Hajduk slavio na tihom Poljudu, Dinamo pobjegao na 3 boda prednosti

U petom kolu HNL-a, Slaven Belupo gostovao je na Poljudu, a Dinamo na Rujevici.

Bijeli su unatoč napuštanju Torcide sa sjevera u 23.minuti zbog tragične smrti njihova člana Ivana Mate Blaževića (23). slavilli s 1:0. Dosta su se mučili, ali su s ova tri boda zadržali priključak za vrhom ljestvice.

Slaven Belupo stigao je na Poljud pun optimizma. Nakon poraza od Rijeke u prvom kolu, nanizali su Lokomotivu, Inter i Cibaliju i probili se na treće mjesto prvenstvene ljestvice. U 18.minuti imali su veliku šansu Ivanovskog, ali se debitant Letica snašao na golu Hajduka. Iako je Vlašić u nastavku imao dvije odlične prilike da odvede Hajduk u vodstvo na poluvremenu je bilo 0:0 zbog čega su se čuli i zvižduci s tribina.

U drugom poluvremenu Hajduk je imao nove šanse, ali lopta nije ulazila u gol sve do 62.minute kada je Fomitshow odlično ušao s lijeve strane i asistirao Franku Ohandzi koji je zabio gol. Marković i greda spasili su Slaven Belupo do kraja utakmice, a u 91. minuti Slaven je ostao s igračem manje jer je Međimorec s leđa zaustavio Saida koji je vukao kontru i tako dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Osim prvog napadača Futacsa, Hajduk je igrao bez Ante ErcegaBorje LopezaFrana Tudora i Dantea Stipice umjesto kojeg je branio debitant Karlo Letica, dok su još u fazi oporavka bili i Toma Bašić te Ivan Pešić, a nije bilo ni Ive Grbića.

Junak dvoboja između Rijeke i Dinama bio je Čileanac Junior Fernandes s dva gola, a zagrebačka momčad je od 59. minute igrala s igračem manje.

Odlični Čileanac Fernandes je već u 11. minuti iskoristio prvu priliku za gol nakon velike smušenosti Rijekine obrane prilikom kornera Dinama. Ostao je potpuno sam ispred Rijekina vratara te nespretno zapucao, ali lopta je otišla u gol.

U 37. Fernandes je opasno pucao s vrha kaznenog prostora, Sluga obranio, a u 40. minuti sudac Pejin iz Donjwg Miholjca dosudio jedanaesterac nakon igranja rukom Žute, a sigurni realizator bio je Fernandes

Rijeka je nakon vrlo slabog prvog dijela drugo poluvrijeme otvorila velikom šansom Jelića, ali je domaći napadač umjesto mreže pogodio desnu vratnicu. U 59. minuti je Dinamo ostao s igračem manje nakon što je Čeh Jan Lecjaks dobio crveni karton zbog grubog starta. Rijeka je potom jurnula da iskoristi brojčanu prednost, no u tome nije uspjela. Matija Črnic pogađa gredu u 84. minuti, a u 90. minuti udarac Gorgona odlazi iznad grede.

Dinamo je i dalje prvi na ljestvici s 13 bodova, drugi je Hajduk s 10, a Rijeka je s 9 bodova pala na treće mjesto.

hr Fri Aug 11 2017 23:09:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska napredovala na novoj ljestvici FIFA-e

FIFA je objavila novu ljestvicu najboljih reprezentacija svijeta
Na novoj ljestvici nije bilo previše promjena, Hrvatska nogometna reprezentacija napredovala je za dva mjesta te se sada nalazi na 15. poziciji s 1048 bodova.

Među prvih deset reprezentacija nije bilo promjena, a Argentina, suparnik Hrvatske na SP-u u Rusiji nalazi se na četvrtoj poziciji.

Drugi suparnik Hrvatske iz skupine, Island je napredovao dva mjesta i nalazi se na 20. poziciji, dok je zadnja reprezentacija iz naše skupine, Nigerija, i dalje na 51. mjestu.

hr Thu Jan 18 2018 16:33:15 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Poljud nije kandidat za europski Superkup

Ipak ništa od kandidature koju je najavljivao Davor Šuker
Predsjednik HNS-a, Davor Šuker, u prosincu je najavio kandidaturu Poljuda za europski Superkup 2020. godine te je pozvao predstavnike Hajduka i grada Splita na sastanak 18. prosinca radi razgovora i eventualnog dogovora o kandidaturi. Međutim, službeni Hajduk mu je odgovorio da o tome mogu razgovarati nakon izbora u HNS-u koji su se održali 22. prosinca. Do sastanka nikad nije došlo, a očito je da HNS na svoju ruku nije poslao kandidaturu Poljuda jer je rok za prijavu bio 12.siječnja 2018. godine.

UEFA je objavila popis devet potencijalnih kandidata za domaćinstvo europskom Superkupu koji će se održat 2020. godine, a među tih devet kandidata nije grad Split, odnosno Poljud.