KRAJ Rijeka - Hajduk 2:1: Rijeka zasluženo do tri boda protiv Hajduka

Hajduku je presudio bivši junior Elez
Hajduk i Rijeka igrali su 15. kolo MAXtv Prve lige, a Riječani su odnijeli pobjedu rezultatom 2:1. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Riječanima koji su nizali prilike jednu za drugom, dok Hajduk nije uspijevao sastaviti konkretan napad.

Drugo poluvrijeme donijelo je i konkretniji Hajduk, koji je uspješnije dolazio u prilike, a u 60. minuti i u vodstvo. Gol za vodstvo Bijelih pao je nakon Šimićevog ispucavanja na polovicu Rijeke, gdje se dobro snašao Futacs i iskoristio nesporazum Eleza i Prskala. Na odgovor Riječana nije se dugo čekalo, već u 66. minuti Elez se iskupio te doveo Riječane do izjednačenja.

Desetak minuta kasnije Riječani su došli u vodstvo nakon kornera, gdje Ristovski pronalazi Eleza koji glavom matira Kalinića za vodstvo Rijeke. Do kraja utakmice Hajduk je imao jednu konkretnu priliku preko Ohandze, dok su Riječani nanizali nekoliko prilika bez veće opasnosti po gol Hajduka.

Rijeka je nakon ovog susreta zadržala prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici i bježi Hajduku 13 bodova.

SASTAVI:

Rijeka: Prskalo, Ristovski, Elez, Zuta, Mitrović, Gavranović, Bradarić,  Gorgon, Andrijašević, Mišić, Vešović
Klupa: Sluga, Čanađija, Matei, Črnic, Šofranac, Maleš, Martic

Hajduk: Kalinić, Tudor, Ćosić, Šimić, Memolla, Jefferson, Savvas, Kožulj, Barry, Erceg, Futacs
Klupa: Stipica, Kvesić, Ohandza, Maganto, T. Bašić, Vojković, Said

TIJEK UTAKMICE:

0. - Poštovani čitatelji od 15 sati možete pratiti tekstualni prijenos susreta između Rijeke i Hajduka

0. - Sudac je označio početak susreta
1. - Ćosić je ostao privremeno ležati na travnjaku nakon sudara s Gorgonom
3. - Kalinić se dobro snašao nakon greške u ispucavanju. Loptom je pogodio Vešovića, a potom u skoku rukom izbacio loptu u aut
5. - Velika prilika je sada bila za Rijeku. Gorgon je proigrao Gavranavoića iza leđa obrane Hajduka, a Gavranović je pronašao Vešovića samoga u šesnaestercu. Vešović je šutirao 1 na 1 s Kalinićem, međutim Lovre Kalinić je obranio njegov udarac
9. - Rijeka prvih nekoliko minuta ima potpunu inicijativu u igri. Igrači Rijeke stvaraju višak igrača konstatno na Hajdukovoj polovici i koriste veliki razmak između linija Hajdukovih igrača, te su stalna prijetnja po gol Hajduka
11. - Futacs je pokrenuo napad Hajduka. Izbio je sam na lijevu stranu, te dodao povratnu loptu na rub šesnaesterca Rijeke za Kožulja, koji ostaje blokiran od strane obrane Rijeke
16. - Hajdukovci su izveli slobodni udarac s centra na sad već ustaljen način. Savvas je tražio Futacsa dugom loptom koji spušta na Kožulja. Ispred Kožulja loptu je u aut očistio Zuta
18. - Lopta je došla na rub šesnaesterca do Jeffersona koji iz koraka šutira pokraj gola Rijeke
20. - Erceg je pokušao proigrati Futacsa u prostor iza leđa obrane Rijeka, međutim Futacs je ostao kratak za korak da stigne Ercegovu loptu
23. - Ristovski je izveo slobodni udarac s desne strane na peterac Hajduka, međutim Kalinić čisti loptu u aut
24. - Najbolja prilika na utakmici dosad za Rijeku. Nakon izvedenog auta igrači Rijeke odigrali su kombinaciju za Andrijaševića koji se našao neometan i slobodan u šesnaestercu Hajduka. Andrijašević je šutirao i pogodio spoj stative i grede Hajdukova gola
25. - Vešović se našao sam na rubu šesnaesterca te šutirao na gol, njegov udarac odbija Kalinić u korner
26. - Hajduk je sada izborio korner nakon što je Tudor pokušao ubaciiti u šesnaesterac Rijeke za Futacsa
29. - Pokušao je Vešović ubaciti u kazneni prostor Hajduka, međutim njegov ubačaj je završio u gol autu
32. - Ristovski ruši Futacsa na 30 metara od gola Rijeke. Slobodni udarac je za Hajduk
34. - Hamza jee ubacio iz slobodnog udarca na Futacsa, koji glavom šalje loptu malo preko gola
35. - Opet Hajduk opasno visi. Andriijašević je prošao iza obrane Hajduka, te asistirao za Gorgona na peterac koji kasni na loptu. Gol aut je za Hajduk
41. - Mišić je ubačajem iz slobodnog udarca tražio Mitrovića ispred kojeg Futacs čisti loptu u korner
43. - Andrijašević šutira pokraj gola s ruba šesnaesterca
45. - Sudac je označio kraj prvog poluvremena

