Jakolišu dvije utakmice i novčana kazna, kažnjen i Hajduk!

Disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige Alan Klakočer donio je odluke po prijavama službenih osoba s utakmica 4. kola
Marin Jakoliš zbog isključenja na utakmici Slaven Belupo-Hajduk (udaranje protivničkog igrača laktom u predjelu vrata i glave) kažnjen je zabranom igranja na dvije utakmice i novčanom kaznom od 5.000 kuna.

Na utakmici Sl. Belupo-Hajduk evidentirana su paljenja pirotehničkih naprava na tribini i bacanje u ograđeni dio igrališta te neprimjereno skandiranje od strane pripadnika navijačke skupine Torcida. Zbog prekršaja iz članka 67. DP HNS-a domaćin utakmice NK Slaven Belupo kažnjen je sa 6.000 kuna dok je HNK Hajduk zbog prekršaja iz članka 67. i 88. DP HNS-a kažnjen ukupnim iznosom od 18.000 kuna.

Zbog momčadskih prekršaja kažnjivih po članku 54. DP HNS-a sa po 5.000 kuna kažnjeni su HNK Hajduk, NK Osijek, NK Slaven Belupo i NK Varaždin.
hr Wed Aug 14 2019 19:24:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Priopćenje policije uoči utakmice Hajduka i Gorice

U nedjelju, 18. kolovoza 2019. s početkom u 18 sati u Splitu, na gradskom stadionu „Poljud“ odigrati će se nogometna utakmica između HNK „Hajduk“ i NK „Gorica“.

Policija obavještava građane da će na dan utakmice policija vršiti blokadu prometa. Od 14 sati do završetka osiguranja uspostaviti će se blokada prometa na šetnici oko stadiona, dok će se od 16 sati uspostaviti blokada prometa u ulici VIII. mediteranskih igara - kod ulaza na parkiralište bazena Poljud i kod ugostiteljskog objekta „Hemingway“, te na raskrižju ulice VIII. mediteranskih igara i ulice Sedam Kaštela (osim vozila policije, odnosno vozila s propusnicom).

Na dan odigravanja utakmice policija će, sukladno članku 79. Zakona o policijskim poslovima i ovlastima, prije, za vrijeme odigravanja i nakon završetka utakmice vršiti snimanje na stadionu i prilaznim pravcima.

Obavještavaju građane kako je sukladno Zakonu o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima, zabranjeno:

- unošenje  ili pokušaj unošenja alkoholnih pića i  droga, te ulazak  i boravak u prostor športskog  objekta u alkoholiziranom stanju,

- unošenje pirotehničkih sredstava, oružja i drugih predmeta koji su pogodni za nanošenje ozljeda ili za stvaranje nereda i nasilja, te paljenje i bacanje pirotehničkih sredstava, kao i paljenje drugih navijačkih rekvizita,

- maskiranje lica kapom, maramom ili na drugi način u cilju prikrivanja identiteta, unošenje i isticanje transparenata, zastava ili drugih stvari  s tekstom ili slikom, znakom ili drugim obilježjem kojima se iskazuje ili potiče mržnja ili nasilje na temelju rasne, nacionalne, regionalne ili vjerske pripadnosti, pjevanje pjesama ili dobacivanje poruka čiji sadržaj iskazuje ili potiče mržnju ili nasilje na temelju rasne, nacionalne, regionalne ili vjerske pripadnosti

- pokušaj nedopuštenog ulaska, odnosno nedopušteni ulazak u natjecateljski prostor ili u gledateljski prostor, prostor koji je namijenjen sudcima ili drugim osobama koje sudjeluju u športskom natjecanju, bacanje predmeta u natjecateljski prostor, boravak

- zadržavanje na mjestu u gledateljskom prostoru za koje se ne posjeduje ulaznica ili odgovarajuća isprava izdana od strane organizatora.
hr Fri Aug 16 2019 16:18:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Boro Primorac preuzima Akademiju Hajduka!

U ponedjeljak će službeno započeti s radom
Nekadašnji Hajdukov nogometaš i trener koji je najveći dio karijere proveo u engleskom Premiershipu, Boro Primorac, novi je voditelj Akademije HNK Hajduk “Luka Kaliterna”.

Gospodin Primorac nogometnu je karijeru započeo u mostarskom Veležu u kojem je ostavio zapažen trag i upisao 133 nastupa. Godine 1978. iz Veleža je prešao u Hajduk, s kojim je u sezoni 1978./1979. pod vodstvom trenera Tomislava Ivića osvojio Prvenstvo Jugoslavije.

Upisao je ukupno 283 nastupa za Bijele postigavši 53 zgoditka.

Iz Hajduka je 1983. godine preselio u LOSC Lille (107 nastupa), a igračku karijeru zaključio je u Cannesu (111). Bio je i reprezentativac Jugoslavije za koju je igrao 14 puta.

A upravo u Cannesu je gospodin Primorac počeo je i svoju trenersku karijeru, vodio je potom i francuski US Valenciennes. Bio je nakon niza francuskih godina i u japanskoj momčadi Nagoya Grampus, a tu počinje i njegova dugogodišnja uspješna suradnja s legendarnim Arsène Wengerom. Od 1997. do prošle godine, tijekom gotovo 1.200 utakmica i na tisuće i tisuće treninga, bio je pomoćnik Wengera u Arsenalu.

S Emiratesa se gospodin Primorac sada vraća na Poljud, stadion na kojemu je upravo on ušao u povijest kao strijelac prvog zgoditka nakon otvaranja 1979. godine. Bio je to dvoboj odigran 19. rujna, a suparnik Hajduku na Poljudu bio je Trabzonspor.

