ivana Leke je u 18. kolu belgijskog prvenstva s 3:1 pobjedio Lokeren. Lekina momčad je na vrhu sa 44 boda, čak devet više od drugog Charleroija.

hr Sun Dec 10 2017 18:17:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Ronaldo i Benzema pogodili više vratnica nego zabili golova! Marcelo: CR je najbolji ikad

Sevilla je omiljena Ronaldova žrtva, zabio im je 27 golova u samo u 18 utakmica

Real je s lakih 5:0 pobijedio kod kuće Sevillu i tako naznačio povratak u formu. Prije samog početka utakmice održana je mala svečanost tijekom koje je Ronaldo predstavio svoju novu Zlatnu loptu domaćim navijačima. Portugalac se slikao sa svih pet Zlatnih lopti koje je osvojio, a kasnije je zabio i dva pogotka.

"Za mene je Ronaldo najbolji igrač koji je ikada igrao nogomet. Nisam gledao Pelea i Maradonu, ali nitko se ne može usporediti s Ronaldom. Jesam njegov prijatelj, ali sam objektivan u ovome. On i Messi su različiti. Obojica su ispisali povijest i drago mi je što igram u njihovo vrijeme.", izjavio je nakon utakmice Marcelo.

Kada je već Marcelo spomenuo Ronalda i Messija, možemo ubaciti i jedan zanimljiv podatak o njih dvoje. Naime, obojica su najviše golova u Primeri zabili upravo - Sevilli. Novoopečeni osvajač Zlatne lopte zabio je 27 pogodaka u 18 utakmica protiv Seville. U prosjeku to bi značilo da zabije tri gola u dvije utakmice s njima. S druge strane, Messi je zabio 29 pogotkau 31 nastupu protiv Seville, odnosno u prosjeku treba mu malo više od jedne utakmice za gol., piše goal.com.hr

Također je na ovoj utakmici osvanuo još jedan zanimljiv statistički podatak. Naime, Benzema i Ronaldo su više puta pogodili okvir gola nego što su zabili golova u Primeri. Cristiano je taj omjer sada malo popravio, ali i dalje ima pet udaraca u stativu ili gredu i četiri pogotka. Njegov kolega u napadu Benzema zabio je samo dva pogotka, a tri puta je zatresao okvir gola. Vjerojatno se i u toj statistici krije razlog zašto Real toliko bodova kasni za Barcom., piše goal.com.hr

hr Sun Dec 10 2017 13:27:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.