Cro Cop se vratio u Hrvatsku i najavio mirovinu: Moje koljeno je zaista u lošem stanju

Pohod prema osvajanju Rizin World Grand Prixa Cro Cop je započeo u rujnu kada je gušenjem sredio Korejca Hyun Man Myunga. Bila mu je to 32. pobjeda u MMA karijeri

- Osjećam se odlično, malo sam umoran. Nisam zadnjih 10 sati spavao kako treba, teško je tamo skupiti par sati u komadu. Zadovoljan sam i sretan naravno. Ipak sam, pogotovo nakon ulaska King Moa u turnir, otišao tamo kao autsajder - bile su prve riječi koje je po povratku u Hrvatsku rekao Mirko Filipović za Dnevnik.hr

Cro Cop je osvojio Rizin World Grand Prix i vratio se u stilu, s pojasom, a onda je poručio:

- Vrlo lako moguće da je to - to. Ja sam to i najavio, a ne znam hoću li organizirati oproštajnu borbu. Moje koljeno je zaista u lošem stanju. Ovo su mi bile fizički najteže pripreme, nikad se nisam ovako pripremao. S velikim entuzijazmom sam išao u ovo sve. Ponosan sam i na svoju ekipu, bez njih ne bi uspio, oni su zajedno krvarili sa mnom na svim tim treninzima. Sa Stipom Drvišem sam u Puli ovog ljeta trenirao na 40 stupnjeva.

Mirko je nakon svega odrađenog u Japan otišao ipak kao pun samopouzdanja.

- To vam je kao kad idete na ispit, a znate sve. Iznimno sam spreman fizički iako sam bio najstariji od svih sudionika turnira. Vjerujem da je finalna borba otišla u drugu rundu da bi tad do izražaja došla moja fizička spremnost.

"Veliki je ovo stres"

Na upit koji je plan za dalje Cro Cop je odgovorio:

- Plan za dalje je otići kući i otuširati se pa ću sutra-preksutra u Privlaku, dok god traju školski praznici. U međuvremenu ću otići i kod doktora Bućana zbog koljena.

Na koncu je Mirko poručio:

- Nema lakog sporta, pogotovo na nekom vrhunskom nivou, ali ovo je ipak nešto posebno, veliki je ovo stres. Ima taj element gdje vas doslovno odnijeti iz ringa. Ne bi meni bilo teško zbog mene nego zbog moje djece i obitelji, zbog moje žene i moje majke.

Nizao nokaute kao na traci

Pohod prema osvajanju Rizin World Grand Prixa Cro Cop je započeo u rujnu kada je gušenjem sredio Korejca Hyun Man Myunga. Bila mu je to 32. pobjeda u MMA karijeri, a još dok je bio u ringu Filipović je od organizatora zatražio da se u četvrtfinalu bori protiv Wanderleija Silve. Naknadno je stigla potvrda te borbe da bi Brazilac otkazao svoj nastup što je razbjesnilo Mirka.

Čelnici Rizina pronašli su Cro Copu novog suparnika. U četvrtfinalu ga je čekao King Mo koji je bio nešto bolji u prvoj rundi da bi ga Mirko u drugoj pogodio razornim aperkatom u bradu i s još nekoliko udaraca prisilio suca na prekid borbe.

Posljednji dan 2016. godine donio je dvostruki program i dva nova izazova za Cro Copa. U polufinalu je nakon samo 50 sekundi svladao estonskog gorostasa Baruta, kojemu je presudio udarac koljenom u jetru.

U finalnoj borbi Amir Aliakbari nije imao šanse. Mirko ga je dotukao s dva lijeva krošea i upisao novi tehnički nokaut, ovaj put nakon dvije minute borbe. CIjeli članak pogledajte ovdje

hr Tue Jan 03 2017 07:23:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Marjanov Lovre Brečić osvojio zlato na Egipat openu

Odličan rezultat za Lovru

Izvrsni Lovre Brečić iz splitskog Marjana nastavio je niz osvajanja medalja na posljednja tri velika natjecanja u deset dana.

Nakon bronce na europskom klupskom prvenstvu G1 kategorije, te srebra na G2 natjecanju Turkish openu u kategoriji do 63 kilograma gdje je imao čak 81 protivnika i sedam odrađenih borbi Lovre je na novom G2 natjecanju Egipat open osvojio zlatnu medalju. U prvom kolu u Luxoru Brečić je svladao  Hussama El Amranija 12:5, u drugom je bio bolji od Egipćanina Alya Youssefa 16:11 da bi u finalu Poljak Jaroslaw Mecmajer predao borbu nakon što je kolo prije izbacio prvog nositelja i drugog na svjetskim rang listama Ouahida Brikija

Brečić je tako turneju završio sa 35,6 osvojenih bodova s kojima će na novim svjetskim rang ljestvicama napredovati do drugog mjesta na svijetu iza neprikosnovenog vladara kategorije do 63 kilograma Achaba iz Belgije.

hr Mon Feb 20 2017 17:37:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pobjede Konjuh i Vekić

Hrvatske tenisačice Ana Konjuh i Donna Vekić bile su uspješne u svojim susretima 1. kola na WTA turnirima u Dubaiju, odnosno Budimpešti. Konjuh je u susretu 1. kola Premier turnira u Dubaiju sa 6-0, 6-1 nadigrala Kineskinju Shuai Zhang za samo 49 minuta, dok je Vekić na osjetno slabijem turniru u Budimpešti svladala Ruskinju Jekaterinu Aleksandrovu sa 6-3, 7-5.