46. - Sudac je označio početak drugog poluvremena
46. - Futacs je uputio udarac s ruba šesnaesterca u ruke Prskala
47. - Gorgon je probio po lijevoj strani te ubacio u kazneni prostor Hajduka, ali Kalinić pravovremeno hvata loptu
49. - Jefferson je dobio žuti karton nakon starta na Vešoviću
52. - Ristovski je prošao po desnoj strani, a njegov prodor blokirao je Jefferson u korner
54. - Hamza je šutirao s 20-ak metara pokraj gola Riječana
55. - Vešović je predriblao nekoliko igrača Hajduka s desne strane prema sredini Hajdukove polovice, te dodao na desnu stranu za Ristovskog čiji ubačaj čisti obrana Hajduka
58. - Udarac Kožulja s 13 metara obrana Rijeke odbija u korner
60. - Gol za Hajduk!! Futacs je stigao na ispucanu loptu Šimića nošenu jakim vjetrom, te je poslao iza leđa Prskala
61. - Promjena u ekipi Hajduka. Iz igre je izašao Erceg, u igri je Said
66. - Gol za Rijeku! Nakon gužve u šesnaestercu Hajduka lopta je stigla do Eleza na rub šesnaesterca, čiji se šut odbio od Šimića u mrežu Hajduka
68. - Promjena u ekipi Hajduka. Iz igre je izašao strijelac Futacs, a u igri je Ohandza
72. - Vešović se oslobodio za šut pored Memolle, a njegov udarac brani Kalinić
75. - Gol za Rijeku!! Nakon kratkog kornera Ristovski je ubacio u šesnaesterac Hajduka, gdje je najviši Elez koji glavom šalje loptu iza leđa Kalinića
76. - Promjena u ekipi Hajduka. Iz igre je izašao Hamza, u igri je Bašić
77. - Kakva prilika sada za Hajduk! Ohandza je nanizao nekoliko obrambenih igrača Rijeke i oslobdio se na šut u kaznenom prostoru, koji na kraju Zuta blokira u korner
79. - Promjena u ekipi Rijeke. Gavranović izlazi iz igre, Maleš je u igri
84. - Vešović je prošao po desnoj strani i dodao za Andrijaševića na rub kaznenog prostora kojeg blokira Šimić
86. - Mišić ubacuje na peterac, a Kalinić boksa u aut
88. - Promjena u ekipi Rijeke. Vešović izlazi iz igre, u igri je Čanađija
90. - Igrat će se 3 minute sudačke nadoknade
90.+1.- Igrači Rijeke uigranom akcijom dolaze pred vrata Hajduka. Gorgon je ušao u šesnaesterac i šutirao na gol Hajduka, njegov udarac brani Kalinić
90.+2 - Ristovski udarcem s 30-ak metara pogađa Ćosića. Korner je za Rijeku
90.+3. - Sudac je označio kraj susreta. Rijeka je zasluženo došla do tri boda na domaćem terenu protiv Hajduka

hr Sat Nov 05 2016 14:20:32 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

HNL: Hajduk - Dinamo 2-2

U derbiju 13. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Dinama odigrali 2-2 (1-0), a u dramatičnoj završnici su pala čak tri gola.

Hajduk je do 89. minute vodio s 1-0 pogotkom Ante Ercega (38) i bio na pragu velike pobjede, da bi Dinamo u dvije minute preokrenuo na 2-1 golovima Filipa Benkovića (89) i Angela Henriqueza (90+1), a triler na Poljudu okončao je u 94. minuti pogodak Ercega s bijele točke.

Bio je to odličan derbi, u kojem je Hajduk potpuno dominirao u prvom poluvremenu, a Dinamo je uzvratio na isti način u drugom dijelu.

