Modrić u Fifinoj momčadi godine: Fantastični Ronaldo najbolji nogometaš, tvorac "engleskog čuda" najbolji trener

Luka Modrić i drugu je godinu zaredom izabran u idealnu jedanaestoricu u izboru profesionalnih nogometaša iz cijelog svijeta. Oko 26.500 svjetskih igrača Modriću je dalo dovoljno glasova da završi među trojicom izabranih veznjaka.

Budući da su podaci procurili u javnost ranije, Modrićev izbor nije iznenadio (iako je bilo nekih odstupanja u odnosu na momčad objavljenu u medijima prošlog tjedna), ali je definitivno još jedno veliko priznanje aktualnom kapetanu hrvatske reprezentacije. Prije godinu dana postao je prvi izabrani Hrvat, sada je potvrdio svoju poziciju. Nije loše za 31-godišnjaka...

U izboru za 2015. godinu Modrić je u veznom redu bio s Andresom Iniestom iz Barcelone te Paulom Pogbom, koji je tada bio član Juventusa. Pogba je ispao iz konkurencije, a na njegovu poziciju došao je Modrićev klupski suigrač Toni Kroos. Iniesta je opet tu, apsolutni rekorder među veznjacima, kojeg su kolege već osmi put izabrale u najbolju postavu godine. U 12 dosadašnjih izbora mjesto je na 36 pozicija rezerviranih za vezne igrače (bira se u formaciji 4-3-3) dobilo samo 16 nogometaša.

Nakon Inieste po broju uvrštavanja slijedi Xavi Hernandez (šest), StevenGerrard i Kaka (tri), a Modrić i Kroos od jučer su u društvu Zinedinea Zidane i Xabija Alonsa s dva ‘nastupa’ u idealnih 11. Modrić je, podsjetimo, bio i u širem izboru za igrača godine FIFA-e, a nedavno su ga navijači na UEFA.com uvrstili u njihovu najbolju momčad godine.

Portugalac Cristiano Ronaldo je u Zürichu došao do dvostruke krune, nakon što je nagradu za najboljeg nogometaša godine pod nazivom Zlatna lopta dobio od France Footballa, u njegovim je rukama završio i novi FIFA-in trofej The Best. Predstavnici medija, izbornici i kapetani te navijači, svaki s po 25% glasačkog udjela, Portugalcu su odali veliku čast.

Treći u najužem izboru, naravno, nije imao nikakve šanse. Kao što je u posljednjih osam izbora (zadnjih pet zajedničkih u organizaciji s France Footballom pod imenom FIFA-ina Zlatna lopta) nisu imali Neymar, Manuel Neuer, Franck Ribery, Andres Iniesta, čak triput Xavi Hernandez i Fernando TorresAntoine Griezmann, iza kojeg je sjajna godina u dresovima Francuske i Atletico Madrida, samo je upotpunio trolist, no to je samo kozmetika. Nakon 2007. godine kad je prestižnu nagradu FIFA-e dobio Milanov veznjak Kaka, uvijek su na prvom i drugom mjestu bili Messi ili Ronaldo. I te 2007. su najavili dominaciju, Messi je u izboru bio drugi, a tadašnji ofenzivac Manchester Uniteda Ronaldo treći.

Već skoro cijelo jedno desetljeće traje apsolutno neupitna dominacija Ronalda i Messija. Upitan je možda njihov redoslijed, jer je za mnoge Messi igračkom kvalitetom i znanjem ipak stepenicu iznad Ronalda, koji je, pak, barem za klasu bolji od svih ostalih. No kad čovjek u jednoj godini na travnjaku predvodi svoj klub Real Madrid do Lige prvaka, Europskog superkupa i naslova svjetskog klupskog prvaka, a pritom i reprezentaciju Portugala odvede do prve kontinentalne titule, sve kritike padaju u vodu, prenose sportske.

hr Mon Jan 09 2017 21:12:43 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Livaja poludio po tko zna koji put: Gurnuo suca i završio sezonu

Ušao je u 83., a tri minute kasnije dobio je crveni, u naletu bijesa odgurnuo je i suca. Ako vam još kažemo da je sve to djelo hrvatskog nogometaša, vjerojatno će vam prvi, ali i jedini, na pamet pasti - Marko Livaja (23). - pišu 24 sata

I naravno, nećete pogriješiti. Livajini nestašluci, nažalost, poznatiji su od svih njegovih golova, što je dosta loša slika o napadaču, od kojeg se očekivalo da će s 23 godine biti u nekom od najvećih europskih klubova.

U redu, bio je u Interu, no na San Siru se i nije previše naigrao, više je proveo na posudbama u Luganu i Ceseni. Bio je i u Atalanti, Rubinu, Empoliju, da bi prošlog ljeta postao član Las Palmasa. I sve je to stigao napraviti s 23 godine.

Novi gubitak razuma koštao ga je završetkom sezone. Španjolski nogometni savez kaznio ga je s pet utakmica suspenzije. Primjera radi, Sergio Ramos za svoj crveni u El Clasicu dobio je utakmicu kazne, no za razliku od Livaje, kapetan Reala nije pritom gurnuo i suca.

Livaju će kazniti i Las Palmas. Valjda ne i ne tjeranjem iz kluba, premda je Livaja u svojoj turbulentnoj karijeri dobio već mnogo puta drugu šansu.

