Kralj driblinga u Parku mladeži: Volim igrati za publiku, ali ovaj put ću se potpuno podrediti ekipi

Nekada najveći talent Dalmacije svoju karijeru nastavlja u redovima RNK Split
Nekada najveći talent Dalmacije, kralj driblinga, momak koji svojim potezima diže publiku na noge, danas 23-godišnjak koji je nakon nekoliko godina lutanja ponovo u uzlaznoj putanji i u Parku mladeži traži svoju nogometnu afirmaciju. Radi se o Ivanu Tomičiću, napadaču neospornog nogometnog znanja, koji se prije nekoliko dana priključio Crvenima.

Ne tako davno Tomičić je uvjerljivo osvajao titule najboljeg kadetskog i juniorskog igrača, bio je Hajdukov projekt, nogometaš za najveće dosege. Međutim, na tom putu se malo izgubio, prelazak u seniorsku konkurenciju nije prošao bezbolno za njega i vrlo brzo završio je na posudbi u Mantovi kod Ivana Jurića. Nakon godinu dana vratio se u Hajduk II, a po završetku ugovora odlazi u drugoligaški Imotski. Bila mu je potrebna minutaža, klub u kojem se može dokazati. I to nije bio loš potez,

Tomičić se prometnuo u ključnog igrača drugoligaša s Gospinog doca - napadača koji rješava utakmice. Iza njega je odlična polusezona što nije promaklo Vjekoslavu Lokici koji ga je pozvao u redove Splita. Tomičić je danas na novom početku, ima priliku dokazati svoju vrijednost u prvoligaškom društvu, a ovaj put je ne namjerava olako propustiti.

- U Split sam došao nakon razgovora s trenerom Lokicom, imao sam još nekoliko ponuda, ali shvatio sam da mi je ovdje najbolje. Poznajem gotovo sve igrače Splita, od Duke koji mi je prijatelj, do Pešića, Jukića... Prilagodba mi skoro pa i nije potrebna. Naravno, treba malo vremena da se opustim, ali prvi dojmovi su više nego dobri. U Imotskom sam imao dobru polusezonu, siguran sam kako u ovakvoj momčadi mogu još bolje - pun je Tomičić samopouzdanja nakon nekoliko odrađenih treninga s novom
ekipom.

Zahvalio se Imotskom, tamo je proveo gotovo godinu dana i postao njihov ključni igrač.

- Imotski mi je pružio ruku, treneri su mi dali podršku i na tome im hvala. Vratio sam im najbolje što sam mogao.

Prilikom razgovora nekoliko puta je istaknuo kako je konačno posvećen isključivo nogometu.

- U zadnje vrijeme okružio sam se pravim ljudima, sazrio sam što su potvrdile moje igre u dresu Imotskog. Svjestan sam činjenice da mi nakon Hajduka karijera nije krenula onako kako sam zamišljao, ali sad su neke stvari došle na svoje. Ne bih nikada doveo sebe u situaciju da ovo uprskam, založit ću se maksimalno i napravit ću sve da se za pola godine o Ivanu Tomičiću priča u pozitivnom smislu.

Ivan je ovaj put odlučan, teret slave i velikih očekivanja više ne postoji. Nekada ga je to kočilo, sada je konačno razriješio neke stvari sa samim sobom.

- U Hajduku sam ušao u jednu čudnu fazu, bio sam lud i mlad, problem je bio na psihološkoj bazi. Nitko me nije uzeo za ruku i rekao od danas ćemo raditi samo ovako. Stalno su se događale nekakve promjene kojima se nisam mogao prilagoditi i koje jako negativno utječu na razvoj mladog igrača. I kad bi trebao dobiti šansu ne bi je dobio, počeo sam se u svemu tome malo gubiti - priča nam Tomičić, a zatim ističe kako mu je dobro došla epizoda u Italiji:

- Trener Ivan Jurić je pitao Igora Tudora ima li mu koga preporučiti, ja sam došao i bio sam prezadovoljan s tim angažmanom. To je jedno ogromno iskustvo koje mi je puno pomoglo. Talijani su nogometni fanatici, taktika je na prvom mjestu, naučio sam jezik, kako izgleda život u inozemstvu, stekao sam nove prijatelje i to je na mene imalo jako pozitivan utjecaj.

Sve što je naučio želi pokazati na prvoligaškoj sceni. Svjestan je da Split nije u bajnoj situaciji, ali vjeruje kako će ova momčad na proljeće pokazati svoju vrijednost.