Hajduk je nošen fanatičnim navijanjem svojih pristalica odigrao odlično prvo poluvrijeme. Splićani su igrali agresivno i napadački te su stvarali skoro stalni pritisak na obranu Dinama. U 18. minuti Toma Bašić je iz slobodnog udarca zatresao spoj vratnice i grede, a tri minute kasnije idealnu situaciju u petercu je nepreciznim udarcem upropastio Hamza. Dinamo je svoju jedinu priliku u prvom dijelu propustio u 30. minuti, kada je neopreznost Nižića i Lopeza iskoristio Soudani, no iskosa je samo pogodio vanjski dio vratnice. U 38. minuti Hajduk je nagrađen za hrabru igru - ubačaj Hamze s desne strane sačekao je Erceg i poslao je u desni donji kut Livakovićevih vrata.

Dinamo je bolje krenuo u drugi dio, a u 53. minuti Hodžić je imao odličnu priliku, no njegov udarac s pet metara brani Stipica, da bi u 55. minuti na ubačaj Ademija zamalo zakasnio Soudani.  U 75. minuti Olmo glavom nije uspio prebaciti Stipicu u još jednom naletu Zagrepčana, koji su posve preuzeli inicijativu u drugom dijelu. U 89. minuti dogodilo se neizbježno, Dinamo je izjednačio. Ubačaj s desne strane glavom je skrenuo Soudani, a Benković između dvojice igrača Hajduka glavom šalje neobranjivo u sami kut vrata. Samo dvije minute kasnije novi šok za domaćine nakon što se okliznuo Tudor, a Ademi uposlio Angela Henriqueza koji ne griješi. To nije bio kraj trileru u Splitu - u 93. minuti Stojanović je srušio Almeidu u kaznenom prostoru, a Erceg ne griješi s "bijele točke". U petoj minuti sudačke nadoknade uslijedilo je međusobno naguravanje igrača koje je proteklo bez crvenog kartona.

Dinamo vodi s 31 bodom ispred Rijeke (25) i Hajduka (24).

Pred 25.000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Pejin iz Donjeg Miholjca.

Strijelci: 1-0 Erceg (38), 1-1 Benković (89), 1-2 Henriquez (90+1), 2-2 Erceg (90+4, pen)

hr Sat Oct 21 2017 21:07:57 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Carrillo: Važno je da budemo ono što jesmo

Protiv Dinama neće igrati: Futacs, Carbonieri, Juranović, Alemida i Said
Osmijeh se nastanio na licu Hajdukovog trenera Joana Carrilla. Dva dana prije utakmice s Dinamom proveo je trčeći na Marjanu, njegova dionica je deset kilometara. Odnosno, to je Marjanska liga, koja se trči svakog četvrtka.– Trčao sam s novim prijateljem, zajedno smo završili utrku, to naše prijateljstvo je moj najbolji rezultat. Ime? Nije bitno, ima 46 godina, svidjela mi se njegova filozofija života, pričali smo o Splitu, Hajduku, utrkama. Na cilju smo se zagrlili – raspričao se Carrillo.

No, brzo se Carrillo s Marjanske lige vratio u stvarnost. A ona donosi derbi s Dinamom (subota, 19 sati).– Radili smo na različite taktičke stvari, ali i na psihološkom planu. U derbi utakmicama same pobjede teško dolaze na samom taktičkom nivou, potrebna je i velika želja. Atmosfera u momčadi je jako dobra, igrači su svjesni važnosti utakmice. Uvjereni su da će pobijediti. Važno je da budemo ono što jesmo, uradimo ono što smo planirali. Pred igrače ne želim stavljati teret, od njih želim samo da igraju nogomet.

Sve ono što nije nogomet neka ide na mene – kazao je Carrillo .Na raspolaganju za utakmicu s Dinamom Carrillo neće imati otprije ozlijeđene Futacsa i Carbonijerija te Juranovića i vjerojatno Almeidu. A nema ni Saida kojeg je trener prebacio u drugu momčad.– Vidjet ćemo što je s Hugom, on se želi što prije vratiti, odradio je trening s loptom. Vidjet ćemo što kažu liječnici, ali s obzirom na Hugovu volju ne bih ga eliminirao iz utakmice. Za Saida sve znate, odluka o prebacivanju u drugu momčad je interna, ja sam je donio. Ta odluka je za momčad – kaže Hajdukov trener.

