Hajduk izdao priopćenje: Dječje suze nakon pretrpljene nepravde obveza su nam, poticaj i odgovornost da se još jače borimo!

Službeni Hajduk je reagirao na događaje na finalu Hrvatskog kupa za pionire u Slavonskom Brodu kojeg su obilježile odluke suca i dječje suze
Zagrebački sudac Ante Čuljak isključio je dvojicu igrača Hajduka u finalu Hrvatskog kupa za pionire. Jednog još u prvom dijelu (Prpić), drugog odmah na početku drugog (Škorlić). Nažalost, te su odluke obilježile finale i usmjerile utakmice i učinile od dvoboja sve samo ne praznik nogometa kako se željelo predstaviti. Dječje suze na kraju su govorile više od svih idućih riječi. Vodili su Bijeli 1:0 i 2:1, Osijek je s dva igrača više uspio preokrenuti u završnici.

Povodom toga, HNK Hajduk je izdao priopćenje koje prenosimo u cijelosti:

Još jednom, po tko zna koji put, cjelokupna hrvatska javnost imala je priliku u izravnom televizijskom prijenosu svjedočiti zbog čega HNK Hajduk inzistira na sustavnim i korjenitim promjenama u sudačkoj organizaciji.

Na žalost, ovaj put dužni smo reagirati zbog utakmice finala Hrvatskog kupa za pionire u kojoj je Hajduk rezultatom 3:2 poražen od Osijeka. U navedenom susretu sudac Ante Čuljak iz Zagreba podijelio je ukupno 11 žutih kartona pri tom neopravdano isključivši dva Hajdukova igrača.

Pitamo odgovorne u sudačkoj organizaciji kakva je to poruka djeci, našim najmlađima, onima koji predstavljaju budućnost hrvatskog nogometa i društva. Je li to taj pravedniji nogometni sustav i poštenije društvo za kojeg se borimo? Ili upravo suprotno? Želite li im na ovaj način poručiti da od malih nogu moraju navikavati na ono što je postala gotovo uobičajena slika na hrvatskim nogometnim terenima? A to je slika ne samo o nepravdi u seniorskom nogometu, već smo u posljednje vrijeme često svjedoci potpuno besmislenih situacija i odluka u susretima svih mlađih uzrasnih kategorija.

Dječje suze nakon pretrpljene nepravde obveza su nam, poticaj i odgovornost da se još jače borimo i nastavimo putem kojim smo krenuli.
hr Tue May 21 2019 17:39:24 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Glavni sponzor HNS-a: Hajduku opet velika kazna!

Disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige Alan Klakočer donio je odluke o kaznama po prijavama službenih osoba s utakmica 8. kola HT Prve lige
Tijekom utakmice Rijeka - Hajduk evidentirano je paljenje 15-ak pirotehničkih naprava te neprimjereno i uvredljivo skandiranje u više navrata od strane pripadnika navijačke skupine Torcida smještenih na južnoj tribini. Zbog prekršaja iz članka 67. DP HNS-a organizator utakmice HNK Rijeka kažnjen je s minimalnom novčanom kaznom od 5.000 kuna dok je HNK Hajduk zbog opetovanih prekršaja iz članka 67. i 88. DP HNS-a kažnjen ukupnom novčanom kaznom u iznosu od 40.000 kuna.
hr Wed Sep 18 2019 21:05:48 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Riječi aktera: Evo kako su remi na Rujevici opisali Burić, Teklić i Bradarić

Iduća prepreka Hajduku je Inter iz Zaprešića koji gostuje na Poljudu

Trener Hajduka Damir Burić morao je reagirati na poluvremenu, ali pogodio je i kasnije s izmjenom.

- Svako dodavanje nam je bilo predugo, imali smo nevjerojatno puno grešaka. Na poluvremenu smo razgovarali da ne možemo tako nastaviti. U drugom dijelu je bilo puno bolje, imali smo dobar protok i dobru poziciju u međuprostorima, ali opet nam je falilo zadnje dodavanje. Veselim se zbog Teklića koji ima stvarno dobar šut. Podjela bodova je zaslužena, a mi smo u prvom dijelu imali za mene neshvatljive pogreške - objasnio je Burić.

Na sjajan je način Tonio Teklić dao službeni prvijenac u Hajdukovom dresu. Veznjak Bijelih u igru je ušao u 74. minuti umjesto Stanka Jurića koji je bio velika ´crna rupa´ u igri Hajduka, a četiri minute poslije je s 25 metara fantastično pogodio za zasluženo Hajdukovo izjednačenje na Rujevici.

- Osjećaj je fenomenalan, nisam još svjestan da sam zabio gol. Dojmovi su negdje na sredini, nismo uspjeli pobijediti, ali postigao sam prvijenac. Donekle sam sretan, ali ipak nismo pobijedili. Bilo je puno prilika s obje strane - poručio je jedini Hajdukov strijelac na Rujevici.

