Inter želi Antu Rebića?

Inter ovo ljeto planira ozbiljno pojačati napad, a u najužim planovima mu je i napadač "vatrenih" Ante Rebić, piše Sky Sport. Ima još tri godine ugovora s Eintrachtom, a vrijedi 40 milijuna eura

Ante Rebić (25) vrti se u Interovoj orbiti, piše talijanski Sky Sport, izvještavajući o interesu poznatoga milanskog kluba za hrvatskoga nogometnog reprezentativca.

"Nerazzurri", za koje nastupaju dvojica "vatrenih" Ivan Perišić (30) i Marcelo Brozović (26), zanimaju se za Romelua Lukakua (26) i Edina Džeku (33), a izjalovi li se posao za jednoga od njih, "zvijer iz Vinjana" bila bi im prvi izbor.

Rebić je eksplodirao prošle sezone u Eintrachtu, zabio je 10 golova i dodao šest asistencija, a ima iskustvo igranja u Italiji za Veronu i Fiorentinu. Osim Intera, u posljednjih nekoliko tjedana za Rebića se zanimao i Atlético, koji ga vidi kao potencijalnu zamjenu za Antoinea Griezmanna koji je na pragu Barcelone., pišu 24sata.hr

Pregovori kluba sa Giuseppe Meazze s Lukakuom su u međuvremenu već započeli, sportski direktor Piero Ausilio boravi u Engleskoj. No čini se kako misija Belgijčeva dolaska neće biti tako jednostavna jer Manchester United traži oko 85 milijuna eura.

hr Fri Jul 12 2019 12:48:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Tek dva županijska poraza domaćina: Mladost iz Prološca ostala usamljena na čelu

U drugom županijskom razredu ljestvicu s dvije pobjede predvode Val i Vinjani...

1. ŽNL

GOŠK (KG) - Poljičanin 1921 5:1 (4:0)
Rutinska pobjeda GOŠK-a iz Kaštel Gomilice s uvjerljivih 5:1 protiv Poljičanina. Potvrdili su Kaštelani kvalitetu već do 28 minute kada je semafor pokazivao 4:0. Po dva pogotka kreirali su Božo Duvnjak i Deni Đuras, a u drugom je dijelu pobjedu potvrdio Antonio Karaman. Pogodak za goste zabio je Frane Petričević
Mogli su domaćini i uvjerljivije slaviti, ali u podosta situacija nije bilo pravog rješenja u završnici.

Orkan - Imotski 1:0 (1:0)
Na Športskom centru Dalmacija Orkan je stigao do punog plijena protiv Imotskog. Pogodak Ivana Šarića već u 16. minuti susreta bio je dovoljan za slavlje domaće momčadi na kraju. Svakako imaju za čim žaliti Imoćani koji su u tri navrata bili blizu pogotka u dominantnijem drugom poluvremenu, ali nisu bili s pravom završnicom pa s nestrpljenjem očekuju dvoboj sa Zmajom iz Makarske u idućem kolu u Imotskom.

Zmaj (M) - Jadran (T) 0:0 (0:0)
Bez golova su u Makarskoj odigrali domaći Zmaj i Jadran iz Tučepa. Utakmica puna zanimljivosti i brojnih prigoda rezultirala je tek podjelom bodova. Od početka su obje momčadi prijetile obostrano, Marin Koštić je bio najbliže golu Zmaja u prvom dijelu kada je, nakon solo prodora, pogodio vratnicu, a lopta je odsjela na okviru i u pokušaju domaćeg Danijela Rašića samo nekoliko minuta kasnije. Koštić je i u drugom poluvremenu bio jedan od glavnih prijetnji po mrežu Zmaja, ali je u jednoj akciji, nakon što je izbio sam pred vratara Brkulja, domaći čuvar mreže bio uspješniji. Najizglednija prilika kod Zmaja u drugom dijelu pripala je Antoniu Rudelju koji je glavom, s nekoliko metara, pucao tik iznad grede.

OSK - Mračaj 2:1 (0:1)
Ponovno su Otočani preokretom stigli do novih bodova u utakmici koja je, također, obilovala lijepim nogometnim potezima. Gosti su bili u vodstvu od 42. minute kada je djelić sekunde prije vratara Crvlje na jednu povratnu loptu odlično reagirao Ante Puljiz i doveo Mračaj u rezultatski plus.Očekivano odlučniji OSK u drugom dijelu je nadmoć na terenu okrunio izjednačenjem u 67. minuti. Katić je asistirao za Ivicu Bašića koji lijepo pogađa pored vratara gostiju. Nadasve zanimljiva i situacija koja je donijela mnogo nervoze u gostujućim redovima bio je kazneni udarac u 81. minuti. Naime, nakon ubačaja Mažurina Vodanovića lopta pogađa u ruku, a glavni sudac Milin je, na signalizaciju pomoćnika Silića, pokazao na bijelu točku s koje je asistent prvog pogotka, Tomislav Katić, bio hladan za konačnih 2:1 i nove bodove otočkoj momčadi.

