Kovačev Eintracht Frankfurt zasjeo na drugo mjesto Bundeslige

Ante Rebić igrao je do 61. minute
Eintracht Frankfurt Nike Kovača kod kuće je pobijedio 2:0 konkurenta za Ligu prvaka Borussiju Mönchengladbach u 20. kolu Bundeslige. Domaćin je poveo u 43. minuti preko Boatenga, a gosti su u 78. minuti imali jedanaesterac koji nije iskoristio Hazard. Konačnih 2:0 postavio je Jović na samom kraju utakmice. Eintracht je ovom pobjedom privremeno zasjeo na drugo mjesto Bundeslige te ima 33 boda. Ante Rebić je igrao do 61. minute, a u 30. je dobio žuti karton.

Domagoj Vida je ušao s klupe u pobjedi Bešiktaša protiv Kasimpasa 2:1 u 19. kolu turskog prvenstva. Za Bešiktaš je oba pogotka postigao Talisca, a za goste je strijelac bio Trezeguet. Matej Mitrović je ostao na klupi.

Ante Erceg je odigrao 90 minuta u remiju (1:1) Al-Ahli Dubaija protiv Mamićevog Al-Aina. Zoran Mamić svoju momčad drži na prvom mjestu, a Al-Ahli je peti i zaostaje 15 bodova.

U 21. kolu španjolskog prvenstva Athletic Bilbao i Eibar odigrali su 1:1, a pogotke su postigli Aduriz i Kike., piše goal.com.hr

hr Sat Jan 27 2018 11:42:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Treća liga: Hrvace slavile u Opuzenu

Danas su odigrane dvije utakmice 16. kola 3.HNL jug
Urania je u Baškoj Vodi opravdala ulogu favorita i pobjedila Val minimalno 1:0. Jedini pogodak djelo je Petra Kljenka s 11 metara u petoj minuti utakmice. Urania je pobjedom skočila na peto mjesto s 27 bodova, Val je ostao posljednji s 11 bodova.

Neretvanac koji ima 11 bodova kao i Val, poražen je na Podvornici od Hrvaca s 1:0. Pogodio je Jure Matijašević u 86. minuti nakon kornera. Hrvace su pobjedom napredovale za jednu poziciju, momčad Ivana Medvida trenutno je na šestom mjestu.

U utorak se igra posljednja utakmica 16. kola, na Korčuli se sastaju domaći Zmaj i vodeća Croatia iz Zmijavaca.

hr Sun Feb 25 2018 18:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Odgođena utakmica Rijeke i Dinama

Već ranije odgođena je utakmica Cibalije i Rudeša
Rijeka i Dinamo trebali su na Rujevici od 17 sati igrati derbi 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige, ali utakmica je odgođena zbog zaleđenog travnjaka. Suci su na teren izašli s kapetanima i predstavnicima klubova te je odlučeno da travnjak ne ispunjava uvjete za igru.

Nešto ranije danas odgođena je utakmica u Vinkovcima, gdje je od 15 sati Cibalia trebala dočekati Rudeš, ali zbog zaleđenog terena također nisu postojali uvjeti. Novi je termin 6. ožujka.

Inter iz Zaprešića i Istra 1961 svoj su susret 23. kola Hrvatski Telekom Prve HNL trebali odigrati još u petak 23. veljače, no isti je zbog vremenskih nepogoda prebačen na ponedjeljak, što je ponovno odgođeno. Vrijeme održavanja još nije poznato te je utakmica odgođena do daljnjeg.

Osim ova tri susreta odgođen je i susret između Lokomotive i Osijeka koji se trebao odigrati jučer, ali je prebačen za utorak s početkom u 15:00 na stadionu u Kranjčevićevoj ulici.

hr Sun Feb 25 2018 16:38:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Lorenco Šimić postigao prvi pogodak u Serie A

U derbiju začelja njegov SPAL upisao je važnu pobjedu u gostima
U sklopu 26. kola talijanske Serie A, derbi začelja igrali su Crotone i SPAL. Za goste je od prve minute zaigrao bivši igrač Hajduka Lorenco Šimić te je u 51. minuti postigao pogodak za vodstvo svoje momčadi 2:1. SPAL je kod direktnog suparnika u borbi za ostanak slavio 3:2 i tako osvojio tri bitna boda. Za Crotone je dva pogotka postigao Ante Budimir, bivši igrač Lokomotive.

Šimić je, podsjetimo, u zimskom prijelaznom roku došao u SPAL na posudbu iz Sampdorie nakon što je prvi dio proveo u Empoliu koji se natječe u Serie B. Ovo mu je bio drugi nastup nakon što je 10. veljače debitirao u porazu od Milana.

hr Sun Feb 25 2018 14:55:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Treća HNL: Split tricom kroz Imotski

Odigrano je pet utakmica 16. kola
RNK Split i Zadar opravdali su uloge favorita te su nastavak prvenstva otvorili uvjerljivim pobjedama. Split je s 3:0 slavio u Gospinu docu protiv Imotskog. Sva tri pogotka pala su u drugom dijelu utakmice, najprije je Stipe Barać pogodio u 59. minuti a šest minuta nakon vodstva Splita, Dražen Glibo ružnim startom zaradio je izravni crveni karton što je olakšalo posao gostima. Varea u 79. i Gabrić u 85. minuti potvrdili su pobjedu Splita.

Zadar je na Stanovima četvorkom ispratio trećeplasiranu momčad lige, stobrečki Primorac.
Branko Čubrilo opravdao je status pojačanja s dva pogotka, po jedan su dodali Torbarina i Župan. U sljedećem kolu na Parku mladeži igraju Split i Zadar.

Zagora je pogotkom Malčića svladala Kamen a jedan pogodak bio je dovoljan i Jadranu da osvoji tri boda protiv GOŠK-a. Strijelac je bio Mihovil Šutalo u 39. minuti.

U Sinju su Junak i biogradski Primorac podjelili bodove, završilo je 2:2. Dva puta su gosti vodili, pogađali su Bubnjar i Lazarevski, za domaćine su izjednačavali Mornar i Šentija koji je pogodio u 94. minuti za bod Junaka.