Cibona u finalu s Cedevitom, Tomas i Žorić uništili snove Zadrana

Košarkaši Cibone na Višnjiku su bili bolji od Zadra i tako došli do finala doigravanja u kojem ćemo gledati derbi između Cibone i Cedevite. Presudan je pad energije u posljednjoj četvrtini u kojoj su Zagrepčani došli do prednosti koju do kraja nisu ispuštali…

ZADAR 88-96 CIBONA

Krenuli su furiozno Zadrani, poveli sa sedam koševa razlike, ali serijom 11-2 uzvraćaju košarkaši Cibone za plus 5 (14-9). Do kraja su u prednosti bili Zadrani, a tek je košem s pola terena Vuković smanjio na tek, oku gledljivijih, minus dva (22-20) za zagrebačku momčad.

Drugi dio su uhvatili priključak i Zagrepčani, uspjeli doći do egala četiri minute prije kraja pa do sudčeva zvižduka uspijeli ubaciti još sedam na zadarska dva koša i tako otići na odmor s plus +5 (42-37)

Prelomili su Cibosi susret u prvim minutama treće četvrtine kada je Tomas ubacio tricu i donio svojoj momčadi deset koševa razlike. Vraćali su se Zadrani, uspjeli doći i do -4, ali više od toga nije išlo. Zanimljivo je, nakon što je to uspjelo Vukoviću,  tricu s pola terena na isteku treće četvrtine uspio pogoditi i Bašić.

Ipak, uspjeli su Zadrani u četvrtom periodu do čuda - Steven Grayj ubacio je šest poena i vratio prednost na stranu Zadru, ali ipak ne zadugo jer su košarkaši Cibone ubacili u „brzinu više“ i do kraja pobijedili za ulazak u finale na krilima Tomasa i Žorića koji su kombinirano ubacili nevjerojatnih 59 poena.

U finalu će Cibona igrati protiv Cedevite u tri utakmice, a prva je već ovog četvrtka u Domu Sportova.

hr Mon May 21 2018 08:04:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

A sad Španjolska! Hrvatska protiv Bahreina odradila lakši trening

Sutra Kauboje čeka borba za prvo mjesto u skupini
Hrvatska rukometna reprezentacija u 4. kolu Skupine B Svjetskog prvenstva u rukometu s lakoćom je razbila Bahrein sa 32:20. Unatoč tome što je izbornik Červar uglavnom odmarao glavne igrače, bila je ovo od početka igra mačke i miša. Već u prvom dijelu imali smo dvoznamenkastu prednost, a početkom drugog dijela došlo je očekivano do opuštanja. Na kraju uvjerljivih plus 12 s pola snage.

Prvo ime susreta bio je Manuel Štrlek koji je zabio 11 pogodaka. Sutra od 20:30 igramo protiv Španjolske za prvo mjesto u skupini.

Hrvatska: Marin Šego, Ivan Stevanović 1 (12 obrana), Manuel Štrlek 11(2), David Mandić 1(1), Zlatko Horvat, Ivan Vida 5, Željko Musa, Marin Šipić 1, Krešimir Kozina 3, Damir Bičanić 5, Alen Blažević, Domagoj Duvnjak, Luka Cindrić 1, Igor Karačić, Luka Stepančić, Jakov Vranković 4.
hr Wed Jan 16 2019 20:35:38 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Žuti otputovali u Sarajevo: "Idemo se boriti"

Trener Splita osvrnuo se i na izostanak Kovačevića i Morrisa, odnosno na moguće dolaske na Gripe
Bez Maja Kovačevića i Jamela Morrisa momčad Vladimira Anzulovića otputovala je prema Sarajevu, na dvoboj 16. kola Druge ABA lige u kojem Split gostuje kod Sparsa (četvrtak, 19 sati).

