KRAJ Lokomotiva - Split 3:0: Uvjerljiv poraz Crvenih na kraju polusezone

Lokomotiva je slavila s 3:0 u posljednjem kolu jesenskog dijela sezone
Nogometaši Splita poraženi su s 3:0 u posljednjem kolu jesenskog dijela sezone od Lokomotive na gostovanju u Kranjčevićevoj.

Veći dio posla domaća momčad odradila je u prvih 20 minuta, najprije je Doležal pogodio za 1:0 u 10. minuti susreta nakon situacije koja je mirisala na zaleđe. U 20. minuti Dupovac je u padu igrao rukom u Splitovom kaznenom prostoru zbog čega je sudac Ivan Bebek pokazao na bijelu točku, a siguran realizator bio je Ćorić

Točku na ovu pobjedu stavio je bivši stoper Crvenih Amir Rrahmani koji je glavom poentirao za 3:0 nakon kornera u 66. minuti utakmice.

SASTAVI
Lokomotiva: Zagorac, Rožman, Rrahmani, Majstorović, Kolinger, Capan, Ćorić (od 61. Majer), Ivanušec, Grezda (od 83. Bočkaj), Doležal (od 80. Antunović), Marić
Klupa: Filipović, Skansi, Halilović, Stolnik

Split: Kukić, Maglica, Dupovac, Mikulić, Vasilj, Boljat, Jakić (od 46. Jukić), Vidović, Pavlovski (od 84. Pavlovski), Pešić, Ugrina (od 75. Roglić)
Klupa: Topić, Samac, Stojanovski, Bojić

Tijek utakmice:
0 - LIjep pozdrav čitateljima DalmacijaNewsa, od 17 sati pratit ćemo utakmicu Lokomotiva - Split. U Zagrebu je poprilično hladno, temperatura je ispod nule i uvjeti za igru nisu najidealniji, no nadamo se da ćemo danas gledati zanimljiv susret.
1 - Počela je utakmica u Kranjčevićevoj
5 - Ugrina je imao odličnu priliku za udarac sa 16 metara, ali je u posljednji trenutak blokiran
7 - Marić je prizemno ubacio s lijeve strane, ali siguran je bio Kukić
10 - GOL 1:0 Doležal. Nakon brze akcije domaćih lopa je s desne strane ubačena pred vrata, a tamo je nečuvan ostao Doležal koji sa sedam metara nogom šalje loptu u mrežu. Moguće da je u ovoj situaciji Doležal bio u zaleđu ali pomoćni sudac se nije oglasio
16 - Kolinger je iz blizine pucao preko vrata nakon ubačaja Rožmana
19  - Sjajna lopta Jakića na pet metara gdje se našao Pešić, pucao je iz prve u trku,ali samo pored vrata
20 - Dupovac je u padu igrao rukom u svom šesnaestercu, Bebek je nakon kratkih konzultacija s pomoćnikom pokazao na bijelu točku
21 - GOL 2:0 Ćorić. Igrač Lokomotive prvi put je zatresao mrežu, ali kazneni udarac je ponovljen jer je netko utrčao u šesnaesterac prije vremena, međutim i iz ponovoljenog pokušaja bio je siguran. Lokomotiva ima veliku prednost
25 Žuti karton dobio je Doležal
34 - Posljednjih desetak minuta ne gledama pretjerano zanimljivu utakmicu, gotovo ništa konkretno se nije dogodilo na terenu
36 - Pokušao je Pavlovski ubaciti iz slobodnjaka s 30 metara, ali obrana Lokomotive otklonila je opasnost ispred svojih vrata
44 - Pucao je Jakić s 20 metara, ali lopta je pogodila nekoga u bloku
45+1 - Gotovo je prvo poluvrijeme
46 - Počelo je drugo poluvrijeme. Vjekoslav Lokica odlučio se za jednu izmjenu, Jukić je ušao umjesto Jakića
52 - Neprecizan udarac Jukića s dvadesetak metara nakon što je Split prethodno izveo korner
55 - Vidović je dobio žuti karton zbog prigovora
56 - Slobodan udarac na 30 metara za Split, ubacio je Pavlovski, lopta je došla do Dupovca na sedam metara, ali igrač Splita bio je u zaleđu
58 - Žuti karton dobio je i Vasilj
60 - Udarac Pavlovskog bez problema je ukrotio Zagorac
61 - Prva izmjena kod Lokomotive. Majer je ušao umjesto strijelca Ćorića
63 - Brza kontra Lokomotive, Kukić je izašao s vrata, ali ispao je, Dloežal je dobio loptu u prostor, pucao je na prazna vrata, ali Vasilj se vratio u sprinutu i s crte spasio čisti pogodak
66 - GOL 3:0 Rrahmani. Bivši stoper Splita bio je najviši u skoku nakon udarca iz kuta i glavom je s nekih deset metara zakucao loptu u mrežu
71 - Capan je dobio žuti karton
75 - Druga izmjena u redovima Splita, Roglić je ušao umjesto Ugrinen
76 - Majer je izveo korner, a lopta je u čudnoj putanji umalo završila u mreži
80 - Izmjena kod domaćih, ulazi Antunović umjesto Doležala
82 - Još jednom je Rrahmani dobro pucao glavom nakon prekida, ali Kukić odličnom reakcijom vadi loptu ispod grede
83 - Posljednja izmjena kod Lokomotive, Bočkaj je ušao umjesto Grezde
84 - Evo i posljednje izmjene kod Splita, Grubišić je ušao umjesto Pavlovskog
90 - Jukić je dobro tukao s 19 metara, ali Zagorac je odbio u korner
90+1 - Gotova je utakmica u Kranjčevićevoj, Lokomotiva je slavila s 3:0 golovima Doležala, Ćorića i Rrahmanija

