KRAJ Rijeka - Hajduk 2:1: Rijeka zasluženo do tri boda protiv Hajduka

Hajduku je presudio bivši junior Elez
Hajduk i Rijeka igrali su 15. kolo MAXtv Prve lige, a Riječani su odnijeli pobjedu rezultatom 2:1. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Riječanima koji su nizali prilike jednu za drugom, dok Hajduk nije uspijevao sastaviti konkretan napad.

Drugo poluvrijeme donijelo je i konkretniji Hajduk, koji je uspješnije dolazio u prilike, a u 60. minuti i u vodstvo. Gol za vodstvo Bijelih pao je nakon Šimićevog ispucavanja na polovicu Rijeke, gdje se dobro snašao Futacs i iskoristio nesporazum Eleza i Prskala. Na odgovor Riječana nije se dugo čekalo, već u 66. minuti Elez se iskupio te doveo Riječane do izjednačenja.

Desetak minuta kasnije Riječani su došli u vodstvo nakon kornera, gdje Ristovski pronalazi Eleza koji glavom matira Kalinića za vodstvo Rijeke. Do kraja utakmice Hajduk je imao jednu konkretnu priliku preko Ohandze, dok su Riječani nanizali nekoliko prilika bez veće opasnosti po gol Hajduka.

Rijeka je nakon ovog susreta zadržala prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici i bježi Hajduku 13 bodova.

SASTAVI:

Rijeka: Prskalo, Ristovski, Elez, Zuta, Mitrović, Gavranović, Bradarić,  Gorgon, Andrijašević, Mišić, Vešović
Klupa: Sluga, Čanađija, Matei, Črnic, Šofranac, Maleš, Martic

Hajduk: Kalinić, Tudor, Ćosić, Šimić, Memolla, Jefferson, Savvas, Kožulj, Barry, Erceg, Futacs
Klupa: Stipica, Kvesić, Ohandza, Maganto, T. Bašić, Vojković, Said

TIJEK UTAKMICE:

0. - Poštovani čitatelji od 15 sati možete pratiti tekstualni prijenos susreta između Rijeke i Hajduka

0. - Sudac je označio početak susreta
1. - Ćosić je ostao privremeno ležati na travnjaku nakon sudara s Gorgonom
3. - Kalinić se dobro snašao nakon greške u ispucavanju. Loptom je pogodio Vešovića, a potom u skoku rukom izbacio loptu u aut
5. - Velika prilika je sada bila za Rijeku. Gorgon je proigrao Gavranavoića iza leđa obrane Hajduka, a Gavranović je pronašao Vešovića samoga u šesnaestercu. Vešović je šutirao 1 na 1 s Kalinićem, međutim Lovre Kalinić je obranio njegov udarac
9. - Rijeka prvih nekoliko minuta ima potpunu inicijativu u igri. Igrači Rijeke stvaraju višak igrača konstatno na Hajdukovoj polovici i koriste veliki razmak između linija Hajdukovih igrača, te su stalna prijetnja po gol Hajduka
11. - Futacs je pokrenuo napad Hajduka. Izbio je sam na lijevu stranu, te dodao povratnu loptu na rub šesnaesterca Rijeke za Kožulja, koji ostaje blokiran od strane obrane Rijeke
16. - Hajdukovci su izveli slobodni udarac s centra na sad već ustaljen način. Savvas je tražio Futacsa dugom loptom koji spušta na Kožulja. Ispred Kožulja loptu je u aut očistio Zuta
18. - Lopta je došla na rub šesnaesterca do Jeffersona koji iz koraka šutira pokraj gola Rijeke
20. - Erceg je pokušao proigrati Futacsa u prostor iza leđa obrane Rijeka, međutim Futacs je ostao kratak za korak da stigne Ercegovu loptu
23. - Ristovski je izveo slobodni udarac s desne strane na peterac Hajduka, međutim Kalinić čisti loptu u aut
24. - Najbolja prilika na utakmici dosad za Rijeku. Nakon izvedenog auta igrači Rijeke odigrali su kombinaciju za Andrijaševića koji se našao neometan i slobodan u šesnaestercu Hajduka. Andrijašević je šutirao i pogodio spoj stative i grede Hajdukova gola
25. - Vešović se našao sam na rubu šesnaesterca te šutirao na gol, njegov udarac odbija Kalinić u korner
26. - Hajduk je sada izborio korner nakon što je Tudor pokušao ubaciiti u šesnaesterac Rijeke za Futacsa
29. - Pokušao je Vešović ubaciti u kazneni prostor Hajduka, međutim njegov ubačaj je završio u gol autu
32. - Ristovski ruši Futacsa na 30 metara od gola Rijeke. Slobodni udarac je za Hajduk
34. - Hamza jee ubacio iz slobodnog udarca na Futacsa, koji glavom šalje loptu malo preko gola
35. - Opet Hajduk opasno visi. Andriijašević je prošao iza obrane Hajduka, te asistirao za Gorgona na peterac koji kasni na loptu. Gol aut je za Hajduk
41. - Mišić je ubačajem iz slobodnog udarca tražio Mitrovića ispred kojeg Futacs čisti loptu u korner
43. - Andrijašević šutira pokraj gola s ruba šesnaesterca
45. - Sudac je označio kraj prvog poluvremena

