KRAJ Lokomotiva - Split 3:0: Uvjerljiv poraz Crvenih na kraju polusezone

Lokomotiva je slavila s 3:0 u posljednjem kolu jesenskog dijela sezone
Nogometaši Splita poraženi su s 3:0 u posljednjem kolu jesenskog dijela sezone od Lokomotive na gostovanju u Kranjčevićevoj.

Veći dio posla domaća momčad odradila je u prvih 20 minuta, najprije je Doležal pogodio za 1:0 u 10. minuti susreta nakon situacije koja je mirisala na zaleđe. U 20. minuti Dupovac je u padu igrao rukom u Splitovom kaznenom prostoru zbog čega je sudac Ivan Bebek pokazao na bijelu točku, a siguran realizator bio je Ćorić

Točku na ovu pobjedu stavio je bivši stoper Crvenih Amir Rrahmani koji je glavom poentirao za 3:0 nakon kornera u 66. minuti utakmice.

SASTAVI
Lokomotiva: Zagorac, Rožman, Rrahmani, Majstorović, Kolinger, Capan, Ćorić (od 61. Majer), Ivanušec, Grezda (od 83. Bočkaj), Doležal (od 80. Antunović), Marić
Klupa: Filipović, Skansi, Halilović, Stolnik

Split: Kukić, Maglica, Dupovac, Mikulić, Vasilj, Boljat, Jakić (od 46. Jukić), Vidović, Pavlovski (od 84. Pavlovski), Pešić, Ugrina (od 75. Roglić)
Klupa: Topić, Samac, Stojanovski, Bojić

Tijek utakmice:
0 - LIjep pozdrav čitateljima DalmacijaNewsa, od 17 sati pratit ćemo utakmicu Lokomotiva - Split. U Zagrebu je poprilično hladno, temperatura je ispod nule i uvjeti za igru nisu najidealniji, no nadamo se da ćemo danas gledati zanimljiv susret.
1 - Počela je utakmica u Kranjčevićevoj
5 - Ugrina je imao odličnu priliku za udarac sa 16 metara, ali je u posljednji trenutak blokiran
7 - Marić je prizemno ubacio s lijeve strane, ali siguran je bio Kukić
10 - GOL 1:0 Doležal. Nakon brze akcije domaćih lopa je s desne strane ubačena pred vrata, a tamo je nečuvan ostao Doležal koji sa sedam metara nogom šalje loptu u mrežu. Moguće da je u ovoj situaciji Doležal bio u zaleđu ali pomoćni sudac se nije oglasio
16 - Kolinger je iz blizine pucao preko vrata nakon ubačaja Rožmana
19  - Sjajna lopta Jakića na pet metara gdje se našao Pešić, pucao je iz prve u trku,ali samo pored vrata
20 - Dupovac je u padu igrao rukom u svom šesnaestercu, Bebek je nakon kratkih konzultacija s pomoćnikom pokazao na bijelu točku
21 - GOL 2:0 Ćorić. Igrač Lokomotive prvi put je zatresao mrežu, ali kazneni udarac je ponovljen jer je netko utrčao u šesnaesterac prije vremena, međutim i iz ponovoljenog pokušaja bio je siguran. Lokomotiva ima veliku prednost
25 Žuti karton dobio je Doležal
34 - Posljednjih desetak minuta ne gledama pretjerano zanimljivu utakmicu, gotovo ništa konkretno se nije dogodilo na terenu
36 - Pokušao je Pavlovski ubaciti iz slobodnjaka s 30 metara, ali obrana Lokomotive otklonila je opasnost ispred svojih vrata
44 - Pucao je Jakić s 20 metara, ali lopta je pogodila nekoga u bloku
45+1 - Gotovo je prvo poluvrijeme
46 - Počelo je drugo poluvrijeme. Vjekoslav Lokica odlučio se za jednu izmjenu, Jukić je ušao umjesto Jakića
52 - Neprecizan udarac Jukića s dvadesetak metara nakon što je Split prethodno izveo korner
55 - Vidović je dobio žuti karton zbog prigovora
56 - Slobodan udarac na 30 metara za Split, ubacio je Pavlovski, lopta je došla do Dupovca na sedam metara, ali igrač Splita bio je u zaleđu
58 - Žuti karton dobio je i Vasilj
60 - Udarac Pavlovskog bez problema je ukrotio Zagorac
61 - Prva izmjena kod Lokomotive. Majer je ušao umjesto strijelca Ćorića
63 - Brza kontra Lokomotive, Kukić je izašao s vrata, ali ispao je, Dloežal je dobio loptu u prostor, pucao je na prazna vrata, ali Vasilj se vratio u sprinutu i s crte spasio čisti pogodak
66 - GOL 3:0 Rrahmani. Bivši stoper Splita bio je najviši u skoku nakon udarca iz kuta i glavom je s nekih deset metara zakucao loptu u mrežu
71 - Capan je dobio žuti karton
75 - Druga izmjena u redovima Splita, Roglić je ušao umjesto Ugrinen
76 - Majer je izveo korner, a lopta je u čudnoj putanji umalo završila u mreži
80 - Izmjena kod domaćih, ulazi Antunović umjesto Doležala
82 - Još jednom je Rrahmani dobro pucao glavom nakon prekida, ali Kukić odličnom reakcijom vadi loptu ispod grede
83 - Posljednja izmjena kod Lokomotive, Bočkaj je ušao umjesto Grezde
84 - Evo i posljednje izmjene kod Splita, Grubišić je ušao umjesto Pavlovskog
90 - Jukić je dobro tukao s 19 metara, ali Zagorac je odbio u korner
90+1 - Gotova je utakmica u Kranjčevićevoj, Lokomotiva je slavila s 3:0 golovima Doležala, Ćorića i Rrahmanija