Marko je još uvijek mlad, no ako nešto ne promijeni u svom životu do kraja karijere selit će se vjerojatno 20 puta i u nogometnoj povijesti bit će zabilježen tek kao fusnota. A to sigurno nije ono što on želi, niti je odraz njegova potencijala. - pišu 24 sata

hr Wed Apr 26 2017 09:26:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Prva HNL: Rijeka pobjegla Dinamu na osam bodova

U derbiju 30. kola Prve HNL vodeća Rijeka svladala je trećeplasirani Osijek sa 2-0 (1-0) pogocima Bezjaka i Andrijaševića iz kaznenih udaraca te zahvaljujući porazu Dinama u Koprivnici stvorila osam bodova prednosti pred Zagrepčanima šest utakmica prije završetka prvenstva.

Imajući na umu ono što im se u prošlom kolu dogodilo u Puli, gdje su osvojili samo bod i propustili priliku odvojiti se od Dinama koji je tada poražen na Maksimiru od Hajduka, nogometaši Rijeke su nošeni podrškom svojih navijača na Rujevici od prve sekunde krenuli po pobjedu. Mario Gavranović je bio najopasnija prijetnja, ali su svi njegovi udarci završavali u rukama osječkog vratara Malenice ili u okviru gostujućih vrata.

Rijeka je do vodstva došla u 11. minuti, kad je Matasa lopta pogodila u ruku u kaznenom prostoru, a sudac Križarić pokazao na bijelu točku. Slovenac Roman Bezjak sigurno je izveo kazneni udarac. Do kraja poluvremena Gavranović je čak dvaput pogodio gredu, jednom tukao pokraj gola, a neprecizan je bio i Mišić za domaće.

Najbolju priliku za Osječane propustio je Gabrijel Boban, koji je u 20. minuti s 12-13 metara pucao preko gola. Osijek je u posljednjoj minuti prvog poluvremena doživio još jedan udarac, kad je najbolji gostujući strijelac, makedonski reprezentativac Muzafer Ejupi, zbog neopreznog starta na sredini igrališta zaradio drugi žuti karton, a time i isključenje.

Brojčano inferiorni Osječani u nastavku su borbenošću nadoknađivali igrača manje na terenu, ali nisu uspjeli opasnije zaprijetiti riječkom vrataru Prskalu. S druge strane, Rijeka je imala nekoliko izglednih situacija, najopasniji je bio Franko Andrijašević, ali je iz svih dvoboja kao pobjednik izašao vratar Malenica.

Ipak, u 90. minuti sudac Križarić je, nakon prekršaja Škorića na Vešoviću u kaznenom prostoru, dosudio novi kazneni udarac za domaće, a precizan je bio Andrijašević i svojim 14. prvenstvenim pogotkom potvrdio pobjedu Rijeke.

Posebna gošća na ovoj utakmici bila je predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović.

Na stadionu HNK Rijeka na Rujevici okupilo se oko 4500 gledatelja, a sudio je Igor Križarić iz Čakovca.

Strijelac: 1-0 Bezjak (11-11m), 2-0 Andrijašević (90-11m)

Crveni karton: Ejupi (Osijek) - drugi žuti karton (45+1)

hr Tue Apr 25 2017 22:31:07 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Newcastle se vraća u prvu ligu

Engleski drugoligaš Newcastle osigurao je povratak u Premier League nakon što je jučer sa 4-1 pobijedio Preston.

Do ovog rezultata odveo ga je Rafael Benitez, bivši trener Liverpoola, Real Madrida i Chelsea, a klupu Newcastlea preuzeo je nakon ispadanja kluba u drugu ligu na kraju prošle sezone.

'Svrake' su se tako pridružile Brightonu koji je napredak u prvu ligu osigurao prošli ponedjeljak.

"Ovo je bila teška sezona i danas se isplatila. Atmosfera je bila nevjerojatna, navijači su bili cijelo vrijeme uz nas", izjavio je branič Jerome Lascelles.

Pred 50.000 gledatelja, Perez je zabio u šestoj minuti gol za Newcastle, ali je Hugill vrlo brzo izjednačio.

Atsu je doveo 'Svrake' opet u vodstvo prije poluvremena, Ritchie je povećao prednost nakon izvođenja kaznenog udarca (64), a Perez je zaključio rezultat.

hr Tue Apr 25 2017 13:39:50 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Pogledajte satnicu HNL-a do kraja sezone, Rijeka u nevjerici!

Uoči današnjih dvoboja 30. kola HNL-a saznali smo satnicu svih utakmica HNL-a do kraja sezone.
Naravno, najzanimljivije su utakmice vodeće Rijeke i branitelja naslova Dinama, jedinih klubova koji su ostali u igri za naslov. A satnica je šokirala Riječane!
Naime, Rijeka će do kraja sezone sve utakmice igrati nakon Dinama. To nikako ne može biti slučajno, budući da su Riječani posljednji put prije zagrebačkog kluba igrali još u studenom prošle godine.

Radi se o evidentnoj psihološkoj prednosti Modrih koji nikada ne jure rezultat, nego svojim pobjedama stalno nameću pritisak vodećoj momčadi lige. Doduše, izabranici Matjaža Keka u posljednjem su kolu imali priliku pobjeći Dinamu, koji je izgubio od Hajduka (0:2), na ogromnih sedam bodova, ali su kiksali u Puli (1:1) i imaju pet bodova prednosti sedam kola prije kraja.
Sličan slučaj nemoguće je pronaći u nekoj drugoj ligi, prenosi index. Detaljne odredbe u Pravilniku natjecanja oko toga ne postoje, pa ih povjerenik Josip Brezni nije ni mogao prekršiti, ali da jedan klub igra 16 puta zaredom prije drugog?!