Sunara je Splitova budućnost: "Stvaramo sjajne vratare, na tom putu ćemo i ostati"

Hrvoje Sunara je nakon nove godine prešao u stručni stožer Vjekoslava Lokice i bit će zadužen za razvoj Splitovih vratara
Hrvoje Sunara novi je trener Splitovih vratara, nekada talentirani čuvar mreže, mladi reprezentativac Hrvatske, danas 37-godišnji učitelj vratara pred kojim je obećavajuća karijera. Brojne kolege njegovih godina, a i oni malo stariji, još uvijek nisu objesili rukavice o klin, međutim Sunara se odlučio umiroviti prije tri godine. U poslu je naravno ostao, radi ono što najbolje zna - prenosi bogato iskustvo na mlade vratare. Već dvije godine član je stručnog stožera U-21 reprezentacije pod vodstvom Nenada Gračana što dovoljno govori o njegovim kvalitetama.

Hrvoje je karijeru započeo u Hajduku gdje je upisao preko 60 nastupa, branio je u Hapoelu Beer Shevi, Pomorcu, Karlovcu i konačno se umirovio kao vratar Splita. Ostao je u Parku mladeži, klub je odavno prepoznao njegove kvalitete i postavio ga za glavnog trenera vratara u omladinskoj školi gdje je u proteklom razdoblju radio sjajan posao. Prije nekoliko dana, nakon odlaska Tihe Bulata, promoviran je u prvu momčad. U klubu nisu ni trenutak razmišljali o nekom drugom rješenju, Sunara je bio unaprijed predodređen za taj posao.

U ruke je dobio dvojicu perspektivnih vratara, kapetana Tomislava Duku - jednog od najboljih čuvara mreže u Hrvatskoj, te mladog Luku Kukića čiji izniman talent treba do kraja izbrusiti. Sunara ima odgovoran posao, ali i slatke brige u budućnosti, jer inkubator Crvenih još brojne vratarske dragulje.

- Ovo vidim kao normalnu stepenicu u mojoj karijeri, zahvaljujem se klubu na povjerenju i nadam se da ću ga vrlo brzo opravdati. U Split sam ciljano došao zbog ovoga, u početku sam prepoznao projekt, stigao sam kao treći vratar kako bi se Duki mogla otvoriti opcija posudbe, a ubrzo nakon toga sam krenuo u trenerske vode. To je bio plan od početka. U međuvremenu sam dobio UEFA B licencu, radio sam s mlađim kategorijama u klubu, te s U-21 reperezentacijom. Cilj mi je ubrzo završiti UEFA A licencu za vratare nakon što se otvori novi krug upisa, te odraditi što bolji posao s prvom momčadi - kaže nam Sunara koji se već na početku priprema uhvatio ozbiljnog posla.

U omladinskoj školi radio je s juniorima i mlađim pionirima. Ističe kako Split ne mora brinuti za budućnost na poziciji vratara.

- Skoro tri godine proveo sam u omladinskoj školi, bilo je to jedno fenomenalno iskustvo i odlična podloga za nastavak karijere. Posebno je zadovoljstvo raditi s tako talentiranim momcima, neki od njih već kucaju na vrata prve momčadi. Tu je Tomić koji je na žalost trenutno ozlijeđen i čekamo njegov oporavak. Radi se o sjajnom mladom vrataru koji će sigurno jednog dana biti Splitov broj 1, a uz njega su još Duvnjak i Bulat, dva perspektivna čuvara mreže,  koji u bilo kojem trenutku mogu biti priključeni seniorima. Samo treba dobro raditi s njima i nema straha za budućnost.

Još za vrijeme aktivnog bavljenja nogometom bio je suigrač Tomislava Duke. Danas mu je učitelj, njemu i Kukiću.

- Tako je, nije to rijedak primjer kod nas vratara, često se događa. Duka je stalno trenirao s nama, već tada je pokazivao talent, a u proteklih godinu dana postao je jedan od najboljih vratara u državi. Kukić je izniman potencijal, treba raditi na nekim stvarima, ali ne sumnjam da će se razvijati u pravom smjeru. Odlično igra nogom, jedno vrijeme je bio igrač, često bi ga treneri u omladinskoj školi uveli umjesto igrača kad je već počeo braniti i ne bi se uopće vidjela razlika.

- Split je uvijek imao tradiciju stvaranja sjajnih vratara, nadam se i vjerujem da ćemo ostati na tom putu. Dat ću sve od sebe da budemo još bolji u tom segmentu - zaključio je Sunara.

hr Tue Jan 10 2017 14:46:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split je s 3:1 svladao Jadran iz Ploča

Pudar: U prvom poluvremenu vidjeli ste Split kakvog želim
Nova pobjeda za Split, u dvoboju 5. kola 3. HNL jug "crveni" su u Parku mladeži s 3:1 svladali Jadran LP iz Ploča. Momčad Ivana Pudara odigrala je briljantno prvo poluvrijeme, golovima Pjera Antunovića u 21., Frane Baraća u 24. te Nicholasa Lanosa u 32. minuti povela s 3:0 i u potpunosti razbila Pločane.

