Akrapović: Prostora za kalkulacije više nemamo; ohrabruje nas igra protiv Dinama

Prije putovanja u Zaprešić, RNK Split je održao press konferenciju na kojoj su Bruno Akrapović i Frane Maglica iznijeli svoja očekivanja za srijedu
Oba aktera su najprije zamoljena da još jedanput iznesu svoje dojmove iz prošle utakmice sa Dinamom u kojoj je klub iz Zagreba minimalnom pobjedom gurnuo "crvene" na posljednje mjesto na ljestvici.

Trener Akrapović je naglasio da je momčad odigrala ono što su dogovorili i ono što je od njih tražio.

"Potvrdilo se da ne igraju imena nego osobe koje popunjavaju dres u tome momentu.
Nažalost dobra igra nije nagrađena bodom, ali ta ista igra nam daje pravo da se možemo nadati pozitivnom rezultatu prekosutra."
Čeka nas Inter koji je u sličnoj situaciji te oni također teško dolaze do bodova 16 kola bez bodova. Imao realne šanse za nešto ostvariti u Zaprešiću."
-
kazao je trener "radnika"

Maglica je zadovoljan predstavom pogotovo prikazanom željom i htjenjem za koje je uvjeren da će se ponoviti protiv Intera.
"Smatram kako je naša momčad fizički mnogo spremnija te da će to biti jedan od presudnih faktora.
Osobno se stavljam treneru na raspolaganje za svaku poziciju koju mogu kvalitetno odraditi neovisno o strani terena koju treba pokriti (lijevo ili desno).

Na pitanje o tome kako Split više ne ovisi sam o sebi, Akrapović je naglasio kako je to pritisak koji je bio  stalan te se nikada ne smijete opustiti.
"Činjenica jest da ukoliko Cibalia pobjedi sve utakmice što je jako teško nas ostavljaju na posljednjem mjestu no realno vinkovčani imaju puno teži raspored od nas."

Splitu za srijedu nedostaju Perković, Jakić  i Jurendić koji imaju žute kartone dok će se eventualno umanjenje rigorozne kazne Pešiću znati do danas u podne.
Merajić i Vasilj treniraju smanjenim intezitetom no pošto je Maglica na njihovim pozicijama pružio kvalitetne igre nema straha za to mjesto u momčadi.

"U Zaprešić idemo otvorenom ,"napadačkom gardu" što će i sami sastav pokazati jer znamo koje su naše mogućnosti i prednosti". - dodao je za kraj trener crvenih.

Utakmica je na rasporedu u srijedu u 16:00 sati.

hr Mon May 15 2017 13:26:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split je s 3:1 svladao Jadran iz Ploča

Pudar: U prvom poluvremenu vidjeli ste Split kakvog želim
Nova pobjeda za Split, u dvoboju 5. kola 3. HNL jug "crveni" su u Parku mladeži s 3:1 svladali Jadran LP iz Ploča. Momčad Ivana Pudara odigrala je briljantno prvo poluvrijeme, golovima Pjera Antunovića u 21., Frane Baraća u 24. te Nicholasa Lanosa u 32. minuti povela s 3:0 i u potpunosti razbila Pločane.

U nastavku su "crveni" kontrolirali utakmicu, Jadran je u 52. minuti uspio smanjiti vodstvo Splita pogotkom Jurčevića, ali to je bilo sve što je momčadi Gorana Prolete uspjela napraviti. - Prvo poluvrijeme bilo je baš onako kako ja želim, igrali smo brzo i okomito, dinamično.

Zbog toga smo i poveli s 3:0, bio je to Split kakvog želim. U nastavku smo pali, ali to je normalno s obzirom na to da se još uigravamo, a bili smo bez kartoniranog, u 9. minuti nam se ozlijedio Barać, a Lanos je bio načet. Važno je da smo kontrolirali utakmicu i pobjeda u nijednom trenutku nije došla u pitanje.

