Ante Vukušić na meti rumunjske Steaue, spremni su izdvojiti i milijun eura za njegov dolazak?

Rumunjski lokalni mediji pišu kako je Ante Vukušić, bivši napadač Hajduka i igrač Olimpije, na meti rumunjske Steaue. Fantastičan povratak Sinjanina ostao je zapisan u brojnim eterima jer je u 20 utakmica, odigranih u Olimpije, postigao 16 golova te pet asistencija.

Iako daleko od slavnih dana osamdesetih godina, klub iz Rumunjske, nagađaju tamošnji mediji, Olimpiji bi trebao platiti najmanje milijun eura iako na Transfermarktu Vukušić vrijedi oko 600 tisuća eura.

Gigi Becali, kontroverzni vlasnik Steaue u potrazi je za još jednim napadačem, a problem se stvara i s jednim postojećim, Harlemom Gnoherijem, kojemu istječe ugovor.

U svojim epizodama u Hajduku Ante Vukušić odigrao je 84 utakmice i zabio 36 golova. U karijeri je nogometne poteze kreirao u Pescari, Beverenu, Tosnu, Lausanne Sportu, Greuther Furthu i Krškom.
hr Fri Feb 07 2020 08:27:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Solinu pripao dalmatinski derbi u Zmijavcima, Dugopolje s punom mrežom ispratilo Međimurje

Do prve pobjede u novoj sezoni stigao je Solin i to na poprilično efektan način preko Ivana Durdova. Razloga za slavlje imalo je i Dugopolje koje je i više nego rutinerski slavio protiv Međimurja.

Zmijavcima je odjekivalo Ivan Durdov

Uzdignutih glava iz Zmijavaca ide momčad Solina koja slavi veliku pobjedu u dalmatinskom derbiju. Sve bitno odigralo se u drugom poluvremenu, a domaćinima je trebalo samo 17 sekundi da dobiju gromoglasan pljesak s tribina.

Probio je Karoglan po lijevoj strani, a nespretno je reagirao Šime Puljić koji je loptu pospremio u vlastitu mrežu.

Sve je u svoje ruke tada preuzeo Ivan Durdov. Mladi 20-godišnjak s dva je pogotka, u vrlo kratkom roku, Solin doveo u rezultatsku prednost i trasirao put ka trobodu od velike važnosti. Sve je zaključio Sesar za konačnih 1:3.

Bio je ovo momčadi s Jadra tek peti bod i prvo slavlje pobjede.

Dugopolje bolje i snalažljivije

Golijada u Dugopolju i pobjeda domaćina s kojim si je priskrbio deseti bod u drugoligaškom prvenstvu. Rano su poveli gosti iz Međimurja, ali nisu se predali domaći igrači pa su na jedan gol odgovorili s čak četiri.

Već je u 9. minuti Plaznik milimetarski pogodio u sami kut gola Dugopolja, a onda je krenula rapsodija Dugopolja.  Rezultat se nije mijenjao sve do 30. minute kada je Markota s ruba kaznenog prostora prebacio istrčalog vratara Jesenovića, a Dugopolje zasluženo stiglo do izjednačenja.

Morao je Jesenović, do poluvremena, u mrežu još dva puta. Josip Rakić bio je kreator oba pogotka. Prvotno se u 34. minuti lijepo oslobodio čuvara nakon prizemnog ubačaja Markote. Samo 9 minuta kasnije Rakić je odlično reagirao glavom i na ubačaj Bjelokoščanina Daga.

Vrijedi istaknuti i kako je u 17. minuti opravdano poništen gol Dugopolja zbog zaleđa, a konačnih 4:1 postavio je Duje Javorčić u 56. minuti iz kaznenog udarca. Rukom je u kaznenom prostoru igrao Đurak.

Rezultati 8. kolo (2. HNL):
Junak - Inter Zaprešić 2:2
Dugopolje - Međimurje 4:1
Croatia - Solin 1:3

hr Wed Sep 30 2020 17:53:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Junaku bod protiv bivšeg prvoligaša, Sinjani ispromašivali sve što se promašiti dalo

Ima za čim žaliti Junak koji je bio bolji takmac protiv bivšeg prvoligaša u Sinju. Bolje su Sinjani odigrali cijelu utakmicu, ali sreća je bila presudan faktor zbog kojeg su upisali tek bod.

