DPH Šibenik darovao šibensko rodilište!

Lijepa gesta prijatelja Hajduka
Društvo prijatelja Hajduka iz Šibenika prije mjesec dana dobilo je "dojavu" da se u velikoj sobi gdje se rodilje odmaraju nakon poroda, pokvarila televizija.

Krenuli su odmah u akciju prikupljanja sredstava i u dogovoru sa dr. Markovinom kupili su i donirali novi TV.

U ime DPH Šibenik poklon je uručio predsjednik udruge, Marijo Bura, dok su u ime odjela rodilišta poklon primili, sestra Zvonimira, teta Nada i dr. Kovač.
hr Sun Dec 29 2019 20:25:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Druga momčad Hajduka vratila se zajedničkim treninzima!

Sljedeću utakmicu odigrati će 4. listopada na Poljudu.
Druga momčad Hajduka nakon dva tjedna je izašla iz samoizolacije, a novooboljelih igrača nije bilo.

Momčad trenera Marija Despotovića se od ponedjeljka vraća redovitom ritmu treninga, a u nedjelju 4. listopada će odigrati i prvu utakmicu nakon pauze. Bijeli će na Poljudu u 15.30 sati igrati protiv Dubrave Tim kabel.

Termini odgođenih susreta protiv Sesveta, Solina, Rudeša i Cibalije bit će naknadno određeni.
hr Mon Sep 28 2020 14:51:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bijeli po velikom nevremenu svladali Varaždin

Utakmica je igrana na rubu regularnosti
Hajduk je u šestom kolu HT Prve lige pobijedio Varaždin 2:0 po nemogućim vremenskim (ne)uvjetima pred 3400 gledatelja na Poljudu. Ono najbitnije dogodilo se do 15. minute. U petoj je Adam Gyurcso zabio za vodstvo, a u 15. minuti Varaždin ostao bez isključenog Jorga Pëllumbija. Priču je završio Caktaš pogotkom iz kaznenog udarca u 50. minuti susreta.

Malo je nedostajalo da Hajduk odmah u 3. minuti dođe u rezultatsku prednost. Čolina je ubacio s lijeve strane, a Stolnik je u namjeri da izbije ispred Diamantakosa pogodio gredu. Zato je u 5. minuti Hajduk postigao pogodak. Pogodio je krilni napadač Bijelih na dosta neobičan način. Oštro je ubacio na peterac, lopta je pala ispred obrane Varaždinaca i po mokrom terenu kliznula u suprotni kut prevarivši vratara Zeleniku. Pucao je Jairo u 8. minuti s 20 metara, obranio je vratar gostiju. U 13. minuti dobra kombinacija Varaždinaca, u dobroj šansi se našao Ivan Posavec, pucao je s 12 metara, ali obranio je vratar Bijelih Josip Posavec. Izravni crveni karton u 14. minuti dobio je Pellumbi!

Gyurcso je sam krenio prema Zeleniki, a branič Varaždina ga ruši s leđa kao zadnji igrač obrane. Sudac Fran Jović nije imao drugog izbora nego pokazati mu isključujući karton. Oduzeli su Bijeli u 22. minuti loptu na 20 metara  nakon odličnog pritiska, Caktaš je sjajno uposlio usamljenog Jaira koji je tukao s 15 metara iskosa, ali ispružio se Zelenika i uspio odbiti u korner. Lijepo je u 38. minuti Jairo odložio za Caktaša, kapetan Bijelih pucao je iz okreta s 14 metara, ali lopta je zapela u bloku.

U 49. minuti kazneni udarac za Hajduk! Diamantakos se sjurio prema vratima gostiju, srušio ga je Zelenika, a Jović je odmah pokazao na bijelu točku. Vratar Varaždina dobio je još i žuti karton. Siguran je s bijele točke bio kapetan Bijelih, pogodio je neobranjivo u gornji desni kut. Pucao je Diamantakos u 79. minuti s 15 metara, prošlo je pored vrata.

HAJDUK – VARAŽDIN 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Gyurcso 4`, 2:0 Caktaš 50`-11m

Split, Gradski stadion u Poljudu. Gledatelja: Sudac: Fran Jović (Zagreb)

HAJDUK: Posavec - Jakoliš, Vušković, Dimitrov, Čolina - Jradi (od 61' Atanasov), Jurić (od 73' Nejašmić) - Jairo (od 73' Dolček), Caktaš (od 80' Teklić), Gyurcso (od 61' Kreković) - Diamantakos

VARAŽDIN: Zelenika - Memija, Stolnik, Pellumbi, Urata (od 80' Skorup) - Posavec (od 27' Elezi), Senić, Đurasek (od 67' Kolarić) - Delić (od 67' Mehdikani), Petković (od 80' Benko), Drožđek
hr Sun Sep 27 2020 21:10:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas od 19:05 sati igra protiv Varaždina na Poljudu

Prva utakmica s publikom u aktualnoj sezoni
Nogometaši Hajduka danas s početkom u 19.05 sati igraju protiv Varaždina utakmicu 6. kola HT Prve lige. Po prvi put u aktualnoj sezoni igra se s prisustvom publike, a zbog posebnih mjera uslijed pandemije koronavirusa dozvoljeno je prisustvo tek 20% kapaciteta svake tribine.