hr Sun Dec 18 2016 16:42:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Crveni danas žele nastaviti berbu bodova protiv Farmaceuta

Split u 22. kolu Prve HNL gostuje u Koprivnici
Nogometaši Splita danas od 15 sati gostuju kod Slaven Belupa u Koprivnici (UŽIVO na DalmacijaNewsu). Crveni u Koprivnicu stižu po nove bodove osokoljeni odličnom predstavom u remiju s Hajdukom prošle nedjelje. Momčad Bruna Akrapović djelovala je odlučno i organizirano u gradskom derbiju, a Splitov strateg namjerava u dvoboju s Belupom pokazati da to nije bio plod slučaja.

Crvenima je svaki bod ovog proljeća izrazito bitan u borbi za opstanak, a upravo protiv Farmaceuta su ove sezone osvojili najviše ove sezone. U dvije utakmice Split je s Belupom odigrao neriješeno u Koprivnici, a zatim je upisao i uvjerljivu pobjedu u Parku mladeži. Vidjet ćemo mogu li s novim trenerom za kormilom nastaviti ovaj pozitivan niz i zadržati sjajnu atmosferu nakon gradskog derbija.

Akrapović je naglasio kako njegova momčad ne smije kalkulirati, cilj je uhvatiti puni plijen ako to bude moguće i sigurno je da će Split u Koprivnici pokušati doći do pobjede koja bi značila veliki korak za bijeg od posljednjeplasirane Cibalije.

Trener Splita danas ne može računati na nekoliko vrlo bitnih igrača. Miloš Vidović i Tomislav Duka su ozlijeđeni, dok je stoper Amer Dupovac protiv Hajduka zaradio treći žuti karton. Akrapović prije svega mora pronaći rješenje na stoperskoj poziciji budući da je i novopridošli Dino Škvorc ozlijedio list na treningu. Izgledno je da će na tom mjestu zaigrati Domagoj Boljat kojeg je bivši trener Vjekoslav Lokica već u Turskoj uvježbavao na tom mjestu.

Ostaje za vidjeti i tko će popuniti mjesto zadnjeg veznog, Jakić će gotovo sigurno započeti susret, a uz njega bi mogao igrati Josip Vuković. Zanimljiv će biti i odabir u napadu budući da se Ivo Jovanović protiv Hajduka nametnuo asistencijom, dok je utakmicu započeo Sandro Ugrina

hr Sat Feb 25 2017 08:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Akrapović: Nemamo prostora za kalkulacije, idemo po tri boda u Koprivnicu

Crveni sutra od 15 sati gostuju kod Slaven Belupa u Koprivnici
Remi s Hajdukom i vrlo dobra igra u gradskom derbiju dali su krila splitovcima pred sutrašnje gostovanje u Koprivnici. Crveni ove sezone sa Slaven Belupom imaju najbolji skor od svih momčadi u ligi, a trener Bruno Akrapović nada se kako će se taj pozitivan niz produžiti i u susretu koji sutra čeka njegovu momčad.