Konjuh će u 2. kolu Dubaija igrati protiv Australke Samanthe Stosur, dok će suparnica Vekić u Budimpešti igrati protiv bolje iz ogleda između Njemice Julije Goerges i kvalifikantice.

hr Mon Feb 20 2017 17:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

KBK Ameno s velikog međunarodnog kickboxing turnira donio tri zlata i jednu broncu

Ove medalje su velik rezultat za mlade snage Amena koje pod čvrstom rukom trenera Milivoja Bajića i Veljka Vetme idu u nove pobjede

Ove godine na velikom međunarodnom kickboxing turniru u Sarajevu ,Grand Prix BIH 2017, sa blizu 500 natjecatelja , nastupili su mlade snage iz kbk Ameno iz Splita te ostvarile vrhunski rezultat. Priredba je bila na odličnom nivou , a sve u organizaciji kickboxing akademije Ilidža, koja je višegodišnji organizator ovakvih natjecanja.
Iz Amena su nastupili četiri natjecatelja koja su osvojili tri zlata i jednu broncu. Napomena da su osim Dina Tacija ostali bili dojučerašnji juniori i ovo su im prvi seniorski okršaji , gdje su se pokazali u pravom svijetlu.

- Prvo zlato osvojio je mladi Dino Sudić, koji je došao iz kluba -Dalmacija Dugi Rat, a sa kojim Ameno ima odličnu suradnju,u kategoriji do 60 kg, disciplina low kick, inače ovogodišnji osvajač i turnira -Karlovac open- prije 8 dana, Sudić je jednoglasnom sudačkom odlukom pobjedio Veldin Šaraka iz BiH. U kategoriji do 67 kg , disciplini low kick naš natjecatelj Petar Mušura , zaustavljen je u polufinalu od iskusnog Nerdin Fejzovića , reprezentativca BiH, te je osvojio broncu.
U kategoriji do 71 kg , low kick , dugogodišnji juniorski i seniorski prvak Hrvatske , Dino Taći, odradio je rutinski ovu priredbu i u finalu pobjedio prekidom Aleksandra Kostića, stražnjim kružnim udarcem u tijelo. Dosada je Dino nastupao u kategoriji do 67 kg , ali sada je odlučio preći u kategoriju do 71 kg, gdje ga čekaju mnogi izazovi za koje Dino živi.
Na kraju u disciplini K-1 do 86 kg prvo mjesto osvojio je Lucijano Radić , mladi borac , dojučerašnji junior, ali velikog potencijala. On je u finalu prekidom u drugoj rundi , udarac koljenom, pobjedio Adnana Zulčića i pokazao svima da sa prijelazom u seniore mnogi neće mirno spavat - doznajemo iz KBK Amenon.

Svakako ovo je velik rezultat za mlade snage Amena koje pod čvrstom rukom trenera Milivoja Bajića i Veljka Vetme idu u nove pobjede.

- U budućnosti nas čekaju državna prvenstva u low kicku i K-1 u travnju i svibnju , gdje se opet želimo pokazat u najboljem izdanju sa cijelim timom kbk Ameno............11.ožujka u Ateni nastupa na FFC priredbi naš prvak Tomislav Čikotić protiv Grka, Stavrosa "HULK" Grigorakakisa , a pobjeda bi značila velik iskorak prema većim priredbama u svijetu. Također naš prvak Antonio Plazibat trenira u velikom žaru , a isto sa ciljem da krajem ožujka odradi profi borbu nakon kratke stanke zbog operacije oka. Kažemo što nas ne ubije ojača nas , a mi hrabro idemo naprijed u nadi da će se naš trud isplatit i da ćemo jednog dana imat borce koje će svi pamtit kao sto pamte Branka Cikatića i Mirka Filopovića - poručuju iz Amena.

hr Mon Feb 20 2017 09:12:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

ATP Rotterdam: Dodig i Granollers osvojili naslov u paru

Hrvatski tenisač Ivan Dodig osvojio je naslov u paru na teniskom ATP turniru u Rotterdamu zajedno sa Španjolcem Marcelom Granollersom nakon što su u nedjelju u finalu sa 7-6 (7/5), 6-3 pobijedili nizozemsku kombinaciju Wesleya Koolhofa i Metwea Middelkoopa nakon sat i 13 minuta igre.

U prvom setu ni jedan par nije gubio svoj servis i prednost odlazi na stranu Dodiga i Granollersa nakon tie-breaka, no na samom početku drugog seta hrvatsko-španjolski par uzima servis Nizozemcima i tu prednost drže do kraja.

Dodig i Granollers su u polufinalu svladali prvi par svijeta, Francuze Pierre-Huguesa Herberta i Nicolasa Mahuta sa 6-3, 6-4.

Dodig je tijekom dosadašnje karijere osvojio šest naslova u parovima, sve sa svojim donedavnim partnerom Brazilcem Marcelom Melom s kojim je još osam puta gubio u finalima, dok je Granollers osvojio 13 naslova uz još 16 poraza u finalima, a većinu je tih trofeja osvojio s Marcom Lopezom. No, krajem prošle godine Dodig i Granollers su dogovorili suradnju za 2017. i na svom trećem turniru stigli do finala te do prvog naslova.

hr Sun Feb 19 2017 14:47:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.