Split ima predstavnicu na Svjetskom juniorskom prvenstvu u taekwondou

Riječ je o Kristini Čerini koja nosi titulu svjetske kadetske prvakinje u taekwondou

Kristina je u procesu priprema još od početka kolovoza. Uz klupske i reprezentativne završne pripreme Kristina je odradila i dva pripremna turnira. Sredinom rujna, u sastavu reprezentacije, bila je na otvorenom prvenstvu Poljske i sredinom listopada na prvenstvu Hrvatske za mlađe seniore do 21god. Sa oba natjecanja Kristina Čerina se vratila sa zlatom oko vrata!

Prvenstvo se održava u kanadskom gradu Burnabyu od 16. do 20.studenog i sudjelovat će 120 zemalja svijeta, a Kristinu očekuje čak 31 protivnica.

Svjetska kadetska prvakinja 2014.

Kristini ovo neće biti prvo svjetsko prvenstvo. Naime, 2014. tada još kao članica splitskog kluba Marjan, boje Hrvatske branila je na Svjetskom kadetskom prvenstvu u Azerbajdžanu i okrunila se titulom svjetske kadetske prvakinje. Važno je napomenuti da je Kristina prva hrvatska svjetska prvakinja u kadetskoj konkurenciji.

Sada, dvije godine kasnije, u novom klubu i u novoj kategoriji, pokušat će izboriti novu svjetsku titulu. Ova Splićanka taekwondo trenira već 11 godina, a u velikogorički klub stigla je u veljači ove godine.

Kako se Kristina osjeća i koja su joj očekivanja rekao nam je njen trener Duje Ševo.
- Od kraja osmog mjeseca počeli smo sa pripremama i nastupila je na dva pripremna turnira. Sredinom rujna je na otvorenom prvenstvu Poljske i na prvenstvu Hrvatske za mlađe seniore osvojila zlato. Iz Kanade očekujemo medalju s razlogom jer je ona ipak svjetska kadetska prvakinja. Opet netreba se previše opterećivati rezultatom jer Kristina je i iduće godine juniorka. Čeka nas i Europsko prvenstvo iduće godine. Tako da u svakom slučaju biti će napeto i što Bog da. Bitno se ne ozljeditii, nastaviti isto ovako sljedeću sezonu i navijat ćemo da se dogodi najbolje. - rekao nam je Ševo.

hr Wed Nov 16 2016 13:41:33 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Ana Konjuh izbacila bivšu pobjednicu US Opena Australku Stosur

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh plasirala se u treće kolo jakog WTA turnira u Dubaiju nakon što je u utorak pobijedila Australku Samanthu Stosur sa 6-4, 6-3 poslije sat i 23 minute igre.

Ana Konjuh je u meč protiv osvajačice US Opena iz 2011. krenula sa "breakom" i vodstvom 2-0. No, Australka se vratila u šestom gemu, kada je imala tri lopte za povrat izgubljenog servisa. Konjuh je spasila dvije "break lopte", ali treću nije uspjela.

No, 19-godišnju Dubrovkinju to nije omelo i opet dolazi do "breaka" u devetom gemu, a potom na svoj servis dobija prvi set sa 6-4.

U drugom setu bilo je puno manje prilila za "break", a Konjuh je svoju iskoristila kod rezultata 3-3, a potom i svoj servis za vodstvo 5-3. Stosur je servirala za ostanak u meču, ali hrvatska tenisačica je još jednim "breakom" okončala susret u svoju korist.

U sljedećem kolu Ana Konjuh ide na 16. igračicu svijeta Ruskinju Jelenu Vesninu, s kojom se dosad samo jednom susrela, 2015. u Aucklandu, i tada je slavila Vesnina.

hr Tue Feb 21 2017 13:44:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Marjanov Lovre Brečić osvojio zlato na Egipat openu

Odličan rezultat za Lovru

Izvrsni Lovre Brečić iz splitskog Marjana nastavio je niz osvajanja medalja na posljednja tri velika natjecanja u deset dana.