- Očekujem da u Koprivnici potvrdimo da ova igra i rezultat protiv Hajduka nisu bili slučajni, te da još odigramo na još većem nivou ako je to moguće. Imamo nekoliko problemčića s izostancima Vidovića koji je jako bitan igrač za nas, Duke koji još uvijek ne može braniti, te Dupovca koji ima tri žuta kartona. Nezavidna je situacija po tom pitanju, ali skupit ćemo sve raspoložive snage i nastojat to kompenzirati na najbolji mogući način - rekao je trener Crvenih.

Upitan je Akrapović ide li Split na pobjedu u ovoj utakmici.

- Nemamo puno prostora za kalkuliranje, išli smo i protiv Hajduka na pobjedu. Ako se ukaže šansa sigurno ćemo iskoristi. Idemo na tri boda.

Osvrnuo se zatim i na suparnika, momčad koju vodi Željko Kopić

- Radi se o izbalansiranoj ekipi, s Heberom i Jovanovskim imaju dva izuzetno kvalitetna igrača, sredina terena je radna, dobro posložena, dok u obrani imaju stasite momke koji imaju svoju kvalitetu. Gledao sam nekoliko njihovih utakmica, vidi se miks tehnike i dobrog rada.

Upitan je trener Crvenih hoće li zaigrati netko od novopridošlog trojca - Škovrc, Mutombo, Vercauteren

- Škvorc neće konkurirati za ovu utakmicu, ozlijedio je list, dok ostala dvojica još uvijek rade po posebnom programu. Želimo ih što prije približiti ostatku momčadi, tu prije svega mislim na kondicijski dio, a zatim i načinu na koji igramo. Svi skupa zajdno sa mnom smo u jednom ubzranom procesu i što prije se moramo prilagoditi situaciji - zaključio je Akrapović.

hr Fri Feb 24 2017 12:21:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Crveni u Koprivnicu dolaze jači za Jurendića, ali bez Duke, Vidovića i Dupovca

Dobra vijest za Akrapovića je povratak Jurendića, međutim trener Splita ne može računati na Duku, Vidovića i Dupovca
Nakon remija u gradskom derbiju na otvaranju drugog dijela sezone, nogometaši Splita u subotu gostuju kod Slaven Belupa u Koprivnici.

Crveni u ovu utakmicu ulaze jači za Josipa Jurendića koji je odslužio dvije utakmice kazne zbog isključenja koje je zaradio u susretu s Rijekom. Trener Bruno Akrapović neće pak moći računati na trojicu bitnih igrača, Tomislava Duku i Miloša Vidovića koji će sljedeći dvoboj propustiti zbog ozljeda, te Amera Dupovca koji je u gradskom derbiju dobio treći žuti karton.

Dino Škvorc, Andrea Mutombo i Julian Vercauteren koji su nedavno pristigli u Park mladži stječu pravo nastupa u ovom kolu, a vidjet ćemo hoće li ih Akrapović koristiti odmah u Koprivnici.

hr Wed Feb 22 2017 09:53:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Prijateljska utakmica: Split i Travnik odigrali 2:2 u Parku mladeži

Split i Travnik odigrali su neriješeno
Kombinirana momčad Splita danas je odigrala prijateljsku utakmicu s BIH drugoligašem Travnikom čiji su predstavnici jučer bili gosti na gradskom derbiju, a njihova momčad trenutno se nalazi na pripremama u Makarskoj.

Susret je završio rezultatom 2:2, a momčad iz Travnika koja se trenutno bori za povratak u prvu ligu pružila je vrlo dobar otpor Crvenima. Bruno Akrapović je na teren poslao igrače koji nisu nastupili u gradskom derbiju izuzev Vukovića i Jovanovića, a ovaj dvoboj poslužio mu je i da provjeri novopridošle igrače - Mutomba, Vercauterena i Škvorca

Gosti iz Travnika već su u 12. minuti susreta došli do vodstva nakon pomutnje u obrambenim redovima Splita. Zukić je uzeo loptu na 17 metara, opalio u desni kut i uspio uhvatiti Bendera na krivoj nozi.
Rezultat je poravnao Jovanović koji je u 36. minuti izašao sam pred vratara gostiju, predriblao ga i poslao loptu u mrežu.

Pet minuta prije kraja prvog dijela stasiti Zukić zabio je svoj drugi pogodak i tako vratio prednost svojoj momčadi.

U nastavku je Split preuzeo konce igre, međutim Crveni su uspjeli doći tek do izjednačenja za što se pobrinuo Kapetanović, koji je u 59. minuti lijevom nogom lijepo pogodio mrežu gostiju.