Derbi u Maksimiru: Hajduk u petak protiv Dinama

Utakmica se igra u 18 sati
Nogometaši Hajduka u 16. kolu HT Prve lige igraju u petak 22. studenog od 18.00 sati na Maksimiru protiv Dinama. Uoči najvećeg derbija hrvatskog nogometa Bijeli se nalaze na drugom mjestu s 30 bodova, dok su Zagrepčani na prvoj poziciji s četiri boda više.

Trener Hajduka Damir Burić neće moći u derbiju računati na Jaira koji je u susretu s Osijekom poslije postignutog gola u proslavi zaradio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton koji ga je udaljio od derbija. Isto tako, zbog ozljede će maksimirski sraz preskočiti i vratar Josip Posavec.

Bit će ovo drugi međusobni sraz hajdukovaca i dinamovaca u ovoj sezoni. U prvom su Bijeli slavili rezultatom 1:0, a pogodak odluke pred gotovo 30.000 gledatelja na Poljudu postigao je Bassel Jradi u 56. minuti susreta.
hr Tue Nov 19 2019 08:30:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

HNS trlja ruke: Može li Torcida do milijuna?

Protiv Istre je zatvoren sjever, ali Torcida poziva na istok
Hajduk je opet kažnjen zbog upotrebe pirotehnike, ovaj put nakon utakmice protiv Intera u Zaprešiću sa 35 tisuća kuna. Nije više vijest da Torcida na čudan način pokazuje ljubav prema Hajduku.

Sveukupno gledajući, zbog Torcide, odnosno navijačkih ispada, Hajduk je ovoj polusezoni morao platiti čak 587 tisuća kuna kazne te je jednom zatvoren sjever Poljuda.

Prošle sezone, u istom razdoblju plaćeno je 199 tisuća kuna uz 4 utakmice bez gledatelja.
hr Thu Dec 12 2019 16:43:16 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk opet kažnjen zbog Torcide!

Disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige Alan Klakočer donio je odluke o kaznama po prijavama službenih osoba s utakmica 18. kola HT Prve lige
Na utakmici Inter Zaprešić-Hajduk pripadnici navijačke skupine Torcida u 38. minuti i u periodu 75.-77. minuta zapalili su ukupno 19 baklji pri čemu su jednu ubacili u teren za igru pa je zbog dima i slabe vidljivosti igra morala biti prekinuta na jednu minutu.

Zbog ponovljenih prekršaja kažnjivih po članku 67. DP HNS-a HNK Hajduk je kažnjen novčanom kaznom u iznosu od 35.000 kuna, a NK Inter-Zaprešić kao organizator iznosom od 6.000 kuna.
hr Wed Dec 11 2019 21:36:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u nedjelju na Poljudu dočekuje Istru 1961

Posljednja službena utakmica ove godine
Momčad Damira Burića u nedjelju na Poljudu dočekuje Istru 1961 u posljednjem kolu jesenskog dijela sezone. Zadnja službena utakmica Bijelih u kalendarskoj 2019. godini na rasporedu je u nedjelju 15. prosinca s početkom u 17:30 sati.

Zatvorena će biti sjeverna tribina poljudskog stadiona, a HNK Hajduk će svojim vjernim pretplatnicima s tribine Sjever omogućiti preuzimanje zamjenske ulaznice za tribinu po izboru (Istok ili Zapad).

Hajduk se nalazi na drugom mjestu prvenstvene ljestvice s 32 osvojena boda, a momčad iz Pule je trenutno osma s 12 osvojenih bodova koliko imaju pretposljednji Varaždin i posljednji Inter-Zaprešić.

U kadar se za ovaj susret nakon odrađenih suspenzija vraćaju Mijo Caktaš, Hamza Barry Darko Nejašmić, dok zbog tri žuta kartona neće nastupiti Stanko Jurić te Josip Posavec i Mario Vušković za koje je zbog ozljeda gotov prvi dio sezone.

Treći je ovo međusobni sraz hajdukovaca i Puljana ove sezone. Prvi dvoboj na Poljudu završio je pobjedom Bijelih od 2:0, dok je na Aldo Drosini bio neriješen ishod (1:1).
hr Tue Dec 10 2019 19:30:30 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Damir Burić ostaje trener Hajduka!

Blizu je imenovanje novog sportskog direktora
Predsjednik Uprave HNK Hajduk Marin Brbić osvrnuo se danas na negativan rezultatski niz prve momčadi u proteklom periodu.

- Svi u Klubu smatramo da je nezadovoljstvo javnosti posljednjim rezultatima prve momčadi sasvim opravdano. Ali, isto tako nećemo donositi ishitrene odluke koje idu van okvira sustava što znači da će trener Damir Burić voditi momčad i u posljednjoj utakmici jesenskog dijela sezone. Još prije sam najavio da po pitanju sportskog direktora želimo odabrati kvalitetnog kandidata koji će predstaviti sportsku politiku i viziju u skladu s klupskom. Blizu smo odabira rješenja te ćemo ubrzo po završetku polusezone obavijestiti javnost o imenovanju. Novom šefu struke ćemo prepustiti procjenu trenutnog stanja i donošenje odgovarajuće odluke jer smatram da je to jedino ispravno rješenje u ovom trenutku - istaknuo je predsjednik Uprave HNK Hajduk.
hr Mon Dec 09 2019 19:11:55 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.