Moram biti zadovoljan, još ćemo se pojačati s par igrača da bismo držali težak ritam lige - kazao je Splitov trener Ivan Pudar.Ovo je Splitu druga prvenstvena pobjeda zaredom, u prošlom kolu istim rezultatom Pudarova momčad je svladala Zagoru u Unešiću, a sada je u Parku mladeži pao Jadran. U sljedećem kolu "crvene" čeka novi derbi, idu u Hrvace.
unesic-1080x675

hr Sat Sep 23 2017 20:46:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

U Park mladeži stiže Jadran iz Ploča

Pudar: Želimo pobjedu i priključak vrhu
Trebalo je malo vremena za uigravanje, Ivan Pudar i njegov pomoćnik Armando Marenci u hodu su složili momčad vrijednu respekta, dovoljno kvalitetnu da se u redovima Splita nadaju povratku u Drugu ligu. U 5. kolu Treće lige jug Split će u Parku mladeži ugostiti Jadran iz Ploča (16.30 sati), a strateg "crvenih" jasno je poručio.

- Želimo pobjedu i priključak vrhu tablice. Split za to ima snagu i kvalitetu. Nakon prva tri kola u kojima smo se tražili, uigravali, stigla je pobjeda nad Zagorom u Unešiću, momci dobro rade, iz utakmice u utakmicu bit ćemo sve bolji - kazao je Pudar.

Dvoboj Splita i Jadrana možete pratiti u izravnom prijenosu na Full TV-u (može se gledati preko Max TV-a i Bneta) te na Facebooku Dalmacijanews, Dalmacijaonline i RNK Split.

hr Fri Sep 22 2017 20:17:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Mlađi pioniri RNK Splita slavili u međunarodnim prijateljskim susretima

Kada nogomet postane spoj prijateljstva i veselih trenutaka..
 Na Parku mladeži sinoć su odigrane dvije međunarodne utakmice između dječaka RNK Split i njihovih vršnjaka iz češkog prvoligaša SK Sigma. Na teren su najprije izišli dječaci rođeni 2006.godine. U dosta kvalitetnoj utakmici dječaci RNK Split su pod vodstvom trenera Ivana Ivkovića uvjerljivo slavili rezultatom 5:1.U drugom susretu sastali su se dječaci rođeni 2005.godine.I u ovom susretu pobjedu su odnijeli domaćini pod vodstvom trenera Joška Gorete, rezultat je na kraju bio 3:2.

Nakon utakmica dječaci i treneri oba kluba su u prostorijama omladinske škole RNK Split druženjem i prigodnom zakuskom zaključili ovo druženje.

hr Thu Sep 21 2017 15:01:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Dominacija Splita na terenu u Unešiću

Split je napokon došao do svoja prva tri boda pobjedivši NK Zagoru.
Rnk Split nakon dvije nerješene utakmice i jednog poraza napokon je došao po svoja prva tri boda u ovosezonskom natjecanju 3.HNL Jug.

Crveni su od samog početka pokazali dominaciju na terenu. Prvih 15 minuta Gale i Frane Barać promašili su dvije lijepe šanse. U prvom poluvremenu sudac je podijelio 6 žutih kartona, svakoj momčadi po tri što govori o tome kakva je borba bila na terenu. Domaćini su u 20. minuti došli do zgoditka iz penala iako su Splitovci imali čak 14 udaraca i nezadovoljni otišli na predah.

U drugom poluvremenu nastavlja se dominacija Splita. Bilo je očito da je smirena ruka Ivana Pudara i pomoćnika dodatno motivirala igrače na pobjedu. Na samom početku poluvremena pogodili su stativu i imali poništeni zgoditak. Ipak, u 62 minuti Splitovci dolaze do izjednačenja. Prva akcija Jurića i Llanosa koji povratno dodaje Galiću za 1:1. Nakon toga Split i dalje nastavlja punom parom, a to je okrunjeno drugim pogotkom u 70.minuti za vodstvo. Centaršut Jurića s lijeve strane koji prelazi preko kompletne obrane Zagore, a Barać Stipe s 13 metara proslijeđuje loptu Frani Baraću koji to posprema u mrežu domaćina. Šest minuta nakon, iz kontre, Barać Stipe sa sredine terena dodaje danas vrlo raspoloženom Llanosu koji desnom nogom plasira za zgoditak i konačni rezultat 3:1.

Zagora je u drugom poluvremenu imala jednu šansu, a Splitovcima je ovo lijepa pobjeda za podizanje samopuzdanja pred kup utakmicu protiv Sesveta.