hr Sun Dec 18 2016 16:42:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

RNK Split dobio Val rezultatom 3:1

Tri boda otišla su domaćinu
SPLIT – Park mladeži. Gledatelja 200.

SPLIT: Bender Barada (od 46. Bartulović), Sedlar, Bašić, Jurić Gale, Jerčić, Llanos (od 88. Jakelić) – F. Barać, Antunović, Patrick (od 15. Kelez). Trener: Ivan Pudar.

VAL: Duvnjak Čeko (od 68. Pedišić), Radovniković, Karamarko, Šarić Udovičić (od 68. Legčević), Kovačević, Grubić Kustura (od 81. Cikojević), Pezo, Repić. Trener: Goran Šušnjara.

Sudac: Ante Jurić (Split). Pomoćnici: Palada i Pavlinović. Četvrti sudac: Zec. Delegat: Galac.

Strijelci: 1:0 Antunović (36), 2:0 Antunović (77), 2:1 Legčević (84), 3:1 Kelez (86).
Igrač utakmice: Krešimir Kelez.

Sreća u nesreći Splita bio je ulazak Keleza umjesto ozlijeđenog Patricka u 15. minuti. Brazilcu je stradalo koljeno, sam od sebe je pao u jednom trenutku, počeo jaukati i zapomagati, a težina ozljede će se tek ustanoviti. Kelez je na lijevoj strani uglavnom bio nerješiva zagonetka za Čeku, u 36. je probio i zavrnuo sjajnu loptu u šesnaesterac, Antunović je visoko skočio i manirom rasnog napadača produžio loptu u suprotnu stranu. Nakon nekoliko propuštenih prilika na obje strane u drugom poluvremenu, opet je Kelez učinio veliki dio posla, ušao u šesnaesterac i poslužio Antunovića za drugi pogodak u 77. minuti. Val je uspio smanjiti nakon kornera, Legčević se najbolje snašao u gužvi i vratio rezultatsku neizvjesnost, no i to nije dugo potrajalo, jer je Kelez stavio točku na i preciznim udarcem s desetak metara. Splitu je ovo bila peta pobjeda u posljednjih šest utakmica, ukupno su uzeli 16 bodova u tom periodu i nastavljanju se penjati prema vrhu tablice Treće lige – jug.

hr Sat Oct 21 2017 18:16:20 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split je u Ivanbegovini s Kamenom odigrao 1:1

Pudar: Nema nezadovoljstva, najvažnije je da smo u nastavku pozitivne serije
Prekinuta je Splitova serija pobjeda, nakon četiri trijumfa u nizu momčad Ivana Pudara je u Ivanbegovini odigrala 1:1 s Kamenom. Split je u vodstvo krasnim udarcem doveo Nicholas Llanos u 45. minuti. Prije toga Llanos je propustio realizirati najstrožu kaznu. Već početkom drugog dijela Kamen je poravnao nakon što je Mandarić izveo slobodni udarac, a kapetanu "crvenih" Benderu lopta prošla kroz ruke. Split ima za čim žaliti, jer je bio kvalitetniji od Kamena, imao više od igre, ali domaći su bili agresivniji, žustriji, na momente i grubi. U prvom dijelu vidjeli smo i nešto od nogometnih vještina, a u nastavku je to izostalo. Više je to bila utakmica u kojoj su iskusniji domaćini pokušavali startovima zaplašiti Splitovu mladost.