Prvu utakmicu nakon povratka u bijeli dres odigrao je Filip Bradarić:

- Znali smo da je Rijeka neugodna na svom terenu, očekivali smo tešku utakmicu, takav je ovaj susret i bio. Nismo dobro krenuli u prvom poluvremenu, previše smo griješili u sredini, Rijeka je to pametno koristila prijeteći preko kontri i polukontri. Franko je zabio sa 16 metara, jednostavno je iskoristio situaciju u kojoj se najbolje snalazi. Nakon prvog poluvremena u svlačionici smo se dogovorili da ćemo u nastavku ući odlučnije i hrabrije. Preuzeli smo inicijativu, bili smo bolja momčad i na kraju je Teklić zabio lijep gol za izjednačenje - kazao je Bradarić nakon remija na Rujevici koji je Hajduk vratio na prvo mjesto pred susret s Interom na Poljudu..

hr Mon Sep 16 2019 07:28:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk se remijem na Rujevici vratio na prvo mjesto!

Pogodak za 1:1 postigao je Teklić
Jadranski derbi na Rujevici između Rijeke i Hajduka završio je 1:1. Rijeka je povela golom Franka Andrijaševića u 31. minuti, potom je isti igrač pogodio gredu, a Halilović vratnicu u drugom poluvremenu. Izdržao je Hajduk sve to i lijepim pogotkom Teklića izjednačio u 77. minuti.

Ovim remijem, Hajduk se vratio na prvo mjesto, s istim brojem bodova kao i Dinamo. Obe momčadi nakon osam odigranih kola imaju 16 bodova, s tim da Dinamo ima utakmicu manje.

Sjajnu akciju izveli su Bijeli u 8. minuti. Nejašmić se na desnom krilu oslobodio trojice igrača, predao loptu Hamzi koji je pucao s 14 metara, ali blokirali su taj udarac domaći braniči. Odličnu priliku u 10. minuti susreta imao je Acosty, nakon nekoliko odbijanaca u šesnaestercu Hajduka pucao je iz okreta, lopta je prošla tik pored desne vratnice. Lončar je u 31. minuti sjajno ubacio s lijeve strane, a Franko Andrijašević glavom pogađa donji lijevi kut za vodstvo Rijeke. Isti igrač je u 39. minuti pogodio gredu.

Hamza je u 55. minuti proigrao Jurića koji se lijepo okrenuo na 16 metara, zatim je pucao iz prve, ali pročitao je to Prskalo i obranio njegov udarac.
Nakon solo prodora, Halilović je u 68. minuti pogodio vratnicu.
Škaricama je pokušao Jairo nakon Juranovićevog ubačaja s desne strane, otišlo je to preko vrata. Sjajno se Nejašmić u 74. minuti riješio svog čuvara na 18 metara, zatim je odlično pucao, ciljao je gornji desni kut, ali prošlo je tik iznad vrata. Teklić je u 77. minuti potegao s 20 metara i pogodio u sami desni kut, neobranjivo za Prskala. Pred kraj susreta pokušao je glavom Lepinjica, ali obranio je to Posavec

Rijeka - Hajduk 1:1 (1:0)
Strijelci: 1:0 Andrijašević (31'), 1:1 Teklić (77')
Rijeka - Stadion na Rujevici. Sudac: Fran Jović (Zagreb).

Rijeka: Prskalo, Velkovski (od 19' Escoval), Lepinjica, Halilović, Župarić, Acosty (od 61' Gorgon), Murić, Andrijašević, Tomečak, Capan, Lončar (od 80' Iglesias).
Hajduk: Posavec, Juranović, Ismajli, Simić, Čolina, Nejašmić, Bradarić (od 89' Kalik), Hamza, Jurić (od 74' Teklić), Jairo, Jakoliš (od 68' Delić).
hr Sun Sep 15 2019 21:16:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Jadranski derbi na Rujevici: Hajduk ide po tri boda i povratak na vrh!

U sastav se vraćaju Posavec i Jurić
Nakon dva tjedna reprezentativne pauze nogometaši Hajduka nastavljaju s obvezama u HT Prvoj ligi. Igrače Damira Burića danas na Rujevici od 19 sati očekuje Jadranski derbi u dvoboju 8. prvenstvenog kola. Bijeli su u međuvremenu odradili niz intenzivnih treninga i odigrali prijateljski susret te spremni dočekuju današnji dvoboj.

Hajdukovci su u sedam odigranih kola ostvarili pet pobjeda i dva poraza, dok je momčad Igora Bišćana trenutno na tri upisane pobjede (Varaždin, Lokomotiva i Slaven Belupo), dva neriješena ishoda (Osijek i Inter-Zaprešić) i jedan poraz (Gorica).

- Reprezentativna pauza je za nas bila jako naporna, ali je kvalitativno dobro odrađena. Igrači koji su manje igrali imali su priliku podignuti nivo rada, kroz treninge i prijateljski susret. Rijeka dugo igra zajedno, iskusni su, ali nas veseli ova utakmica. U dosadašnjim utakmicama smo pokazali dobro lice, tako ćemo i u ovom susretu nastojati izgledati dobro - poručio je na konferenciji za medije Hajdukov strateg.

U sastav se vraćaju Posavec i Jurić, a očekuje se da od prve minute krenu Posavec, Juranović, Ismajli, Simić, Čolina, Nejašmić, Bradarić, Hamza, Jurić, Jairo Jakoliš.

Zagrebački sudac Fran Jović i treći će put ove kalendarske godine suditi u Jadranskom derbiju. Jović će dijeliti pravdu i u današnjem ogledu na Rujevici. Asistirat će mu Ivica Modrić, Goran Pataki, Goran Loparac, Ivan Vučković i Dario Bel.
hr Sun Sep 15 2019 09:02:23 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.