Atletico mijenja sustav igre, Vrsaljku prilika za veću minutažu

Atletico Madrid se nalazi na šestom mjestu u prvenstvu pa je Simeone odlučio isprobati novu varijantu uoči nastavka sezone, a u srijedu igra prvu utakmicu osmine finala kupa protiv Las Palmasa

Trener europskog nogometnog doprvaka Atletica iz Madrida Diego Simeone rekao je u ponedjeljak kako desni bekovi Juanfran Torres i Šime Vrsaljko mogu u isto vrijeme zajedno igrati na toj strani čime je uoči drugog dijela sezone otvorio put hrvatskom reprezentativcu da se nakon sedam odigranih utakmica učvrsti u momčadi.

Atletico je prije tri dana u prijateljskoj utakmici u Saudijskoj Arabiji protiv Al-Ittihada igrao sa Juanfranom (31) na desnom krilu dok je Vrsaljko (24) igrao iza njega u obrani.

- Nastojimo osjetno promijeniti sredinu terena prema naprijed, tražimo rješenja, alternativu... Shvatili smo da Juanfran može značajno doprinijeti ondje, ranije je igrao na toj poziciji, uvijek dobro napadao te je jedan od naših najboljih asistenata u ovih proteklih pet godina - izjavio je Simeone na novinskoj konferenciji u Madridu.

Atletico Madrid se nalazi na šestom mjestu u prvenstvu pa je Simeone odlučio isprobati novu varijantu uoči nastavka sezone, a u srijedu igra prvu utakmicu osmine finala kupa protiv Las Palmasa.

- Ova varijanta je jedna alternativa koja će Šimi omogućiti da se dobro pokaže te duplira stranu sa Juanfranom. To dupliranje strane nas je uvijek koštalo. Saul je ondje igrao, Gaitan također, pa Carrasco kojem se ne sviđa ondje igrati. Tražimo one koji osjećaju potrebu i ambiciju biti ondje, Juanfran će ondje igrati sutra, jer to zna raditi. Svidio mi se njegov nastup u Saudijskoj Arabiji - rekao je Simeone.

U posljednjoj utakmici Atletico je pobijedio Al-Ittihad sa 3-2, a prvi gol je zabio Juanfran. Španjolac, koji je u momčadi od 2011. kada je Simeone sjeo na klupu Atletica, u prvom dijelu sezone dobivao je prednost u odnosu na hrvatskog reprezentativca. Vrsaljko je od ljetošnjeg dolaska iz talijanskog Sassuola odigrao sedam utakmica mijenjajući Juanfrana na desnoj strani obrane.

- Vrsaljko uvijek igra dobro kada uđe. Energičan je - rekla je Patricia Cazon, novinarka sportskih novina AS sa sjedištem u Madridu.

- Carrasco pak ne želi igrati na desnom krilu, a Juanfran je dobro odgovorio na tom mjestu. To mu je uostalom bila prvotna pozicija.

hr Mon Jan 02 2017 17:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Italija: Torino - Milan 2-2, Pašaliću 90 minuta

Nogometaši Torina i Milana su u posljednjoj utakmici 20. kola talijanskog prvenstva odigrali 2-2 (2-0).

Domaći su bili puno bolji u prvom poluvremenu i poveli sa 2-0 preko Belottija (21) i Benassija (26), te su imali i veliku priliku za trći gol, ali je udarac Ljajića sa 11 metara u 32. minuti obranio Donnarumma.

U nastavku je Milan zaigrao bolje i stigao do poravnanja zahvaljujući Bertolacciju (55) i Bacce (60-11m).

Mladi hrvatski reprezentativac Mario Pašalić igrao je čitavu utakmicu za Milan koji je sada peti sa 37 bodova i utakmicom manje, dok je Torino deveti sa 30 bodova.

Na vrhu je Juventus sa 45 bodova, jedan manje uz utakmicu više ima druga Roma.

hr Mon Jan 16 2017 23:30:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Subašićev Monaco preuzeo vrh Le Championata

Nogometaši Monaca uvjerljivo su na gostovanju pobijedili Marseille 4-1 preuzevši vodstvo na ljestvici.

Momčad iz Kneževine odigrala je još jednu sjajnu utakmicu protiv Marseillea. U prvom susretu ove sezone Monaco je na svom travnjaku slavio 4-0, a večeras na Velodromeu 4-1.

Golove za pobjednički sastav zabili su Thomas Lemar (15), Radamel Falcao (21) i Bernardo Silva (45, 56), dok je strijelac za domaćine bio Rolando (28).

Hrvatski reprezentativac Danijel Subašić odlično je branio za goste koji su ovom pobjedom preuzeli vrh Le Championnata.

U ranije odigranom susretu Caen je pobijedio Lyon 3-2, a junak utakmice bio je hrvatski nogometaš Ivan Santini koji je postigao dva pogotka za Caen.

Caen je stigao u vodstvo u 8. minuti, kad je Cornet poslao loptu u svoju mrežu. U 29. minuti Santini je postigao svoj prvi pogodak na utakmici realiziravši kazneni udarac za 2-0. Samo šest minuta poslije kazneni udarac dosuđen je i za Lyon, a precizan je bio Lacazette. Isti igrač zaslužan je što je gostujuća momčad do poluvremena stigla izjednačiti i to u 45. minuti.