- Nismo iskoristili jedanaesterac, gol smo primili iz greške našeg vratara, koja je zanemariva u odnosu na ono što daje. Iz Ivanbegovine se teško nose bodovi, bili su domaćini i grubi, sudac nas je mogao i više zaštititi. Neki igrači nisu bili na nivou onog što smo radili, ali idemo dalje, spremamo se za sljedeću utakmicu. Najvažnije je da nismo izgubili, da smo u nastavku te pozitivne serije. Nema nezadovoljstva, mi smo još uvijek momčad u formiranju, ne zaboravite gdje smo bili prije mjesec dana, dosta igrača nije ni prošlo vremena, ali doveli smo do toga da nas već sada poštuju na svakom travnjaku na kojem istrčimo i to mi daje za pravo kada kažem da moj pomoćnik Armando Marenzi i ja radimo dobar posao - rekao je Splitov trener Ivan Pudar.

hr Sun Oct 15 2017 22:08:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split u 8. kolu Treće lige jug gostuje kod Kamena

Pudar: Ambicije ne krijemo, zanima nas samo pobjeda
Nema mira, a ni laganog rivala za Split, u derbiju 8. kola "crveni" gostuju kod Kamena u Ivanbegovini. Momčad Ivana Pudara u odličnoj je seriji od četiri pobjede zaredom, ali to joj ništa neće značiti kada je s druge strane čvrsti Kamen, koji je u dosadašnjem dijelu prvenstva pretrpio tek jedan poraz i tek dva boda zaostaje za Splitom.

Travnjak u Ivanbegovini smatra se u 3. ligi jug kao jedan od najčvršćih, prava utvrda, koju će Pudarevi jurišnici pokušati osvojiti.- Nemamo što kriti, naše ambicije se znaju, a to je pobjeda. Naravno, lako je to kazati, ali apsolutno sam iskren kad kažem da u svakoj utakmici idemo po pobjedu, i to bez zadrške. To znači napadačka igra, s puno prigoda, mi drugačije i ne znamo. Kamen je odlična momčad, dobro vođena i svjesni smo svih zamki koje nas čekaju. A ta priča o četiri pobjede zaredom uopće nas ne opterećuje, svaka utakmica je zasebna priča, tako i ova protiv Kamena - kazao je Splitov trener Ivan Pudar.

hr Sat Oct 14 2017 19:06:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Mlađi pioniri RNK Splita pobjednici memorijala ˝Jadranko Radovanović-Đimi˝

Mlađi pioniri (2006. godište) zajedno s trenerom Ivanom Ivkovićem zasluženo su osvojili prvo mjesto
 Na nogometnom terenu S.C.Turnovac,a u organizaciji NK Elektroprijenos,protekla dva dana odigran je 1.memorijalni nogometni turnir "Jadranko Radovanović-Đimi",u čast i na spomen prvog predsjednika NK Elektroprijenos.U prvom polufinalu momčad NK Elektroprijenos je s uvjerljivih 5:0 bila bolja od dječaka HNK Sloga Mravince, dok je u drugom polufinalu momčad RNK Split još uvjerljivije rezultatom 9:1 svladala momčad NK Solin.

U utakmici za 3.mjesto momčad NK Solin je sa 3:0 bila bolja od Sloge,dok je u finalu momčad RNK Split rezultatom 4:2 pobjedila domaćina turnira momčad NK Elektroprijenos. Najbolji golman turnira bio je Nino Živaljić,najbolji strijelac Roko Zubanović, a najbolji igrač Luka Biliškov,sva trojica članovi RNK Split.

Finalnu utakmicu turnira među ostalima pratili su prof.Zdravko Marić,instruktor NSŽSD te dr.Marko Erceg, predsjednik NSŽSD i mnogi drugi sportski djelatnici.

Evo i sastava pobjedničke momčadi RNK Split:Nino Živaljić,Luka Biliškov,Ivano Pensa,Marin Prelesnik,Frane Barišić,Nandi Eterović, Ivan Kovačević,Antun Kuničić,Toni Jakobić, Antonio Radović-Duspara, Ivan Marinić, Duje Pranić, Roko Zubanović. Trener: Ivan Ivković.

hr Sat Oct 14 2017 15:43:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.