Nakon bronce na europskom klupskom prvenstvu G1 kategorije, te srebra na G2 natjecanju Turkish openu u kategoriji do 63 kilograma gdje je imao čak 81 protivnika i sedam odrađenih borbi Lovre je na novom G2 natjecanju Egipat open osvojio zlatnu medalju. U prvom kolu u Luxoru Brečić je svladao  Hussama El Amranija 12:5, u drugom je bio bolji od Egipćanina Alya Youssefa 16:11 da bi u finalu Poljak Jaroslaw Mecmajer predao borbu nakon što je kolo prije izbacio prvog nositelja i drugog na svjetskim rang listama Ouahida Brikija

Brečić je tako turneju završio sa 35,6 osvojenih bodova s kojima će na novim svjetskim rang ljestvicama napredovati do drugog mjesta na svijetu iza neprikosnovenog vladara kategorije do 63 kilograma Achaba iz Belgije.

hr Mon Feb 20 2017 17:37:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pobjede Konjuh i Vekić

Hrvatske tenisačice Ana Konjuh i Donna Vekić bile su uspješne u svojim susretima 1. kola na WTA turnirima u Dubaiju, odnosno Budimpešti. Konjuh je u susretu 1. kola Premier turnira u Dubaiju sa 6-0, 6-1 nadigrala Kineskinju Shuai Zhang za samo 49 minuta, dok je Vekić na osjetno slabijem turniru u Budimpešti svladala Ruskinju Jekaterinu Aleksandrovu sa 6-3, 7-5.

Konjuh će u 2. kolu Dubaija igrati protiv Australke Samanthe Stosur, dok će suparnica Vekić u Budimpešti igrati protiv bolje iz ogleda između Njemice Julije Goerges i kvalifikantice.

hr Mon Feb 20 2017 17:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

KBK Ameno s velikog međunarodnog kickboxing turnira donio tri zlata i jednu broncu

Ove medalje su velik rezultat za mlade snage Amena koje pod čvrstom rukom trenera Milivoja Bajića i Veljka Vetme idu u nove pobjede

Ove godine na velikom međunarodnom kickboxing turniru u Sarajevu ,Grand Prix BIH 2017, sa blizu 500 natjecatelja , nastupili su mlade snage iz kbk Ameno iz Splita te ostvarile vrhunski rezultat. Priredba je bila na odličnom nivou , a sve u organizaciji kickboxing akademije Ilidža, koja je višegodišnji organizator ovakvih natjecanja.
Iz Amena su nastupili četiri natjecatelja koja su osvojili tri zlata i jednu broncu. Napomena da su osim Dina Tacija ostali bili dojučerašnji juniori i ovo su im prvi seniorski okršaji , gdje su se pokazali u pravom svijetlu.

- Prvo zlato osvojio je mladi Dino Sudić, koji je došao iz kluba -Dalmacija Dugi Rat, a sa kojim Ameno ima odličnu suradnju,u kategoriji do 60 kg, disciplina low kick, inače ovogodišnji osvajač i turnira -Karlovac open- prije 8 dana, Sudić je jednoglasnom sudačkom odlukom pobjedio Veldin Šaraka iz BiH. U kategoriji do 67 kg , disciplini low kick naš natjecatelj Petar Mušura , zaustavljen je u polufinalu od iskusnog Nerdin Fejzovića , reprezentativca BiH, te je osvojio broncu.
U kategoriji do 71 kg , low kick , dugogodišnji juniorski i seniorski prvak Hrvatske , Dino Taći, odradio je rutinski ovu priredbu i u finalu pobjedio prekidom Aleksandra Kostića, stražnjim kružnim udarcem u tijelo. Dosada je Dino nastupao u kategoriji do 67 kg , ali sada je odlučio preći u kategoriju do 71 kg, gdje ga čekaju mnogi izazovi za koje Dino živi.
Na kraju u disciplini K-1 do 86 kg prvo mjesto osvojio je Lucijano Radić , mladi borac , dojučerašnji junior, ali velikog potencijala. On je u finalu prekidom u drugoj rundi , udarac koljenom, pobjedio Adnana Zulčića i pokazao svima da sa prijelazom u seniore mnogi neće mirno spavat - doznajemo iz KBK Amenon.

Svakako ovo je velik rezultat za mlade snage Amena koje pod čvrstom rukom trenera Milivoja Bajića i Veljka Vetme idu u nove pobjede.

- U budućnosti nas čekaju državna prvenstva u low kicku i K-1 u travnju i svibnju , gdje se opet želimo pokazat u najboljem izdanju sa cijelim timom kbk Ameno............11.ožujka u Ateni nastupa na FFC priredbi naš prvak Tomislav Čikotić protiv Grka, Stavrosa "HULK" Grigorakakisa , a pobjeda bi značila velik iskorak prema većim priredbama u svijetu. Također naš prvak Antonio Plazibat trenira u velikom žaru , a isto sa ciljem da krajem ožujka odradi profi borbu nakon kratke stanke zbog operacije oka. Kažemo što nas ne ubije ojača nas , a mi hrabro idemo naprijed u nadi da će se naš trud isplatit i da ćemo jednog dana imat borce koje će svi pamtit kao sto pamte Branka Cikatića i Mirka Filopovića - poručuju iz Amena.

hr Mon Feb 20 2017 09:12:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.