U 61. minuti Caen je došao do pobjedničkog pogotka. Karamoh je ubacio s desne strane na visinu peterca, gdje se neometan našao Santini i glavom poslao loptu u mrežu. Bio je to 12. pogodak 27-godišnjeg Zadranina ove sezone u francuskom prvenstvu, koji je Caenu donio šestu pobjedu i bijeg iz opasne zone.

Na ljestvici vodi Monaco sa 45 bodova koliko ima i Nica na drugom mjestu, ali uz slabiju razliku pogodaka. Treći je PSG sa 42 boda, a Lyon je četvrti sa 34 boda.

hr Sun Jan 15 2017 23:55:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Sevilla u drugom pokušaju zaustavila Realov niz

Prije preokreta na Ramon Sanchez Pizjuanu madridska momčad je posljednji poraz doživjela 6. travnja prošle godine, kad ju je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka s 2-0 pobijedio njemački Wolfsburg. Od tada je Real u 40 utakmica uspio ostvariti 30 pobjeda i deset puta odigrati neodlučeno

Ono što im nije pošlo za rukom prije tri dana u uzvratnoj utakmici osmine finala Kupa Kralja, nogometaši Seville napravili su u derbiju 18. kola španjolskog prvenstva pobijedivši Real Madrid sa 2-1 u velikom preokretu te su na taj način zaustavili pobjednički niz Zidaneove momčadi koji je trajao punih 40 utakmica od travnja 2016. godine.

Sve do 86. minute Real je imao pobjedu i tri boda u rukama, zahvaljujući pogotku Cristiana Ronalda koji je u 67. minuti realizirao kazneni udarac. No, tada je uslijedio preokret u kojem je aktivno sudjelovao i Realov kapetan Sergio Ramos.

Naime, u 86. minuti loše je reagirao na ubačaj Sarabije te glavom poslao loptu u vlastitu mrežu. Jedna minuta dijelila je Real i Sevillu od podjele bodova, kad je Stevan Jovetić udarcem s 20-ak metara uspio svladati Keylora Navasa i donijeti Sevilli pobjedu za napredak do drugog mjesta na prvenstvenoj ljestvici. Sevilla ima 39 bodova, jedan manje od vodećeg Reala, a jedan više od trećeplasirane Barcelone. Real ima utakmicu manje u odnosu na Sevillu i Barcelonu.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real, dok je Mateo Kovačić u 75. minuti zamijenio Nijemca Tonija Kroosa. Na njegovu žalost, upravo u razdoblju kad je on ušao u igru, njegova momčad je propustila vodstvo i doživjela prvi poraz nakon više od devet mjeseci.

Prije preokreta na Ramon Sanchez Pizjuanu madridska momčad je posljednji poraz doživjela 6. travnja prošle godine, kad ju je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka s 2-0 pobijedio njemački Wolfsburg. Od tada je Real u 40 utakmica uspio ostvariti 30 pobjeda i deset puta odigrati neodlučeno.

hr Sun Jan 15 2017 23:35:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Fiorentina pobijedila Juventus 2:1: Kalinić zabio majstorski zgoditak

Drugi gol za Fiorentinu postigao je Milan Badelj

U velikom derbiju talijanskog nogometa Fiorentina je na stadionu Artemio Franchi pobijedila Juventus 2-1 golovima hrvatskih reprezentativaca Nikole Kalinića i Milana Badelja.

"Viole" su povele u 37. minuti golom Kalinića kojem je to bio deveti pogodak u prvenstvu ove sezone, te ukupno 13 u svim natjecanjima. Zanimljivo, Kalinić je zabio treći uzastopni susret protiv Juventusa.

U 55. minuti 'viole' su povećale prednost golom još jednog hrvatskog nogometaša Milana Badelja. Prvotno se činilo kako je pogodak postigao Federico Chiesa na Badeljovu asistenciju, no pregledom tv snimke vidjelo se da mladi talijanski napadač nije dirao loptu. Badelju je to bio drugi pogodak ove sezone nakon što je zabio i za pobjedu protiv Rome (1-0).

Svega tri minute kasnije prvak se više sretno nego spretno vratio u život golom Gonzala Higuaina. Torinska 'Stara dama' je u 89. minuti mogla do izjednačenja, no Dybala je promašio 'zicer' nakon odlične asistencije Marija Mandžukića.

Kalinić i Badelj su odigrali cijeli susret za Fiorentinu, dok Hrvoje Milić nije ulazio u igru. Marko Pjaca je za Juventus odigrao posljednjih pola sata, a Mario Mandžukić je dobio posljednjih deset minuta.

Ovom pobjedom Fiorentina je prekinula niz od pet uzastopnih poraza od Juventusa, te ostvarila prvu domaću pobjedu protiv Juvea nakon listopada 2013.

Na ljestvici vodi Juventus sa 45 bodova, Roma je drug sa 44 boda, ali i utakmicom više, dok je treći Napoli sa 41 bodom. Fiorentina je osma sa 30 bodova.

hr Sun Jan 15 2017 22:50:17 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.