- Iskreno mislim da Split zaslužuje puno više s ovim trenerom i ljudima koji ga vode. Na koncu naši igrači vrijede više nego što tablica trenutno pokazuje, ima tu odličnih nogometaša, ovo što se događalo nije realnost. Kad napravimo zajedničke pripreme sigurno ćemo biti bolje. Već u prvom kolu moramo dobiti Hajduka, smatram da imamo kvalitetu za to - uvjeren je novi napadač Crvenih.

Upitali smo ga na kojoj se poziciji vidi.

- Najviše mi odgovara pozicija lijevog napadača, ali znam da je tu Pešić, projekt kluba, odličan momak koji zaslužuje naplatiti sve što je prošao u karijeri. Meni nije problem odigrati bilo koju poziciju prema naprijed, sigurno će mi trener naći mjesto ako ja budem na pravoj razini.

Za kraj je dao kratki komentar na ono zbog čega ga ljubitelji nogometa najviše vole, a to su driblinzi s kojima je Ivan u prošlosti često znao i pretjerati.

- Volim igrati za publiku, ne bježim od toga, međutim to se baš i ne sviđa trenerima. Obećavam da ću u Splitu biti podređen momčadi, rezultatu, a koji lijep potez će uvijek doći sam od sebe.

hr Thu Jan 12 2017 18:08:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

KRAJ: Derbi sv. Duje > Prekid napadačkog posta za crvene nedovoljan za bodove

Od 20:00 sati pratimo tekstualni live prijenos utakmice između HNK Hajduka i RNK Splita

Sastavi momčadi:

HNK Hajduk
Dante - Hamza - Jefferson - Vlašić - Ohandza - Nižić - Bašić - Memolla - Ismajli - Erceg - Terziev

RNK Split
Kukić - Škvorc - Dupovac - Perković - Ugrina - Juredić - Merajić - Pešić - Boljet - Vidović - Tomičić

Sudac: Ivan Vučković

Momčadi su izišle na teren u majicama s natpisom RESPECT u svrhu borbe protiv rasizma na sportskim terenima.

Tijek utakmice:

0' - Krenuo je derbi sv. Duje. Crveni kreću s centra

2' - Odmah žuti karton za splitovca Perkovića zbog oštrog starta na sredini terena

11' - Kazneni udarac za Hajduk. Jurendić je neopreznim startom zaustavio Memollu

12' - Pogodak za Hajduk. Vlašić je smireno pogodio gornji lijevi kut kukićeva gola koji nije imao nikakve šanse.

19' - Merajić je ostao ležati na terenu nakon što je osjetio bol u donjem dijelu lijeve noge. Neće moći nastaviti.

21' - Promjena u redovima Splita > Jakić umjesto Merajića

33' - Dobar šut Bašića s ruba kaznenog prostora no Kukić uspijeva odbiti jako nezgodnu loptu.

Gledamo dobru i dinamičnu utakmicu u kojoj obje momčadi igraju otvoreno.

37' - Nakon slobodnog udarca i ubacivanja u kazneni prostor Hajduka na odbijenu loptu natrčava Tomičić i prisiljava Stipicu na efektnu paradu.

39' - Split ponovno prijeti. Pešić ponovno prijeti.

39' - Pritisak je urodio plodom !!!! Tomičić izlazi sam pred Stipicu i hladnokrvno matira vratara Hajduka.

Iz poštovanja prema bivšem klubu, Tomičić nije proslavio pogodak.

45' - Split nije izdržao. Pad koncentracije na prekidu rezultirao je velikom šansom Ohandze čiji udarac Kukić nogom fenomenalnom brani no na odbijenu loptu dolazi Nižić koji neometano loptu posprema u gol.

45+ - Završeno je prvo poluvrijeme

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme

47' - Erceg iz blizine zabija za Hajduk. Radnici sada imaju tešku zadaću. 3:1

53' - Hajduk je sada puno bolji takmac. Preuzeo je potpunu inicijativu na terenu

54' - Žuti karton Dupovac

55' - Promjena u redovima Splita > Pavlovski umjesto Boljata

56' - Promjena u redovima Hajduka > Said umjesto Ercega

61' - Odlična prigoda za Split. Pešić je probio po desnoj strani i centrirao Dupovacu čiji udarac fenomenalno brani Stipica a ponovnu prigodu za poentirati iz neposredne blizine dobiva Tomičić no čuvar mreže Hajduka ponovno pokazuje visoku formu.