Omladinac - Jadran (KS) 1:1 (1:0)
Izjednačena utakmica u Vranjicu rezultirala je i podjeli bodova između Omladinca i Jadrana iz Kaštel Sućurca. Mreže su mirovale sve do 40. minute kada je Karlo Grabar donio vodstvo domaćih s kojim se otišlo i na predah. Puno agresivniji gosti već su u 53. minuti došli do izjednačenja. Strijelac za Jadran bio je mladi 18-godišnji Toni Baran.

Postira Sardi - Omiš 2:2 (1:1)
Iznimno zanimljiva utakmica viđena je na Braču gdje je Omiš odnio bod s teškog gostovanja. Toni Balić donio je Omišanima slavlje već u 9. minuti da bi egal, dvije minute prije predaha, postavio Mate Eterović. Omišani su od 65. minute ponovno bili u rezultatskom plusu na krilima Nikole Sekulovića koji je trajao svega desetak minuta jer je konačnih 2:2 postavio Toni Matulić.

Primorac - Mladost (P) 1:2 (0:0)
Derbi prvog županijskog razreda nogometa igran je u Stobreču gdje je domaći Primorac, na kraju, potpisao poraz protiv Mladosti koja je pobjedom došla na tri slavlja od ukupno tri odigrane utakmice te na maksimalan učinak bodova i usamljeno prvo mjesto na ljestvici.
Poveli su gosti preko Ivana Lončara u 57. minuti da bi desetak minuta kasnije precizan bio i Ivan Bandić. Rezultat je smanjio u 77. minuti Karlo Vodanović.

U idućem će kolu Mladost ugostiti Jadran iz Kaštel Sućurca, drugi Jadran, onaj iz Tučepa, domaćin je Omišu dok će Mračaj na svom terenu dočekati Omladinac. Postira igraju još jednu domaću utakmicu, a ovoga puta u goste im stiže OSK iz Otoka, Imotski u Imotskom igra sa Zmajom, a Primorac s GOŠK-om. Poljičaninu će se u Vranjicu suprostaviti Orkan.

2. ŽNL

Čaporice Trilj - Tekstilac 1:3 (1:1)
Junak Tekstilca je Stipe Banić Škojo koji je s tri pogotka donio slavlje svojoj momčadi, ali se i opasno uključio u utrku za najboljeg strijelca. Nevjerojatan dan Banića Škoje osjetili su gosti iz Čaporica koji su vodili od 2 minute kada je neopreznost iskoristio Jure Bartulović, ali u 24., 84. i 91. minuti Banić Škojo je pokazao tko je "gazda" na sinjskom terenu.

Jadran (S) - Mosor 2:7 (2:4)
Čak devet pogodaka viđeno je na Supetru gdje je pobjedu na kraju slavila ekipa Mosora s uvjerljivih 7:2.
Već je u 9. minuti Pinto Borges Thiago zabio pored nemoćnog Bakije, a potom su domaćini ostali i s igračem manje kada je, nakon psovke upućene glavnom sucu, pocrvenio Krstulović.
Do kraja su Mosorani došli do vrijedne pobjede koju je hattrickom zaljučio već spomenuti Thiago, a dva gola zabio je i Ivan Rako.

Val - Mosor Žrnovnica 3:1 (2:1)
Povijesni pogodak u 15. minuti za novoosnovani Mosor postigao je Mario Jelaš nakon kornera i odličnog udarca glavom, ali ipak je, u nastavku, zaslužbeno bodove odnio domaći Val. Samo četiri minute kasnije egal je donio Vinko Roje da bi prednost stigla nakon lijepe akcije pred kraj prvog dijela. Najspretniji pred vratima Vrdoljaka bio je Družianić. Konačnih 3:1 postavio je Ante Lovrić za drugu pobjedu Vala u dva kola.

Vinjani - Adriatic 2:0 (0:0)
Zaslužena pobjeda Vinjana nad Adriaticom u samoj završnici susreta na diobu prvog mjesta s Valom postavila je Imoćane. Prvo je u 78. minuti mrežu gostiju pogodio Pave Klapirić da bi u 93. pobjedu potvrdio Mijo Majić.

Glavice 1991 - Trilj 2001 5:0 (3:0)
Visoku pobjedu u prvoj prvenstvenoj utakmici upisali su Glavičani u susjedskom derbiju protiv Trilja. Tri gola u mrežu mladog Vrdoljačića zabio je Frano Matas, a još dva dodao je Dino Romac za slavlje simpatizera kluba koji su došli bodriti Glavice u novoj eri nogometa u malom sinjskom naselju.

U idućem kolu Glavice će kod Mosora u Žrnovnicu, Mosor koji igra u Srinjinama ugostit će Jadran iz Supetra, a Adriatic će dočekati Val. Tekstilac igra s Vinjanima u Sinju, a u Trogiru će igrati domaći Trogir i Čaporice.
hr Mon Sep 23 2019 09:50:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Crveni ljutiti nakon gostovanja u Vodicama: "Nismo ovo zaslužili!"

