NK Croatia Zmijavci osvojili Memorijal Gojka Šuška u prvoligaškoj konkurenciji

Nogometaši Croatie iz Zmijavaca osvojili su nogometni turnir posvećen prvom hrvatskom ministru obrane Gojku Šušku. U tom poduhvatu pobjedili su BiH prvoligaša Široki Brijeg i hrvatskog prvoligaša Cibaliu
Dalmatinski trećeligaš iz Zmijavaca bio je hit Memorijala Gojko Šušak, u dvije utakmice pobijedili su bosanskohercegovačkog prvoligaša Široki Brijeg i hrvatskog prvoligaša Cibaliju, na turniru se natjecao još jedan dalmatinski trećeligaš, NK Neretvanac iz Opuzena. Turnir se igrao 9. i 10. studenog u Širokom Brijegu na stadionu Pecara.

U prvoj utakmici sa Širokim Brijegom, ujedno i domaćinom turnira, nogometaši iz Zmijavaca deklasirali su protivnika visokim rezultatom od 4:0. Važno je napomenuti kako je Široki Brijeg igrao s najboljim igračima koje su imali u tome trenu, nedostajali su im samo Krstanović i Pandža. Ovo je bila utakmica u kojoj su svi očekivali pobjedu domaćina, a koliko je Croatia bila podcijenjena govori i podatak da je na sportskim kladionicama pobjeda Croatie označena koeficijentom 11. Strijelci u ovoj utakmici bili su Mrkonjić s dva zgoditka, te Todorić i Ćapin.

Finale su nogometaši Croatie odigrali s hrvatskim prvoligašem Cibalijom, koju su golom Brnadića savladali minimalnim rezultatom 1:0. Gol je pao nakon Mrkonjićevog ubačaja iz kornera na strijelca Brnadića, koji glavom šalje loptu iza leđa golmana Cibalije.

Drugi dalmatinski trećeligaš, Neretvanac, je izgubio u obje utakmice, od Cibalije rezultatom 2:1, dok je  u utakmici za treće mjesto deklasiran od strane domaćina rezultatom 8:0.

Igrači Zmijavaca pokupili sve nagrade

Koliko je atraktivna igra Croatie bila govori i podatak da su pokupili sve pojedinačne nagrade. Tako je Tomislav Mrkonjić bio najbolji strijelac turnira, najbolji golman bio je Pavao Vugdelija, a Zvonimir Begić je odnio pehar za najboljeg igrača turnira.

Povodom ovog podviga kontaktirali smo člana uprave Svetu Mrkonjića da nam prepriča ukupne dojmove nakon Memorijala Gojko Šušak.
- Ovo je bio 17. Memorijal prvog ministra obrane Gojka Šuška, na koji smo pozvani po prvi put. S obzirom da znamo da su na turniru uvijek sudjelovali prvoligaši bila nam je čast sudjelovati. Prvi puta smo sudjelovali i odmah i osvojili, što nam je bilo veliko zadovoljstvo. Ipak su Široki i Cibalia prvoligaši,a mi smo ipak trećeligaš. Međutim gledajući igrački kadar Croatie za nas ovo osvajanje nije bilo veliko iznenađenje, a u to su se uvjerili svi oni koji su bili na turniru. - rekao je Mrkonjić o turniru.
Zahvalio se organizatorima i svim sudionicima turnira u ime kluba, te naglasio još jednom kako je ovo osvajanje klubu jedno veliko priznanje i uspjeh.

Kazao nam je i o planovima kluba, te igračkom kadru kojeg bi poželjele i ekipe višeg ranga od treće lige.
- S obzirom da su sve stvari posložile, neki su nam igrači došli iz prve lige, neki iz druge lige. Uglavnom na razne načine su dolazili kod nas i da vam budem iskren već je pritisak od samog početka sezone , te velika potražnja za njima. Sad koliko je to nama s jedne strane drago, svjesni smo da ćemo na polusezoni ostati bez puno njih. Ipak kad te zovu prvoligaši i neki klubovi van Hrvatske za igrače to se teško odbija, jer mi smo mali klub iz male sredine i to nam predstavlja zadovoljstvo. - kazao nam je Mrkonjić.

Za kraj nam je rekao koje su želje i mogućnosti Croatie u tekućoj sezoni.
- Želja dobiti svakoga u ligi i želja je uzet prvo mjesto. Međutim što se tiče višeg ranga, e to je već veći izazov financijski koji mi sigurno u ovom trenutku ne možemo pratiti. Treća liga je u ovom trenutku za nas sada skroz dovoljna, a isto se u ovoj sezoni poklopio i ovaj igrački kadar, pobjede nad Hajdukom II i Neretvancem, te osvajanje ovog turnira. - zaključio je Mrkonjić.

hr Fri Nov 11 2016 13:14:51 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

U derbiju Manchester City i Tottenham Hotspur podijelili bodove

U derbiju 22. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City i Tottenham Hotspur su igrali 2-2 (0-0)

Domaći su poveli sa 2-0 početkom drugog poluvremena preko Sanea (49) i De Bruynea (54), a oba gola pala su nakon velikih pogrešaka vratara gostiju Llorisa koji je tako upropastio sjajnu izvedbu iz prvog dijela kada je s nekoliko sjajnih obrana držao svoju momčad u egalu. Ipak, Tottenham je do kraja susreta uspio spasiti bod preko Allija (58) i Sona (78).