63' - Ugrina prihvaća dugu loptu od Perkovića i sa 16 metara neobranjivim udarcem matira Dantea. 3:2

67' - Jocker s klupe Hajduka Said matira Kukića. 4:2. Igra se otvoreni napadački nogomet s obje strane

70' - Žuti karton Vlašić

71' - Promjena u redovima Hajduka > Kožulj umjesto Vlašića

78' - Promjena u redovima Splita > Jovanović umjesto Vidovića

79' - Potez utakmice! Nakon gužve u kaznenom prostoru Splita, Toma Bašić efektno škaricama pogađa gredu Kukića. Ostaje 4:2

84' - Lijepi prodor i udarac Pešića no Stipica je ponovno na visini zadatka

85' - Ohandza iz kontre idolazi do lopte prije Kukića koji je pokušao izlaskom spriječiti napadača Hajduka no nije uspio. Na prazan gol centarfor Hajduka je postigao pogodak i postavio visoki rezultat od 5:2

90' - Igrati će se 3 minute sudačke nadoknade

93' - Kraj utakmice na Poljudu. Gradski derbi je završio visokom pobjedom Hajduka od 5:2

hr Wed Apr 26 2017 19:45:08 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Press konferencija RNK Splita povodom derbija sv. Duje

Poslušajte očekivanja trenera Bruna Akrapovića i braniča Josipa Jurendića povodom utakmice između HNK Hajduka i RNK Splita
U derbiju Svetog Duje, Hajduk dočekuju RNK Split. Početak utakmice zakazan je za 20 sati.
Bijeli su ove sezone igrali tri puta u prvenstvu protiv susjeda iz Parka mladeži. U prva dva ogleda Hajduk je slavio (1:0 i 2:1), dok je u posljednjem dvoboju rezultat bio 1:1, a strijelac za Carrillovu momčad bio je Ante Erceg koji je zabio vodeći pogodak Modrima u prošlom kolu.

Evo što je trener Splita, Bruno Akrapović, kazao uoči derbija.

- Drago mi je da u kratkom vremenu imamo drugi derbi s Hajdukom. Radimo dobro i želimo pokazati dobro lice. Od igrača ću tražiti raspored na terenu i koncentraciju. Situacija je nezavidna, ali dosta dobro se nosimo s time.

Gledamo i analiziramo protivnika. Vidjet ćemo hoćemo li istrčavati ispred njega. Nije to veliki problem, trebamo dobro izlaziti iz faze obrane, pogotovo ako Hajduk bude stajao visoko. Mislim da Futacs nije problem - rekao je trener Akrapović koji smatra kako će publika biti od velike pomoći Bijelima,

Branič Josip Jurendić mišljenja je da u ovoj utakmici RNK Split nema što izgubiti.

- U utakmici protiv Hajduka nemamo što izgubiti. Dobro smo im parirali u dosadašnjem dijelu sezone. Idemo na Poljud rasterećeni i pokušati ostvariti što bolji rezultat - kazao je Jurendić.

Snimku press konferencije pogledajte ovdje:

hr Tue Apr 25 2017 11:41:19 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Podjela bodova na Parku mladeži: "Okrećemo se novoj utakmici"

Utakmica između RNK Split i NK Lokomotiva Zagreb završila je neriješeno, 0:0
Trener NK Lokomotiva, Mario Tokić, iznio je svoje viđenje današnje utakmice na Parku mladeži.

- Utakmica je bila dosta nervozna i po meni nije bilo baš puno ljepote,a li sve u svemu korektna utakmica. Rezultat od 0:0 je najrealniji. Podijela bodova je zaslužena jer ni mi ni Split nismo stvorili niti jednu pravu šansu iako je Splitu ova utakmica jako bitna jer su u borbi za opstanak.
Mi jesmo došli ovdje ostvariti pobjedu ali možemo živjeti i s ovim bodovima - poručio je Tokić koji je stao u obranu i jedne i druge ekipe.

- Mislim da je teren bio dosta tvrd i dosta težak za nekakve suvisle kombinacije ali isto tako moram pohvaliti i svoju i suparničku obranu koji su "krivci" jer nije bilo pravih šansi - kazao je Tokić.

Trener Crvenih, Bruno Akrapović, nije baš očekivao ovakvu utakmicu iako je bila više nego borbena.