- Nadam se dobroj utakmici, posljednja dvoboj u kojem smo ove sezone bili kompletni bila je to baš ona splitska utakmica protiv Sparsa. Istina, tada smo rano izgubili Veljačića, sada ga imamo, ali nemamo neke druge igrače. No, kako bilo da bilo, idemo se boriti. Spars se znatno pojačao, doveli su sjajnog šutera Hasandića i Bajramovića, koji je igrao na najvišem nivou europske košarke. Neće nam biti jednostavno pružiti otpor domaćinu, ali sigurno se nećemo predati kao u nijednoj utakmici dosad. Treba nam malo bolje koncentracija u skoku, u dobroj obrani, da ih ne dovedemo do drugih šansi. Bez dobre obrane šanse za naš uspjeh će biti svedene na minimum, ali možemo ih u ovom sastavu pokušati iznenaditi - kazao je Anzulović.

Prisjetio se poraza na Gripama protiv Sparsa (60:63) kada je Split imao sve u svojim rukama, ali i pogledao prema novom dvoboju.

- Dobro smo igrali tridesetak minuta, imali pad u zadnjoj četvrtini, tada su nas zadesile nesretne ozljede Morrisa i Veljačića. Sparsi su momčad koja je fizički u ligi, uz Kopar, najjača. Tijela, koja imaju pripadaju i prvoj ABA ligi. Tu su Vrabac, Albijanić, Protić... Ne dozvoljavaju protivniku da se razmaše. Izuzetno su jaki u skoku. Nadam se da ćemo popraviti fizički dio u odnosu na prvu utakmicu - kaže Anzulović.

Osvrnuo se i na izostanak Kovačevića i Morrisa, odnosno na moguće dolaske na Gripe.

- Pričamo o tome već dugo. Vjerujem da će vodstvo kluba donijeti pravu odluku. Znate kako je, svaki trener uvijek hoće dva pojačanja, međutim imamo ono što imamo. Apsolutno su neki mladi igrači iskoristili šansu u ovom periodu, najprije Gizdavčić, pa Rebić, potom Vrgoč. Mislim da ćemo iskoristiti situaciju na tržištu da dovedemo nekoga tko nam može pomoć. Nedostaje nam jedan vanjski igrač u rotaciji - rekao je Anzulović.
hr Wed Jan 16 2019 13:43:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Bahrein zagrijavanje za Španjolsku, Červar odmara glavne igrače

Hrvatska rukometna reprezentacija večeras od 18 sati igra susret 4. kola skupine B Svjetskog prvenstva protiv Bahreina

Kauboji su osigurali plasman u drugi krug i ova utakmica nema težinu jer dva boda koja ćemo osvojiti u slučaju pobjede ionako nećemo prenijeti u drugi krug. Ipak, izbornik Červar želi ovu utakmicu iskoristiti maksimalno.

- Protiv Bahreina ćemo odmarati glavne igrače, a priliku će dobiti oni koji su dosad malo igrali, da i oni malo dobiju na samopouzdanju. Tako i utakmica protiv Bahreina ima nekog smisla, ne rezultatski jer smo već prenijeli dva boda. Dakle, ne podcjenjujemo Bahrein, ali ćemo i na toj utakmici uigravati se i taktički se spremati za Španjolsku, koju ćemo u ova dva dana dodatno analizirati. Naš cilj je s četiri boda doći u Koeln, rekao je izbornik Červar u najavi utakmice.

Ključnu utakmicu naša reprezentacija igra sutra protiv Španjolske kada će se odlučivati o prvom mjestu u skupini i s koliko bodova idemo u drugi krug.

hr Wed Jan 16 2019 13:28:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

SP u rukometu: Dramu u Berlinu zakuhao N´Guessan u posljednjoj sekundi

Zanimljiv je bio i rukometni utorak u skupinama A i C, a status "ljepotice večeri" dobio je veliki derbi između Njemačke i Francuske koji je nakon ogromne drame završio podjelom bodova. Junak Nijemaca bio je N´Guessan koji je pogodio sa zvukom sirene za konačnih 25:25...
GRUPA A