Gosti su odbili potpisati zapisnik nakon utakmice
U 5. kolu 3.HNL jug Split je gostovao u Vodicama kod istoimenog domaćina kojemu je to bila premijerna utakmica na vlastitom stadionu. Podsjetimo, u 3. kolu Junaka su ugostili na Šubićevcu. Sasvim neočekivano, HNS je odobrio igranje na Račicama iako radovi nisu gotovi. Postoji samo jedna mala montažna tribina, a uvjeti u svlačionicama nisu ni za županijski rang natjecanja.

- Apsurdno je ovo igrati, ovo više nema smisla - vikao je jedan razočarani igrač Splita nakon utakmice predsjedniku Slavenu Žužulu, a njegovo mišljenje dijeli su svi igrači i navijači Crvenih.

Koliko znači domaći teren te domaćinski naklonjen sudac, Vodice su pokazale u 90 minuta utakmice protiv Splita. Agresivnu igru, na momente i prljavu, dopuštao je loši sudac Liković igračima Vodica. Nisu se u tome snašli gosti iz Splita pa su na odmor otišli sa rezultatskim minusom. Dominacija Crvenih u drugom dijelu okrunjena js pogotkom u 68. minuti. Sasvim zasluženo, sudac je nakon duela Rendića i Alvareza pokazao na bijelu točku. Igrač Vodica, Toni Rendić jurio je po terenu za Likovićem vičući: "Nisam ga taka, daj mi crveni, isključi me!" Bila je to treća situacija u kaznenom prostoru Vodica koja je bila za najstrožu kaznu, na prethodne dvije samo je odmahnuo rukom.

Ostatak utakmice protekao je u veoma nervoznom ozračju, a ukupno je sudac pokazao 13 žutih kartona, dva crvena te su oba trenera zaradili opomene. Posljednjih dvadesetak minuta susreta svaki start domaćih igrača bio je "za zatvor", a redali su se gostima žuti zbog prigovora.

Dodajmo da gosti nisu nisu htjeli potpisati zapisnik nakon utakmice.
hr Mon Sep 23 2019 07:25:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kaos na terenu: Radonjić dobio šamar, u obranu mu stao Ćaleta-Car

Ružne scene stižu s utakmice Marseillea i Montpelliera u sklopu francuskog nogometnog prvenstva. Igrale su se posljednje minute, a rezultat je bio 1:1.
Igrač Marseillea Nemanja Radonjić primio je loptu i krenuo u brzi kontranapad, ali ga je za dres povlačio Jordan Ferri koji je time isprovocirao srpskog igrača. Nezadovoljan ponašanjem suparnika Radonjić je krenuo mahati rukama, a potom i dobacivati Ferriju kojem se to očito nije svidjelo te je Radonjiću opalio šamar, piše vecernji.hr

U tom trenutku došlo je do naguravanja više igrača obje momčadi, a prvi je u obranu svog suigrača Radonjića stao Duje Ćaleta-Car, hrvatski stoper koji je ovog ljeta otkazao nastup za mladu reprezentaciju tvrdeći da ga ne puštaju iz kluba.

Cijelu snimku ovog događaja pogledajte ovdje.

hr Sun Sep 22 2019 16:36:26 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Vodice upisale povijesnu pobjedu, Junak bježi pratnji!

Odigrano je šest utakmica 5. kola 3.HNL jug
Prvu pobjedu u Trećoj ligi upisala je momčad Vodica i to na svom stadionu za kojeg su jučer dobili odobrenje da mogu igrati. Prvi dio bolji i agresivniji bili su igrači domaće momčadi, a nagrađeni su u 27. minuti kada Rendić odlično pogađa iz slobodnog udarca. U nastavku i Split je zaigrao bolje, ali igrače jedne i druge momčadi svojim odlukama nervirao je sudac Liković. Podijelio je čak 12 žutih kartona, dva crvena te su oba trenera zaradili opomene. Kelez je izjednačio iz kaznenog udarca, a pobjedu Vodicama u 80. minuti donosi 18-godišnji Tabula. Malo nakon toga Jefferson je pogodio gredu, a netko od Crvenih u sudačkoj nadoknadi stativu.

Junak i ove sezone igra šampionski. S nova tri boda protiv Neretve izdvojili su se na vrhu, iskoristili su poraz Hrvaca i remije Kamena te Zadra.

Rezultati:
Uskok - Hrvace 5:2 (Vojković 2', Šošić 16', 29', 64' Pavlinović 81' // Štimac 53', Grgat 69')
Jadran LP - Kamen 2:2 (Tadić 34', Raič 70' // Varea 10', 50')
Zadar - BŠK Zmaj 1:1 (Jerbić 61' // Bilać 28')
Zagora - Primorac (BNM) 0:2 (Nović 41', Kušeta 60')
Vodice - RNK Split 2:1 (Rendić 27', Tabula 80' // Kelez 68'-11m)
Junak - Neretva 3:1 (Vuleta 51', Mastelić 58', 90' // Ajkunić 78')
hr Sat Sep 21 2019 19:56:14 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.