Novi voditelj Akademije HNK Hajduk “Luka Kaliterna” Boro Primorac formalno će od ponedjeljka 19. kolovoza stupiti na svoju novu dužnost.
hr Fri Aug 16 2019 11:13:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u nedjelju igra protiv momčadi koju prošle sezone nije pobijedio!

Susret petog kola HT Prve lige
Hajduk i Gorica će u nedjelju na Poljudu s centra krenuti u 18 sati. Bit će to dvoboj trenutačno drugoplasirane i četvrtoplasirane momčadi HT Prve lige. Nakon četiri odigrana kola momčad Damira Burića je na devet osvojenih bodova, gosti koje vodi trener Sergej Jakirović su na sedam.

U dosadašnja četiri kola Gorica je pobijedila Osijek s 3:1 i Rijeku 2:0. Remizirali su s Interom iz Zaprešića (1:1) te su poraženi od Dinama (3:1). Strijelci su im u ovoj sezoni: Pape Cherif Ndiaye (3 gola) te Joey Suk, Farouk Miya, Michal Adam Maslowski Kristijan Lovrić. Zanimljivo da Hajduk još nije upisao pobjedu protiv Gorice,

Zbog žutih, odnosno crvenog kartona za Bijele neće konkurirati Stefan Simić i Marin Jakoliš.

Bijeli u Koprivnici upisali prvi poraz!

Jakoliš pocrvenio u debiju

U četvrtom kolu HT Prve lige Hajduk je izgubio u Koprivnici od Slaven Belupa sa 2:1.

Utakmicu su obilježila tri crvena kartona. Prvog je dobio Jakoliš, dvije minute nakon ulaska, a onda su pocrvenili Bogojević i član stručnog stožera Belupa. Za pobjedu Slavena zabili su Puclin i Krstanović iz penala. Počasni pogodak za Hajduk je zabio Eduok u 96. minuti, minutu prije kraja.

14. minuti nakon početnog ispitivanja snaga prva izglednija prilika za Hajduk. Jairo je pucao s 14 metara iskosa, odbio je to vratar Filipović negdje na 10 metara, Edouk je bio na lopti s dvojicom igrača na leđima, pucao je iz prve, ali nije najbolje zahvatio loptu. Ubrzo nakon toga još jedna dobra prilika za Bijele. Jradi je dobio sjajnu loptu u prostor, odlučio se za udarac s 14 metara iskosa, međutim odbio je Filipović u korner. Trajao je pritisak Hajduka, Jairo je u 19. minuti sjajno pronašao Caktaša u sredini, ovaj je iz prve potegao s ruba šesnaesterca, ali udarac je išao ravno u vratara Filipovića koji je obranio taj pokušaj. Jairo u 21. minuti odlično s boka pronašao Caktaša koji s 10 metara pokušava zabiti atraktivno, petom, međutim otišlo je malo pored vratnice.

Paracki je u 28. minuti uputio vrlo dobar udarac iz slobodnjaka s 22 metra u gornji desni kut, Duka se ispružio i sjajno obranio. Veliku priliku imao je Hajduk u 36. minuti! Eduok je povukao kontru po desnoj strani, sjajno je proigrao Jaira koji nesebično proslijeđuje u srce šesnaesterca za Caktaša, a veznjak Hajduka iz idealne pozicije prebacuje okvir vrata. Malo iza toga poveo je Slaven Belupo s 1:0, Puclin je bio strijelac. Sretno je zabio igrač domaće momčadi, pucao je kroz šumu nogu s 15 metara u bliži kut, Duka je bio na lopti, ali uspjela je proći ispod njega u mrežu tako da ovaj pogodak ide njemu na dušu.

U drugom dijelu, Jakoliš je odmah nakon ulaska u igru zbog udarca laktom nakon ubačaja iz prekida dobio izravni crveni karton. Ismajli je u 64. minuti pucao glavom nakon ubačaja iz kuta, pogodio je vanjski dio mreže. Pucao je Jairo u 74. minuti glavom iz teške pozicije nakon ubačaja s desne strane, obranio je to vratar domaćih Filipović. Pao je u 83. minuti  Ejupi u duelu s Ismajlijem, sudio je Matoc jedanaesterac za Slaven Belupo. Prestroga odluka čini se na prvu, nije to bio duel za najstrožu kaznu. Siguran s bijele točke bio je iskusni Ivan Krstanović za povećanje vodstva na 2:0. Pokušao je Caktaš u 89. minuti iz okreta s ruba šesnaesterca, Filipović je još jednom bio na pravom mjestu. Eduok je u 96. minuti smanjio na 2:1. Teklić mu je iz kornera vratio na 15 metara, a napadač Hajduka sjajnim udarcem neobranjivo pogađa gornji desni kut.

Slaven Belupo – Hajduk 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Puclin (37'), 2:0 Krstanović (84'-11m), 2:1 Eduok (96).

Crveni karton: Jakoliš (56'), Bogojević (78').

Koprivnica - Gradski stadion. Sudac: Marko Matoc (Zaprešić).

Slaven Belupo: Filipović - Zirdum, Međimorec (od 57' Nowak), Radivojević (od 67' Karamarko) -  Glavčić, Paracki, Puclin, Delić (od 76' Goda) - Krstanović, Ejupi, Bogojević.

Hajduk: Duka - Juranović, Ismajli, Simić (od 54' Svatok), Dolček - Nejašmić, Hamza (od 85' Teklić), Jradi (od 54' Jakoliš), Caktaš, Eduok - Jairo.

hr Sun Aug 11 2019 20:13:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.