Pozorno je Carrillo analizirao dvoboju Dinama i Osijeka.– Osijek je igrao inteligentno, dobro je stajao u obrambenim linijama, prijetio na krilima preko Lope, Ejupija i Grezde. Dinamo će protiv nas biti oprezan u defenzivi. Mi ćemo igrati mušku igru, svi koji istrče na travnjak moraju biti na visokom nivou, a kada smo takvi onda nas protivnik teško može pobijediti. Još kad znamo da igramo pred našim navijačima, onda znam da nema igrača koji neće dati sto posto – rekao je Carrillo.

hr Fri Oct 20 2017 15:33:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Policija izdala priopćenje uoči utakmice Hajduk-Dinamo

U subotu, 21. listopada 2017. s početkom u 19:00 sati u Splitu, na gradskom stadionu „Poljud“ odigrati će se nogometna utakmica između HNK „Hajduk“ i GNK „Dinamo“.

Policija obavještava građane  da će na dan utakmice policija vršiti blokadu prometa. Od 11:00 sati će se uspostaviti blokada prometa na šetnici oko stadiona (osim za vozila policije). Od 14:00 sati će se uspostaviti blokada prometa u ulici VIII. Mediteranskih igara, i to na raskrižju navedene ulice s ulicom Sedam Kaštela (osim vozila policije), kod bazena i kod ugostiteljskog objekta „Hemingway“ (osim vozila s propusnicom). Od 16:00 sati će se uspostaviti blokada prometa u dijelu ulice Zrinsko-frankopanske, od raskrižja sa ulicom Hrvatske Mornarice do ulaza u Loru, kao i u ulici Put Supavla, od raskrižja s ulicom Put Brodarice (osim za vozila HV, stanara i javnog prijevoza).

Kroz ulicu VIII. Mediteranskih igara će se osigurati nesmetano prometovanje autobusa.

Na dan odigravanja utakmice policija će, sukladno članku 79. Zakona o policijskim poslovima i ovlastima, prije, za vrijeme odigravanja i nakon završetka utakmice vršiti snimanje na stadionu i prilaznim pravcima.

Obavijesti i upozorenja građanima:

-zabranjeno je unošenje pirotehničkih sredstava na stadion i njihovo korištenje posjetiteljima i drugim osobama koje se kreću prema stadionu,

- zabranjeno je nošenje oružja ili predmeta za ozljeđivanje, alkoholnih pića i drugih pića koja se nalaze u staklenim i plastičnim bocama, odnosno tetrapak ambalaži,

-nije dozvoljeno ni unošenje kišobrana, upaljača, plastičnih boca i drugih tvrdih predmeta, torba i ruksaka na stadion zastave ne nositi na drvenim ili metalnim štapovima, jer unos takvih štapova neće biti dozvoljen (na stadion se mogu unijeti plastični šuplji štapovi, dužine do 1 m)

Obavijest za gostujuće navijače:

Policijski službenici Policijske uprave splitsko-dalmatinske vršiti će prihvat organiziranih i neorganiziranih skupina navijača na izlazu s autoceste A1- naplatna postaja Dugopolje. U tu svrhu kod naplatne postaje Dugopolje vršiti će se posebna regulacija prometa.

Sve organizirane skupine navijača koje u dolasku budu pod policijskom pratnjom, biti će upućene izravno na stadion „Poljud“. Za sve ostale gostujuće navijače koji budu putovali neorganizirano, osobnim ili kombi-vozilima osiguran je parking kod naplatne postaje Dugopolje, pod policijskim nadzorom, odakle je organiziran prijevoz autobusima do stadiona „Poljud“ i natrag.

Gostujućim navijačima napominju da je naplatna postaja Dugopolje na autocesti A1 udaljena 15 kilometara od stadiona, pa je preporučeno vrijeme dolaska do 16:00 sati, što je ujedno i posljednje vrijeme dolaska u kojem se posjetiteljima može osigurati pravovremeni dolazak do stadiona.

hr Fri Oct 20 2017 15:30:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Said prebačen u drugu momčad - do daljnjega

Ostali igrači rade punim intenzitetom za subotnji derbi

Nastavljaju hajdukovci s pripremama za najveći derbi hrvatskog sporta. Odradili su danas jutarnji trening na kojem nije bilo Ahmeda Saida Saidakoji je prema odluci trenera Joana Carrilla prebačen u drugu momčad. Said će u kadru trenera Siniše Oreščanina trenirati do daljnjega, a danas je odradio i prvi trening s Hajdukom II.

Josip Juranović je danas imao zamjenski trening i trebao bi biti na raspolaganju Hajdukovom treneru za derbi s Dinamom. Svi ostali igrači (osim ozlijeđenih Marka Futacsa, Gustava Carbonierija i Huga Almeide) rade punim intenzitetom, među kojima i kapetan Zoran Nižić koji je zbog kartona propustio utakmicu s Cibalijom i predvodit će svoju momčad u subotnjem derbiju. - piše hajduk.hr

hr Wed Oct 18 2017 16:13:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.