46. - Sudac je označio početak drugog poluvremena
46. - Futacs je uputio udarac s ruba šesnaesterca u ruke Prskala
47. - Gorgon je probio po lijevoj strani te ubacio u kazneni prostor Hajduka, ali Kalinić pravovremeno hvata loptu
49. - Jefferson je dobio žuti karton nakon starta na Vešoviću
52. - Ristovski je prošao po desnoj strani, a njegov prodor blokirao je Jefferson u korner
54. - Hamza je šutirao s 20-ak metara pokraj gola Riječana
55. - Vešović je predriblao nekoliko igrača Hajduka s desne strane prema sredini Hajdukove polovice, te dodao na desnu stranu za Ristovskog čiji ubačaj čisti obrana Hajduka
58. - Udarac Kožulja s 13 metara obrana Rijeke odbija u korner
60. - Gol za Hajduk!! Futacs je stigao na ispucanu loptu Šimića nošenu jakim vjetrom, te je poslao iza leđa Prskala
61. - Promjena u ekipi Hajduka. Iz igre je izašao Erceg, u igri je Said
66. - Gol za Rijeku! Nakon gužve u šesnaestercu Hajduka lopta je stigla do Eleza na rub šesnaesterca, čiji se šut odbio od Šimića u mrežu Hajduka
68. - Promjena u ekipi Hajduka. Iz igre je izašao strijelac Futacs, a u igri je Ohandza
72. - Vešović se oslobodio za šut pored Memolle, a njegov udarac brani Kalinić
75. - Gol za Rijeku!! Nakon kratkog kornera Ristovski je ubacio u šesnaesterac Hajduka, gdje je najviši Elez koji glavom šalje loptu iza leđa Kalinića
76. - Promjena u ekipi Hajduka. Iz igre je izašao Hamza, u igri je Bašić
77. - Kakva prilika sada za Hajduk! Ohandza je nanizao nekoliko obrambenih igrača Rijeke i oslobdio se na šut u kaznenom prostoru, koji na kraju Zuta blokira u korner
79. - Promjena u ekipi Rijeke. Gavranović izlazi iz igre, Maleš je u igri
84. - Vešović je prošao po desnoj strani i dodao za Andrijaševića na rub kaznenog prostora kojeg blokira Šimić
86. - Mišić ubacuje na peterac, a Kalinić boksa u aut
88. - Promjena u ekipi Rijeke. Vešović izlazi iz igre, u igri je Čanađija
90. - Igrat će se 3 minute sudačke nadoknade
90.+1.- Igrači Rijeke uigranom akcijom dolaze pred vrata Hajduka. Gorgon je ušao u šesnaesterac i šutirao na gol Hajduka, njegov udarac brani Kalinić
90.+2 - Ristovski udarcem s 30-ak metara pogađa Ćosića. Korner je za Rijeku
90.+3. - Sudac je označio kraj susreta. Rijeka je zasluženo došla do tri boda na domaćem terenu protiv Hajduka

hr Sat Nov 05 2016 14:20:32 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajdukovci jučer stigli u Belek

Nogometaši Hajduka jutros su avionom iz Zagreba krenuli prema Istanbulu odakle su redovnom zrakoplovnom linijom nastavili prema Turskoj, prema novoj pripremnoj bazi. Letjeli su Bijeli sat i 45 minuta do turske prijestolnice, Istanbula, piše na službenim stranicama HNK Hajduk Split.