RUSIJA - BRAZIL 23:25 (10:15)

Brazil je napravio velik i težak posao te došao nadomak treće pozicije koja vodi u daljnju fazu natjecanja protiv Rusije. Osjetio se ruski umor od početka, Brazilci su svojom neorganiziranom igrom stvarali velike probleme vrsti Rusije koja je do kraja prvog dijela pretrpjela minus od pet pogodaka. Nisu stvari bitno drukčije bile ni u nastavku, a pokušajem pojačavanja intenziteta zaredala su se i isključenja koja su bolje iskoristili Brazilci i na kraju slavili.

KOREJA - SRBIJA 29:31 (16:14)

Skoro punih 50 minuta ništa nije slutilo kako će uzdignute glave na kraju s parketa izaći Srbi koji su, bez manjka energije, stvari u svoje ruke uzeli u posljednjim minutama drugog dijela, napravila seriju 4:0 i došla do pobjede koja joj ostavlja male nade u prolazak dalje. Da bi se ustinu to i dogodilo mora se dogoditi sklop - pobjeda Srbije nad Njemačkom u Berlinu te porazi Brazila i Rusije od Koreje i Francuske. Zbilja nerealno i s malom vjere u takav rasplet.

NJEMAČKA - FRANCUSKA 25:25 (12:10)

"Ljudi moji pa je li to moguće?" točno na 100 godina od rođenja sinjskog velikana Mladena Delića mogla se ponovno upotrijebiti slavna rečenica u derbiju večeri, srazu Njemačke i Francuske. Veliki ulozi, odlične obrane i još bolji napadi za pravi spektakl koji je vrhunac doživio u posljednje dvije minute. Pri vodstvu Njemačke od 25:24 iskazao se vratar Gerard u spriječavanju odlaska domaćina na dva razlike, bezidejni napad Francuza završio je potom probijanjem N´Guessana da bi 33 sekunde prije kraja mini predah uzeo njemački strateg. Strašno griješe u narednom napadu Nijemci preko Bohma koji loptu baca u prazno, a svega sekundu prije kraja iz tragičara se u junaka pretvara N´Guessan koji zabija preko bloka i donosi remi u Berlin. Vrlo vjerojatno u udarcu koji je samo tada i nikad više završio iza francuskog čuvara mreže.

GRUPA C

SAUDIJSKA ARABIJA - TUNIS 20:24 (8:12)

Nakon jučerašnje pobjede nad Čileom reprezentacija Tunisa na dobrom je putu prema ostvarenju njihova cilja - prolaska u daljnju fazu natjecanja jer su, pobjedom protiv Saudijske Arabije, svoj prolaz stavili u posljednjoj utakmici prve faze - u međusobnom ogledu s Austrijom. Sve do pred kraj prvog dijela Saudijci su držali priključak, a onda upali u "crnu rupu" i prepustili "uzde" susreta Tunižanima koji su do kraja rutinirano slavili.

NORVEŠKA - ČILE 41:20 (21:12)

Pred sraz s Dancima Norveška je odradila još jedan malo teži trening u kojem je deklasirala reprezentaciju Čilea. Pod vodstvom Christiana Bergea Norvežani su zacrtano postigli - otišli na odmor s velikom razlikom i time već osigurali nova dva boda u prvoj fazi. Do kraja je bilo samo izvjesno s koliko će razlike kraj doseći i ovaj susret.

AUSTRIJA - DANSKA 17:28 (8:11)

Nije težak posao imala Danska koja je još jednom do dvoboda izašla u susretu prve faze natjecanja. Nepogriješiv je domaćin svjetske smotre, a još jednu "žrtvu" nakon Čilea, Tunisa i Saudijske Arabije našao je u vrsti Austrije. Od početka drugog dijela svima je postalo jasno tko će na kraju slaviti i donijeti tako maksimalnih 8 bodova svojim vjernim navijačima.