U nastavku su "crveni" kontrolirali utakmicu, Jadran je u 52. minuti uspio smanjiti vodstvo Splita pogotkom Jurčevića, ali to je bilo sve što je momčadi Gorana Prolete uspjela napraviti. - Prvo poluvrijeme bilo je baš onako kako ja želim, igrali smo brzo i okomito, dinamično.

Zbog toga smo i poveli s 3:0, bio je to Split kakvog želim. U nastavku smo pali, ali to je normalno s obzirom na to da se još uigravamo, a bili smo bez kartoniranog, u 9. minuti nam se ozlijedio Barać, a Lanos je bio načet. Važno je da smo kontrolirali utakmicu i pobjeda u nijednom trenutku nije došla u pitanje.

Moram biti zadovoljan, još ćemo se pojačati s par igrača da bismo držali težak ritam lige - kazao je Splitov trener Ivan Pudar.Ovo je Splitu druga prvenstvena pobjeda zaredom, u prošlom kolu istim rezultatom Pudarova momčad je svladala Zagoru u Unešiću, a sada je u Parku mladeži pao Jadran. U sljedećem kolu "crvene" čeka novi derbi, idu u Hrvace.
unesic-1080x675

hr Sat Sep 23 2017 20:46:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

U Park mladeži stiže Jadran iz Ploča

Pudar: Želimo pobjedu i priključak vrhu
Trebalo je malo vremena za uigravanje, Ivan Pudar i njegov pomoćnik Armando Marenci u hodu su složili momčad vrijednu respekta, dovoljno kvalitetnu da se u redovima Splita nadaju povratku u Drugu ligu. U 5. kolu Treće lige jug Split će u Parku mladeži ugostiti Jadran iz Ploča (16.30 sati), a strateg "crvenih" jasno je poručio.

- Želimo pobjedu i priključak vrhu tablice. Split za to ima snagu i kvalitetu. Nakon prva tri kola u kojima smo se tražili, uigravali, stigla je pobjeda nad Zagorom u Unešiću, momci dobro rade, iz utakmice u utakmicu bit ćemo sve bolji - kazao je Pudar.

Dvoboj Splita i Jadrana možete pratiti u izravnom prijenosu na Full TV-u (može se gledati preko Max TV-a i Bneta) te na Facebooku Dalmacijanews, Dalmacijaonline i RNK Split.

hr Fri Sep 22 2017 20:17:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Mlađi pioniri RNK Splita slavili u međunarodnim prijateljskim susretima

Kada nogomet postane spoj prijateljstva i veselih trenutaka..
 Na Parku mladeži sinoć su odigrane dvije međunarodne utakmice između dječaka RNK Split i njihovih vršnjaka iz češkog prvoligaša SK Sigma. Na teren su najprije izišli dječaci rođeni 2006.godine. U dosta kvalitetnoj utakmici dječaci RNK Split su pod vodstvom trenera Ivana Ivkovića uvjerljivo slavili rezultatom 5:1.U drugom susretu sastali su se dječaci rođeni 2005.godine.I u ovom susretu pobjedu su odnijeli domaćini pod vodstvom trenera Joška Gorete, rezultat je na kraju bio 3:2.

Nakon utakmica dječaci i treneri oba kluba su u prostorijama omladinske škole RNK Split druženjem i prigodnom zakuskom zaključili ovo druženje.

hr Thu Sep 21 2017 15:01:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Dominacija Splita na terenu u Unešiću

Split je napokon došao do svoja prva tri boda pobjedivši NK Zagoru.
Rnk Split nakon dvije nerješene utakmice i jednog poraza napokon je došao po svoja prva tri boda u ovosezonskom natjecanju 3.HNL Jug.

Crveni su od samog početka pokazali dominaciju na terenu. Prvih 15 minuta Gale i Frane Barać promašili su dvije lijepe šanse. U prvom poluvremenu sudac je podijelio 6 žutih kartona, svakoj momčadi po tri što govori o tome kakva je borba bila na terenu. Domaćini su u 20. minuti došli do zgoditka iz penala iako su Splitovci imali čak 14 udaraca i nezadovoljni otišli na predah.

U drugom poluvremenu nastavlja se dominacija Splita. Bilo je očito da je smirena ruka Ivana Pudara i pomoćnika dodatno motivirala igrače na pobjedu. Na samom početku poluvremena pogodili su stativu i imali poništeni zgoditak. Ipak, u 62 minuti Splitovci dolaze do izjednačenja. Prva akcija Jurića i Llanosa koji povratno dodaje Galiću za 1:1. Nakon toga Split i dalje nastavlja punom parom, a to je okrunjeno drugim pogotkom u 70.minuti za vodstvo. Centaršut Jurića s lijeve strane koji prelazi preko kompletne obrane Zagore, a Barać Stipe s 13 metara proslijeđuje loptu Frani Baraću koji to posprema u mrežu domaćina. Šest minuta nakon, iz kontre, Barać Stipe sa sredine terena dodaje danas vrlo raspoloženom Llanosu koji desnom nogom plasira za zgoditak i konačni rezultat 3:1.

Zagora je u drugom poluvremenu imala jednu šansu, a Splitovcima je ovo lijepa pobjeda za podizanje samopuzdanja pred kup utakmicu protiv Sesveta.