Nakon prekrcaja u Istanbulu u zračnoj luci Ataturk nastavili su 50-minutni let prema jugu, 800-tinjak kilometara do konačne baze u Beleku gdje su stigli oko 19 sati po lokalnom vremenu. U Turskoj je Bijele dočekalo sunčano i ugodno vrijeme s temperaturom od 10 stupnjeva Celzijevih.

Odmah po dolasku u svoju bazu, Sueno Hotels Belek, trener Joan Carrillo poveo je igrače na trening na teren koji se nalazi u sklopu hotela.

hr Tue Jan 24 2017 07:00:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Na popisu 28 igrača: Hajdukovci krenuli na pripreme u Tursku

Prvi protivnik Bijelima bit će ukrajinski Dnipro već u srijedu 25. siječnja

Nogometaši Hajduka su u nedjelju poslijepodne krenuli na dvotjedne pripreme u Tursku. Na popisu putnika trenera Joana Carrilla je 28 igrača:

1 Dante Stipica, 3 Josip Kvesić, 4 Petar Bosančić, 5 Lorenco Šimić, 6 Jefferson, 7 Ivan Prtajin, 8 Nikola Vlašić, 9 Márkó Futács, 11 Franck Ohandza, 13 Ivo Grbić, 17 Josip Juranović, 18 Zvonimir Kožulj, 19 Hamza Barry, 20 Anthony Kalik, 22 Ahmed Said Said, 23 Zoran Nižić, 24 Luka Pasariček, 25 Karlo Letica, 26 Toma Bašić, 27 Hysen Memolla, 28 Tonio Teklić, 29 Deni Jurić, 32 Fran Tudor, 34 Ardian Ismajli, 44 Marko Ćosić, 50 Ante Erceg, 88 Frane Vojković, 90 Savvas Gentsoglou.

Hajdukovci će u Turskoj odigrati tri pripremne utakmice, a sve tri će biti prenošene uživo putem livestreama na hajduk.hr. Prijenos će osigurati Hajdukov partner maxisport.tv.

Prvi protivnik Bijelima bit će ukrajinski Dnipro već u srijedu 25. siječnja. U drugoj utakmici zakazanoj za 30. siječnja, hajdukovci će igrati igrati protiv prošlogodišnjeg prvaka Slovačke, AS Trenčina. Posljednji dvoboj na pripremama u Turskoj momčad Joana Carrilla odigrat će 2. veljače s rumunjskom Steauom, a početak susreta zakazan je za 15 sati - piše na službenim stranicama kluba.

hr Sun Jan 22 2017 16:34:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Ohandza: Želim zahvaliti svakome tko je odvojio i minutu vremena kako bi me vrijeđao

Franck Ohandza jučer je produžio ugovor s Hajdukom do 2018. godine
Uslijed teških pregovora Ohandza je prošao i teško razdoblje. Tijekom dogovaranja novog ugovora doživio je i zvižduke od navijača kojima se obratio putem Instagrama.

- Pozdrav svima, želim zahvaliti svakome tko je odvojio i minutu vremena kako bi me vrijeđao. Na taj način ste pokazali koliko me volite. Želim ih podsjetiti da sam uvijek isti. Onaj koji dobiva batine za ekipu i zbog toga nikad ne očajava. Hvala suigračima koji su mi bili podrška u ovim teškim trenucima za mene i moju obitelj. Uvijek sam osjećao posebnu ljubav prema Hajduku i to se nikad neće promijeniti ma što se dogodilo. - poručio je Kamerunac.

hr Fri Jan 20 2017 12:25:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Franck Ohandza produžio ugovor s Hajdukom

Franck Ohandza upravo je stavio potpis s HNK Hajduk do ljeta 2018. godine, piše na službenoj stranici HNK Hajduk Split. Kamerunski napadač pristao je na sve ponuđene uvjete od strane Kluba i produžio vjernost bijelom dresu.

S Bijelima je 25-godišnji napadač imao ugovor do ljeta 2017., a sad je produžio na još jednu godinu.

Ohandza je od dolaska u ljeto 2015. za Hajduk upisao ukupno 33 nastupa i pritom postigao 12 golova uz 9 asistencija.

hr Thu Jan 19 2017 19:05:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.