Hrvatska pobjedila Crnu Goru u prijateljskoj utakmici

Sjajna atmosfera u Spaladium areni
Hrvatska rukometna reprezentacija večeras je u punoj Spaladium areni odigrala prijateljsku pripremnu utakmicu protiv Crne Gore uoči početka Europskog prvenstva i pobjedila 25:22 (13:10). Od početka je zaigrao Domagoj Duvnjak a u prvih deset minuta zabio je tri pogotka. Izbornik Lino Červar puno je rotirao i isprobavao razne varijante u obrani i napadu, ali rezultat nije patio a bitno je da nije bilo ozljeda.

Kod naših najviše je zabio Manuel Štrlek (5), Duvnjak je zabio 4, Luka Stepančić, Ivan Čupić i Luka Cindrić po tri gola, Marko Kopljar dva,  Igor Vori i Igor Karačić su postigli po jedan gol.

Izbornik Lino Červar u ovom dvoboju koristio je usluge skoro svih prijavljenih igrača, u sastavu nisu bili jedino Ivan Stevanović i Denis Buntić, a očekuje se da će sutra objaviti i konačan popis za EURO. Sva sredstva od ovog susreta, kojeg je pratilo 10 tisuća gledatelja, namijenjena su Klinici za dječju kirurgiju KBC-a Split.
Prvu utakmicu na Euru izabranici Line Červara odigrat će 12. siječnja protiv Srbije u Spaladium areni.

Hrvatska
: Alilović, Pešić, Mihić, Marić, Duvnjak (4), Stepančić (3), Kopljar (2), Vori (1), Gojun, Horvat(3), Karačić (1), Kontrec, Mandalinić, Š. Ivić, Štrlek (5), Čupić (3), Musa, Mamić, Cindrić (3), Jaganjac.

hr Fri Jan 05 2018 22:24:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Potez Line Červara 'zapalio' internet

Na društvenim mrežama pojavila se snimka neobičnog poteza izbornika Červara

Hrvatska rukometna reprezentacija sinoć je teškom mukom pobijedila Bjelorusiju sa 25:23.

Nakon velike drame protiv Švedske, došlo je do važne pobjede, a nakon utakmice pojavila se snimka na društvenim mrežama na kojoj se vidi kako je Červar u posljednjem napadu Bjelorusije ometao njihova igrača.

Naime, kod vodstva Hrvatske 24:23, naši protivnici imali su napad za izjednačenje. Karvatski u tim trenucima kreće prema golu Hrvatske, išao je s desne strane, uz samu aut-crtu, a Lino Červar rukama ga je pokušao zaustaviti, piše Večernji.

Suci to nisu vidjeli, a Bjelorusi nisu uspjeli iskoristiti taj napad.

Snimku pogledajte ovdje.

hr Fri Jan 19 2018 10:05:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

NBA: Dobri Šarić i Hezonja, Bogdanović ispod prosjeka

Šarić je bio drugi strijelac svoje momčadi dok Hezonja pokazuje da za njega ima mjesta na NBA parketima
Philadelphia je slavila u gostima kod Bostona s 89:80, a Dario Šarić odigrao je još jednu dobru utakmicu. On je za 34 minute ubacio 16 koševa te upisao 6 skokova i 2 asistencije.

Orlando je minimano poražen 104:103 u gostima kod Clevelanda, a naš Mario Hezonja je za 24 minute postigao 12  koševa uz dva skoka.

Indiana je poražena u gostima kod Portalnda 10:86 a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je za 24 minute na parketu ubacio 8 poena te uhvatio 4 skoka.

NBA rezultati:

Boston - Philadelphia 80:89
Cleveland - Orlando 104:103
Houston - Minnesota 116:98
Portland - Indiana 100:86

hr Fri Jan 19 2018 09:38:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska jedva pobijedila Bjelorusiju

Sretno izborena pobjeda protiv najslabijeg protivnika u skupini
Hrvatska rukometna reprezentacija teškom je mukom izborila pobjedu protiv Bjelorusije 25:23 u prvoj utakmici drugog kruga Europskog prvenstva. Naši rukometaši sami sebi su zakomplicirali završnicu utakmice, cijeli susret imali smo prednost koja je varirala od dva do pet pogodaka da bi dopustili Bjelorusima tri minute prije kraja da izjednače na 23:23. Srećom, Cindrić i Kopljar u zadnjoj minuti postižu pogotke koji su nam donijeli pobjedu. Mamić i Stepančić sa po pet pogodaka bili su najefikasniji u našoj reprezentaciji.

Ovakvom igrom i pogreškama koje su naši rukometaši radili nemamo velikih šansi protiv Norveške i jake Francuske. Ako mislimo pobijediti u preostala dva dvoboja u skupini I trebat će nam velika promjena u igri, ali i bolji vratari, koji ni večeras nisu bili raspoloženi. Pešić je bio na 22 posto obrana, Stevanović na 24 posto obrana te je to ipak premalo s obzirom da su sa druge strane bili Bjelorusi.

Ono što je početkom susreta upalo u oči je da je u zagrebačkoj Areni bilo slobodno nekoliko tisuća mjesta, a i atmosfera nije na razini Spaladium arene. Rukometaši u naredne dvije utakmice zaslužuju pravu podršku i punu dvoranu. Sljedeću utakmicu igramo protiv Norveške u subotu od 20:30 sati.

hr Thu Jan 18 2018 22:25:17 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Lino Červar napravio i treću izmjenu: U momčad uskače Marino Marić!

Nakon što je Domagoja Duvanja zamijenio Buntićem, a Mirka Alilovića Ivanom Pešićem, izbornik rukometne reprezentacije Hrvatske Lino Červar odlučio se za još jednu zamjenu

Umjesto Denisa Buntića koji ide na tribine u momčad za drugi krug natjecanja uskače Marino Marić! - javlja gol.hr

- Hrvatski izbornik Lino Červar izvršio je pravo na treću zamjenu igrača. Umjesto Denisa Buntića u večerašnjoj utakmici protiv Bjelorusije zaigrat će Marino Marić. - stoji u priopćenju za javnost Hrvatskog rukometnog saveza.

Marić će imati pravo nastupa već večeras kada Hrvatska igra protiv Bjelorusije prvu utakmicu skupine I.

Nakon završetka prve faze natjecanja Kauboji su u drugu rundu prenijeli samo dva boda iz pobjede protiv Srbije, dok je Švedska prenijela četiri. Osim Bjelorusije, koja ima nulu na svom kontu, Hrvatska će za prolaz u polufinale morati pobijediti Norvešku (2 boda) i Francusku (4 boda). - piše gol.hr

Utakmica Hrvatska – Bjelorusija igra se večeras u 20:30

hr Thu Jan 18 2018 13:26:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.