Junak - Inter Zaprešić 2:2 (1:2)

Sinj. Gradski stadion. Gledatelja: 800
Sudac: Toni Dadić (Zagreb)
Strijelci: 1:0 Mamut (4. - 11m), 1:1 Bašić-Šiško (17.), 1:2 Kukoč (38. - ag), 2:2 M. Barać (48.)
Najbolji igrač: Bruno Jenjić

Odlučno je krenuo Junak u novi domaći susret, a fortuna je ponovno okrenula leđa odmah na početku. Jedan od prvih gostujućih dolazaka do gola završio je pogotkom iza leđa vratara Runje. Neodlučan je bio Andrija Bandalo, branič Junaka pa je umjesto lopte udario Šrolera. Značilo je to najstrožu kaznu za suca Dadića iz Zagreba, koju je realizirao Ivan Mamut.

Kratko je trajala prednost Intera. Igrala se 17. minuta kada je Andrić prebacio obranu gostiju, ušao je Bašić-Šiško iza leđa trojice i prebacio odmjerenim udarcem vratara Matkovića. Samo tri minute kasnije Andrić i Šiško zamijenili su uloge, ovaj puta pored gola otišao je pokušaj Andrića.

Nastavile su pritiskati domaće trupe, ali nikako da izoštre oko sokolovo. Terenska nadmoć, vrlo dobra kombinatorika i obećavajuće akcije bez dostojne završnice krasile su Sinjane, a onda, kako to obično biva, nakon uzastopnih promašaja slijedi naplata svega spomenutog. Nevjerojatno je kako je Junak ponovno dospio u rezultatski minus. Kukoč je vratio loptu za Runju koji se spremao za izbačaj, a ovaj je gledajući u daljinu 'zaboravio' na loptu koja je ušetala pored njega u mrežu.

Zabio je i Vuković u 45. minuti, ali zastavica suca Kolarevića našla se u zraku. Dojma je kako će se ova odluka morati dodatno provjeravati.

Šok pred kraj poluvremena imao je ekspresan odgovor na početku drugog dijela. Fantastično je Jenjić uposlio Matea Baraća koji je do lopte stigao prije Križanovića. Simultani uzdah čuo se na Gradskom stadionu i u 61. minuti kada je 18-godišnji Ivan Križanović postao junak gostiju. Obranio je kazneni udarac Stipi Baraću kojeg je ranije izborio Jandrek.

Nestvarno je Križanović reagirao i u 70. minuti kada je ramenom pokušao Vuković nakon ubačaja. Vratar gostiju loptu je skinuo s crte.

Do kraja je još pokušao Bruno Jenjić, koji se prometnuo u igrača utakmice, ali nije se mijenjalo stanje na semaforu.

hr Wed Sep 30 2020 17:37:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Treća liga: Vodeći Uskok na Parku mladeži!

Danas se igra svih osam utakmica 7. kola 3.HNL jug
Prvoplasirani Uskok gostuje na Parku mladeži kod Splita. Obje ekipe četiri kola ne znaju za poraz, s tim da Uskok ima četiri pobjede, a Split 2 pobjede i 2 remija. Hrvace u statusu favorita čekaju Uraniju koja je u nedjelju upisala prvu pobjedu, ali vrijede puno više od 15. mjesta te Hrvace maksimalno ozbiljno pristupaju ovom susretu.

Jadran je malo posustao nakon furioznog starta, sigurno je da protivnike iz Vodica vide kao idealnu priliku za povratak na pobjednički kolosijek. Zagora će na Borovištu dočekati biogradski Primorac koji dolazi odigrati jednu dobru utakmicu, čini se da polako ulaze u formu, dok će Zagora nakon što su za vikend odmarali, puni snage i želje nošeni bodrenjem Pašajica od prve minute krenuti po tri boda. Čini se da bi mogli profitirati gledatelji koji uvijek u lijepom broju pohode Borovište.

Željan pobjeda je i Kamen koji će ugostiti Zmaj iz Blata. U srijedu ih je porazila Neretva, u subotu su u Vodicama odigrali 2:2, pa je za očekivati juriš na tri boda od prve minute. Dobra vijest za trenera Ercega, a još bolja za tajnika kluba, je što se u kadar nakon kazne vraća vratar Vojnović.

OSK je pružio dobru partiju u Klisu, ali su na njihovu žalost poraženi. Priliku za popravni imaju sutra u Otoku protiv "uzdrmanog" GOŠK-a koji je u razmaku od tjedan dana dva puta poražen golom u sudačkoj nadoknadi. Koliko može Neretva vidjet ćemo sutra protiv Hrvatskog viteza.

Je li pobjeda u Ivanbegovini bila plod slučajnosti ili dokaz da ova momčad ipak može, ne znaju ni njihovi najvjerniji navijači. Makarski Zmaj igra dobro, kući pobjeđuju, u gostima protivnički golmani budu najbolji pojedinci na susretu. Za očekivati je da će kako sezona bude odmicala biti sve bolji, jer mnogo novih igrača treba i uigrati. Slobodan u ovome kolu je Neretvanac.