Tottenham je zadržao drugo mjesto na ljestvici sa 46 bodova, dok je Manchester City ostao peti sa 43. Između njih su Liverpool sa 45 bodova i Arsenal sa 44 boda i utakmicom manje. "Topnici" će u nedjelju ugostiti Burnley.

Vodeći Chelsea, koji će svoj susret 22. kola igrati također u nedjelju kada će na Stamford Bridgeu ugostiti Hull City, ima 52 boda.

hr Sat Jan 21 2017 22:14:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Modrić ozlijedio desnu nogu

Modrić je napustio teren u 78. minuti
 Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić (31) ozlijedio je unutarnji bedreni mišić desne noge s kojim je imao problema ovog ljeta na Europskom prvenstvu a liječnici Real Madrida pregledat će ga u ponedjeljak kada će biti poznato potrebno vrijeme oporavka.

Modrić je u subotu izašao u 78. minuti prvenstvene utakmice protiv Malage na Santiago Bernabeu a zamijenio ga je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić. Trener Zinedine Zidane je na konferenciji za novinare rekao kako Modrić ima problema no da ne može reći više prije nego ga pregledaju liječnici.

"Ima problema s aduktorom desne noge. U ponedjeljak će obaviti pretrage", rekao je Hini klupski glasnogovornik Carlos Carbajosa.

Modrić je prije sedam mjeseci ozlijedio aduktor, mišić unutarnje strane bedra, desne noge na Europskom prvenstvu u Francuskoj. Tada je u 62. minuti morao napustiti utakmicu protiv Češke te nije igrao iduću protiv Španjolske. Bio se vratio u slijedećem susretu, osmini finala protiv Portugala gdje se Hrvatska oprostila od natjecanja.

Desni aduktor bio je pak istegnuo u listopadu 2015. tijekom kvalifikacijske utakmice protiv Bugarske. Te iste godine, u travnju, bio je ozlijedio desno koljeno upravo protiv Malage na Santiago Bernabeu te pauzirao tri mjeseca.

Problem s aduktorom, ali lijeve noge, Modrić je imao u studenom 2014. kada se ozlijedio na utakmici Italije i Hrvatske te je morao duže izbvati s terena.

Vezni igrač je došao u Real Madrid u kolovozu 2012. iz londonskog Tottenhama i prve dvije sezone nije imao problema s ozljedama.

hr Sat Jan 21 2017 21:44:02 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Odmaknuli na vrhu ljestvice: Real Madrid slavio protiv Malage

Nogometaši Real Madrida pobijedili su u 19. kolu Primere na svom Bernabeu Malagu s 2-1 i odvojili se od pratitelja na vrhu ljestvice

Real je do pobjede došao vrlo teško, Malaga je u prvom poluvremenu pogodila vratnicu kod rezultata 0-0, a ponovno je spasitelj "Kraljevskog kluba" bio Sergio Ramos s dva gola u 35. i 43. minuti. U drugom dijelu je za Andalužane smanjio Juanpi u 63. minuti, dok se pošteno ispromašivao najbolji igrač svijeta Cristiano Ronaldo.

Luku Modrića je u 78. minuti zamijenio Mateo Kovačić.

U ranije odigranom susretu 19. kola Espanyol je kod kuće slavio protiv Granade s 3-1. Pogotke su za domaćine dali Jose Antonio Reyes (11), Pablo Piatti (32) i Marc Navarro Ceciliano (48), dok je strijelac za Granadu bio  Andreas Pereira (22).

Real vodi s 43 boda ispred Seville (39) i Barcelone (38), dok je Malaga ostala 13. s 21 bodom.

hr Sat Jan 21 2017 19:21:57 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pogodak Kramarića u pobjedi Hoffenheima

Kramarić je ušao u igru u 46. minuti, a u 64. je postigao drugi gol na utakmici, a svoj četvrti u sezoni
Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić postigao je gol za gostujuću pobjedu svog Hoffenheima kod Augsburga (0-2) u 17. kolu Bundeslige, prvom nakon zimske stanke.

Kramarić je ušao u igru u 46. minuti, a u 64. je postigao drugi gol na utakmici, a svoj četvrti u sezoni. Hoffenheim nastavlja s čudesnim igrama u ovom prvenstvu, jedina su neporažena momčad i na trećem su mjestu s 11 bodova manje od lidera Bayerna.

Borussia Dortmund je u gostima slavila kod Werdera s 2-1 i izbila na četvrto mjesto. Schuerrle je već u 5. minuti doveo Borussiju u vodstvo, u 30. je isključen igrač Werdera Drobny, no momčad iz Bremena je uspjela izjednačiti preko Bartelsa (59). Pobjedu je "žuto-crnima" donio Piszczek u 72. minuti.

Schalke je tek golom Burgstallera u sudačkoj nadoknadi pobijedio Ingolstadt s 1-0, a Wolfsburg je kod kuće pobijedio HSV s 1-0 golom Maria Gomeza (83).