Bijeli s Lokomotivom za iskupljenje nakon Rijeke (UŽIVO, 17 sati)

Hajduk danas dočekujeLokomotivu na Poljudu

Nakon reprezentativne stanke i poraza u Rijeci na Rujevici, splitski Bijeli danas dočekuju Lokomotivu na Poljudu. Utakmica 16. kola MAXtv Prve lige počinje u 17 sati (UŽIVO na DalmacijaNews).

Trener Pušnik u ovoj utakmici ne može računati na Memollu zbog kartona, te će njegovo mjesto najvjerojatnije popuniti Kvesić. Ostatak kadra Pušniku će biti na raspolaganju. Hajduk je tijekom stanke odigrao nekoliko prijateljskih susreta s kombiniranom momčadi, te se na neki način i spremao za ovu prvenstvenu utakmicu.

Lokomotiva dolazi u goste Hajduku nakon promjene trenera, naime Tomislav Ivković je napustio klupu Lokomotive i pronašao angažman u Saudijskoj Arabiji. U ovoj utakmici biti će oslabljeni neigranjem Capana i Doležala zbog kartona.

Prvi dvoboj ove sezone ove dvije momčadi pripao je Hajduku u utakmici u Kranjčevićevoj, kada su Bijeli slavili rezultatom 2:0. Hajduk se trenutno nalazi na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice sa 28 bodova, dok je Lokomotiva na sedmom mjestu sa 14 osvojenih bodova u 15 kola.

hr Sat Nov 19 2016 11:38:37 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Rijeka na korak do titule, slavila 2:0

U derbiju 33. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke pobijedili Hajduka s 2-0 (2-0) i tri kola prije kraja Riječani imaju opet pet bodova prednosti ispred Dinama

"Jadranski derbi" je na prepunoj Rujevici otvorio fantastičnim golom kapetan Rijeke Mate Maleš u 13. minuti. Maleš je opalio svom snagom s više od 25 metara, koji vratar Hajduka Stipica nije uspio zaustaviti, iako je pokrivao tu stranu vrata. Stipica se iskupio u 28. minuti kada je obranio stopostotnu šansu Bezjaka u 28. minuti, ali je dvije minute kasnije opet kapitulirao. Neuspjelo izvođenje zaleđa Hajdukove obrane iskoristio je  Bezjak koji je nesebično proigrao strijelca Marija Gavranovića.

Splićani su se probudili tek u samoj završnici prvog dijela kada prvo vratar Rijeke efektno brani udarac Vlašića, a potom skida i udarac glavom Jeffersona iz blizine.  Hajduk je bio bolja momčad i početkom drugog dijela, a najbolju priliku propustio je u 68. minuti Ohandza koji je glavom neometan s pet metara prebacio vrata. U 78. minjuti pokušao je udarcem s 20 metara Jefferson, ali je Prskalo opet nesavladiv. u zadnjim trenucima susreta Martić je mogao povećati i na 3-0, išao je sam na Stipicu, ali je Hajdukov vratar uspio to obraniti.

Vodi Rijeka s 82 boda, Dinamo je drugi s 77, a Hajduk treći s 62 boda. Riječani u sljedećem kolu gostuju kod neugodnog Slaven Belupa.

Pred 5600 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 1-0 Maleš (13), 2-0 Gavranović (29)

hr Sat May 13 2017 19:33:04 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Krcata Rujevica čeka Hajduk, igra se derbi odluke!

Splićani pobjedu nad Rijekom čekaju duže od pet godina

Od 17 sati Rujevica čeka još jedan spektakl, još jednu dramu u borbi za naslov. Četiri kola do kraja u gostima je probuđenin Hajduk koji odavno nije bio veći favorit u jadranskom derbiju.

Podsjetimo, Splićani pobjedu nad Rijekom čekaju duže od pet godina. Rijeka tri kola pred kraj prvenstva ima dva boda manje od Dinama koji je jučer jedva svladao Splita.

Igrači Matjaža Keka iz glave moraju izbaciti sve propuštene meč lopte za titulu. Kiks protiv Hajuduka označio bi potpunu paniku, jer Rijeku još čeka Slaven, protiv kojeg uredno prosipaju bodove, te derbi s Dinamom na Maksimiru.

OČEKIVANI SASTAVI:

RIJEKA: Prskalo - Ristovski, Župarić, Elez, Zuta - Bradarić, Mišić - Vešović, Gavranović, Gorgon, Bezjak

HAJDUK: Stipica - Tudor, Nižić, Terziev, Memolla - Jefferson - T. Bašić, Hamza - Vlašić, Erceg - Futacs

SUDAC: Mario Zebec

hr Sat May 13 2017 14:54:15 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk slavio na Poljudu: Razbio Osijek s pet komada

U derbiju 32. kola Prve HNL nogometaši Hajduka u subotu su na Poljudu uvjerljivo svladali Osijek sa 5-1 (0-0). Trećeplasiranom Hajduku, koji sada ima tri boda više od Osijeka, to je peta uzastopna prvenstvena pobjeda.

Hajduk je od prve minute dominirao, a prvu prigodu imao je Erceg u 9. minuti, ali je lopta prohujala pored vratnice. U 12. minuti mogao se Hamza upisati u strijelce, ali slabo puca.

Još jedna prigoda za Hamzu u 36. minuti, ali lopta je otišla iznad vratnice.  U 41. zaprijetio je Vlašić, a u 45. minuti Erceg, ali ostalo je 0-0 nakon prvog poluvremena.

U nastavku u igru je ušao Toma Bašić, koji se pokazo ključnim za visoku pobjedu Hajduka. Bašić je u 56. minuti nakon kontranapada zabio prekrasan pogodak sa 18 metara .

I kod drugog gola, u 61. minuti, glavninu posla obavio je Toma Bašić, a Marko Futacs sa vrha kaznenog prostora pogađa mrežu. Toma Bašić u 65. zabija za 3-0, a u 70. minuti, nakon odlične akcije Vlašića, Ante Erceg povisuje na 4-0.

Peti pogodak za Hajduk postigao je Ahmed Said u 88. minuti, a u 90. Gabrijel Boban zabija utješni gol za Osijek.

Susret je odigran na stadionu Poljud pred 6.000 gledatelja, a sudio je Ivan Bebek iz Rijeke.

STRIJELCI: 1-0 Toma Bašić (56), 2-0  Márkó Futács (61), 3-0  Toma Bašić (65), 4-0  Ante Erceg (70), 5-0  Ahmed Said (88), 5-1  Gabrijel Boban (90).

hr Sat May 06 2017 19:30:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Prva HNL: Istra 1961 - Hajduk 0-2

U susretu 31. kola Prve HNL Hajduk je u Puli pobijedio Istru 1961 sa 2-0.

Utakmica se igrala na stadionu Aldo Drosina, a pred 2. 500 gledatelja sudio je Pajač iz Sv. Ivana Zelina.

Strijelci: 0-1 Erceg (22), 0-2 Futacs (32)

Crveni karton: Terziev (90+3, Hajduk)

hr Sun Apr 30 2017 17:23:58 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.