- Očekivao sam da će Lokomotiva više napraviti u ofenzivnom dijelu ali oni su se postavili slično kao i mi; 3-5-2. To je bilo neko neutraliziranje na koje smo mi odgovorili jednom borbenošću, prisutnošću na terenu koja je bila izvanredna prvo poluvrijeme. Drugo poluvrijeme isto tako obzirom da imamo dosta igrača koji nisu odradili pripremu zbog ozljeda i vidjelo se da tu i tamo kod nekog igrača fali snage - kazao je Akrapović..

Sve u svemu, momci su ipak odlično odgovorili, smatra Akrapović.

-  Imamo zicer na glavi Boljata pred kraj utakmice da zabije za tri boda ali nisam nezadovoljan ni tim jednim bodom. Sada se okrećemo novoj utakmici, nemamo puno vremena za razmišljanje nego se trebamo koncentrirati na slijedeće zadatke, odnosno na Cibaliu - rekao je Akrapović.

Osvrnuo se Akrapović i na gradski derbi.

- Sve je moguće u njemu, momci su puni elana i želje da se dokažu i tako će biti i sada. Idemo se na Poljud natjecati, Hajduk dolazi sa samopouzdanjem zbog pobjede u Zagrebu tako da neće biti lako ali moja ekipa je dobro posložena, stoje dobro u obrani - poručio je trener Crvenih.

hr Sun Apr 23 2017 17:50:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Kraj: RNK Split - NK Lokomotiva Zagreb > Najrealniji ishod

Od 15.00 sati pratimo uživo utakmicu 29. kola MAXTv 1. HNL na Parku mladeži

RNK Split
Duka - Škvorc - Dupovac - Perković - Ugrina - Jurendić - Pavlovski - Merajić - Boljat - Vidović - Tomičić

NK Lokomotiva
Šemper - Karačić - Rožman - Karimi - Rrahmani - Ćorić - Grezda - Capan - Bočkaj - Majstorović - Mihaljević

Sudac: Damir Batinić

Momčadi su izišle na teren.
Split nosi prigodne rođendanske majice 105 #radnicki - Sritan rođendan Splite koje je nakon pozdravljanja poklonio navijačima

0' - Krenula je utakmica na Parku mladeži ! Sritno Splite!
11' - Još traje ispitivanje snaga s obje strane pa ugodno popunjene tribine još nisu vidjele neku konkretniju šansu
20' - Prva prigoda na utakmici i to za Lokomotivu. Po desnoj strani dobro je probio Bočkaj te prizemno šutirao, no Duka je skoncentriran te nogom odbija loptu van igrališta.
30' - Žuti karton - Karimi (nedozvoljeni prekršaj)
33' - Žuti karton - Rrahmani (nedozvoljeni prekršaj). Split ima blagu inicijativu
45' - Završeno je prvo poluvrijeme bez pogodaka

Momčadi izlaze na teren, za koji trenutak krenuti će drugo poluvrijeme za kojeg se nadamo da će nam pružiti više uzbuđenja

55' - Lijepa prigoda za Split. Nakon ubacivanja Pavlovskog Ugrina se u gužvi dobro snalazi i šutira pod gredu no mladi Šemper paradom odbija udarac.
58' - Promjena u momčadi Lokomotive > Doležal umjesto Mihaljevića
61' - Žuti karton - Škvorc (nedozvoljeni prekršaj). Velika prigoda za Lokomotivu. Slobodan udarac na 19 metara od gola Duke
62' - Bočkaj je lukavo šutirao no Duka brani njegov udarac i udarac iz odbijene lopte.
66' - Promjena u momčadi Splita > Pešić umjesto Pavlovskog
69' - Žuti karton - Vidović (nedozvoljeni prekršaj)
75' - Promjena u momčadi Splita > Jovanović umjesto Ugrine
76' - Revija žutih kartona na obje strane. Sada su zbog prekršaja kartone zaradili Merajić a potom i Doležal
77' - Promjena u momčadi Lokomotive > Halilović umjesto Ćorića
81' - Promjena u momčadi Splita >Okechukwu umjesto Tomičića
90' - Igrati će se 2 minute sudačke nadoknade
91' - Žuti karton - Bočkaj (nesportsko ponašanje)
92' - Gotova je utakmica na Parku mladeži rezultatom 0:0

hr Sun Apr 23 2017 14:11:52 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.