Bijelima ovaj susret dolazi nakon što su u četvrtak poraženi od Galatasaraya u Istanbulu rezultatom 2:0 u sklopu 3. pretkola Europske lige. - Pokazali smo i tamo da možemo odigrati kvalitetno, ali da ne bi netko mislio da živimo na lovorikama. Mi smo ispali, ali imamo temelj za dalje. Priprema utakmice je bila kvalitetna, dobro smo reagirali i na temelju te utakmice možemo graditi nešto više.

Sada igramo protiv Varaždina koji je ozbiljna ekipa, konsolidirali su se nakon korone, imaju mobilne igrače prema naprijed i naš pristup ovoj utakmici mora biti na visokom nivou ako želimo pobijediti. Svi razmišljamo u tom smjeru - između ostalog je istaknuo trener Hari Vukas na konferenciji za medije održanoj uoči ove utakmice. Strateg Bijelih danas može računati na sve igrače, svi ozlijeđeni su se oporavili, a nema ni kartoniranih. Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba.

Pomagat će mu Marjan Tomas iz Osijeka i Kruno Šarić iz Županje, a četvrti sudac je Tino Krečak iz Velike Gorice. VAR sudac je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, a pomoćnik VAR suca je Miro Grgić iz Osijeka.

hr Sun Sep 27 2020 13:08:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Galatasaray u završnici slomio vrlo dobre Bijele!

Hajduk je završio svoju europsku priču
Hajduk je u Istanbulu u susretu 3. pretkola Europske lige poražen od Galatasaraya rezultatom 2:0. Dobro su se držali Bijeli, hrabro se branili većinu susreta, imali svoje prilike, ali Galatasaray je u posljednjih 13 minuta dva puta pogodio mrežu. Za turski sastav pogađali su Belhanda i Babel.

Prvu prilika Hajduk je imao u 7. minuti. Ubacio je Gyurcso iz prekida, Jurić je najviše skočio i tukao glavom s 10 metara, ali otišlo je preko vrata. U 16. minuti brzi prodor Bijelih po lijevoj strani, otvorilo se dosta prostora u obrani Galatasaraya, Čolina je na koncu pokušao pogoditi Diamantakosa, ali Donk je izbio ispred njega. Jradi je u 21. minuti pokušao atraktivno, "škaricama" s 14 metara, bilo je to blizu, ali ipak malo preko vrata. Pucao je Marcao u 26. minuti glavom nakon ubačaja iz kuta, otišlo je preko vrata. Tukao je Etebo u 30. minuti iz velike udaljenosti, snažno, ali neprecizno.

Sudarili su se u 33. minuti
Posavec, Vušković i Diagne nakon ubačaja u Hajdukov šesnaesterac. Ostali su ležati Hajdukov vratar koji je dobio udarac u glavu i Vušković, ali obojica su se nakon ukazane liječničke pomoći pridigli i nastavili igru.

Veliku šansu u 53. minuti je propustio Babel. Bio je u idealnoj poziciji na desnoj vratnici nakon ubačaja sa strane, ali promašio je cijela vrata. Uzvratio je u 55. minuti na sličan način Hajduk. Sjajnu akciju pokrenuo je Jradi, proigrao je Diamantakosa u šesnaesterac, napadač Bijelih našao je na drugoj strani Caktaša koji je pucao iz prve, ali prebacio je vrata. Pucao je  u 65. minuti Etebo s ruba šesnaesterca, obranio je Posavec. Veliku priliku u 68. minuti imao je Hajduk. Stanko Jurić je lijepo dao na stranu za Jaira koji odmah iz prve šalje ubačaj za Caktaša, a kapetan Bijelih je tukao iz poluvoleja. Lopta se odbila od travnjaka i za malo završila u mreži. Pucao je u 76. minuti Diagne nakon ubačaja s desne strane, išlo je to pod gredu, ali istaknuo se Josip Posavec odličnom intervencijom. Poveo je Galatasaray u 77. minuti s 1:0. Belhanda je utrčao na jedan ubačaj s desne strane i pogodio s nekih 14 metara u donji desni kut. U 86. minuti na 2:0 povisio je Babel. Pucao je Diamantakos u 92. minuti glavom iz blizine, ali lijepo je to obranio vratar Fatih Ozturk.

Galatasaray - Hajduk 2:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Belhanda (77'), 2:0 Babel (86')

Istanbul – Turk Telekom Arena. Bez gledatelja. Sudac: Crag Pawson (Engleska)

Galatasaray: Fatih Ozturk – Linnes, Donk, Marcao, Emre Tasdemir (od 80' Elabdellaoui) - Taylan Antalyali – Feghouli (od 89' Emre Kilinc), Etebo, Omer Bayram (od 71' Belhanda), Babel – Diagne

Hajduk: Posavec – Jakoliš, Vušković, Mujakić, Čolina – Jurić (od 74' Nejašmić), Jradi (od 84' Atanasov) – Jairo, Caktaš, Gyursco (od 84' Kreković) - Diamantakos.
hr Thu Sep 24 2020 22:05:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.